PDA

View Full Version : Роми, побоища, закрила на детето, скандали...



xNarcisseNoir
07-29-2014, 19:36
Не съм сигурна дали тук е подходящото място да публикувам темата.
Този проблем, който ще споделя ме изяжда отвътре тези дни и съм много неспокойна, заради случилото се. Запитвам се към по-информираните, които може би са попадали в такава ситуация и към тези, които могат да ми помогнат.
Преди няколко дни бях излезнала навън. Не беше обичайното ми излизане. Реших да намина с няколко човека до другата махала, та да видя приятелите си, защото не бях виждала очите им от месеци. Всичко беше добре, докато едни циганчета се появиха от някъде. Бяха малки. Да кажем - шест, седем годишни. Момче и момиче. Не им обръщахме внимание, докато те не започнаха да псуват и да обиждат. Момчетата с които бяхме са много избухливи и ги предупредиха, че ще си имат проблеми, ако не спрат да се заяждат.. И чак сега се замислям.. Как по дяволите едно седем годишно дете ще разсъждава както подобава?!.. Както и да е.
Дойде от някъде още едно. Беше по-голямо от другите и водеше за ръчичка малкото му братче. Всичко беше спокойно, като изключим лигавщините на другите две, докато по-голямото не започна да насърчава братчето му да се бие с момиченцето. И ние с приятелите ми, нали нямаше какво да правим взехме най-глупавото решение взимано някога - да снимаме побоя, вместо да ги разтървем... Едно момче все телефона и започна да снима. Аз по него.. В клипа не само снимаше ромчетата а и нас. Хванал ме е как държа телефона и ги снимам. Това не беше от значение, докато не взе, че го качи във facebook. Клипа е стигнал до социалните, явно и те са се обадили на баща им. Той е ходил при родителите на едно от момчетата и и е обяснил, че ние сме снимали боя. Днес бях пак по тази махала и бащата ни разпознал от видеото и дойде да ни се кара. Обясни ни, че ще ни викат от закрила на детето и ще си имаме големи проблеми. Определено разбрах,че не беше редно, но човек се учи от грешките си.. Бащата разказа, че клипът е записан на диск, и е подаден да се разглежда.. много се притеснявам.. Ромите за които говоря са бедно семейство, с доста деца. Разведено. Бащата се грижи за двете си деца. Социалните ще вземат едното. Не са и от най-добронамерените хора. Ходят и берат от градините на хората, крадат, даже си спомням за един случай, че не си бяха плащали сметката и човекът отиде да си иска парите, а те с едно желязо го бяха ударили по главата, та месеци се възтановяваше.. Искам да кажа, че не са много добри хора и се притеснявам, че може да направят нещо на някой от семейството ми. И наистина се опасявам, че ще имаме всички проблеми.. Някой би ли изказал мнението си? И би ли казал как да постъпя.. Много се притеснявам от случилото се..

Auriss
07-29-2014, 20:09
първо спри себе си да обвиняваш задето се държат като животни тия и няма нито държава, нито полиция, която да ги вкара в правия път. Нищо нередно не сте направили нито ти, нито приятелите ти - изобщо не е ваша работа да ги разтървавате тия шимпанзета.

Точно както си го качила т'ва видео ако се случи нещо със семейството направи 2ро, в което ги обясняваш тези неща. Хората не са равнодушни в подобна ситуация и мангалът ако има наглостта да посегне на семейството ти ти гарантирам, че ще го скършат някоя вечер. Особено както полицията явно за пореден път никва я няма.

an7raks
07-29-2014, 20:30
Аурис, тука не са виновни само мангалите! Те са си идиоти, че са снимали, та и във ФБ да го качват... Това е просто върха на простотията и с пълно право сега ще ги занимават, та белким им дойде акъла!
Иначе, нищо няма да стане... Ще дадат малко обяснения, най-много някоя глоба да платят и тва е...

anonymous708973
07-29-2014, 20:46
първо спри себе си да обвиняваш задето се държат като животни тия и няма нито държава, нито полиция, която да ги вкара в правия път. Нищо нередно не сте направили нито ти, нито приятелите ти - изобщо не е ваша работа да ги разтървавате тия шимпанзета.

Честно ли?! Баш от теб не го очаквах.
Малоумно извинение за успокояване на собствената съвест.
Поне като не са ги разтървали, да не бяха снимали - българинът верно е сеирджия, ама това надминава всякакви допустими граници! Още повече, че авторката е поне на 16, мисля, не й подхожда това поведение!

Ouroboros
07-29-2014, 21:08
Много тъпа постъпка. Не знам какво да кажа. Но и това чудо ще мине, спокойно.

Auriss
07-29-2014, 21:15
Вие ОК ли ще сте ако дойда и ви кажа, че сте длъжни да се намесвате в глупостите на някви отрепки. В крайна сметка нали за това си говорим - не дали ви кефи вас постъпката им, а дали носят отговорност в подобна ситуация. Аз не бих си усложнявал живота при такъв филм. Не бих си и извадил телефона, но т'ва няма много общо с темата.

//германците, дето толквоа ги хвалиш мога да ти извадя цяла страница линкове с баш същото поведение, каквото аз бих демонстрирал в подобна сутиация. Та недей го приписва на 'бъгларина'.

anonymous708973
07-29-2014, 21:17
Не намесвай германците, както и аз не съм ги намесила.

Да не "разтървеш шимпанзета" на възраст 6-7 години е проява на определени качества, чиято характеристика ще запазя за себе си. Но да снимаш е пълно безобразие.

an7raks
07-29-2014, 21:18
Никой не е длъжен да ги разтървава, но нямат право да снимат... дори законово... камоли да качват в интернет...

