PDA

View Full Version : Тя е много странна



sachom
07-28-2014, 17:34
Здравейте,
От близо месец се познавам с едно момиче, запознанството стана във Фейсбук, въпреки че преди това сме се виждали в града. Преди да се запознаем и да започнем да си пишем съм я заглеждал доста нахално както и тя мен (поне така си мисля де). В началото си писахме доста рядко, с течение на времето започнахме да пишем по-често, а и си разменихме телефоните. В началото аз бях по настоятелен, но след това разбрах от нея че и е харесало моето отношение и загриженост за нея. Имаше моменти в които сме се чували N на брой пъти в денонощието а и разговорите ни бяха по скоро опознавателни, но в доста от тези разговори аз и дадох да разбере че имам сериозни намерения към нея. В един от разговорите ни тя ми каза че в момента не иска връзка, по скоро иска да има контакт с някого но не и връзка (тя скоро беше приключила дълга връзка с човек за който ми каза че го ненавижда). Мина известно време, тя беше и на море, а докато беше там се уговорихме когато си дойде тук да излезем, да ходим заедно на плаж и т.н. Миналата седмица и предложих да отидем на пицария - тя първо не отговори на предложението ми, след това когато и звъннах каза че съм избързвал, че още не сме се познавали и така. След няколко дни се уговорихме да се видим вечерта. Видяхме се, поговорихме, тя се усмихваше много и точно когато приключи срещата и се разделихме (тя отиде при приятелките си) мисля че се преобърнаха нещата. След като се прибрах и писах на СМС че е много чаровна - тя не отговори, после си писахме във Фейсбук, попитах я дали не съм я разочаровал на срещата и дали съм оправдал очакванията и ако въобще е имала такива ..... тя ми отговори че всичко е точно. После и казах че много се радвам че съм я видял и че сме се запознали лично - тя отговори че също се радва. Попитах я дали разбира колко съм щастлив след срещата ни - тя отговори че разбира - въобще останах с впечатлението че чувствата ни са споделени. предложих и събуждане по телефона ....... тя прие предложението ми.....
На другия ден всичко според мен се скапа! Първо и писах готин смс за добро утро (няколко дни преди това я изненадах с подобен смс и тя много се зарадва) .... тя каза че не го е видяла, после цял ден нито позвъняване нито смс нищо от нейна страна. Вечерта не издържах и я попитах какво става..... тя ми каза че виждала че се привързвам много към нея и искала известна дистанция между нас...... но после пък каза че по късно може да се чуеме. Звъннах и по късно попитах я как върви вечерта, тя дори ми каза къде ще ходи и дори ми каза че ако дойда и аз там може да се видиме.....
Аз имах подобен план да посетя същото заведение и се засякохме там. Преди да отидем обаче тя ме попита с кого ще дойда, аз отговорих че ще бъда с един приятел и едно момиче, тя веднага започна да ме пита кое е момичето, аз казах че не я познава и това си беше така. Когато отидохме в заведението се видяхме с нея, тя ми се усмихна и дори се поздравихме (това стана на три пъти когато се засичахме) излиза много кратно уж до тоалетната уж на вънка но аз си мисля че това си беше провокация към мен да я последвам. Преди да си тръгне дойде до моята маса (аз в същия момент си говорех с момичето което беше с мен и приятеля ми, и понеже беше силна музиката я бях прегърнал и си говорехме но само си говорехме!) тя ме хвана за ръката и ми каза че си тръгва, аз и казах че ще изляза да се видиме с нея, ти ми отговори че майка и я чакала от вън. На другия ден тя ми звънна към обяд, поговорихме си общи приказки и се разбрахме по късно да се чуем пак. Вечерта аз и звъннах говорихме не дълго просто я попитах какво прави, къде е, тя каза че се разхожда с приятелки и така. Вчера аз цял ден не я търсих, защото останах с впечатлението че не съм и приятен, обаче тя ми беше звъняла вечерта, аз обаче не си бях чул телефона в същото време и и звъннах по късно, говорихме но тя ми се стори студена към мен. Днес аз я потърсих пръв, но телефона и беше изключен, когато го включи и звъннах веднъж - не ми вдигна, втори път пак не ми вдигна, писах и СМС - Какво прави, тя пак не отговори. Звъннах и още веднъж пак не ми вдигна, на четвъртия път ми вдигна. Попитах я какво става що не ми вдига, тя каза че била много заета и имала много работа....... поговорихме малко но си личеше че се прави на интересна, правеше се че не си спомня че предната вечер сме говорили и т.н. Въобще според мен се опита всячески да ми покаже че не предизвиквам интерес у нея...
Моля помогнете със съвети..... много съм хлътнал по това момиче (тя е на 18, аз съм на 25). Не виждам къде е вината ми за държанието ми. Ще се радвам да получа полезни съвети и мнения за държанието и....

