PDA

View Full Version : Смисъла на живота. - Тук ще окриете отговори на всичките си въпроси



FemaleEyes
07-28-2014, 02:05
От живота няма никакъв смисъл ако не е вечен. Живота е много разнообразен.. земния живот е сън! В съня не можеш да осъзнаеш че сънуваш. Ще наричам земния живот земен сън. Разликата между нормалния и земния сън е че ти можеш да избереш на кое място да се събудиш. Можеш да се събудиш само в рая или ада. Как може да вярвате че Бог не съществува? Бог и дявола са като кислорода и въглеродния диоксид. Хората вдишват кислород и издишват въглероден диоксид, растенията правят обратното. Работата е там че не може да има само хора или само растения защото ако има само растения няма да има кислород, и ако няма хора то няма да има и въглероден диоксид. Същото е при мъжа и жената. Трябва да има и мъже и жени защото без мъж или без жена няма как да има повече деца и идва краят. Още един пример е положителното и отрицателно електричество. Един уред не може да работи само с положителна енергия нито пък само с отрицателна енергия. На човек му е дадено от всичко по две. Две очи, два крака, две ръце.. но само едно сърце за да намери другото. Любовта е най-прекрасното чувство което идва от Бог. Любовта е духовно чувство а не земно, и всеки който обича земните чувства като да имаш много пари и така нататък той не може да почувства любовта. Това е отговора на въпроса защо не можете да обичате. А дявола идва по друг начин. Той е като сянката, тъмнината. Тъмнината не е толкова силна колкото светлината. Вие знаете че където има светлина там просто е невъзможно да има тъмнина. Ние можем да запалим светлината в нас чрез молитва, и да я поддържаме да гори чрез постоянни молитви! Но без светлината тук автоматично идва тъмнината.

Да поговорим за България, сигурно се питате защо сме в криза? И на този въпрос имам отговора. Ние дължим всичко на Васил Левски! Васил Левски е свързан със символа на лъва, и ние трябва да пазим този символ! Но вземете банкнота от 20 лева и вижте на задната страна един лъв с забито острие в гърба. Все едно да забием острие в снимката на Васил Левски? Лично аз носих 2 банкноти от 20 лева и отидох на зъболекар, и по едно време започнах страшно много да се притеснявам от зъболекаря че може да ми стане нещо а аз по принцип не се притеснявам от нищо и не ме е страх от нищо, почнах да повръщам непрекъснато и в крайна сметка не успях да си оправя зъбите. Това не е случайно, това стана заради банкнотите които носех в мен! Тези банкноти са пълни с негативна енергия която минава през нас и така не ни върви като народ. Да търгуваме с банкноти от 20 лева в България е все едно да търгуваме с монети с образа на Юда в царството на Исус Христос. Но и в банкнотата от 2 лева има нещо негативно което забелязах. Най-долу от дясно на банкнотата има 18 малки лъвчета. 18 е число съставено от три шестици. Това е номера на звяра 666. 6+6+6=18, на 18 години ставаме пълнолетни между другото. Това е възрастта в която стават много самоубийства. За звяра може да прочетете повече в Google.

Плътта е смъртна но духът е безсмъртен. Където е съдено да бъде духът ни, той ще е там за винаги! В духовността времето не съществува и духът разбира неща които плътта ни не може да разбере. Каквото няма начало то няма и край. Може Бог никой да не го е създал, той може да е нямал начало и може винаги да е съществувал! Това не можете да си го обясните нали? Как може нещо да няма начало? Както казах в духовния свят "времето" не съществува и плътта не може да разбере какво е нещо без начало, или Бог не ни е дал да знаем! Бедните ще стават все по-бедни а богатите все по-богати. Това са думи на самия Исус Христос!

Знайте че няма по хубаво нещо от любовта. Земния живот е много ценен и да изпитате истинската любов на земята е много хубаво нещо. Любовта е едно от божиите чувства! Вие пращате песни на приятели с цел да ги накарате да чувстват това което и вие чувствате докато слушате някоя песен. Така и Бог ни праща любовта. За да ни накара да се чувстваме както той се чувства. Не всичките ви приятели ще харесат песните които вие слушате. Също така не всички хора ще харесат божията любов.

Земния живот е толкова ценен че не може просто ей така да го изживеете. В трудни моменти ние се молим със сълзи и си казваме "защо"? Когато пак дойдат хубавите моменти ние забравяме Бог и вече не се молим. За това Бог допуска страданията.

Отне ми цял час да напиша това. Ако имате въпроси питайте, почти за всичко имам отговор. Много от нещата за които ви говоря съм ги научил от личен опит. Не зависимо дали вярвате в Бог или не, това се отнася и за вас.

s4etoved
07-28-2014, 06:52
42

RapExotic
07-28-2014, 19:39
И аз искам да се включа в сектата. Как се казва?

HollyGolightly
07-28-2014, 20:53
Имаш някакви познания, но повечето при теб е религия. НЕ може да ми говориш за "светлината на вярата" и че "там където има светлина, тъмнината липсва" а същевременно някакви символи да ти действат толкова силно. Има един друг такъв потребител тук, който получава атаки на сън и не знам си какво още, с него ще сте си лика прилика.

FemaleEyes
07-28-2014, 23:42
Имаш някакви познания, но повечето при теб е религия. НЕ може да ми говориш за "светлината на вярата" и че "там където има светлина, тъмнината липсва" а същевременно някакви символи да ти действат толкова силно. Има един друг такъв потребител тук, който получава атаки на сън и не знам си какво още, с него ще сте си лика прилика.

Е как да не действат силно? Върху знамето на Израел е звездата на давид, а Израел създаде тероризма! Духовните неща влияят на този свят. Всичко е очевидно но ти трябва да искаш да го видиш, иначе няма как да го видиш!

FemaleEyes
07-28-2014, 23:47
И аз искам да се включа в сектата. Как се казва?

https://www.youtube.com/watch?v=A4TQhzNe5Qw&feature=youtu.be

Цъкни на този клип и отиди на 1:35.
Понеже видях шапката ти на Monster на снимката реших да ти разкрия скритата символика. Това обяснява и защо Monster е толкова популярен. Не само енергийни напитки ами и спонсори на състезания с коли, дори и тениски!

HollyGolightly
07-29-2014, 01:54
Е как да не действат силно? Върху знамето на Израел е звездата на давид, а Израел създаде тероризма! Духовните неща влияят на този свят. Всичко е очевидно но ти трябва да искаш да го видиш, иначе няма как да го видиш!
Коментарът ти го приемам като лична обида и няма да се хабя много. Големият християнин иначе, говори ми за Бог, ама стои срещу Израел, ай със здраве :?
И да, духовните неща влиаят, но не и когато знаеш в какво вярваш. И особено когато са някакви измислени символи, които си ги смучеш от пръстите и се самонавиваш, че заради тях нещо ти става.