Auriss
07-29-2014, 21:23
Не намесвай германците, както и аз не съм ги намесила.

Да не "разтървеш шимпанзета" на възраст 6-7 години е проява на определени качества, чиято характеристика ще запазя за себе си. Но да снимаш е пълно безобразие.
не, моля те, осведоми ме на какви качества е проява апатията ?
//Не намесвай българите и няма да намесвам германците.

Антракс, при положение, че въпросното 'незаконно' заснемане се извършва от непълнолетни сериозно ли си въобразяваш, че ще има каквито и да било последствия ?

an7raks
07-29-2014, 21:34
Не, аз казах, че последствия няма да има... Просто са идиоти и сега си заслужават мъмренето и обикалянето по районни...

anonymous708973
07-29-2014, 21:36
На егоизъм. ;)
Утре, ако твоето дете се бие, няма ли да искаш да го разтърват?
И не ми казвай "аз ще го науча да не се бие".

Презирам апатичните. Винаги уважавам хора с мнение, дори да е напълно противоположно на моето. Но да си апатичен е слабост, евтино извинение, няма как да уважавам хора без позиция :)

anonymous895156
07-29-2014, 21:39
Пантерке, в случая не говорим за това какво е морално правилно, а юридически (не)допустимо.

чл. 32
(2) Никой не може да бъде следен, фотографиран, филмиран, записван или подлаган на други подобни действия без негово знание или въпреки неговото изрично несъгласие освен в предвидените от закона случаи.

Децата са били наясно с това и (вероятно) не са изразили несъгласие, но след като са малолетни, за това отговарят родителите им, които очевидно не са съгласни непознати да снимат как отрочетата им се бият и след това да разпространяват клипчето в публичното пространство. Затова ще има наказания.

anonymous708973
07-29-2014, 21:46
О, моя грешка.
Аз говорих изцяло за морал тук :)

anonymous895156
07-29-2014, 21:47
Няма такова нещо в правосъдието.

Auriss
07-29-2014, 21:48
Пантерке, моето дете няма да има речник на тираджия и няма да си позволява да псува хора 2-но на възрастта му.
Разбирам че ги виждаш тези ... ?? деца ?? ... като жертви в случая, но същите тези, за да имат подобно поведение на тази възраст, са обречена кауза.
Естествено че ще се намеся ако видя 2 хлапета да се мелят в пясъчника за някаква глупост. Ще се намеся, защото го считам за редно обаче - не защото съм длъжен. Но за бъдещата утайка няма да си повдигна и пръста, камо ли да си извадя телефона да ги снимам как се замерят с лайна. И преди да си помислиш нещо - не, не опира до етническия им произход. И бели да бяха щях да съм на абсолютно същото мнение.

От цялата ситуация излиза ,че от соц. службите са олигофрени, 'щото е трябвало и 3ти пишлемета, участвали в драмата да ги махнат от настойниците им, а родителите им директно да ги пращат към прокуратурата. Ама т'ва няма да се случи и тези 3-те ще израснат агресивни лекета.

anonymous708973
07-29-2014, 21:55
За да окачествиш 6-7-годишни деца като утайка трябва да си абсолютно дебилен, да не казвам по-силна дума.

102
07-29-2014, 22:19
6-7 годишни циганчета*

Auriss
07-29-2014, 22:21
Извини ми о велика че не ме ебе за дебили и бъдещи престъпници. Къде да ти принеса в жертва фалоса си в знак на смирение?

Аз пак ще ти го напиша, че явно не вдяваш - бъдещи престъпници.

Като си толкова добродушна и нямаш проблем с т'ва жива и здрава да си, браво, радвам се за теб. Аз обаче не вярвам, че от лайно в септична яма излиза захарен памук.

102
07-29-2014, 22:27
на мен ще ми е кеф PinkPan7her да пътува с нощния влак за бургас в пълно купе с любимците и
да видим те така великодушно ли ще се отнесат с нея
/не, всъщност не го пожелавам на никоя

Auriss
07-29-2014, 22:41
брат не го обръщай на расизъм. Въобще не опира до това. Просто съм убеден, че Пантерката дори не съзнава за каква арогантност от толкова ранна възраст става въпрос и какви са последствията от нея.
Никва деца не са т'ва. Малки извергчета, жертва на каквито като нищо може утре да е и нейното чаве или тя самата. Т'ва буквално не са хора, а някви безочливи примати и един ден ще възпитат баш такива.

И понеже съм сигурен, че позицията й идва от представа за великодушие и съпричастност не й се зъбя, но в Б-я решение на този проблем няма и буквално ми кипва кръвта дори като чета за подобна измет. Пък нека съм дебил.

102
07-29-2014, 22:43
принципно говоря, че те няма да се отнесат толкова великодушно към нея, ако имат възможност

Hayashi
07-30-2014, 01:48
Няма такова нещо като обречена кауза за дете на 7 години. Това, че в България няма нито общество, нито закони не означава, че при една по-нормална система социалните няма да ги вземат и да им се предложи нормална среда на живот.Бъдещ престъпник едно дете без психични отклонения може да бъде само, ако държавата и обществото не са му осигурили нормална среда, за да се развие. Типично тесногръдие и озлобеност виждам в тази тема. Щото, ако наречеш някое дете на запад по този начин ще си го отнесеш за расизъм.

