PDA

View Full Version : CAE?



sweet6
07-27-2014, 18:49
Здравейте,искам да попитам някой който е държал CAE как е нужно да се подготвям.В момента съм на 16 и миналата година взех първия сертификат със 77 процента..бях доста разочарована,защото исках над 80..но тази година съм се навила доста здраво да поуча и да взема втория..та искам да уча в чужбина и се чудех дали този сертификат ще ми помогне в Европа освен в Англия..например Германия?или нз..много ще съм благодарна ако имате някакъв опит и да споделите с мен:)

IWannaBeUnSeated
07-27-2014, 19:08
А ходиш ли на уроци? Аз минах пред първи и втори, все с B, въпреки тях, за жалост. Но не се притеснявай, ако ходиш! :) Те ще те подготвят!

sweet6
07-27-2014, 19:46
Да,ходя на частно училище..и какво смяташ да правиш сега?

IWannaBeUnSeated
07-27-2014, 19:54
Ами аз съм 11 клас ии обмислям да се запиша другата година на C2(CPE), за да съм ги изкарала всичките(+ това, че този е най-тежкият и показва ниво). А за учене мисля да запиша медицина вероятно във Франция(2-ят ми език е френски).
Ти с какво смяташ да се занимаваш? И откъде си? Аз съм от Варна(в профила ти пише Варна, но иначе пише, че си от Сливен!?). :)

Hayashi
07-28-2014, 01:26
B на CAE е идеално и в повечето случаи, ако не е нещо супер специализирано повече от това няма и да ви искат.
Уроците могат да ти помогнат само в подготовката за устния, за всичко останало може да се подготвиш сама.

Между другото медицината във Франция е УЖАСНО трудна, ще ти скъсат дупето от всякъде. Ако не ти е на C1 нивото няма никакъв шанс да успееш. Казвам ти го, защото си писал/а, че ти е втори език.

Тромбоцит
07-28-2014, 10:04
Медицина е хубаво да се учи или на роден, или в най-лошия случай на първи чужд език. Терминологията, с която е обременена тази специалност не е подходяща за 2-ри или 3-ти чужд език. Това е генерализирано мнение, тъй като няма как да знам на какво ниво ти е френския.

Лично според мен, ако имаш желание за следване на тежка специалност в чужбина, би било редно още от 8-9 клас да почнеш да учиш Биология/Химия с техните учебници.

MsMiracle
07-28-2014, 10:40
Взех САЕ с В преди месец. Трябва да си наясно, че разликата между FCE и Advanced e огромна. Лично аз в началото на CAE курса, се чувствах все едно английския никога не съм го учила, а вече имах взет един сертификат и дори изградено самочувствие, че съм наясно с езика. Грънци.

Що се отнася до Advanced като документ - да, ще ти послужи и извън Англия. Аз със него влязох в университета, в който исках в Холандия, приеха ме и в Германия.
До края на тази година изпита ще остане 5 части, като от 2015 комбинират reading + use of english. Според мен именно защото в момента компонентите са толкова, на CAE не ти искат точно определен резултат, за разлика от IELTS и TOEFL.

Когато обаче направят промяната, не знам как ще се процедира.

killer6
07-28-2014, 10:52
tam shte triabava ushish o6te niakoklko godini zakavoto si specializiraza no sertificatite obicknovenno pomagat 38-65% niakae tam razlishno

Hayashi
07-28-2014, 12:35
Медицина е хубаво да се учи или на роден, или в най-лошия случай на първи чужд език. Терминологията, с която е обременена тази специалност не е подходяща за 2-ри или 3-ти чужд език. Това е генерализирано мнение, тъй като няма как да знам на какво ниво ти е френския.

Лично според мен, ако имаш желание за следване на тежка специалност в чужбина, би било редно още от 8-9 клас да почнеш да учиш Биология/Химия с техните учебници.

Аз първата година по биология на френски, който ми е втори чужд си я взех със по-висока от средната за групата оценка. Но в гимназията ми беше първи, затова и се обадих.
В 8-9-ти клас мислех, че ще ходя в Канада, затова не беше и хрумвало да уча по чужди учебници. Но аз си знам къде ми се начука, че не съм завършила във Франция и имаше един тон неща, които не бях и чувала.


