PDA

View Full Version : Премахване на черни точки



Ralica545
07-28-2014, 20:35
Здравейте! Още от много малка имам черни точки. Те много ме дразнят но ме е страх а ги махна. Казвала съм на мама много съвети от интернет с билки ,маски за лице,компреси и т.н... И ето! Сега на 14 г. Вече съм готова да се отърва от тях. Записах си час при козметик. Другата седмица ще ми ги махат с парна баня и онзи инструмент ,който е като кръгче и се натиска с него. Е,днес ме хвана шубето! Искам да попитам болезнено ли е това премахване. :(

Hayashi
07-28-2014, 20:56
Това премахване е доста безмислено. До 2 седмици сигурно черните точки ще се появят отново, а ненужен стрес за кожата толкова на често.

Запушените пори и черните точки се махат с редовна специализирана грижа. На първо място трябва да следиш дали продуктите, които използваш не ти запушват порите. Обикновено виновниците са маслата. На първо място при мен стои течен парафин (минерално масло), което гарантирано ми запушва лицето. Но естествени масла като бадемово и кокосово също запушват при мен. Редовно ексфолиация или пилинг също са задължителни в този случай. Четка за пори, която да използваш вечер с измивния гел също помага адски много. С четене и опит е напълно възможно да си поддържаш кожата чиста от подобни гадории.

Черни точки не съм имала никога, но често ми се запушваха и възпаляваха порички преди когато не внимавах. Сега вече знам какво да ползвам и винаги ми е гладка кожата, дори носът, който ми беше супер проблемен.

Ralica545
07-28-2014, 21:01
Аз няма да си махам черните точки сама ,а с помоща на козметик. Надявам се че той знае какви продукти да се използват,а че ще се появят отново 100% гаранция. Правя го само защото майка ми иска. :(

Тамии ..^^
07-28-2014, 21:43
Аз няма да си махам черните точки сама ,а с помоща на козметик. Надявам се че той знае какви продукти да се използват,а че ще се появят отново 100% гаранция. Правя го само защото майка ми иска. :(

Безсмислено е просто, пак ще се появят, а излишни пари ще даваш. По-добре си купи лентички за махане на черни точки, стреса за кожата е по-малък така, а и можеш да се използват по-често и е доста по-евтино.

girl91
07-29-2014, 12:52
И аз съм в клуба на хората с черни точки. Имам по носа, брадичката, челото, а и от едно известно време гледам, че имам и по скулите. На козметик съм ходила два пъти през живота си. Като цяло нищо специално не правят, същото мога да си го направя и вкъщи. Аз отвреме навреме си правя парна баня (имам сауна за лице), след това махам черните точки, които мога с инструмент за пъпки и черни точки и след това поставям маска с хума. Лепенките за черни точки май не са толкова ефективни - при мен не премахват всичко, а и отскубват фините малки косъмчета по носа или там, където са поставени. Не знам рекламираните продукти като измиващи гелове,маски и т.н. могат да премахнат черните точки...

HellMoon
07-29-2014, 22:01
Когато си под душа, взимаш един пръстен и минаваш, където са черните точки.
Преди време имах по брадичката, но така се махнаха, а сега само по носа.
За там използвам лентички, но и при мен не са много ефективни.