PDA

View Full Version : Как да се облечем на първия учебен ден в 8 клас



smiley11
07-28-2014, 15:02
Здравейте,
На 15-ти септември ще бъда зайче във 9 ФЕГ в София и се чудя какво да облека. Бях мислила за една рокля за бяло и черно рае, но се замислих, че може другите да дойдат по дънки и аз да изглеждам като пълната кифла, каквато не смятам, че съм.
Така че, моля ви, кажете си мнението - дънки и потниче с кецки или рокля с пантовки.
Освен това ме притеснява факта, че може и да ме замерят и с нещо различно от моркови и да си съсипя роклята.
Благодаря ви предварително и ако някой е приет за 8 клас 2014-2015 в 9 ФЕГ с френски, испански, БЕЛ и история, да пише.
Моля ви за бързи отговори, защото ще заминавам до 15-ти.

Ewok
07-28-2014, 15:23
омг
Не отдавай голямо значение, първия учебен ден не е празник, облечи се както ходиш всеки ден. И не се тревожи за мнението на хората, трябва да се чувстваш добре в кожата си.
Също така замерянето с моркови не е толкова мръсно, колкото си мислиш и дори не знам дали все още се прави.

// и се пише пантоФки, чувала ли си за пантови

rockandroll
07-28-2014, 15:28
бъчва

sunshine :**
07-28-2014, 17:06
Всеки се интересува как си облечена толкова, колкото и ти за него.И да това със замерянето вече не се използва толкова в някои гимназии, а тези, които го правят са малко.Не се настройвай толкова - все пак ще седиш там 1-2 часа макс.

smiley11
07-28-2014, 17:29
Здравейте,
Моля Ви, не ме нападайте, аз само ви моля за мнение и помощ, тъй като съм притеснена как ще изглеждам в очите на новия си клас. И да, написах го набързо, и не го проверих за правописни грешки.
Все пак, надявам се още хора да изкажат мнението си.
Пишете, ако сте приети при мен.
Благодаря!

smiley11
07-28-2014, 17:31
Всеки се интересува как си облечена толкова, колкото и ти за него.И да това със замерянето вече не се използва толкова в някои гимназии, а тези, които го правят са малко.Не се настройвай толкова - все пак ще седиш там 1-2 часа макс.

Благодаря за разбирането, но моля те дай си мнението - рокля или дънки!

smiley11
07-28-2014, 17:33
бъчва

Защо ме нападаш?
След като не се интересуваш просто не пиши нищо!

Getyourfreakon
07-28-2014, 18:09
Имате ли униформи?

girlwithblueeyes
07-28-2014, 18:20
Имате ли униформи?

И aз товa питaм.

RapExotic
07-28-2014, 19:00
Освен това ме притеснява факта, че може и да ме замерят и с нещо различно от моркови и да си съсипя роклята.


Имаше такива случаи с яйца, кетчуп, сметана .. По-добре си приготви водолазен костюм.

Vladislav Hellsing
07-28-2014, 20:00
яйца, кетчуп, сметана, стъклени бутилки :D:D:D
душко, всички ще сте си чужди и... аз се облякох съвсем нормално и никой нищо никво впечатление нямаше * имаше много ШИК мацки и мъжаги, ама нее..*
не мисля че е от такова значение.
облечи както ти душа иска.

и стой далече от тълпата, не искаш морков в задника ;)

Ralica545
07-28-2014, 20:55
Аз ще облека цветна рокля без презрамки с гол гръб... О,Боже,дано пазача не ме види,че може би заради тоалета няма да ме пусне в училище в продължение на 2 месеца :D

hey.mistery
07-28-2014, 21:50
Още сме юли, от сега ли започвате да мислите какво ще обличате за 1вия учебен ден :D
Облечи се както на теб ти харесва и с дрехи, в които ще се чувстваш комфортно, както ти пука какво мислят другите, ако на теб ти харесва, но като цяло не смятам, че трябва да е кой знае колко изискано.

InnocentFuck
07-28-2014, 22:30
дори не знам дали все още се прави.



О прави се всяка година и е голям смях ;д Аз като бях зайче преди 3 години доста моркови ме уцелиха , както и зеле :D :D :D целия двор на училището беше като салата :D :D :D

FemaleEyes
07-29-2014, 00:01
Аз се облякох с стари дрехи само това имах. И ми се смяха.

smiley11
07-29-2014, 05:33
Имате ли униформи?

Не, ние нямаме, но всички частни, НТБГ и 2 АЕГ имат.

smiley11
07-29-2014, 05:39
Имаше такива случаи с яйца, кетчуп, сметана .. По-добре си приготви водолазен костюм.