// Advanced с B го приемаха за всяка специалност, от която се интересувах преди в Канада. Дори някъде искаха само C.

killer6
07-28-2014, 15:42
chuval sam che v niakoi uchilishta v america za da vlezesh triabva sashto da iskarash nad 100 tochki na iq test

sweet6
07-29-2014, 12:36
Еми аз към от Сливен..питам защото във всички унита приемат с Toefl или .Ielts..и в повечето сайтове пише,че CAEе безполезен

Hayashi
07-29-2014, 13:19
CAE е по-труден и от двата и много зависи за коя държава говориш.

http://www.cambridgeenglish.org/why-cambridge-english/global-recognition/index.aspx?s=1

sweet6
07-29-2014, 15:05
Да приемат го на много места според последния сайт,но като вляза в сайтовете на университетите и искат само IELTS..или CPE което е прекалено сложно..нз..има ли смисъл тогава да го държа?Искам специално за Германия,а не искам да държа Daf,а да кандидатствам с английски,но ми се вижда невъзможно

killer6
07-29-2014, 19:36
Problemat e che v niakoi takiva uchilishta otgovorite sa naglaseni imashe klip v youtube kadeto edin minaval na vsikade s slabi otcenki vliza v edno super prestigno uchilishte zashtoto rezoltatite bili naglaseni

cookie dough
08-01-2014, 21:50
Мисля че причината да ги искат е понеже си имат 2-годишна давност, докато CAE/CPE ти важaт доживот. Един вид ако ги вземеш в 10-12ти клас може да ги ползваш и 10 години по-късно, дори и да не си практикувал езика през това време. Затова и другите два се предпочитат, уж дават по-реална представа за нивото ти. Maкар че винаги е добре човек да има един постоянен сертификат, ей така за всеки случай ако му потрябва, но ако ще го държиш е безсмислено да изкараш нещо по-малко от А.

MsMiracle
08-02-2014, 00:29
но ако ще го държиш е безсмислено да изкараш нещо по-малко от А.

Това не е вярно.

cookie dough
08-02-2014, 17:41
Това не е вярно.

Извинявам се, исках да кажа, че аз го виждам като безсмислено. )

Тромбоцит
08-03-2014, 09:07
Wait, wait, wait.
САЕ прогресираше така - а1,а2,б1,б2,ц1,ц2, нали? В такъв случай А е безполезен наистина.
По темата :САЕ е пожизнен и доста съученици заминаха за скандинавските страни с него, но Тоефл-а дава по-ясна представа и затова е предпочитан от мнозинството чужди уни-та.

cookie dough
08-03-2014, 09:18
Между другото, има някакви сериозни проблеми с TOEFL в момента, и различните университети в Англия имат собствена политика за това дали да го приемат или не като валиден сертификат: http://thepienews.com/news/ets-tests-longer-accepted-uk-visa-authorities/
http://www.lse.ac.uk/study/informationForInternationalStudents/ETSlatestnews.aspx
http://www3.imperial.ac.uk/registry/admissions/pgenglish

anonymous708973
08-03-2014, 16:24
Wait, wait, wait.
САЕ прогресираше така - а1,а2,б1,б2,ц1,ц2, нали? В такъв случай А е безполезен наистина.
По темата :САЕ е пожизнен и доста съученици заминаха за скандинавските страни с него, но Тоефл-а дава по-ясна представа и затова е предпочитан от мнозинството чужди уни-та.

Не, това е европейската езикова рамка. CAE покрива B2/C1 - в зависимост от процентите.

Hayashi
08-03-2014, 17:10
Максимумът му е C2. Мисля, че над 80% за A е C2. От 60 до 79 е C1 и под 60 до 50 или 45 е B2.

therichbitch
08-03-2014, 17:41
Не знам накъде си се запътила, но най- реномираните универститети искат CAE с A
И не съм съгласна, че Toefl дава по- ясна представа за това, колко знаеш езика, но както и да е, факт е, че повечето университети искат него, защото има давност. Няма да ти направят вероятно проблем, ако CAE ти е каран в 11-12и клас, защото пак е <2г преди влизане в уни.


Това не е вярно.

Това, че ти си го изкарала с В, не ознчачава, че има смисъл ;)
И аз го виждам така, като cookie dough- ако ще правиш нещо, прави го като хората.

ameli
08-04-2014, 11:08
Wait, wait, wait.
САЕ прогресираше така - а1,а2,б1,б2,ц1,ц2, нали? В такъв случай А е безполезен наистина.

Това са нивата, които владееш, а самите оценки A, B, C, D, Е, F са еквивалентни на нашата шестобална система, като 6=А. Нещо такова.. А независимо, че сертификата е с давност цял живот, на много места като видят че си го държал преди 2-3 години и не си живял в англоговоряща страна или не си практикувал езика като цяло - не го признават.

MsMiracle
08-08-2014, 15:07
Това, че ти си го изкарала с В, не ознчачава, че има смисъл ;)
И аз го виждам така, като cookie dough- ако ще правиш нещо, прави го като хората.

Чети какво пиша и после спори. Факта, че на IELTS & TOEFL искат точно определен резултат, на САЕ не, е достатъчно показателен.
И САЕ покрива ниво С1 до 79 процента. От 80 нагоре - С2.

therichbitch
08-08-2014, 16:21
Научи се да пишеш и може да си помисля дали да го прочета .
Не споря, заявявам си мнението.