FemaleEyes
07-28-2014, 17:48
И с мен така си играха като бях 10 годишен но аз още от 14 годишен спрях да се занимавам с момичета. Как може ти да си на 25 години и така да си играят с теб? Ясно е че тя не те харесва. Ти и пишеш повече и даже и звъниш повече, ако ти беше красив тя щеше да отвръща на всяко 1 твое съобщение. Ти си още малък но вече е късно да пораснеш. Запомни че момичетата преди всичко гледат външния вид.

Аз ти казвам от опит че щом се държи така значи не те харесва.

RapExotic
07-28-2014, 19:58
..ако ти беше красив тя щеше да отвръща на всяко 1 твое съобщение. Запомни че момичетата преди всичко гледат външния вид.

О, не е така. Красотата тук е последното нещо, което има значение. Между красота и външен вид има огромна разлика.

Странно е, че на 25 години се занимаваш с тийнейджърки, които не знаят какво искат. Логична причина за държанието и няма смисъл да търсиш. От възрастта е. Нито е на ясно дали те харесва или не, нито знае как да ти откаже или отвърне на чувствата. Просто и харесва вниманието, което и обръщаш и това гали егото и. Спри да я търсиш толкова много. Ако иска да общува с теб тя сама ще те потърси.

PimKie
07-28-2014, 21:11
Според мен пък й тичаш след задника и това я изнервя. Пишеш й постоянно, звъниш й... "след четвъртия път"... това вече е прекалено. Пишеш й СМС-и за добро утро, питаш я дали не си я разочаровал... ту мъч. Ако е като мен, скоро ще спре да ти пише и да ти вдига телефона (което сякаш вече е започнало да става). Нищо лично, обаче трябва да се спреш малко. И да, според мен избързваш.

HollyGolightly
07-28-2014, 21:44
Държиш се обсебващо, непрестанно и звъниш, пишеш и съобщения и и държиш сметка защо не ти вдигала, при положение, че вие не сте никакви. На никого не би му било приятно такова поведение. Та ти така се държиш сега, а какво остава ако тръгнете? Отдръпни се малко, остави я да диша, и виж дали тя все още има интерес и дали сама ще те търси, ако не, значи няма смисъл да продължаваш да се занимаваш с нея.

FemaleEyes
07-28-2014, 23:18
О, не е така. Красотата тук е последното нещо, което има значение. Между красота и външен вид има огромна разлика.

Странно е, че на 25 години се занимаваш с тийнейджърки, които не знаят какво искат. Логична причина за държанието и няма смисъл да търсиш. От възрастта е. Нито е на ясно дали те харесва или не, нито знае как да ти откаже или отвърне на чувствата. Просто и харесва вниманието, което и обръщаш и това гали егото и. Спри да я търсиш толкова много. Ако иска да общува с теб тя сама ще те потърси.

Ти ли ще ме учиш след като съм имал толкова лични опити? Много пъти са ме отрязвали и само заради външния ми вид. Аз винаги съм бил пич и те ми се кефят но като им покажа моя снимка и те започват нещо от сорта "заета съм" или пък изобщо не ми отговаря. Имах един случай които направо ме разби. Нали аз винаги си пиша като забавен човек, винаги съм забавлявал хората, и написах на едно момиче че има много хубави снимки и тя ми поиска скайп початихме си накрая тя ми искаше моя снимка. Аз и казах че давам само на специални хора, и като и пратих моя снимка тя вика "ti si lud". За това вече не се занимавам с противоположния пол, не казвам че съм станал гей ами че се отдадох на самотата. Имам само 2 приятели. Изобщо не ми говори че външния вид е последното нещо което ги интересува. Ако искаш да ти дам и моя снимка?