Авторката каквото и наказание да получи си го заслужава. Някак си мога да приема, че не е искала да се меси в чуждите работи и да разтървава непознати деца. Даже не е толкова учудващо, че е решила да ги снима. Но да ги качи в интернет от собствения си телефон, това вече е липса на всякакво мислене и култура.

anonymous708973
07-30-2014, 06:16
6-7 годишни циганчета*

Той каза, че щял да каже същото и за бели деца.
Аурисе, безумно разочарована съм. Няма защо да ти пука, ама аз да си кажа.
Чакай, да преговорим: виждаш две деца да се бият, знаеш, че семейството им краде и определяш тези 6-7-годишни ДЕЦА за боклук, обречена кауза и не знам какво си?

Идеално се вижда ти в какво семейство си расъл ;)

DisappointedDreamer
07-30-2014, 06:29
^И двамата съдите много прибързано.

Пантерке, опитай се да разбереш, че Аурис не взима под предвид възрастта на личностите, включени в темата, а тяхното държание/възпитание. Това го смущава/отвращава и затова той така силно се изразява. За теб, обаче, картинката е друга - щом се деца, ти отказваш да повярваш, че могат да бъдат толкова .... "лоши".

Нямаше ме 2 седмици във форума, а вие пак продължавате с абсолютно същите тинтири минтири. Пеете, без да слушате. (фалшивия тон на мелодията).

И не прибягвайте толкова бързо до изводи.

Колкото до темата - също толкова ужасно е да извадиш телефона си и да снимаш как някакви индивиди се бият, независимо от произхода и възрастта им. Бих била ужасно засрамена от себе си.

anonymous708973
07-30-2014, 06:52
Идеално го разбрах, Маги.
Човек винаги трябва да си дава сметка за други фактори - например възрастта на въпросните, лошият пример, който имат сега. Не можеш и не е редно да съдиш деца и възрастни с един и същи аршин.

Аз поначало вярвам в доброто у хората. Аурис в лошото - с такива хора като цяло аз не общувам, защото ме зареждат с лоша енергия. Но не това е възмутителното. Възмутителното за мен е как не взима предвид един куп фактори и - чак тогава - това, което ти каза, а именно отношението му по повод деца.
Та, да, идеално разбрах какво казва.

anonymous908491
07-30-2014, 07:04
На мястото на социалните, щях първо да посетя родителите на всички "известни" фейсбук принцеси, след това да мина и по чалга заведенията след 12 и да прибера всичко под 18.
Дали да се кандидатирам за премиер, толкова прекрасни неща мога да направя за държавата ни, обаче ме мързи.

Auriss
07-30-2014, 07:22
Аурисе, безумно разочарована съм. Няма защо да ти пука, ама аз да си кажа.
Чакай, да преговорим: виждаш две деца да се бият, знаеш, че семейството им краде и определяш тези 6-7-годишни ДЕЦА за боклук, обречена кауза и не знам какво си?

Идеално се вижда ти в какво семейство си расъл ;)
Прекрачи границата тук - ако правилно си спомням не съм аз този, който обясняваше колко окей било да навъртиш шамарите на детето си като сгафи.

Човек винаги трябва да си дава сметка за други фактори - например възрастта на въпросните, лошият пример, който имат сега
ти ли ще ги извадиш от тази среда ? ти ли ще ги възпитаваш и ти ли ще им осигуриш нормален живот ?

Обвиняваш ме, че не взимам еди-кви-си фактори предвид, но позицията ми се базира единствено на факта, че ми е ясно как ще свършат.

Сигурно е тъпо да ми умира и последната нотка съпричастност при вида на подобни индивиди, но простотията не се лекува. Нагледал съм се на такива, пък и вече не съм 15-годишен, та имам представа накъде вървят нещата при тези обстоятелства.
Да си апатичен мизантроп що се отнася до подобни индивиди не е кой-знае какво обаче. Виж, да обиждаш събеседника си във всяко свое мнение е друга бира ;3
Позитивна си иначе. Като електрон.

anonymous908491
07-30-2014, 07:29
С риск да ви обидя, или с ясната цел да го направя, ще ви споделя, че познавам индианци/цигани/ , които са много по-образовани и свестни от всички пишещи тук.

Auriss
07-30-2014, 07:44
И аз. Ама познавам и лекета, които пласират дрога и се разхождат с ножове и т'ва си го правеха от 15-6 годишна възраст. Да ти казвам ли кви бяха като малки или е излишно ?
//един го прибраха зимата 'щото наръгал познат на майка ми 8 пъти на улицата ...
То хубаво да гледаш толкова захаросано на всичко, ама си има няк'ви граници. 100% сигурен съм, че дори не са виждали псуващо и налитащо на бой 7-годишно Пантерата и Хаяши иначе далеч нямаше да са толкова благосклонни.

anonymous908491
07-30-2014, 07:52
Пишеш много глупости. Племеника ми е същия олигофрен като тях, на 6 години е, но като се разхождаме навън, скача да бие момчета на по 15 години.
Не е до възпитанието всичко, понякога децата са деца, нямаш право да ги съдиш от позицията на възрастен.

Auriss
07-30-2014, 08:06
Ще си помисля.
Във всеки случай линият ми опит ми говори друго, но може би действително прекалих с епитетите.
Как да е, изнасям се от темата

xNarcisseNoir
07-30-2014, 09:08
Няма такова нещо като обречена кауза за дете на 7 години. Това, че в България няма нито общество, нито закони не означава, че при една по-нормална система социалните няма да ги вземат и да им се предложи нормална среда на живот.Бъдещ престъпник едно дете без психични отклонения може да бъде само, ако държавата и обществото не са му осигурили нормална среда, за да се развие. Типично тесногръдие и озлобеност виждам в тази тема. Щото, ако наречеш някое дете на запад по този начин ще си го отнесеш за расизъм.