;)))lol:)
добреее.... идеята ми хареса!
Сега отивам да си купя!:):)

smiley11
07-29-2014, 05:47
Благодаря за мненията, има много време, а и се оказа, че заминавам средата-края на август, така че пишете още мнения!
И аз все си държа на моето:) - има ли хора от моя клас?

rockandroll
07-29-2014, 10:10
Защо ме нападаш?
След като не се интересуваш просто не пиши нищо!

не те нападам, отговарям ти на въпроса за облеклото

Getyourfreakon
07-29-2014, 10:14
Сложи си тениска/потник и къси панталонки/дънки. Роклята ще е прекалено официална според мен.

just lie
07-29-2014, 11:57
Най добре е дънки с потниче.....първо защото ще ти е по удобно и торо защото ако си с рокля според мен ще е прекалено официално

Waaazzaaaap
07-30-2014, 07:53
Мене ме питай как да отида като ме приеха в 91 НЕГ :D Мн ще се сдухам на 15септември.

irrationalDecision
07-30-2014, 17:45
Мене ме питай как да отида като ме приеха в 91 НЕГ :D Мн ще се сдухам на 15септември.

И какво като е 91 НЕГ? Човек отива така облечен на 15.09, че да се чувства комфортно и да има приличен вид. Дворът на 91 НЕГ не е все пак моден подиум, както и тези на другите училища. В същия този двор в 8 клас си отидох с дънки и блузка + букет за новата класна. Много повече се набиват на очи силно издокараните зайци, били те момчета или момичета. Спомням си как един видимо срамежлив заек през една от годините се беше намъкнал (сигурно под натиска на родител) в официален черен костюм с вратовръзка. Очевидно беше, че не се чувства комфортно. Както и една девойка с токчета и дълга рокля. На двора на НЕГ не се случва кой знае какво - официална реч на директорката и на шефа на немския отдел, представяне на класните ръководители на осмите класове, посрещане на зайците с хляб и здравец, представяне на новите немски преподаватели (ако има такива), водосвет със свещеник и това е. После ще се качите по стаите. По-гадно е по-скоро неудобството при първите контакти с новите съученици. Но ако от даскaлото ти до 7 клас има и друг приет в НЕГ, няма да е чак толкова неловко. Аз се паднах с дете от моето училище в един клас.

Melodies
07-31-2014, 20:15
Според мен трябва да заложиш на удобството. Специално на мен ми е най-удобно къси панталонки или дънки. Но за теб удобна може да е полата или роклята. Не мисля, че трябва да си прекалено официална, на мен винаги са ми били смешни хора, които се издокарват толкова за едното нищо.

Waaazzaaaap
07-31-2014, 20:59
И какво като е 91 НЕГ? Човек отива така облечен на 15.09, че да се чувства комфортно и да има приличен вид. Дворът на 91 НЕГ не е все пак моден подиум, както и тези на другите училища. В същия този двор в 8 клас си отидох с дънки и блузка + букет за новата класна. Много повече се набиват на очи силно издокараните зайци, били те момчета или момичета. Спомням си как един видимо срамежлив заек през една от годините се беше намъкнал (сигурно под натиска на родител) в официален черен костюм с вратовръзка. Очевидно беше, че не се чувства комфортно. Както и една девойка с токчета и дълга рокля. На двора на НЕГ не се случва кой знае какво - официална реч на директорката и на шефа на немския отдел, представяне на класните ръководители на осмите класове, посрещане на зайците с хляб и здравец, представяне на новите немски преподаватели (ако има такива), водосвет със свещеник и това е. После ще се качите по стаите. По-гадно е по-скоро неудобството при първите контакти с новите съученици. Но ако от даскaлото ти до 7 клас има и друг приет в НЕГ, няма да е чак толкова неловко. Аз се паднах с дете от моето училище в един клас.

Аз го писах, защото от моето училище има само 2 момичета, които аз НЕ познавам добре и които са учили за матурите още от 2ри клас. Просто ме е бъз, т'ва имам предвид...