RapExotic
07-29-2014, 08:34
Ти ли ще ме учиш след като съм имал толкова лични опити? Много пъти са ме отрязвали и само заради външния ми вид. Аз винаги съм бил пич и те ми се кефят но като им покажа моя снимка и те започват нещо от сорта "заета съм" или пък изобщо не ми отговаря. Имах един случай които направо ме разби. Нали аз винаги си пиша като забавен човек, винаги съм забавлявал хората, и написах на едно момиче че има много хубави снимки и тя ми поиска скайп початихме си накрая тя ми искаше моя снимка. Аз и казах че давам само на специални хора, и като и пратих моя снимка тя вика "ti si lud". За това вече не се занимавам с противоположния пол, не казвам че съм станал гей ами че се отдадох на самотата. Имам само 2 приятели. Изобщо не ми говори че външния вид е последното нещо което ги интересува. Ако искаш да ти дам и моя снимка?

Забелязвам, че за теб общуването се свежда до скайп, чатове и пращане на снимки. Това е нереално. Това не може да ти даде представа за това, какво хората мислят за теб наистина.

Първо както казах по-горе между красота и външен вид има огромна разлика. Красотата е субективно понятие и ако според някой си красив, то според друг може да си грозен. Няма дефиниция за красота. Обаче външен вид е съвсем друго. Това включва - начин и стил на обличане, прическа, аксесоари, потдържане на хигиена, потдържане на тялото във форма, бръснене, рязане на нокти :D .. Тези неща вече си зависят изцяло от теб и имат по-голямо значение.

При едно истинско запознанство с момиче (не по чата), има няколко компонента, които имат значение: Външен вид (не красота), глас!!, маниер на поведение, аромат (колкото и хората да не обръщат внимание на това), умение да се справяш в различни ситуации, излъчване като цяло.. Всичко това ти изгражда едно самочувствие, което си личи още в самото начало и кара хората да те приемат на сериозно. Разбира се в чата тези неща няма как да ги приложиш и за това снимката е единственото нещо, на базата на което ще те оценят, но пак казвам - нереално.

Не искам да ми даваш твоя снимка, защото аз или който и да било друг, не сме хората които ще ти кажем "красив си" или "грозен си". Това, че в интернет някой ти го е казал няма абсолютно никакво значение.

Amore-Mio*
07-29-2014, 11:28
Не се занимавай с нея.
Тя търси внимание. Просто внимание. Харесва й да има кой да й вдига самочувствието,но само дотам.

FemaleEyes
07-29-2014, 16:12
Забелязвам, че за теб общуването се свежда до скайп, чатове и пращане на снимки. Това е нереално. Това не може да ти даде представа за това, какво хората мислят за теб наистина.

Първо както казах по-горе между красота и външен вид има огромна разлика. Красотата е субективно понятие и ако според някой си красив, то според друг може да си грозен. Няма дефиниция за красота. Обаче външен вид е съвсем друго. Това включва - начин и стил на обличане, прическа, аксесоари, потдържане на хигиена, потдържане на тялото във форма, бръснене, рязане на нокти :D .. Тези неща вече си зависят изцяло от теб и имат по-голямо значение.

При едно истинско запознанство с момиче (не по чата), има няколко компонента, които имат значение: Външен вид (не красота), глас!!, маниер на поведение, аромат (колкото и хората да не обръщат внимание на това), умение да се справяш в различни ситуации, излъчване като цяло.. Всичко това ти изгражда едно самочувствие, което си личи още в самото начало и кара хората да те приемат на сериозно. Разбира се в чата тези неща няма как да ги приложиш и за това снимката е единственото нещо, на базата на което ще те оценят, но пак казвам - нереално.

Не искам да ми даваш твоя снимка, защото аз или който и да било друг, не сме хората които ще ти кажем "красив си" или "грозен си". Това, че в интернет някой ти го е казал няма абсолютно никакво значение.

Добре, сервирам ти още един случай. Чатих си няколко месеца с едно момиче (бяхме ваканция) и така и така не завърших 8-ми клас... няма значение. Тя ме видя и ме викна обаче тя беше с много приятели а аз бях само един приятел и ме хвана срам. Не се обърнах, на следващия ден тя ми писа в skype представяше се за някоя нейна приятелка но аз знаех че е тя. Нарече ме грозник и не помня с какво още ме обиди. Нещо да имаш да кажеш? Аз знам че ако бях някой красавец тя нямаше да посмее да го напише това.