Авторката каквото и наказание да получи си го заслужава. Някак си мога да приема, че не е искала да се меси в чуждите работи и да разтървава непознати деца. Даже не е толкова учудващо, че е решила да ги снима. Но да ги качи в интернет от собствения си телефон, това вече е липса на всякакво мислене и култура.

Обаче тук има разминаване. Не съм качила клипа аз, а приятелите ми, които са ме заснели, че и аз също снимам. Но сниманото от мен не е разпространено никъде и е изтрито..

an7raks
07-30-2014, 09:26
В едно стадо овцете са еднакви...

anonymous708973
07-30-2014, 09:51
позицията ми се базира единствено на факта, че ми е ясно как ще свършат.

После не ми говори, че те обиждам.
Арогантен си. Ненавиждам това качество.

Познавам психоложки, които работят с проблемни деца. Никоя от тях не се е изказала толкова скандално и с такова напомпано самочувствие като теб. Интересно защо.

an7raks
07-30-2014, 10:03
Кой, точно, си позволява да говори за арогантност...
И, ти ли ще заведеш половин милион циганета на психолог?

anonymous708973
07-30-2014, 10:28
Честно ли, аз ли съм арогантна тук? Смях.

sometimes_
07-30-2014, 10:53
Почти всички се изказвате неподготвени. Аз съм работила с такива деца. Превъзпитанието им е мисия невъзможна. Закърмени са с нахалство, наглост и умения да крадат (и не само). Аз лично съм полагала неимоверни усилия да им помогна, но те не подлежат на промяна. Единственото нелепо и глупаво в тази история е това, че сте ги снимали. През ума ми даже не може да мине нещо подобно в такъв момент, но честно казано - не бих се спуснала да ги разтърва. За тях това е начин на живот, ежедневие и начин за забавление. Мога да дам много примери, но не ми се впуска в подробности. Идеята ми е, че е излишно да ги защитаваме и съжаляваме. Те не го заслужават, независимо на каква възраст са. Не съм расист, казвам всичко това като човек, който е вложил много време и усилия, за да помогне на деца от ромски произход.

anonymous908491
07-30-2014, 11:32
Те не го заслужават, независимо на каква възраст са. Не съм расист, казвам всичко това като човек, който е вложил много време и усилия, за да помогне на деца от ромски произход.

Всеки заслужава да живее добре, твоят опит сигурно е бил да отидеш, защото си нямала работа или са те накарали по друга причина. Не е били доброволно и осмислено решение.

sometimes_
07-30-2014, 11:50
Напротив. Правих го с желание, при това - голямо. Това беше работа, която приех с ясната идея да помогна. И правих всичко възможно. Включително да прибирам такива деца вкъщи, за да мога да им демонстрирам каква е истинската и нормална семейна среда. Не съм правила нищо през живота си, което реално не съм искала да направя. А това беше наистина желана работа. Просто нямаше особено голям резултат. Те просто забравят много бързо за доброто, което си им направил, и не могат да оценяват нищо. С парите, които получавах за тази работа, купувах храна, дрехи и учебници за децата. Всичко по силите си правих, но в един момент се сринах от нулевия резултат. Да, учех ги на много неща, ама в момента, в който излязат пак на улицата, забравят всичко. В момента, в който дойде мръсната им и нагла майка да си ги прибере, те са най-щастливи, защото за тях Раят е в махалата, където закони няма, никой не ги преследва с учебници и правила, никой не ги кара да се къпят, да си мият зъбите и да поддържат ред. Не искат да се откъснат от тая среда и това е.

Deadlock
07-30-2014, 12:00
sometimes_, ти на колко си? 20 и няколко макс? Опитът ти с проблемни деца няма как да е достатъчно голям, че да заключваш, че тези деца са мисия невъзможна. Не го казвам с идеята да твърдя обратното.
Интересно ми е да чуя какво си работила (на лично, ако искаш).

Ако видя две (групи) циганчета да се бият, няма нито да ги разтървавам, нито да снимам, а ще си тръгна. Освен в случай, че има очевидна жертва, т.е бият определено дете, което е беззащитно. В такава ситуация бих повикала някой възрастен мъж.

anonymous908491
07-30-2014, 12:09
Напротив. Правих го с желание, при това - голямо. Това беше работа, която приех с ясната идея да помогна. И правих всичко възможно. Включително да прибирам такива деца вкъщи, за да мога да им демонстрирам каква е истинската и нормална семейна среда. Не съм правила нищо през живота си, което реално не съм искала да направя. А това беше наистина желана работа. Просто нямаше особено голям резултат. Те просто забравят много бързо за доброто, което си им направил, и не могат да оценяват нищо. С парите, които получавах за тази работа, купувах храна, дрехи и учебници за децата. Всичко по силите си правих, но в един момент се сринах от нулевия резултат. Да, учех ги на много неща, ама в момента, в който излязат пак на улицата, забравят всичко. В момента, в който дойде мръсната им и нагла майка да си ги прибере, те са най-щастливи, защото за тях Раят е в махалата, където закони няма, никой не ги преследва с учебници и правила, никой не ги кара да се къпят, да си мият зъбите и да поддържат ред. Не искат да се откъснат от тая среда и това е.