FemaleEyes
07-29-2014, 02:21
Човек, знаеш ли как се паля като видя подобен коментар? Не говоря срещу Израел! Просто казвам че тероризма който се е родил в Израел е заради звездата на Давид която е ВЪРХУ самото знаме. Това е все едно да сложиш петолъчка върху знамето. Духовните неща влияят дори и да нямаш вяра. Те са решили че знамето трябва да изглежда така. Те може и да не знаят значението на звездата на Давид но все пак да са я сложили върху знамето. И виж как малко след приемането на новото знаме на Израел започна здрав тероризъм. Казват че Израел е бащата на тероризма. Ти като не вярваш не пиши. Събери 2+2 и ще разбереш че Израел предава Бог. Хората там не носят кръст а звезди на Давид. А звездата на Давид символизира пирамидата с 1 око масон(антихриста), ти май тези неща не ги знаеш? Тогава кво ми пишеш тука?

Auriss
07-29-2014, 03:09
Стринга ще да е това.

RapExotic
07-29-2014, 07:57
https://www.youtube.com/watch?v=A4TQhzNe5Qw&feature=youtu.be

Цъкни на този клип и отиди на 1:35.
Понеже видях шапката ти на Monster на снимката реших да ти разкрия скритата символика. Това обяснява и защо Monster е толкова популярен. Не само енергийни напитки ами и спонсори на състезания с коли, дори и тениски!

Лично аз не обръщам такова внимание на символите в дадено лого. Числото 3 е до толкова манипулиращо, до колкото мозъкът на човек е склонен да повярва на една лъжа, ако преди нея е чул две истини. Тоест на третия път човек се доверява. А колкото до знакът на Монстър - не знам дали има нещо общо с тази писменост от клипа или просто изобразява следа оставена от ноктите на някакво чудовище .. Аз не консумирам такива напитки. Нося логото им единствено, защото се занимавам с кросови мотори и планинско колоездене и те са основен спонсор на тези мероприятия. Ако логото им беше друго щях да нося него без да се замислям.

Между другото какво ще кажеш за символа наречен свастика http://gifakt.ru/wp-content/uploads/2013/01/sva_nebesa.jpg ? Всички го свързват с Хитлер, но той го е взел от индийската култура, в която този знак не само, че не се свързва с расизъм и смърт, ами е използван за здраве, плодородие и други добродетели. Просто в нашата европейска култура този знак е натоварен с отрицателни емоции и човека го асоциира по този начин.

Всичко е въпрос на самовнушение.

defender
07-29-2014, 09:40
Бог и дявола са като кислорода и въглеродния диоксид. Хората вдишват кислород и издишват въглероден диоксид, растенията правят обратното. Работата е там че не може да има само хора или само растения защото ако има само растения няма да има кислород, и ако няма хора то няма да има и въглероден диоксид. Същото е при мъжа и жената. Трябва да има и мъже и жени защото без мъж или без жена няма как да има повече деца и идва краят. Още един пример е положителното и отрицателно електричество. Един уред не може да работи само с положителна енергия нито пък само с отрицателна енергия.

Това означава ли, че в рая не е само добро, но и зло. Това означава ли, че в Себе Си Бог не е само добро същество, но и зло.
Мислиш че във философията ти има нещо зло.
А ако в нея има зло, защо тогава да й вярваме и приемаме. Чао.

yakuza_
07-29-2014, 09:43
от нищо и не ме е страх от нищо

Само психичноболен, може да не се страхува от нищо. Така като гледам може и да си прав.
Как ще ми докажеш, че твоя бог е истинския, а не Аллах примерно?

defender
07-29-2014, 09:54
Тези банкноти са пълни с негативна енергия която минава през нас и така не ни върви като народ.

А възможно ли е да имаш просто невроза?

Auriss
07-29-2014, 09:59
Дифендъре, ти да не би да не си съгласен с автора ;о ? Нещо намирисва тук

defender
07-29-2014, 10:05
Дифендъре, ти да не би да не си съгласен с автора ;о ? Нещо намирисва тук

Че ако не съм съгласен, защо се учудваш толко.


Коментарът ти го приемам като лична обида и няма да се хабя много.

Само не разбрах, защо приемаш коментара на FemaleEyes като лична обида?

npp
07-29-2014, 10:36
Да поговорим за България, сигурно се питате защо сме в криза? И на този въпрос имам отговора. Ние дължим всичко на Васил Левски! Васил Левски е свързан със символа на лъва, и ние трябва да пазим този символ! Но вземете банкнота от 20 лева и вижте на задната страна един лъв с забито острие в гърба. Все едно да забием острие в снимката на Васил Левски? Лично аз носих 2 банкноти от 20 лева и отидох на зъболекар, и по едно време започнах страшно много да се притеснявам от зъболекаря че може да ми стане нещо а аз по принцип не се притеснявам от нищо и не ме е страх от нищо, почнах да повръщам непрекъснато и в крайна сметка не успях да си оправя зъбите. Това не е случайно, това стана заради банкнотите които носех в мен! Тези банкноти са пълни с негативна енергия която минава през нас и така не ни върви като народ. Да търгуваме с банкноти от 20 лева в България е все едно да търгуваме с монети с образа на Юда в царството на Исус Христос. Но и в банкнотата от 2 лева има нещо негативно което забелязах. Най-долу от дясно на банкнотата има 18 малки лъвчета. 18 е число съставено от три шестици. Това е номера на звяра 666. 6+6+6=18, на 18 години ставаме пълнолетни между другото. Това е възрастта в която стават много самоубийства. За звяра може да прочетете повече в Google.

това, което си направил тук, е просто насосване против човеците, защото се явяваш като измислител/разпространител на злини, целта на вярата е да се освещава, докато измислянето/разпространяването на проклетия е обратното на вярата, сиреч неправда, всеки достатъчно изобретателен човек може да измисли какви ли не въртели и усуквания в ущърб на човечеството представяйки математическа и всякаква друга връзка/свързаност, ако трябва да се безпокоим за числата и символиката според представената от теб гледна точка и да се пазим от тези неща, тогава сигурно въобще не трябва да действуваме и да се движим, иначе едва ли не със сигурност ще си навлечем проклятие, Бог създаде този свят като рай, а именно мъдри човеци впоследствие го превърнаха в ад чрез подобно високоумстване, не че идеята е всички гербове, символи, и пр. да бъдат доказани като дадени от Бога, но целта във вярата е просто да се работи за спасение на човечеството в истинския Господ Бог без да ставаме дребнави като промисляме за гербовете, символите, символиката на числата, и т.н., именно Бог създаде този свят като място където потребителите(човеците) да живеят добре, а това че някакви си мъдри, окултни и идолопоклоннически човеци впоследствие са поставили етикети на много от Божиите творения, не означава че те са имали/имат някакви права над тях (за) да ги оскверняват(превръщат в проклети), ето защо бе казано и написано:

"Зная и уверен съм в Господа Исуса, че нищо не е само по себе си нечисто; с това изключение, че за този, който счита нещо за нечисто, нему е нечисто. Защото, ако брат ти се оскърби поради това, което ядеш, ти вече не ходиш по любов. С яденето си не погубвай онзи, за когото е умрял Христос. Прочее, да се не хули това, което вие считате за добро, Защото Божието царство не е ядене и пиене, но правда, мир и радост в Светия Дух. Понеже, който така служи на Христа, бива угоден на Бога и одобрен от човеците. И тъй, нека търсим това, което служи за мир и за взаимно назидание. Заради ядене недей съсипва Божията работа. Всичко наистина е чисто; но е зло за човека, който с яденето си причинява съблазън." Римляни 14: 14-20,

"Никой да не търси своята лична полза, но всеки ползата на другиго. Всичко, що се продава на месарницата, яжте без да изпитвате за него заради съвестта си; защото "Господна е земята и всичко що има в нея". Ако някой от невярващите ви покани на угощение, и вие желаете да отидете, яжте каквото сложат пред вас, без да изпитвате за него заради съвестта си. Но, ако някой ви рече: Това е било принесено в жертва, не яжте, заради тогова, който ви е известил, и заради съвестта, - съвест, казвам, не твоята, но на другия; (понеже, защо да се съди моята свобода от друга съвест? Ако аз с благодарение Богу участвувам в яденето, защо да ме злословят за онова, за което благодаря?)" 1 Коринтяни 10: 24-30,

"А Духът изрично казва, че в послешните времена някои ще отстъпят от вярата, и ще слушат измамителни духове и бесовски учения, чрез лицемерието на човеци, които лъжат, чиято съвест е прегоряла, които запрещават жененето и заповядват въздържание от ястия, които Бог създаде, за да се употребяват с благодарение от ония, които вярват и разбират истината. Защото всяко нещо, създадено от Бога, е добро, и нищо не е за отхвърляне, ако се приема с благодарение; понеже се освещава чрез Божието слово и молитва. В това като съветваш братята, ще бъдеш добър служител Исус Христов, хранен с думите на вярата и доброто учение, което си следвал до сега. А отхвърляй скверните и бабешките басни и обучавай себе си в благочестие. Защото телесното обучение е за малко полезно; а благочестието е за всичко полезно, понеже има обещанието и за сегашния и за бъдещия живот. Това слово е вярно и заслужава приемане; понеже за това се трудим и се подвизаваме, защото се надяваме на живия Бог, Който е Спасител на всичките човеци, а най-вече на вярващите. Това заръчвай и учи." 1 Тимотей 4: 1-11

FemaleEyes
07-29-2014, 15:40
Лично аз не обръщам такова внимание на символите в дадено лого. Числото 3 е до толкова манипулиращо, до колкото мозъкът на човек е склонен да повярва на една лъжа, ако преди нея е чул две истини. Тоест на третия път човек се доверява. А колкото до знакът на Монстър - не знам дали има нещо общо с тази писменост от клипа или просто изобразява следа оставена от ноктите на някакво чудовище .. Аз не консумирам такива напитки. Нося логото им единствено, защото се занимавам с кросови мотори и планинско колоездене и те са основен спонсор на тези мероприятия. Ако логото им беше друго щях да нося него без да се замислям.

Между другото какво ще кажеш за символа наречен свастика http://gifakt.ru/wp-content/uploads/2013/01/sva_nebesa.jpg ? Всички го свързват с Хитлер, но той го е взел от индийската култура, в която този знак не само, че не се свързва с расизъм и смърт, ами е използван за здраве, плодородие и други добродетели. Просто в нашата европейска култура този знак е натоварен с отрицателни емоции и човека го асоциира по този начин.

Всичко е въпрос на самовнушение.

Относно знака на Хитлер, зависи какъв човек ползва символа не мислиш ли? Ако някой християнин ползва петолъчка може да го нападнат лоши неща. Както и ако сатанист използва кръст може също да му се случи нещо лошо. Хитлер се е занимавал с черна магия. Не мога да ти обясня но дано разбираш. Четох и че петолъчката е използвана да сбъдва желания и да лекува рани. Но зависи какъв човек я използва.

FemaleEyes
07-29-2014, 15:47
Това означава ли, че в рая не е само добро, но и зло. Това означава ли, че в Себе Си Бог не е само добро същество, но и зло.
Мислиш че във философията ти има нещо зло.
А ако в нея има зло, защо тогава да й вярваме и приемаме. Чао.

Всичко духовно е част от Бог. И твоята душа идва от Бог! Сега ще ти дам пример, ти можеш да си създадеш въображаем приятел и да му дадеш име и характер. И той е част от теб, така и ние сме част от Бог. Плътта не е от Бог но духът е! Разбираш ли ме какво искам да кажа с това? Душата ти е малка частица от Бог.

FemaleEyes
07-29-2014, 15:59
това, което си направил тук, е просто насосване против човеците, защото се явяваш като измислител/разпространител на злини, целта на вярата е да се освещава, докато измислянето/разпространяването на проклетия е обратното на вярата, сиреч неправда, всеки достатъчно изобретателен човек може да измисли какви ли не въртели и усуквания в ущърб на човечеството представяйки математическа и всякаква друга връзка/свързаност, ако трябва да се безпокоим за числата и символиката според представената от теб гледна точка и да се пазим от тези неща, тогава сигурно въобще не трябва да действуваме и да се движим, иначе едва ли не със сигурност ще си навлечем проклятие, Бог създаде този свят като рай, а именно мъдри човеци впоследствие го превърнаха в ад чрез подобно високоумстване, не че идеята е всички гербове, символи, и пр. да бъдат доказани като дадени от Бога, но целта във вярата е просто да се работи за спасение на човечеството в истинския Господ Бог без да ставаме дребнави като промисляме за гербовете, символите, символиката на числата, и т.н., именно Бог създаде този свят като място където потребителите(човеците) да живеят добре, а това че някакви си мъдри, окултни и идолопоклоннически човеци впоследствие са поставили етикети на много от Божиите творения, не означава че те са имали/имат някакви права над тях (за) да ги оскверняват(превръщат в проклети), ето защо бе казано и написано:

"Зная и уверен съм в Господа Исуса, че нищо не е само по себе си нечисто; с това изключение, че за този, който счита нещо за нечисто, нему е нечисто. Защото, ако брат ти се оскърби поради това, което ядеш, ти вече не ходиш по любов. С яденето си не погубвай онзи, за когото е умрял Христос. Прочее, да се не хули това, което вие считате за добро, Защото Божието царство не е ядене и пиене, но правда, мир и радост в Светия Дух. Понеже, който така служи на Христа, бива угоден на Бога и одобрен от човеците. И тъй, нека търсим това, което служи за мир и за взаимно назидание. Заради ядене недей съсипва Божията работа. Всичко наистина е чисто; но е зло за човека, който с яденето си причинява съблазън." Римляни 14: 14-20,

"Никой да не търси своята лична полза, но всеки ползата на другиго. Всичко, що се продава на месарницата, яжте без да изпитвате за него заради съвестта си; защото "Господна е земята и всичко що има в нея". Ако някой от невярващите ви покани на угощение, и вие желаете да отидете, яжте каквото сложат пред вас, без да изпитвате за него заради съвестта си. Но, ако някой ви рече: Това е било принесено в жертва, не яжте, заради тогова, който ви е известил, и заради съвестта, - съвест, казвам, не твоята, но на другия; (понеже, защо да се съди моята свобода от друга съвест? Ако аз с благодарение Богу участвувам в яденето, защо да ме злословят за онова, за което благодаря?)" 1 Коринтяни 10: 24-30,

