PDA

View Full Version : Паднал гел нокът



NambyPamby
07-27-2014, 08:55
Здравейте, момичета. Преди два месеца си изградих ноктите с гел при маникюристка, препоръчана ми от позната, на която се носи славата на една от най-добрите в града. Още на втората седмица на нокътя на единия ми показалец се образува балонче, оттам влезе въздух, нокътят тръгна да се надига, ядосах се и направо го отлепих, че само ми пречеше. Отидох на поддръжка, изгради ми го наново, оправи другите, направи ми чудесна декорация, всичко тип-топ. Вече е минал малко повече от месец, за това време нокътят на единия ми показалец се счупи брутално при опит да отворя нещо и сравнително лесно се отлепи след това, преди няколко дни ми падна нокътят и на другия показалец, а на средните пръсти под ноктите явно пак е влязъл въздух и са се надигнали аха-аха да се отлепят.
Та въпросът ми е към момичетата с опит с гела: нормално ли е изобщо това??? Аз сама съм си виновна, де, 'щото уж гадните ми и нерастящи нокти, след това изграждане с гел растат като луди и трябва да ходя на поддръжка май на всеки 2 седмици, а не на месец, както правя аз, понеже бързо ми се появява граница, обаче това значи да харча луди пари само за едните кирливи нокти... Каква е причината да ми се отлепят ноктите все на едни и същи пръсти, а на други да си стоят? И дали става въпрос за некадърност на маникюристката, след като имам доста познати, които ходят при нея за същата процедура, и техните нокти са окей със седмици, ако не и месеци, рядко се случва да се чупят, камо ли да се отлепят?

Andjyy
07-27-2014, 10:23
нокътят на единия ми показалец се счупи брутално при опит да отворя нещо и сравнително лесно се отлепи след това, преди няколко дни ми падна нокътят и на другия показалец, а на средните пръсти под ноктите явно пак е влязъл въздух и са се надигнали аха-аха да се отлепят.

Не е виновна маникюристката
ти не можеш да си опазиш ноктите
как така ти е паднал нокътят на показалеца?
чоплиш/гризеш ли си ноктите?

NambyPamby
07-27-2014, 21:24
Ей така, лесно. То като влезе въздух се надига откъм кожичката на самия нокът и постепенно се разлепя и пада целия изкуствен нокът. Мога да ти прикача снимки, ако не вярваш, че е възможно. 8-)
Да ги "опазя"? От какво, извинявам се? Нито сея картофи, нито ги копая. Най-стресиращото за ноктите е спорадичното миене на някоя друга чиния, простиране на пране и закопчаване на копче(-та) на дънки/риза.
Не ги гриза, нито ги чопля, даже не пиля разликата при израстването на естествения нокът. Затова ми е пълна мъгла защо на определени нокти се разлепя мъжката и пада, а на други си стои без проблем.

Hayashi
07-27-2014, 23:25
Не мисля, че е от маникюристката. Аз когато бях с гел без изграждане също успях да си го сваля сама на всички нокти отлепвайки го със съвсем минимални поражения. А при изграждани нокти, които в един момент стават доста дълги и съвсем нормално. Те просто са по-малко стабилни.