Най-лесно е да обвиниш друг за твоите грешки. Помисляла ли си за момент, че вината е в теб, че ти не си успяла да ги промениш, защото не си знаела начина, не си имала достатъчно опит, а само с желание нещата се случват единствено в приказките ?

sometimes_
07-30-2014, 12:13
На 25 съм, работя от доста години и имам доста голям опит, защото дори след като спрях да работя в тази сфера, продължих да се интересувам какво се случва с децата, защото бях наистина привързана към тях.
Не ми се иска да споделям какво точно и къде съм го работила, защото продължавам да пазя анонимността си във форума. Просто знам как точно стоят нещата в тези среди, била съм свидетел на безброй гледки, които няма да забравя никога, защото преди не можех да си представя, че са възможни. Разбира се, има деца, които имат потенциал, имат и късмет и се развиват, но те са много, много малка част. Точно заради такива се задържах толкова време на тая работа.

anonymous908491
07-30-2014, 12:21
Разбира се, има деца, които имат потенциал, имат и късмет и се развиват, но те са много, много малка част. Точно заради такива се задържах толкова време на тая работа.

Същото е и при българските деца, малка част имат потенциал, останалите се превръщат в олигофрени, но държавата продължава да хаби средства да ги учи. Дай и тях да отпишем или само учителите, които преподават заради потенциалът на няколко да работят.
Имаш нищожно малък опит и никакви познания как бяха нещата преди 89-та, за да си позволяваш да даваш оценка за цяла група от хора.

Hayashi
07-30-2014, 12:24
Имам приятел, който учи психология и се е занимавал доста с такива деца от гетата тук. И, да някои от тях стават хора. Много е трудно да си човечен когато си на 6-7 майка ти и баща ти те спукват от бой всекидневно и няма на кой да се оплачеш и кой да те защити. Но държавата тук прави мъничко повече за такива деца и по-голям процент успяват по-късно. Така или иначе за едно 6-7 годишно дете никога не е късно, въпросът е по-скоро, че в България никой не си мърда пръста за такава "загубедна кауза".

sometimes_
07-30-2014, 12:58
papugai, както казах - говоря, базирайки се на опита, който имам. Същия резултат съм виждала и от работата на колегите в доста институции. Аз никого не съм отписала, просто споделям какво съм виждала и какво се случва. Няма как да очаквам да ме разберат хора, които само слушали за такива неща или са гледали по телевизията. Не мога да обвиня себе си, защото знам какво сме влагали - и аз и всичките ми колеги.
Излишно е да се прави сравнение с "нещата преди 89-та", няма нищо общо, а и това не помага по никакъв начин.

anonymous908491
07-30-2014, 15:00
Няма как да очаквам да ме разберат хора, които само слушали за такива неща или са гледали по телевизията.
Не мога да обвиня себе си, защото знам какво сме влагали - и аз и всичките ми колеги.
Излишно е да се прави сравнение с "нещата преди 89-та", няма нищо общо, а и това не помага по никакъв начин.

hahahah, тези неща нито съм ги гледал по телевизията, още по-малко пък съм слушал за тях.
Естествено, че няма да обвиниш себе си, обвини цял етнос, за да ти е чиста съвеста и да спиш спокойно.
Правя сравнение, защото оправданията ти бяха, че нямало начин да се научат, а преди 89-та бяха интегрирани и ходеха на училище също като теб.

RapExotic
07-30-2014, 17:43
И ние с приятелите ми, нали нямаше какво да правим взехме най-глупавото решение взимано някога - да снимаме побоя, вместо да ги разтървем... Едно момче все телефона и започна да снима. Аз по него.. В клипа не само снимаше ромчетата а и нас. Хванал ме е как държа телефона и ги снимам. Това не беше от значение, докато не взе, че го качи във facebook. Клипа е стигнал до социалните, явно и те са се обадили на баща им.

Че те репортерите по новините правят абсолютно същото. Взимат камерата, подклаждат огъня и започват да снимат. После този сеир се разпространява в национален ефир и се определя като сензация. Дори имат рубрика, в която карат хората да им пращат такива собственоръчно заснети клипчета, които после да показват и да си вдигат рейтинга с тях. Ако вас ви накажат, за едно такова аматьорско клипче, какво би трябвало да е наказанието за медиите? Единственият ви пропуск е, че не сте звъннали на полицията, когато се е развивало действието.

an7raks
07-30-2014, 17:48
Имаш нищожно малък опит...

Не ти ли писна да раздаваш определения наляво-надясно? Ти сигурно си работил 20 години с проблемни деца, та имаш по-голям опит от нея... Всъщност, май имаш най-голям опит във всичко...
И, какво е било преди 89-та? Бой и пандиз, ако не влезеш в пътя. Да, съгласен съм с този метод, но не мисля, че вече е приложим...

sometimes_
07-31-2014, 06:14
hahahah, тези неща нито съм ги гледал по телевизията, още по-малко пък съм слушал за тях.
Естествено, че няма да обвиниш себе си, обвини цял етнос, за да ти е чиста съвеста и да спиш спокойно.
Правя сравнение, защото оправданията ти бяха, че нямало начин да се научат, а преди 89-та бяха интегрирани и ходеха на училище също като теб.

