PDA

View Full Version : Просто имах нужда да споделя.



justsmile94
07-28-2014, 22:34
Навярно това ще е н-та хленчеща тема в този раздел. Навярно малцина ще си отделят и от времето да я прочетат. Но както и да е, просто изпитвам нужда да си излея всичко онова, което ми е на главата, и ми тежи. Всичко, което на никого не съм споделяла. Но все пак като пералня всеки ден и всеки изминал час ми се търкаля в съзнанието и дълбае. И боли. И понякога наистина си мисля, че не издържам. И какво подяволите ми има, аз ли съм бъгната, или всички около мен са изперкали? Аз ли съм единствената, която се замисля дълбоко и приема всяка казана дума и действие навътре? Аз ли съм толкова сдухана за да не мога да се забавлявам?

И на кратко за мен - една неразбрана личност, плод, граден години наред. Дори сама осъзнавам, че цялото ми състояние, в което се намирам се дължи главно на родителите ми. Отрасла съм в проблемно семейство, разделиха се, винаги ми е липсвало онази прекрасна идилия да се прибера и да заваря усмивки още от вратата.. но тогава бях дете, не го осъзнавах. Сега разбирам зад всичките ми престорени усмивки и маски, колко пъти ми е липсвало едно стабилно и щастливо семейство.

Преди около 6 години заедно с майка ми и брат ми се преместихме в един отдалечен квартал на града ни. Допреди това местене временно живеехме в центъра на града, където бяха моите приятели, нямаше ден в който да не излизам. След като се преместихме отново се опитах да поддържам контакт със същите хора, но уви.. с времето излизанията се ограничиха до веднъж, два пъти месечно. За съжаление, квартала в, който попаднах почти нямаше деца на моята възраст. И на кратко от 6 години насам съм забила между четири стени. Буквално..

Докато ходех на училище беше чудесно, срещах се винаги с познати (учех в друг град), но летата винаги бяха самотни. Не излизах с дни, седмици, месеци. Не можех да си позволя и да работя, защото нямах годините. Дните се пилееха във филми, игри, книги.. и рисуване. Една страст, която, сякаш винаги ме спасява от най-депресиранията ми положения. Просто когато изпитвам някаква силна емоция, било тя положителна или негативна, бялото платно е моето спасение.

И сега както навярно разбрахте аз съм поредна сдухана и мрънкаща виртуална девойка. Та причината да публикувам темата в любов е малко по-различна. И горните изписани редове бяха именно за да придобиете някаква представа, за това, което имам предвид сега.
Та, поддържам връзка с момче от София. И не говорим за скайп/телефон, говоря за сериозна връзка - виждаме се, всичко е наред, всичко върви по вода. Или може би не точно, поне за мен..

Запознахме се декември месец, но поддържаме сериозни контакти от края на януари, тази година. Когато встъпихме в такава връзка и двамата бяхме напълно наясно, че няма да ни е лесно изобщо - аз живея в Пловдив, тоест повече от веднъж, два пъти седмично беше почти изключено да се виждаме. Тъй като кандидаствах тази година (миналата я пропуснах, защото работих) покрай КСК-то имах повече време да прекарвам в София и да се виждаме. Но сега отново нямам възможност да пътувам, и чак септември отново ще се видим.. вероятно.

Мисълта ми е, че съм тотално изцедена от тази липса. Болно ми е. Ужасно ме боли. Знам, за бога, знам, че ме обича и никой не може да ме убеди в обратното. Това беше първият мъж през живота ми, който съм виждала да плаче, наред с мен и да се смее, да ме изслушва, да ме познава като петте си пръста. Да е страхотен във всяко едно естество. И когато е до мен или му чуя дори гласа по телефона.. просто да потрепвам цялата от радост. За тези шест месеца буквално ме изтреля във висините....

Но ми липсва, адски много. Това, което ме мъчи е, че от вече почти два месеца дори разговорите по телефона вече не са същите. Наистина, съвсем по детски бих звучала, но преди сме си бъбрели с часове.. а сега няма и за десетина минути и се приключва. Имали сме разговори на тази тема, да, и то очи в очи. Правела съм намек, че ми е неприятно, без да казвам директно - не ми обръщаш внимание, чувствам се излишна. Да, извинявал се е затова, да - реванширал се е. Но сега съм на поредната писта, или тоест поредица от почти три седмици, тип тези разговори. И съм на ръба на границата да откача. Всеки път когато се чуем редовните теми са - как си, какво правиш, ами добре аз излизам да се видя с този, този и този, ще се чуем по-късно. И това по-късно както сами се досещате дори не се и случва. А аз седя като идиот и чакам. Чакам шибания, шибан телефон да позвъни с шибаната, шибана мелодия и да зърна на шибания, шибан екран, неговия шибан, шибан номер. И това всяка вечер. А той е просто някъде и се забавлява, без вероятно да се сети, че съществувам. Е, не, не си мислете, че бих го ограничила да се събира с компании или когото и да е - това също сме го коментирали заедно. Адски либерална съм на тази тема - иска на кафе с приятелка, да върви. Иска на мач с кочове, да върви. Просто в подобни моменти се чувствам като последния човек на земята. Седя всяка вечер, цикля върху тези мисли, кога ще го видя или чуя отново, пуша и зяпам от балкона загасващия град. И всички онези щастливи хора, които си лягат до любимите, но не го оценяват. Не оценяват, че имат онова щастие да се събудят до любимия човек, да му направят закуска, да го целунат по челото и да му пожелаят лек ден или работа. Да се осъмнат в нечии топли прегръдки... и всички онези мили моменти. Които за мен вече съществуват веднъж месечно. И чак когато започна да уча от септември ще прерастнат в нещо повече. И все пак има месец и половина почти, до тогава..месец. Един проклет, шибан месец. Подяволите, знам, че съм издължала шест, какво ще бъде още един? Не искам да съсипя тази прекрасна връзка, не искам. Обичам го и знам, че и той ме обича.. и знам, че всичко хубаво се постига на цената на нещо скъпо, но... наистина имам чувството, че от цифра време тъпча на едно място. Въртя се в един кръг, не се развивам, не излизам, не правя нищо, което да ми доставя удоволствие.

