PDA

View Full Version : Гинеколог..



sunny_008
07-28-2014, 12:46
Здеавейте! От доста време време имам проблеми с цикъла ми. Имало е моменти когато ми прескача с 1 месец, или ми идва 2 пъти в месеца и е нередовен - всеки път идва на различна дата. Този месец ми дойде на 12, продължи 1 седмица, спря за 2 дни придружен с бяло течение и пак започна. (вчера ми свърши) Та майка ми реши да ме заведе на гинеколог, но проблема ми е, че мастурбирам и ако ме попитат "Мастурбираш ли?" , аз просто не знам какво да отговоря (не искам майка ми да разбира, че го правя). Пък и едната ми срамна устна е сравнително по-голяма и по-тъмна от другата. Срамувам се, тъй като ще се събличам там, но просто искам вече цикълът ми да се нормализира.. Ще се радвам, ако ми дадете някакви съвети. На 13 съм.

sweet_crazy_
07-28-2014, 13:46
На 13 години е нормално да ти идва нередовно, ако си на 17-18 години, тогава вече имаш основание да се притесняваш. А колкото до мастурбацията, тя не влияе на цикъла и едва ли някой гинеколог ще те пита.

xoxi
07-28-2014, 17:04
Няма от какво да се притесняваш.
Няма да те пита дали мастурбираш. Имай предвид, че гинекологът е виждал толкова много полови органи, че едва ли с нещо ще можеш да го изненадаш. Няма от какво да те е срам и от какво да се притесняваш.
Можеш да помолиш майка си да изчака отвън, докато трае прегледа и да влезе след това.

HellMoon
07-28-2014, 17:50
Ще те попита дали водиш полов живот, а не дали мастурбираш.
Ти си девствена и не би трябвало да те преглежда отдолу, обаче ако ти пуска изследвания ще се наложи да се съблечеш, за да вземе проба. Не се притеснявай, няма да те боли то е като клечка за уши /малко по-дълго/. Предполагам, че ще те прегледа и на ехограф, за да види яйчниците.

Ако от скоро имаш цикъл е нормално да прескача, но е препоръчително да отидеш.