"А Духът изрично казва, че в послешните времена някои ще отстъпят от вярата, и ще слушат измамителни духове и бесовски учения, чрез лицемерието на човеци, които лъжат, чиято съвест е прегоряла, които запрещават жененето и заповядват въздържание от ястия, които Бог създаде, за да се употребяват с благодарение от ония, които вярват и разбират истината. Защото всяко нещо, създадено от Бога, е добро, и нищо не е за отхвърляне, ако се приема с благодарение; понеже се освещава чрез Божието слово и молитва. В това като съветваш братята, ще бъдеш добър служител Исус Христов, хранен с думите на вярата и доброто учение, което си следвал до сега. А отхвърляй скверните и бабешките басни и обучавай себе си в благочестие. Защото телесното обучение е за малко полезно; а благочестието е за всичко полезно, понеже има обещанието и за сегашния и за бъдещия живот. Това слово е вярно и заслужава приемане; понеже за това се трудим и се подвизаваме, защото се надяваме на живия Бог, Който е Спасител на всичките човеци, а най-вече на вярващите. Това заръчвай и учи." 1 Тимотей 4: 1-11

Не казвам че не трябва да се движим за да не грешим. Ако несъзнателно направим три шестици значи зла сила ни е накарала да го направим. Ако Бог е с теб то няма да има зла сила. Нещата написани долу ги разбирам трудно но ги разбирам горе-долу. Аз разнасям истина.

defender
07-29-2014, 16:03
Всичко духовно е част от Бог. И твоята душа идва от Бог! Сега ще ти дам пример, ти можеш да си създадеш въображаем приятел и да му дадеш име и характер. И той е част от теб, така и ние сме част от Бог. Плътта не е от Бог но духът е! Разбираш ли ме какво искам да кажа с това? Душата ти е малка частица от Бог.

въображаемия приятел е лъжа, създаване на лъжлива реалност, искаш да кажеш, че ние сме лъжлива реалност създадена от Бог, т.е. Бог ни е сътворил на базата на лъжа, то така излиза че твоя бог си е същински дявол.

Как плътта да не е от Бог, не си ли чел Битие, нали Бог създава вселената и водата, земята, небето , телата и животните и т.н.

FemaleEyes
07-29-2014, 16:45
въображаемия приятел е лъжа, създаване на лъжлива реалност, искаш да кажеш, че ние сме лъжлива реалност създадена от Бог, т.е. Бог ни е сътворил на базата на лъжа, то така излиза че твоя бог си е същински дявол.

Как плътта да не е от Бог, не си ли чел Битие, нали Бог създава вселената и водата, земята, небето , телата и животните и т.н.

Плътта умира, духът не умира. Защото Бог не е от плът и кръв а той е дух. Аз вярвам в това че няма други богове. Вярвам и в това че "Бог" е името на нашия създател и че хората са измислили думата "богове". Все едно Бог да се казва Иван и хората да се отнасят към останалите богове с Ивановци.

defender
07-29-2014, 16:53
Плътта умира, духът не умира.

А тогава адът какво е?

ПП: ти изповядваш ли някоя религия и коя, или тази логика си е някаква твоя.

an7raks
07-29-2014, 17:00
От живота няма никакъв смисъл ако не е вечен. Живота е много разнообразен.. земния живот е сън! В съня не можеш да осъзнаеш че сънуваш. Ще наричам земния живот земен сън. Разликата между нормалния и земния сън е че ти можеш да избереш на кое място да се събудиш. Можеш да се събудиш само в рая или ада.
Тук ме изгуби...

an7raks
07-29-2014, 17:02
Вярно, може да има рай и ад... ама може и да няма... защо да не си живея като за последно, пък, ако случайно има продължение, берекет?

RapExotic
07-29-2014, 17:04
Относно знака на Хитлер, зависи какъв човек ползва символа не мислиш ли? Ако някой християнин ползва петолъчка може да го нападнат лоши неща. Както и ако сатанист използва кръст може също да му се случи нещо лошо. Хитлер се е занимавал с черна магия. Не мога да ти обясня но дано разбираш. Четох и че петолъчката е използвана да сбъдва желания и да лекува рани. Но зависи какъв човек я използва.

Ами именно. Свастиката е просто две пречупени чертички една върху друга, петолъчката е просто една звезда, кръста са просто две пресичащи се чертички.. В самия знак няма никаква символика, докато човек не си внуши, че има. Полумесеца и звездата какво са? Две небесни тела изобразени върху парче плат. Но човека ги е натоварил с религиозно значение и ги свързва с Ислям. Но реално като видиш вечер месечината за какво се сещаш първо? За религия или за небесно тяло?

Черните магии, както и останалите подобни психо-похвати се основават единствено и само на самовнушението. Казват ти, че черната котка носи нещастие и това се предава от уста на уста. Виждаш черна котка и си внушаваш, че ще се случи нещо лошо - и то се случва, но не заради котката, а заради това, че си си внушил, че ще се случи. Ако не знаеше символиката нямаше да си го помислиш и съответно нямаше да се случи.

Не е важно какъв човек ползва символа, а какви мисли влага в него. Съответно дори да нося петолъчка или полумесец, въпреки че съм Християнин, не би ми се случило нищо лошо, освен ако не си самовнуша, че ще ми се случи.

defender
07-29-2014, 17:06
Вярно, може да има рай и ад... ама може и да няма... защо да не си живея като за последно,


То па един живот дето го водиш "като за последно". Кажи, какво толкова правиш.

tori
07-29-2014, 17:28
То па един живот дето го водиш "като за последно". Кажи, какво толкова правиш.
Недей, остави го. Големия куражлия ми се изкарва нещо, некви белези показва, тва-онова... :дддддд

npp
07-29-2014, 19:25
Не казвам че не трябва да се движим за да не грешим. Ако несъзнателно направим три шестици значи зла сила ни е накарала да го направим. Ако Бог е с теб то няма да има зла сила. Нещата написани долу ги разбирам трудно но ги разбирам горе-долу. Аз разнасям истина.

зависи и за кой Бог говориш, и няма нищо кой знае колко мъчно в проявата на правилно разбиране (относно тези неща), дори и ако не си сигурен, че разбираш написаното в Библията, например, защо Му е на истинския Бог да допусне някакъв невярващ/неокултист да пострада тежко само защото някаква си зла сила, действувайки чрез системата на човешката(666) религия/духовност, е направила да му се въртят три шестици в ума?!, какво би бил виновен той за това че някой или нещо му се натрапва макар и по духовен път?!, например, ако някакви дечица си играят на детската площадка, и не дай си Боже някакъв чичко ги заговори и успее да ги убеди да отидат с него ужким до близката сладкарница, а всъщност до близката горичка за да блудства с тях там, тогава какво биха били виновни тези невинни създания за това че някой им докарва/причинява това?!, така и ако някой успее да натрапи зла мисъл в нечий ум, тогава защо потърпевшият да бъде виновен за това?!