Хах... И за какво да обвиня себе си по-точно? За това, че разлика от всички мрънкащи хорица, които умеят само да коментират, аз се опитвам да помагам и да променя нещата? И ти обяснявам, че виждам резултата от работата на доста институции, а не само от своята, ама явно четеш избирателно. Освен това изобщо нямам нужда от чиста съвест. И с нечиста си спя достатъчно добре. Пак казвам - правя го, защото имам желанието за това. Разбирам, че имаш нужда да поспориш, но при положение, че едва ли си се сблъсквал до такава степен с начина на живот на хората от ромски произход, не разбирам защо навлизаш в излишна полемика... Освен това, дори след всичко, написано от теб, пак не разбрах какво се опитваш да защитиш...

fenkaaa
07-31-2014, 08:51
Да не сте се занимавали с тях. Вместо да си хванете пътя, без да ги разтървавате или снимате, вие тръгвате да се снижавате до тяхното ниво. Импулсивно явно, глупава постъпка, но сега каквото сте си пожънали, това ще оберете..

anonymous908491
07-31-2014, 09:43
Ти сигурно си работил 20 години с проблемни деца, та имаш по-голям опит от нея..
И, какво е било преди 89-та? Бой и пандиз, ако не влезеш в пътя.

Te не са проблемни деца, тя няма опит, защото иначе не би си позволила да дава такива определния за цял етнос.
Тук взе да става модерно всеки 20 годишен да пише как било преди 89-та, защото няма как да схванете смисъла на поговорката 'не питай старило, а питай патило' , иначе щяхте да си траете за нещата, които не сте видяли с очите си.


За това, че разлика от всички мрънкащи хорица, които умеят само да коментират, аз се опитвам да помагам и да променя нещата? Пак казвам - правя го, защото имам желанието за това.
но при положение, че едва ли си се сблъсквал до такава степен с начина на живот на хората от ромски произход, не разбирам защо навлизаш в излишна полемика... Освен това, дори след всичко, написано от теб, пак не разбрах какво се опитваш да защитиш...

Ти си като тъпите лелки, които поради липса на занимания решават да се занимават с благотворителност. Не знаеш как се прави, но това не те спира да дълбаеш на едно и също място.
Роден съм в Стара Загора, летните ваканции като малък съм ги прекарвал там. Къщата на роднините ми беше в Лозенец, който се води циганска махала, а това, че е циганска махала го разбрах чак на 17-18 години.
Толкова им е различен начина на живот, че дори не съм го различавал от живота в София.
Учил съм с цигани, тренирал съм с цигани, имам много приятели цигани, това е причината да ти обяснявам, че нямаш опит, а само голяма уста, която не се затваря, защото самочувствието ти е по-голямо от интелекта.

102
07-31-2014, 09:58
говорите за различни роми ;д
евала на sometimes_

sometimes_
07-31-2014, 10:06
Едно не разбирам - като не знаеш с какво и как съм се занимавала, как определяш, че съм тъпа и имам голямо самочувствие?! Не е било благотворителност, а работа, за която получавах нищожна заплата, а отделях 5 дни в седмицата на нея, а през останалите два вкъщи имаше деца. И ако за теб не е проблемно децата да се бият до кръв, да псуват на тригодишна възраст и да бягат от банята като дявол от тамян, за мен е проблем.
Не ме сравнявай с "тъпите лелки", които се чудят за какво да похарчат парите си и ги дават за благотворителност, за да могат да се похвалят с това. Аз не се опитвам да се самоизтъквам, а да обясня нещата такива, каквито са в действителност. Защото не знаеш колко майки с по десет деца съм виждала, които ги хвърлят на улицата и ги оставят да се оправят сами, не знаеш колко петгодишни крадци съм виждала, нито пък как съм слушала шестгодишно момиченце да ми обяснява как се прави секс, защото майка му го оставяла да гледа. Да, на тази възраст те не са виновни, но когато отделиш години, внимание, грижи и средства, за да промениш живота на това дете и въпреки това в един момент, то решава, че иска да се върне на улицата, за да диша лепило и да краде...
Нямам намерение да се обяснявам повече, защото мога да дам хиляди примери, но е излишно когато някой не иска да те разбере. Освен това мога да преценя кога един разговор е безсмислен, а той е такъв когато единият от спорещите започне да обижда безпричинно. :) Не знам чий интелект е "по-голям"...

anonymous908491
07-31-2014, 10:19
но когато отделиш години, внимание, грижи и средства, за да промениш живота на това дете и въпреки това в един момент, то решава, че иска да се върне на улицата, за да диша лепило и да краде...


Толкова много коментари написа, но всъщност това е основната причина - чувстваш се недооценена, а може би не те бива и за родител.
Това ти е основния проблем, приела си ги за свои деца, третирала си ги като свои деца, дори не си схванала, че е трябвало да се държиш с тях като учител, защото това е била работата ти.
Мога да ти гарантирам, че без значение българче или циганче, щеше да е един и същ финалния резултат, вината е само твоя, не обвинявай друг за твоите грешки.

golemiq_korab_minava
07-31-2014, 11:44
Извини ми о велика че не ме ебе за дебили и бъдещи престъпници. Къде да ти принеса в жертва фалоса си в знак на смирение?

Аз пак ще ти го напиша, че явно не вдяваш - бъдещи престъпници.

Като си толкова добродушна и нямаш проблем с т'ва жива и здрава да си, браво, радвам се за теб. Аз обаче не вярвам, че от лайно в септична яма излиза захарен памук.