DarkEmotionS
08-01-2014, 11:44
Аз си бях с рокля, но не прекалено официална, и с обувки на платформа. Имаше и други с рокли, имаше и такива по дънки... Никой не се заглежда толкова много, нито пък преценя по дрехите (поне в моето училище). Някои са много наплашени заради тея моркови и чудо, но в моето училище, ако не ти е приятно - казваш, и всичко е ОК. Аз нямах нищо против, тъй като те не идват да ти чупят костите и да ти ги ръгат в устата, а просто те хранят.. Не знам аз ли попаднах на училище, но мисля че навсякъде е така...или поне би трябвало.
Относно съучениците... Аз не познавах никого, а сега съм в добри отношения с всички, + че най-добрата ми приятелка в момента е от класа ми и се запознахме може би седмица след началото на учебната година... Отначало ще е малко тегаво, после всичко си влиза в реда. :)

smiley11
08-01-2014, 13:48
Аз си бях с рокля, но не прекалено официална, и с обувки на платформа. Имаше и други с рокли, имаше и такива по дънки... Никой не се заглежда толкова много, нито пък преценя по дрехите (поне в моето училище). Някои са много наплашени заради тея моркови и чудо, но в моето училище, ако не ти е приятно - казваш, и всичко е ОК. Аз нямах нищо против, тъй като те не идват да ти чупят костите и да ти ги ръгат в устата, а просто те хранят.. Не знам аз ли попаднах на училище, но мисля че навсякъде е така...или поне би трябвало.
Относно съучениците... Аз не познавах никого, а сега съм в добри отношения с всички, + че най-добрата ми приятелка в момента е от класа ми и се запознахме може би седмица след началото на учебната година... Отначало ще е малко тегаво, после всичко си влиза в реда. :)
Добре, благодаря за мнението.Всъщност обмислям дали да отида с рокля първия ден и след това с дънки и да не съм някаква кифла. Поне аз не смятам за нормално да съм на токчета и с дамска чанта всеки ден. А и един въпрос - от кое училище си?

DarkEmotionS
08-01-2014, 14:03
Не съм от София. Да, не е нужно да ходиш на токчета, най-малкото не е много удобно.. все пак си на училище.. ;д

girlwithblueeyes
08-01-2014, 14:08
Полa с високa тaлия от тези нa цветятa с хубaвa ризкa и пaнтофки би стоялa много нежно.

fanton1
08-01-2014, 14:13
e na men shte mi e nai lesno mai poznavam daskaloto i uchitelite tam kadeto sum priet ne se trevoja mn mn kak shte otida na 1viq ucheben den ama nali sum metalist i shte se otkroqvam ot dalech ... i shte mi e malko pritesneno

fanton1
08-01-2014, 14:15
ama za tvoq problem az bix izbral dunki i nqkakva teniska ili neshto takova ne trq da e mn oficqlno

MsMiracle
08-02-2014, 00:31
Деца, деца.... да ви имам проблемите. Обличаш се както ти е кеф и заминаваш, откога 15-ти септември е събитие?

kilers
08-02-2014, 02:28
Деца, деца.... да ви имам проблемите. Обличаш се както ти е кеф и заминаваш, откога 15-ти септември е събитие?

Кога загуби детското в теб?

girlwithblueeyes
08-02-2014, 07:33
Деца, деца.... да ви имам проблемите. Обличаш се както ти е кеф и заминаваш, откога 15-ти септември е събитие?

Зa тях е събитие.Не виждaм къде ти е проблемa пък нa теб.Нормaлно е дa се вълнувaт,и ти си се вълнувaл тогaвa.

smiley11
08-11-2014, 08:47
Благодаря, че пишете и ме защитавате, но има ли някой от френската и може примерно да пишете как ще бъдете облечени вие. Благодаря!

scar12346
08-11-2014, 19:46
Meне лично ме приеха в ПГТ "Проф. д-р Асен Златаров" (Пловдив) и ще нося един войнишки потник и къси дънкови панталонки с кецове. Ако те е страх за роклята по-добре недей. Все пак, знаеш ли с какво ще те замерят :D Обаче мен ме тревоже нещо друго: дали да си взема няква чанта или няма нужда?

badboysgoodlips2000
08-16-2014, 09:54
az lichno imam dva varianta : ako e toplo kusi pantalonki i potnik,a ako e studeno teniska sys suitcher i dunki s kecove..men me prieha v muzikalnoto i spored men tam se oblichat po-prostichko i nikoi nqma da e s roklq..

KallyS
08-17-2014, 19:07
Облечи се както на теб ти харесва ;дд

CookieJoKey
08-17-2014, 21:34
е...и аз ще съм в 91 НЕГ тази година...
Някакви съвети :D ?

today_was_a_charytale
09-01-2014, 11:18
Ако искаш си облечи рокля, ако искаш дънки.На мен повече ми допада рокля с пантоФки, но както си искаш.Аз лично смятам да бъда на 15-ти или с рокля и чорапогащник (ако е студено) или с пола и риза (ако е топло).