"Горко на света поради съблазните, защото е неизбежно да дойдат съблазните; но горко на онзи човек, чрез когото съблазънта дохожда!" Матей 18: 7

an7raks
07-29-2014, 20:58
То па един живот дето го водиш "като за последно". Кажи, какво толкова правиш.

Точно, каквото искам, това си правя... Защо мислиш, че трябва да е нещо специално?

FemaleEyes
07-29-2014, 21:02
зависи и за кой Бог говориш, и няма нищо кой знае колко мъчно в проявата на правилно разбиране (относно тези неща), дори и ако не си сигурен, че разбираш написаното в Библията, например, защо Му е на истинския Бог да допусне някакъв невярващ/неокултист да пострада тежко само защото някаква си зла сила, действувайки чрез системата на човешката(666) религия/духовност, е направила да му се въртят три шестици в ума?!, какво би бил виновен той за това че някой или нещо му се натрапва макар и по духовен път?!, например, ако някакви дечица си играят на детската площадка, и не дай си Боже някакъв чичко ги заговори и успее да ги убеди да отидат с него ужким до близката сладкарница, а всъщност до близката горичка за да блудства с тях там, тогава какво биха били виновни тези невинни създания за това че някой им докарва/причинява това?!, така и ако някой успее да натрапи зла мисъл в нечий ум, тогава защо потърпевшият да бъде виновен за това?!

"Горко на света поради съблазните, защото е неизбежно да дойдат съблазните; но горко на онзи човек, чрез когото съблазънта дохожда!" Матей 18: 7

Затова казах и че света е жесток, и за това разнасям истината. А тези които познават истината и въпреки това грешат по своя воля. За тях наказанието е по-голямо. Повечето хора са чували че звездата на Давид символизира зло но те не са се интересували. Те не са потърсили истината.. не всеки има късмета да я намери. И въпреки че не знаят какво правят те си поемат наказанието. Няма как да ти го обясня това.

FemaleEyes
07-29-2014, 21:04
Вярно, може да има рай и ад... ама може и да няма... защо да не си живея като за последно, пък, ако случайно има продължение, берекет?

Това звучи забавно но не е. Има рай и ад.

an7raks
07-29-2014, 21:07
Да, да, още малко ще кажеш и, че негрите съществуват...

defender
07-29-2014, 21:31
Затова казах и че света е жесток, и за това разнасям истината.

Каква е тази истина дето е разнасяш, обясни малко по-ясно. Имаш ли религия, каква е, какво проповядва? Мерси.

Идваш и ни казваш аз разнасям истината и какво очакваш от нас, малко звучиш като "свидетеля" нпп.

Толкова проповедници и всеки с претенции за истина, а нпп и с претенции за богоизбраност.

Той също казва че, разнася "истината":
http://vbox7.com/play:0796744f16

golemiq_korab_minava
07-29-2014, 21:45
не бе , не , влезе в тиин форум да зарибяваш деца по некви религиозни теми?

що пък ние трябва да ти вярваме на теб?

що пък да има рай и ад? По тая логика всички трябва да горим в ада, щото всеки има грехове.

Никой нищо не знае какво следва след смъртта. Теории - хиляди..

Никой не е успял да промени човечеството, да ни направи по-разумни, да спре войните. Дори Бог.

хАйде поздрав

и 666 http://vbox7.com/play:66979189&start=14

golemiq_korab_minava
07-29-2014, 21:53
корабе, ако имам 666 на телефония номер, ще умра ли? - разнеси ми истината, сипи ми да хапна.

ще ти гостуват отличнички да те хранят :Д

tori
07-29-2014, 22:00
ще ти гостуват отличнички да те хранят :Д
Може ли да питам с кво или съм още малка?

golemiq_korab_minava
07-29-2014, 22:05
s kakvoto ima http://poneshto.com/wp-content/uploads/2010/03/food-for-men.jpg

defender
07-29-2014, 22:09
http://uproxx.files.wordpress.com/2012/03/chopsticks.gif

golemiq_korab_minava
07-29-2014, 22:14
g

defender
07-29-2014, 22:15
браво корабе, разбираш я ти истината.

tori
07-29-2014, 22:20
http://uproxx.files.wordpress.com/2012/03/chopsticks.gif
Хах, бахти гифчето. :дд

npp
07-29-2014, 22:31
Затова казах и че света е жесток, и за това разнасям истината. А тези които познават истината и въпреки това грешат по своя воля. За тях наказанието е по-голямо. Повечето хора са чували че звездата на Давид символизира зло но те не са се интересували. Те не са потърсили истината.. не всеки има късмета да я намери. И въпреки че не знаят какво правят те си поемат наказанието. Няма как да ти го обясня това.

звучиш като (така да се каже) "женския" вариант на дифендър, и той като теб обича да говори за неща, които не си е обяснил, нито може да разсъди достатъчно, като дори игнорира истината, която му е свидетелствувана все едно е нито чул нито видял, и даже не посочва конкретни смислени доводи според правдата, но обвинява като казва неща от рода на: "ти си лъжепророк, защото лъжепророкуваш", понеже ако в такъв случай го питаш кои са конкретните лъжепророчествата, които е намерил, той не може да представи (доказателства за) такива, и ти постъпваш по подобен начин, само че с нещо като типичната лекомислена интуиция срещана при окултните жени, чийто "плод" е като духовния еквивалент на поредния пълен с всякакви химикали хамбургер от макдоналдс пльоснат на тезгяха с думите: "ей го на", ако можеш да разбереш поне това, че светът не е сам по себе си жесток, но именно нечестивата човешка религия/духовност го прави да изглежда жесток, и точно тя е "светът", който е посочван като лош в Св. Писание(Библията), а именно царството на духовното беззаконие

defender
07-29-2014, 22:59
Когато "езичника-свидетел на Словото" започне да свидетелства се чувствам ето така:

http://vbox7.com/play:f7e05518

npp
07-30-2014, 08:07
Когато "езичника-свидетел на Словото" започне да свидетелства се чувствам ето така:

http://vbox7.com/play:f7e05518

бъди свободен от всяка суета, но и не стъпквай брата

"ти защо съдиш брата си? а пък ти защо презираш брата си? Понеже ние всички ще застанем пред Божието съдилище. Защото е писано: - "Заклевам се в живота Си, казва Господ че всяко коляно ще се преклони пред Мене, И всеки език ще славослови Бога". И тъй, всеки от нас за себе си ще отговаря пред Бога. Като е тъй, да не съдим вече един друг; но по-добре да бъде разсъждението ви това - никой да не полага на брата си спънка или съблазън." Римляни 14: 10-13

defender
07-30-2014, 10:57
бъди свободен от всяка суета, но и не стъпквай брата

И затова да не казвам това, което мисля за истина и за правилно ли.
Казвам това, което мисля за истина с цел да я изразя, а не с цел да те стъпквам, чувството на стъпкване е някъде вътре в тебе, а не в моето намерение. Чувството на стъпкване идва от стъпкването на лъжливото свидетелство в тебе, а не от това, че стъквам тебе като човек сам по себе. Отдели себе си от лъжесвидетелството и ще видиш, че не те стъпквам. Гледай на лъжесвидетелството като на нещо отделно от тебе, но не, ти си го гледаш като някаква твоя си превилегия и заслуга и затова ти е гадно че го стъпквали.