Глупости. Между циганин и мангал има голяма разлика. Ако на дете отглеждано в лайна му се направи добро - то ще го разбере и това може да послужи за бъдещета му личност. Смисъл ще си оформи мнение, че света не е само зло, има и добри хора и не трябва да мрази всички.

golemiq_korab_minava
07-31-2014, 12:12
Толкова много коментари написа, но всъщност това е основната причина - чувстваш се недооценена, а може би не те бива и за родител.
Това ти е основния проблем, приела си ги за свои деца, третирала си ги като свои деца, дори не си схванала, че е трябвало да се държиш с тях като учител, защото това е била работата ти.
Мога да ти гарантирам, че без значение българче или циганче, щеше да е един и същ финалния резултат, вината е само твоя, не обвинявай друг за твоите грешки.
Чакай малко. На никой не е вината.
sometimes може би искаше да каже, че е невъзможно да се обучат тези деца в нашата система и в нашия модел. Защото и аз да бъда отделен от приятелите си и родителите ми, бъда пратен при някои непознати - ще искам да се върна у дома. Всяко дете, независимо дали циганин, или германец - си пада по пакостите и първичната свобода. Не се правете на ударени, не забравяите като сте били малки какви услия са коствали на родителите ви да ви накарат да учите, защото на вас ви се е играело на вън, или на компа както днес! А някои хора си мисля, че ако вземат временно деца от гетото, а после ги върнат - те ще се променят. Еми тука вече се съгласявам с sometimes, че е невъзможна работа. Децата не разсъждават като възрастни, нямат спирачки както се казва. Така че не знам какво е било преди 89, ама със сигурност е било напълно различно.

Hayashi
07-31-2014, 12:43
Едно не разбирам - като не знаеш с какво и как съм се занимавала, как определяш, че съм тъпа и имам голямо самочувствие?! Не е било благотворителност, а работа, за която получавах нищожна заплата, а отделях 5 дни в седмицата на нея, а през останалите два вкъщи имаше деца. И ако за теб не е проблемно децата да се бият до кръв, да псуват на тригодишна възраст и да бягат от банята като дявол от тамян, за мен е проблем.
Не ме сравнявай с "тъпите лелки", които се чудят за какво да похарчат парите си и ги дават за благотворителност, за да могат да се похвалят с това. Аз не се опитвам да се самоизтъквам, а да обясня нещата такива, каквито са в действителност. Защото не знаеш колко майки с по десет деца съм виждала, които ги хвърлят на улицата и ги оставят да се оправят сами, не знаеш колко петгодишни крадци съм виждала, нито пък как съм слушала шестгодишно момиченце да ми обяснява как се прави секс, защото майка му го оставяла да гледа. Да, на тази възраст те не са виновни, но когато отделиш години, внимание, грижи и средства, за да промениш живота на това дете и въпреки това в един момент, то решава, че иска да се върне на улицата, за да диша лепило и да краде...
Нямам намерение да се обяснявам повече, защото мога да дам хиляди примери, но е излишно когато някой не иска да те разбере. Освен това мога да преценя кога един разговор е безсмислен, а той е такъв когато единият от спорещите започне да обижда безпричинно. :) Не знам чий интелект е "по-голям"...

Някои хора са си така, не им стига нещо там горе и винаги е по-лесно да се раздават определения за всички останали. Независимо каква ти е позицията, винаги го има онзи, който все ще заяде и ще се опита да те накара да се чувстваш зле. В България си е направо национална политика когато се мразиш и си скапаняк, поне да се опиташ да принизиш и някой друг.

// Дори не съм му чела мненията, защото не ми се показват.

anonymous908491
07-31-2014, 13:11
Дори не съм му чела мненията, защото не ми се показват.

Само жена е способна така да си го набие сама отзад, дори и мен ме заболя, но на теб сигурно ти е приятно, защото си жена.
Бях ти писал, че си една от малкото 20 годишни, които изглеждат като на 15, а имат акъл, колкото 10 годишна.

Auriss
07-31-2014, 13:15
грубо :lol:

galaxy29
07-31-2014, 14:11
не знам, ама sometimes_ звучи доста секси, чак се подмокрих


съседка осинови циганче от приют, около 10-годишно, мисля че е наполовина от ромски произход и е много възпитано
един път се беше случило да краде и това е
в гимназията имаше една циганка в по-горните класове, която беше много мило и добро момиче

в основното обаче имаше една черна побойничка и крадла, от която в първи-втори клас много ме беше страх
като ходех на танци, се записаха някакви циганета и постоянно отлагаха таксата, накрая треньора ги изгони

killer6
07-31-2014, 15:45
dosta xora mislata ciganite za loshi moge i da sa mog i da ne sa ? 50%dobi %78 loshi

sometimes_
08-01-2014, 06:15
не знам, ама sometimes_ звучи доста секси, чак се подмокрих


(blush) :D :D
Отдавна искам тройка с жена... :D

galaxy29
08-01-2014, 15:30
КАКВО
моля
леле
ох
пламнах от притеснение
значи и снимка би ми пратила? :дд

an7raks
08-01-2014, 18:03
Тук се задава нещо интересно...

sometimes_
08-03-2014, 10:37
КАКВО
моля
леле
ох
пламнах от притеснение
значи и снимка би ми пратила? :дд

Нямаш проблеми.
С дрехи или без дрехи да пращам? :D

sometimes_
08-03-2014, 10:38
Тук се задава нещо интересно...

Антраксе, не се набутвай в наща тройка. Ти не си жена.

102
08-03-2014, 10:47
така е антраксе не се набутвай в наща тройка

sometimes_
08-03-2014, 10:50
:D :D
Как си знаеш, че ти си третият...

