PDA

View Full Version : Поръчка от ebay



Ewok
07-28-2014, 14:03
Здравейте, питам тук, понеже знам, че все се поръчват някакви неща и имате опит.

Преди повече от месец и половина (06.06) направих поръчка от американския ибей, която си пристига от сащ. Последното, което пише на тракинг номера е от 17.06 - Departed USPS Facility

2014-06-17, 23:01:00, LOS ANGELES, CA 90009

И това е. От тогава ни вест, ни кост. Знам, че май пътуват по море, но си мислех, че до месец ще е пристигнало. Притеснявам се доста и се чудя какво да правя. Да чакам ли още, или да питам какво става? И, ако е второто, къде трябва да пиша?

fakesmiles
07-28-2014, 15:35
Пиши на продавача, внимавай да не ти изтече времето, в което си защитена от ибей, защото след това, и да подадеш оплакване, не могат да ти помогнат.
Не помня колко беше, всъщност може и вече да ти е изтекло. Но все пак, пиши на продавача, може и да се разберете нещо...
Проверявала ли си в пощата дали има нещо за теб?
Те носят известия на адреса, но понякога се губят.

Ewok
07-28-2014, 15:38
проверих, няколко пъти
Благодаря. А къде пише това за времето?

Ewok
07-28-2014, 16:23
Добре, май все още го покрива.
Писах на продавача и сега очаквам отговор. А къде ще го получа? :д
По имейла или ще ми се обадят?

girl91
07-28-2014, 18:38
В обявата на нещото, което си поръчала, трябва да е пишело от коя до коя дата трябва да ти бъде доставено (за да видиш това отиди от My Ebay-> Purchase history-> там са нещата, които си поръчвала, излизат самите обяви и трябва да пише Estimated Delivery: пише от дата до дата). След изтичането на този период ако все още не си получила нещото се свързваш с продавача за да му кажеш, че нещото не си го получила. Могат да ти предложи да ти върне парите или пък да ти изпрати нещото отново. Има и случаи, в които продавачът изчезва от сайта. В такъв случай се пише на Ebay, те възстановяват сумата (поне така се случи веднъж при мен, сумата не беше малка).

Ewok
07-28-2014, 23:04
О, тази дата отдавна мина, но аз такаа или иначе никога не съм си получавала нещата около дадената дата. Просто знам, че преди нея няма да го получа. Иначе вече писах и сега ще чакам (:

Hayashi
07-28-2014, 23:28
Искай си парите обратно. Ако не ти отговори продавача до 2-3 дена, направо пиши на paypal с номера на транзакцията и че не си получила нищо, за да не изпуснеш спока.

Ако авторът не е дупе и го е пратил, най-вероятно са го загубили невероятните и несравними български пощи и може да дойде след 7-8 месеца, ако го намерят. Но ти така или иначе трябва да си получиш парите.

Ewok
07-29-2014, 01:18
С риск да бъда нахулена много жестоко - не платих през пейпал :д
Картата ми е нова и така и не намерих време да я регистрирам. Получих някакъв друг имейл от ибей, че съм платила. Ще почакам два дни за отговор, пък тогава ще видя какво ще правя.

YSMF
07-29-2014, 04:10
Може да се повдигне и от самия ибей, спокойно. :)