npp
07-30-2014, 21:26
И затова да не казвам това, което мисля за истина и за правилно ли.
Казвам това, което мисля за истина с цел да я изразя, а не с цел да те стъпквам, чувството на стъпкване е някъде вътре в тебе, а не в моето намерение. Чувството на стъпкване идва от стъпкването на лъжливото свидетелство в тебе, а не от това, че стъквам тебе като човек сам по себе. Отдели себе си от лъжесвидетелството и ще видиш, че не те стъпквам. Гледай на лъжесвидетелството като на нещо отделно от тебе, но не, ти си го гледаш като някаква твоя си превилегия и заслуга и затова ти е гадно че го стъпквали.

и какво точно е лъжесвидетелството, което съм написал в този форум?!, представи поне нещо конкретно

FemaleEyes
07-30-2014, 21:29
Може да ме питате какво означава даден символ, как действа, дали е зъл и така нататък. Но няма да ви обяснявам повече за това което съм писал горе защото вие не разбирате, само вашето си знаете. Дори не си правите труда да разберете.

defender
07-30-2014, 21:38
и какво точно е лъжесвидетелството, което съм написал в този форум?!, представи поне нещо конкретно
Ще кажеш, че не сме говорили.


Може да ме питате какво означава даден символ, как действа, дали е зъл и така нататък.

Как така как действа и дали е зъл, те символите нали са неодушевени?

Ти някакъв баяч ли си, така и не се представи, с окултизъм ли се занимаваш?

FemaleEyes
07-31-2014, 00:48
Ще кажеш, че не сме говорили.



Как така как действа и дали е зъл, те символите нали са неодушевени?

Ти някакъв баяч ли си, така и не се представи, с окултизъм ли се занимаваш?

Ама писна ми от теб толкова си тъп. Кръста неодушевен ли е бе? Кръста се подразбира като добър символ. Като погледнеш петолъчката за какво се сещаш? Символа е одушевен от създателя си. Кръста е одушевен от Бог а Бог е добро. Значи кръста символизира ДОБРО. Няма да отговарям на подобен пост. За това ти казвам не ми се прави на знаещ вместо това се опитай да разбереш за какво ти говоря. И без това ми е трудно да обясня.

FemaleEyes
07-31-2014, 00:50
И като гледаш начина по който пиша сериозно ли мислиш че се занимавам с окултизъм? Християнин съм.

npp
07-31-2014, 07:58
Ще кажеш, че не сме говорили.

просто пак шикалкавиш

npp
07-31-2014, 08:10
Ама писна ми от теб толкова си тъп. Кръста неодушевен ли е бе? Кръста се подразбира като добър символ. Като погледнеш петолъчката за какво се сещаш? Символа е одушевен от създателя си. Кръста е одушевен от Бог а Бог е добро. Значи кръста символизира ДОБРО. Няма да отговарям на подобен пост. За това ти казвам не ми се прави на знаещ вместо това се опитай да разбереш за какво ти говоря. И без това ми е трудно да обясня.

истината е, че лукавият няма как да подейства без да има някакви духовни служители/работници, които му угаждат/служат, защото той може да действува в света единствено чрез такива човеци, иначе не би могъл, така че няма как някакви си неодушевени предмети да бъдат заплаха от себе си, но само някакви човеци, които вършат духовно беззаконие могат да докарат проклетия на света

"чрез един човек(сиреч, чрез поколението на духовните беззаконници) грехът(т.е. дяволът и системата на духовно(то) беззаконие) влезе в света, и чрез греха смъртта(т.е. духът на влошаването), и по тоя начин смъртта мина във всичките човеци, понеже всички съгрешиха(сиреч, и така мнозина се влошиха, защото се оказаха под грях - някои като негови служители, други като негови жертви), - (защото и преди закона грехът беше в света(сиреч, и преди появата на човешката религия "тъмнината" беше във вселената), грях, обаче, не се вменява, когато няма закон(сиреч, там където не се върши духовно беззаконие); при все това от Адама до Моисея смъртта царува и над ония, които не бяха съгрешили според престъплението на Адама(сиреч, които не вършиха духовно беззаконие)" Римляни 5: 12-14

golemiq_korab_minava
07-31-2014, 10:58
Ама писна ми от теб толкова си тъп. Кръста неодушевен ли е бе? Кръста се подразбира като добър символ. Като погледнеш петолъчката за какво се сещаш? Символа е одушевен от създателя си. Кръста е одушевен от Бог а Бог е добро. Значи кръста символизира ДОБРО. Няма да отговарям на подобен пост. За това ти казвам не ми се прави на знаещ вместо това се опитай да разбереш за какво ти говоря. И без това ми е трудно да обясня.

Имам чувството, че много филми за вампири и въркулаци си гледал.
И аз вярвам, че нечисти сили е възможно да се гонят с разни ритуали, светена вода и тнт, обаче не се обладавам от тази мания.
И искам да попитам пък всички вярващи в Христа - каква позитивна енергия символизира кръста, като на него разпъват хиляди хора и най-вече Исус със забити пирони в ръцете? Защо едно мъчение трябва да се иповядва като добро?

defender
07-31-2014, 14:54
каква позитивна енергия символизира

Като чуя думата "енергия" и се изприщвам, явно алергия.

Веднъж бяхме на едно тракийско светилище с компания и една женка се качи отгоре на светилището на един камък и си опъна плажен чадър и се излегна да се зарежда с енергия.
Тва е братче 3 в 1 - плаж, светилище и още нещо.

defender
07-31-2014, 15:00
http://fakti.bg/img/news2012/42010/906c68833d348a4bf1445de1de06a809.jpg


Може ли някой да го изтълкува, носи ли зло и как действа. Мерси.

Нещо лошо ми мяза.

golemiq_korab_minava
07-31-2014, 18:14
Като чуя думата "енергия" и се изприщвам, явно алергия.

Веднъж бяхме на едно тракийско светилище с компания и една женка се качи отгоре на светилището на един камък и си опъна плажен чадър и се излегна да се зарежда с енергия.
Тва е братче 3 в 1 - плаж, светилище и още нещо.