Върха беше, когато се върнах от почивка, която тотално ме натовари, вместо обратния ефект. Цяла седмица на море, от която единствено времето прекарано със слушалки на плажа успя да ме докара до някаква временна почивка на съзнанието. И да ме издърпа от калта, в която съм затънала до шия. Не е нормално, подяволите. Хората на моята възраст, не се прибират у дома, изживяват всяка минута пълноценно. А аз седя в един и половина през нощта, слушам тегаво дръмче и се сополя като петокласничка, затова колко гаден бил живота ми. Ми гаден е, мразя го, не съм си го избирала. Пък и ако можех да избирам, не бих го сменила.

Защото всичко онова, което изпитах и на което ме научи в други обстоятелства не бих го изпитала. И болките. И усмивките.. макар и да са малко поводите, да го правя. Всичко си заслужава, стига да знам, че един ден ще бъда щастлива, някъде там..... далече

FemaleEyes
07-28-2014, 23:08
Много кофти за теб. Моята история е същата по тази част с излизането. Обаче като ни го казваш на нас ти нищо не постигаш, ти си просто жадна за съжаление но никой няма да те съжали. Казваш си "ще го напиша все някой ще ме съжали и ще напише нещо което да ме успокои" но истината е че на никой не му пука за теб. Освен това хората като видят колко голям е текста си казват "офф мързи ме да го чета тва". Аз ти пожелавам да се оправят обстоятелствата и да сте заедно непрекъснато! Пожелавам ти го!

justsmile94
07-29-2014, 11:13
Знам, просто както казваш ти явно търся някакво разбиране. Мъничко, поне..
Благодаря ти адски много, да ти се връща тъпкано :))

Amore-Mio*
07-29-2014, 15:27
Кажи му.
В една връзка компромисите се правят и от двете страни. Не можеш единствено ти да се сещаш да го потърсиш и така нататък. Още повече, защо той не пътува до Пловдив?


Иначе - излез и се позабавлявай.
Запиши се на някакъв курс, сприятели се с разни хора. Животът е пред теб.

RapExotic
07-29-2014, 18:34
Само един тъп въпрос: как се запознахте?

Разстоянието е голяма пречка, особенно в началото на една връзка, когато чувствата бушуват най-силно и имате нужда да прекарвате всяка свободна минута заедно. Имаш нужда да му споделиш как е минал денят ти както и той да ти сподели как е минал неговия.. Да те изпрати вечерта до вас и да те целуне преди раздяла.. Или просто да му звъннеш в 12 през нощта, да му кажеш "липсваш ми" и след 10 мин. той да е под прозореца ти.. Разбира се разстоянието не го позволява. Нормално е да нямате много теми за разговор по телефон/скайп, тъй като се виждате много рядко, а разговорите най-често биват свързани с общи неща, които сте правили през изминалия ден или седмица.. Не го съди за това.
Това, че сте издържали шест месеца си е голямо постижение. Има преспектива във връзката ви, но не се обсебвай прекалено много от това. Първата любов може да те направи най-щасливия човек, но и може да те нарани много след това.

justsmile94
07-29-2014, 20:14
Кажи му.
В една връзка компромисите се правят и от двете страни. Не можеш единствено ти да се сещаш да го потърсиш и така нататък. Още повече, защо той не пътува до Пловдив?


Иначе - излез и се позабавлявай.
Запиши се на някакъв курс, сприятели се с разни хора. Животът е пред теб.
В момента работи и няма как да пътува до Пловдив..

RapExotic, не вярвам, че има значение, но случайно от една игра,ххах :)
И аз съм на твоето мнение, че не си струва да провалям връзка, която е издържала толкова време, просто с всеки изминал ден ми е по-непосилно. Не ми остава явно друг избор освен да стискам зъби и следващия месец.. ;)

Маргаритка
07-29-2014, 20:16
А възможно ли е за теб да му направиш изненада и да отидеш до София за ден-два?

justsmile94
07-29-2014, 20:23
Ми в момента имам възможност, почивам, но той живее все още с родителите си и няма как. Не искам и да се натрапвам. Просто ситуацията е мега тъпата... като цяло

hey.mistery
07-29-2014, 20:28
Това, което бих ти казала, вече RapExotic го направи.
Друго, разбирам те, случвало ми се е подобно нещо и знам колко е трудно, но трябва да си намираш и други занимания, натоварваш единствено себе си като мислиш толкова много. Опитай се да контактуваш повече с хора, може би нови приятелства. Той излиза и се забавлява, ами излизай и ти!
Опитай се да се поуспокоиш, мисли по-позитивно, продължавайте разговорите, след месец и нещо ще го видиш, тогава може би нещата ще се пооправят, тъй като ще се видите на живо и чувството е по-различно. :)

justsmile94
07-29-2014, 20:47
Благодаря за думите, мила :) Определено се почувствах, много по-добре!