PDA

View Full Version : Медицина



Samanta.M
07-27-2014, 11:55
Здравейте :) Понеже нямам познати учили по-тази специялност , а именно доктор акушер генеколог .. та исках да ви попитам къде е най-доброто място за учене в България ( казаха ми , че в София нямало , а според мен не е така ) и какви предмети изискват ( по точно дали искат химия и ако да цялата ли се изучава или някой раздели ) ? Също исках да попитам какви специялности има само с биология ?

pamito14
08-01-2014, 09:13
Мисля, че учителят по биология в училището ти ще знае. Може да питаш него или някой който учи сега това. За специалностите влизаш в сайта на дадения университет тоест който искаш и там е описано всичко . Зная за Плевен , че има със сигурност но в гугъл ще излезе всичко . Лек ден :)

SHPAIdURmeN
08-01-2014, 19:20
Здравейте :) Понеже нямам познати учили по-тази специялност , а именно доктор акушер генеколог .. та исках да ви попитам къде е най-доброто място за учене в България ( казаха ми , че в София нямало , а според мен не е така ) и какви предмети изискват ( по точно дали искат химия и ако да цялата ли се изучава или някой раздели ) ? Също исках да попитам какви специялности има само с биология ?

За този тип специалност, най-добре е да избереш Варна. Трябва ти Химия и Биология, мисля че държиш изпит по Химия, д/г изпита представлява това, което си изучил/а през годините от 7 до 12 клас, като има огромна задача където трябва да напишеш всичко за даден елемент или съединение. Най-добре е да се ориентираш към частните уроци (относно Химията), биологията е тип предмет - Научи наизуст -.

Та както казаха, попитай учителите си по Химия и по Биология, те ще ти обяснят най-точно.

smile12345
08-02-2014, 18:03
^това!
Ти google имаш ли?! Поразрови се малко, а и с тази грамотност не знам каква медицина ще учиш...

draid
08-02-2014, 21:18
Виж сега при всички случаи за да станеш гинеколог трябва да завършиш обща медицина 5-6г и след това да вземеш специланоста. Аз лично бих препоръчал МУ поне за общата медицина, пък може да специализираш и зад граница след това никога не се знае.

И биологията не е точно предмет за учене на изуст, това не ти е история.

SHPAIdURmeN
08-02-2014, 21:31
И биологията не е точно предмет за учене на изуст, това не ти е история.


Добре, всезнаещия. Оставям те да си знаеш всичко на воля...

draid
08-02-2014, 21:34
Добре, всезнаещия. Оставям те да си знаеш всичко на воля...

Ами жалко за теб ако си мислиш, че Биологията е чисто зубрачески предмет.

SHPAIdURmeN
08-02-2014, 21:41
Ами жалко за теб ако си мислиш, че Биологията е чисто зубрачески предмет.

Не ми се обяснявай в любов, когато не си ми прочел ясно коментара.

Точка по въпроса.

Тромбоцит
08-03-2014, 09:02
Изпитът по Биология за МУ-тата е кажи-речи учене на изуст или поне запомняне структурата на самия урок. Следи се за последователност на абзаците и тяхната изчерпаемост главно.
П.С Това е разяснение за спорещите горе, а не за автора.

paradosou
08-03-2014, 09:09
С това отношение липсва само да питаш за нощните заведения в кой да е град, където може да се учи специалността...

Samanta.M
08-03-2014, 21:50
За тези многознаещите и търсещи с какво да се заядат . Първо въпроса ми е точен и ясен .Второ чела съм в интернет просто исках да попитам някой който е учил по тази специялност.

Arincexmwah
08-17-2014, 17:09
Медицинска академия или в Софийския ^__^ няма да сбъркаш. И почвай уроци! успех