Баси тъпата. Аз пък вярвам, че същестуват такива енергийни полета. Дали магнитни или радиационни излъчвания от земни маси или определени обекти, но има. На скоро гледах един пчелар как разправяше, че на едно място от сложените му кошери на полето - пчелите не се разивали. Пробвал да засади дърво или нещо друго на същия терен, но не се захванало въобще растението. А само на 2 метра в страни - всичко действало нормално. Лечебната - чиста вода също не е за подценяване.
Но да си правиш гавра на тракийско светлище си е чиста доза идиотизъм
Кажи сега за кръста, защо точно него са го дали за символа на Бог,?

anonymous895156
07-31-2014, 18:25
тъпотата в тази тема е убийствена

FemaleEyes
07-31-2014, 18:30
Баси тъпата. Аз пък вярвам, че същестуват такива енергийни полета. Дали магнитни или радиационни излъчвания от земни маси или определени обекти, но има. На скоро гледах един пчелар как разправяше, че на едно място от сложените му кошери на полето - пчелите не се разивали. Пробвал да засади дърво или нещо друго на същия терен, но не се захванало въобще растението. А само на 2 метра в страни - всичко действало нормално. Лечебната - чиста вода също не е за подценяване.
Но да си правиш гавра на тракийско светлище си е чиста доза идиотизъм
Кажи сега за кръста, защо точно него са го дали за символа на Бог,?

Исус Христос е умрял на кръста за нашите грехове - той изкупва греховете които ние сме правили. И понеже е умрял на кръст, кръста се превръща в най-големия християнски символ. Преди хората са правили жертвоприношения към Бог за опрощение на греховете. И Исус дойде да плати цената на всички грехове завинаги като умря за нас на кръста!

FemaleEyes
07-31-2014, 18:31
тъпотата в тази тема е убийствена

Гледам звездата на Давид на снимката ти.

golemiq_korab_minava
07-31-2014, 18:43
Гледам звездата на Давид на снимката ти.

той е от богоизбраните :Д

Добре, не разбирам. . . Как един човек плати цената на всички хора? Каква е тази глупост? Сега хората продължават да правят грехове. И като е на кръста, това не означава ли, че той обозначава греховете?

FemaleEyes
07-31-2014, 19:34
той е от богоизбраните :Д

Добре, не разбирам. . . Как един човек плати цената на всички хора? Каква е тази глупост? Сега хората продължават да правят грехове. И като е на кръста, това не означава ли, че той обозначава греховете?

Той не е който и да е човек, той е синът на Бог. Жертвоприношението на едно животно изкупва част от греховете на един човек. А Исус Христос жертва себе си за греховете на всички хора! Вярно е че те все още правят грехове но на тях им е простено. Разбира се, това не значи че можеш да тръгнеш и да грешиш както си искаш. Трябва да помолиш Исус да му кажеш че искаш неговото спасение и греховете ти ще бъдат простени.

golemiq_korab_minava
07-31-2014, 19:48
Той не е който и да е човек, той е синът на Бог. Жертвоприношението на едно животно изкупва част от греховете на един човек. А Исус Христос жертва себе си за греховете на всички хора! Вярно е че те все още правят грехове но на тях им е простено. Разбира се, това не значи че можеш да тръгнеш и да грешиш както си искаш. Трябва да помолиш Исус да му кажеш че искаш неговото спасение и греховете ти ще бъдат простени.
Човек е бил. Каква е твоята представа за Бог? На колко години е той?! 2000?
До колкото знам, Исус са го хванали, защото са го предали. Наказанието му е било смърт. Сега вече всичко друго, което стават са въпрос на лична вяра.
Каквото и да е - не може и не е редно да изкопува греховете на всички, а те да продължават да си ги правят. От къде на къде ще им е простено? Ако помоля Аллах кво ще сте стане? А ако никой не помоля? Значи дядо попа може да е на таен договор с всевишния, който му дава оферти, защото му се моли?

golemiq_korab_minava
07-31-2014, 19:53
вижте хора. не знам на какво требваме да се помолим, за спасение, ама според мен, ако искаме спасение - всичко е духом и требва да медитирате.

FemaleEyes
07-31-2014, 20:19
Не мога да си представя как изглежда Бог, но всичко красиво е творение на Бог. Така че аз си представям Бог като най-красивото нещо без дори да съм го виждал. Състрадание, любов... тези неща идват от Бог и той ги чувства най-силно! Представи си този който те обича безкрайно, най-милият, и този който разбира всички! Това е Бог. Този на който най-много му е жал за теб - това е Бог. Този който изпитва безкрайна любов към теб - това е Бог.

defender
07-31-2014, 20:33
Той не е който и да е човек, той е синът на Бог. Жертвоприношението на едно животно изкупва част от греховете на един човек. А Исус Христос жертва себе си за греховете на всички хора! Вярно е че те все още правят грехове но на тях им е простено. Разбира се, това не значи че можеш да тръгнеш и да грешиш както си искаш. Трябва да помолиш Исус да му кажеш че искаш неговото спасение и греховете ти ще бъдат простени.

най-накрая нещо по същество и че си християнин. :)

golemiq_korab_minava
07-31-2014, 20:36
Не мога да си представя как изглежда Бог, но всичко красиво е творение на Бог. Така че аз си представям Бог като най-красивото нещо без дори да съм го виждал. Състрадание, любов... тези неща идват от Бог и той ги чувства най-силно! Представи си този който те обича безкрайно, най-милият, и този който разбира всички! Това е Бог. Този на който най-много му е жал за теб - това е Бог. Този който изпитва безкрайна любов към теб - това е Бог.

И аз така мисля. За мен това не е човешка фигура, ами някаква сила, нещо необятно за съзнанието ни. Не вярвам в молитвите до такава степен, за мен делата са по-важните. Така че, когато действаш по правилния път - всичко се нарежда. Въпреки това Исус ли беше казал - ,,прости им, те не знаят какво правят, неразмумни са'' Тоест, хора, които не знаят или за тях представата за добро и зло е объркана - не са виновни с нищо. Живота според мен е само една прашинка във вечността, телесно изживяване в организъм.

FemaleEyes
07-31-2014, 22:14
И аз така мисля. За мен това не е човешка фигура, ами някаква сила, нещо необятно за съзнанието ни. Не вярвам в молитвите до такава степен, за мен делата са по-важните. Така че, когато действаш по правилния път - всичко се нарежда. Въпреки това Исус ли беше казал - ,,прости им, те не знаят какво правят, неразмумни са'' Тоест, хора, които не знаят или за тях представата за добро и зло е объркана - не са виновни с нищо. Живота според мен е само една прашинка във вечността, телесно изживяване в организъм.

Това с действията е вярно но чрез постоянна молитва всичко може да се прости. Питай ме нещо и аз ще ти отговоря.

defender
07-31-2014, 22:22
Питай ме нещо и аз ще ти отговоря.
Може ли и аз да питам нещо?
Защо имаш самочувствието, че знаеш всичко и че точно в тебе е истината? В смисъл, че ангажираш ни със себе си, че в тебе е истината.


"Аз разпространявам истината! Питай ме всичко и ще ти отговоря!" - не звучи ли някак си маняшко, някак си ангажиращо с тебе и с егото ти, а не с Бог.

FemaleEyes
08-01-2014, 02:41
Може ли и аз да питам нещо?
Защо имаш самочувствието, че знаеш всичко и че точно в тебе е истината? В смисъл, че ангажираш ни със себе си, че в тебе е истината.