RapExotic
07-29-2014, 17:29
Добре, сервирам ти още един случай. Чатих си няколко месеца с едно момиче (бяхме ваканция) и така и така не завърших 8-ми клас... няма значение. Тя ме видя и ме викна обаче тя беше с много приятели а аз бях само един приятел и ме хвана срам. Не се обърнах, на следващия ден тя ми писа в skype представяше се за някоя нейна приятелка но аз знаех че е тя. Нарече ме грозник и не помня с какво още ме обиди. Нещо да имаш да кажеш? Аз знам че ако бях някой красавец тя нямаше да посмее да го напише това.

Точно липсата ти на самочувствие те е възспряла да се обърнеш и да идеш при нея /при тях/. И точно това изгражда у хората мнението, че си грозен, скучен, неприятен. Никой не обича хора без самочувствие, защото ако ти не уважаваш себе си как смяташ, че другите биха те уважавали? На въпросното момиче може да не си и бил симпатичен на външен вид, но си можел да компенсираш това с останалите неща, които изброих по-горе - спретнат външен вид, изразителен глас, добри обноски, начин на поведение, самочувствие и това да изгради едно цялостно приятно излъчване за нея.

Казала ти е грозник - добре, засегнала те е по слабото ти място, но ако ти не се чувстваше като такъв, нямаше да се стигне до там, че да ти го каже. Какво е красота за теб? Можеш ли да дадеш дефиниция за красота?

Andjyy
07-29-2014, 18:03
. Днес аз я потърсих пръв, но телефона и беше изключен, когато го включи и звъннах веднъж - не ми вдигна, втори път пак не ми вдигна, писах и СМС - Какво прави, тя пак не отговори. Звъннах и още веднъж пак не ми вдигна, на четвъртия път ми вдигна. Попитах я какво става що не ми вдига, тя каза че била много заета и имала много работа......

Като не ти е вдигнала на 1-вото няма да ти вдигне и на 101-вото обаждане.
Нямаш подход.

102
07-29-2014, 18:14
Нямаш подход.

те.. на

sachom
07-29-2014, 18:45
Хора, с голям интерес прочетох всички мнения и препоръки които сте ми дали!
Сега държа да уточня че самочувствие не ми липсва, но не си надскачам сянката! Мисля че големия проблем ми е наивността, защото до сега съм имал доста жени и момичета в живота си, но много малко са ме грабвали така както тази! Мисля че пропуснах доста важна подробност - преди известно време тя ми каза че поне до есента не мисли да влиза в сериозна връзка...... това на мен ми се видя доста смешно и несериозно и не му обърнах внимание! Тя преди 3 месеца приключи връзка с човек който по нейните думи е бил безхарактерен. Разказвала ми е дори как този човек едва ли не е питал майка си за да се види с въпросното момиче. Друго уточнение което държа да направя за себе си е че аз от 4 години живея напълно самостоятелно и тя е наясно с това, като индиректно ми каза че би я спечелил мъж точно от този тип - самостоятелен, сериозен и т.н.
Просто мисля че грешката ми беше че избързах с нея! Дано не е късно за съветите ви, сега ще го давам пас, пък каквото стане!

xXxPETYAxXx
07-29-2014, 19:02
Ами според мен също си прибързал. Лично аз доста пъти съм попадала в такава ситуация, в която си пишем с някого, ама той се държи сякаш сме нещо повече от виртуални познати. Блокирала съм няколко такива, за изненада на един от коментаторите тук - доста красиви момчета бяха, обаче това отношение ме кара да ги мисля за хора с отклонения в главата. Ако имаха правилен подход можеше и да станем нещо повече, ама като не знаете как да се държите с момичетата няма как да се получи.
Мен(а и доста други жени предполагам) ме привличат хора, които не показват, че са ми в краката.

Маргаритка
07-29-2014, 19:05
Както вече ти казаха, прекалено си настоятелен.
Другото, което ми хрумна, не мисля, че в любовта има граници и че годините са от значение попринцип. Но при 18-25 може би има значение. Тя още е в гимназия, нормално да има различно отношение от твоето. Може пък на нея 7 години да й се виждат много и да не е сигурна. Може би й се виждаш прекалено възрастен, настоятелен, сериозен, самостоятелен, а тя не е свикнала да е с такъв, щом бившия й е безхарактерен. А и щом я мислиш за зряла, защо не вярваш на думите й, че не си търси нещо сериозно? Ако наистина е така, съвсем я отблъскаш от себе си с всичкото това звънене и пр.

sachom
07-29-2014, 19:12
А и щом я мислиш за зряла, защо не вярваш на думите й, че не си търси нещо сериозно?