"Аз разпространявам истината! Питай ме всичко и ще ти отговоря!" - не звучи ли някак си маняшко, някак си ангажиращо с тебе и с егото ти, а не с Бог.

Разпространявам истината. Много неща съм научил от живота.

golemiq_korab_minava
08-01-2014, 10:32
а си само на 17, брей, брей , брей

npp
08-01-2014, 10:38
вижте пичове, що се отнася до Бог и вярата, положението е такова, че трябва да се работи за спасение на човеците, при това още сега - Неговата Воля е те да получат изобилен живот още в този свят (което най-малкото е валидно за онези от тях, които все още пребивават тук), и в крайна сметка вечен живот за всички, иначе няма да има по-добро спасение за тях дори и във всяка следваща вечност, именно (за) това духовните служители/работници трябва да работят, а то трябва да се организира, понеже всички вярващи/религиозни/окултисти трябва да се покаят от духовното беззаконие, и да започнат да допринасят за тази кауза на Отца и Исус, както и (на) истинските Светии, понеже ако истинското Божие Слово не се проповядва, тогава как всички ще се покаят?!, затова казахме, че има нужда да се работи в това отношение, понеже има нужда от организиране като цяло

"Как, прочее, ще призоват Този, в Когото не са повярвали? И как ще повярват в Този, за Когото не са чули? А как ще чуят без проповедник?" Римляни 10: 14

а лошото е, че в днешно време дори и много от християните се оказаха лениви и неспособни за това, и техните лидери дори и не проповядваха истинското Божие Слово, но вместо това предаваха човешка традиция, така че спасението, за което се говори в Библията е всеобщо, защото истинският Бог промисля за благополучието в най-дългосрочен план, а именно в рамките на цялата времева безкрайност, затова казахме, че учението за вечен съд не е както другите подобни учения (било то за кармата или друго), учението за кармата говори за милиони прераждания за всяка душа, които едва ли не са неизбежни, при това в рамките на една вечност, а представете си само колко много биха страдали душите във всяка една вечност ако наистина всяка една от тях трябва да се преражда милиони пъти като най-различни животни и стотици хиляди пъти като всякакви човеци - при това според това учение душата задължително преминава през всякакви милиарди мъки и болки!, ето защо представеното в библейските писания учение за "вечен съд" е в основата на Божията премъдрост, защото истинският Бог е любещ баща, който иска човеците да се спасят колкото се може по-скоро, и не само че Неговата воля е такава, но и Неговите планове, понеже още от самото начало Той възнамерява(ше) да осигури спасение на всички за изобилен и вечен живот, така че сега, в последното време, е важно това, сега вече няма време за каквото и да е превъзходно изж(д)ивяване във вярата, защото вече е настанал часът на "жетвата", и ако Бог Си дойде сега и завари духовните служители/работници да вършат духовно беззаконие вместо да работят за всеобщото спасение според Неговата правда, тогава може много да се ядоса и да стане голям апокалипсис какъвто никога не е имало и какъвто не ще има след това до края на вечността, тогава духовните беззаконници могат да (по)страдат толкова много, че чак да съжалят дори и за това че някога са просъществували, и дори да похулят всичко свято, включително и истинския Господ Бог, затова, дори и досега идолопоклонниците един вид да са били (като) свободни да се кланят и да служат на бесовете (си), сега вече няма да има милост за системата на човешката(666) религия/духовност, такива вероучения и вероизповедания като сатанизма, окултизма, кришнаизма, шиваизма, йога, уичкрафт паганизъм, индуизма, сикхизма, будизма, лошия ислям, лошия юдаизъм, йеховизма, лошото християнство, и пр., просто ще бъдат унищожени от Бог, а техните (верни) последователи рискуват да понесат най-голямото наказание на вселената каквото не е имало отначало, и каквото не ще има след това до края на настоящата вечност, затова дано (те) да послушат това свидетелство, и да се покаят от духовните си неправди/беззакония, иначе ги грози голям гняв

"тогава ще има голяма скръб, небивала от началото на света до сега, и каквато не ще има." Матей 24: 21

LoveInfect
08-21-2014, 19:40
интересно ми е какво мислиш за исляма и другите основни религии

npp
08-22-2014, 08:23
популярната религия, която и да е тя, в днешно време (макар и за съжаление) се оказва най-малкото морално стара, така както беше през времето когато имаше нужда от Нов Завет, защото имаше много значителни неща, които вярващите пропускаха да спазват/съблюдават досега, като се почне с факта че вярата(поклонението) трябва да е само в(да се отдава само на) Онзи, Който наистина е истинският Бог, макар и Той да не е познат, и се премине през въздържанието от погрешни вярвания(ереси), погрешно упражняване на вярата, освещаването и почитта, и се стигне до въздържанието от причиняване на зло другиму - независимо дали физически или духовно, понеже първородния грях се състоеше в духовно беззаконие, а физическото се яви като резултат от него, понеже доста вярващи от много съвременни религии пропускаха да вникват така във вярата т.е. да си дават сметка за постиганите резултати с цел да се усъвършенствуват, поради което те не се развиваха като праведни/вярващи, но често следваха една и съща морално остаряла традиция

FemaleEyes
08-24-2014, 05:41
интересно ми е какво мислиш за исляма и другите основни религии

Исляма и всички други религии са дълбоко окултични. Християнството е най-добрата и правилна религия.

LoveInfect
08-25-2014, 15:07
Не можеш да твърдиш това без да си проучила подробно всяка една от религиите. Това доказва твоята глупост.

npp
08-26-2014, 09:30
Не можеш да твърдиш това без да си проучила подробно всяка една от религиите. Това доказва твоята глупост.

принципно е права, макар че в християнството също имаше ереси, окултизъм, езотеризъм, и идолопоклонство, понеже там се проповядваше друг Исус и друг Бог какъвто не е представен в новозаветните библейски писания, обаче не казвам, че това е било във всяка църква, но в някои

an7raks
08-27-2014, 12:10
Значи, да обобщим... Смисълът на живота е да вярваме и да се кланяме на Истинския Бог?
Защо ли ми се струва много безсмислен тоя смисъл...

npp
08-27-2014, 18:47
Значи, да обобщим... Смисълът на живота е да вярваме и да се кланяме на Истинския Бог?
Защо ли ми се струва много безсмислен тоя смисъл...

смисълът на живота е да се живее, но без (да има) (причиняване на) зло, затова и е писано, че Бог е любов, понеже: "Любовта не върши зло на ближния; следователно, любовта изпълнява закона."(Римляни 13:10)

an7raks
08-28-2014, 12:45
Някои от най-жестоките престъпления са извършени от любов...

npp
08-28-2014, 15:12
Някои от най-жестоките престъпления са извършени от любов...

едно е любов, друго е горчива ревност независимо дали в рамките на любовна връзка или под формата на патриотизъм

pifiella
08-28-2014, 19:03
Любов,не любов-деца да има. Те са смисълът на живота,според мен :)

Suupernaturalbro
09-02-2014, 00:37
You guys should seriously visit my thread