Виж, според теб това не е ли смешно да правиш планове до кога ще си без връзка и от кога влизаш във връзка? За любовта граници, време и планове няма, тя идва ненадейно!

Маргаритка
07-29-2014, 19:28
"до есента не мисли да влиза в сериозна връзка...... "
Ако има други преоритети до тогава? Лято е, живее му се на момичето.
А и може да го е казала като дискретно отрязване.

FemaleEyes
07-29-2014, 19:39
Точно липсата ти на самочувствие те е възспряла да се обърнеш и да идеш при нея /при тях/. И точно това изгражда у хората мнението, че си грозен, скучен, неприятен. Никой не обича хора без самочувствие, защото ако ти не уважаваш себе си как смяташ, че другите биха те уважавали? На въпросното момиче може да не си и бил симпатичен на външен вид, но си можел да компенсираш това с останалите неща, които изброих по-горе - спретнат външен вид, изразителен глас, добри обноски, начин на поведение, самочувствие и това да изгради едно цялостно приятно излъчване за нея.

Казала ти е грозник - добре, засегнала те е по слабото ти място, но ако ти не се чувстваше като такъв, нямаше да се стигне до там, че да ти го каже. Какво е красота за теб? Можеш ли да дадеш дефиниция за красота?

Красотата точно в този момент не мога да я опиша с думи. Някакви идеи как да си вдигна самочувствието? Аз пробвах с обеца и нов стил но нищо не работи.

sl1nceetoo
07-30-2014, 11:16
Чета, чета и през цялото време си мисля, че сте на 15/16г.... Тя очевидно не знае какво иска, а ти я оставяш да си играе с теб. На 25 си все пак, покажи зрялост, не й досаждай толкова. Ако тя има някакви симпатии ще ти го покаже.

RapExotic
07-30-2014, 14:18
Красотата точно в този момент не мога да я опиша с думи. Някакви идеи как да си вдигна самочувствието? Аз пробвах с обеца и нов стил но нищо не работи.

Не можеш да я опишеш, защото тя попринцип не може да бъде описана. Всеки я вижда по различен начин.

Приятелите са най-ефективното средство да си вдигнеш самочувствието. Те са тези, които ще те похвалят, когато постигнеш нещо, ще те мотивират и ще те подкрепят, когато имаш нужда. Също така и заниманията, в които си добър - било то работа или хоби. Намери нещо, което ти харесва да правиш и се осъваршенствай в него. Тези неща определено ще ти вдигнат самочувствието и ще те накарат да се чувстваш по-значим пред останалите. Една обеца или една нова дрешка не могат да те променят. Това са само аксесоари, които да допълват стилът ти, а не да го изградят.

anonymous708973
07-30-2014, 16:20
Друго уточнение което държа да направя за себе си е че аз от 4 години живея напълно самостоятелно и тя е наясно с това, като индиректно ми каза че би я спечелил мъж точно от този тип - самостоятелен, сериозен и т.н.

Това, че живееш сам, не те прави непременно сериозен и зрял. Държиш се като тийнейджър, прекалено си настойчив - не по хубавия начин, прекалено бързаш, нямаш преценка за ситуациите. Това не е зрялост.

vanqsp
07-31-2014, 12:25
Тя не те взима насериозно. Харесва и да поддържате връзка и да и отделяш толкова много внимание, но нищо повече.

FAKE IT
07-31-2014, 12:56
Мен(а и доста други жени предполагам) ме привличат хора, които не показват, че са ми в краката.

Ей това тук го прочети няколко пъти и го усмисли, много е ключово ^^

П.С: Заради това, че те е видяла с друго момиче и не си отделял цялото си внимание върху нея те е и потърсила на другия ден, но след това пак си се издънил.

killer6
07-31-2014, 16:12
na kolko si na 9-10-11

fantoma.petrov
07-31-2014, 19:47
ot 2 sedmici si pisha s edna devoika nz mn za neq zn samo che e na 23 i e ot edno malko gradche v italiq no vse taq da produlja nz zashto pochna da mi pishe postoqno i love you i da mi govori samo za sex zapochna da mi prashta i dosta neini snimki bez da i iskam i nqkoi ot tqx sa po ... ako me razbirate no az kakvo moga da napravq v tozi sluchai oshte sum maluk za takiva neshta ot edna strana no ot dr sum mn i samoten ako nqkoi moje da mi kaje kakvo da napravq s neq shte e hubavo :(