102
08-03-2014, 10:53
леко излезе че съм жена ама нищо
ще си сложа перуката другото го докарвам

sometimes_
08-03-2014, 10:59
Нямах това предвид, ама май така излезе, да. :D
Иначе идеята ми беше, че ти ще се мъжът в тройката ни. Мисля, че ще си паснем...

tireheb
08-03-2014, 11:15
легендарен играч майка

an7raks
08-03-2014, 11:29
Антраксе, не се набутвай в наща тройка. Ти не си жена.
Нямам такива амбиции аз... само коментирам... :D

galaxy29
08-03-2014, 11:43
:oops:


снимай се с чорапки над коляното и хубаво изрязани боксерки, нагоре без нищо

102
08-03-2014, 21:38
:oops:


снимай се с чорапки над коляното и хубаво изрязани боксерки, нагоре без нищо

аз ли

galaxy29
08-03-2014, 21:42

ти си снимай ерекцията

sometimes_
08-04-2014, 06:12
Айде, идвайте към Пловдив и да се започва...
Предпочитам да сме на мой терен, за да мога да ви изхвърля ако не ме привличате сексуално...

galaxy29
08-04-2014, 09:55
ммммм уоша
добре чакай ни и без това ми е обещал разходка с влак

pandabear
08-04-2014, 10:29
аххаахахахахахаахахахахах ахахахахахаха

pandabear
08-04-2014, 10:32
легендарен

pandabear
08-04-2014, 10:32
играч

galaxy29
08-04-2014, 11:08
мерси

pandabear
08-04-2014, 11:34
играча хваля не играчката

anonymous908491
08-04-2014, 11:39
играча хваля не играчката

искаш да кажеш 'играчище' , играчка предполага нещо малко и грациозно

pandabear
08-04-2014, 13:01
малка като снежинка. грациозна като газела

anonymous908491
08-04-2014, 13:27
Яде за трима, а леглото и е с подпори

galaxy29
08-04-2014, 18:18
Яде за трима, а леглото и е с подпори
вярно е
и ме накараха да се преместя на първия етаж, защото им писнало да пада мазилка

anonymous908491
08-04-2014, 18:50
вярно е
и ме накараха да се преместя на първия етаж, защото им писнало да пада мазилка

Доят ли те ?

galaxy29
08-04-2014, 19:28
нали ти казах, че ми ги изрязаха

anonymous908491
08-04-2014, 19:43
Не е задължително да имаш цици, за да те доят.

draid
08-04-2014, 20:40
Първо по темата: Не могат да ви направят нищо освен да ви поразкарват да давате обяснения. Никъде не е писано, че като видя двама да се бият, било то деца или възрастни аз съм длъжен да ги разтървавам. Отделно предвид, че са били от конкретен произход винаги може да се изкара, че е било опасно за вашето здраве да се намесвате. Сега снимането е глупост, това няма да го коментирам, качването още по-голяма и само безмозъчен може да го направи. Това е малко като да убиеш някой и да се похвалиш във FB, имало е и такива случаи.


На егоизъм. ;)
Утре, ако твоето дете се бие, няма ли да искаш да го разтърват?
И не ми казвай "аз ще го науча да не се бие".

Презирам апатичните. Винаги уважавам хора с мнение, дори да е напълно противоположно на моето. Но да си апатичен е слабост, евтино извинение, няма как да уважавам хора без позиция :)

По-добре тогава да не ти давам мнението си, че като ти гледам розовият мехур лошо ще ти стане.


За да окачествиш 6-7-годишни деца като утайка трябва да си абсолютно дебилен, да не казвам по-силна дума.

Явно не си се сблъсквала с индивиди от тоя етнос или поне не достатъчно особено на тая възраст. Ще ти дам само един от многото примери. Седим с колеги и колежки в едно кафе на открито, по едно време се довлича едно циганче на видима възраст 8-9г започва да проси пари, след като вижда, че никой не му обръща внимание започва да псува, тъй като отново никой не му обръща внимание се доближава и започва да плюе женската част от групата ни, след като се измъкна на косъм и не успях да го докача през сепарето мина на разстояние и започна да замеря с камъчета. Спаси го безкрайното ми търпение и това, че след време загуби интерес. Ако бях станал, щях да го влача по асфалта и нямаше да ми мигне окото на колко години е.

muhatacece
08-05-2014, 00:02
mangalite sa bezmozuchni sushtestva.

pandabear
08-05-2014, 09:57
две праскови посях и две череши,
не щеш ли ги обраха разни мургави келеши.

anonymous908491
08-05-2014, 10:34
тъй като отново никой не му обръща внимание се доближава и започва да плюе женската част от групата ни
Ако бях станал, щях да го влача по асфалта и нямаше да ми мигне окото на колко години е.

Колко мъжествено си щял да изглеждаш пред женските, тях много ги радват мъжете биещи деца.
Много ме забавлява как пред малките индианци се правите на мъже, но пред по-големите гледате встрани, защото е лесно да си мъж, ако няма шанс да ти смачкат муцуната.

galaxy29
08-05-2014, 10:51
две праскови посях и две череши,
не щеш ли ги обраха разни мургави келеши.
:lol:

draid
08-05-2014, 18:40
Колко мъжествено си щял да изглеждаш пред женските, тях много ги радват мъжете биещи деца.
Много ме забавлява как пред малките индианци се правите на мъже, но пред по-големите гледате встрани, защото е лесно да си мъж, ако няма шанс да ти смачкат муцуната.

Много слабо ме познаваш за да се мъчиш да си напъваш мозъка да ме анализираш. Ако това беше дело на пълнолетен представител нямаше да е по различно, ама какво ли ти обяснявам. Ти явно си мислиш, че ако се вдигна за някой ще го правя за да впечатлявам жени, да не говорим, че за мен боят не решава почти нищо. Тоя коментар ще си го запазя да се посмеят малко хората които ме познават.

anonymous908491
08-05-2014, 19:34
Тоя коментар ще си го запазя да се посмеят малко хората които ме познават.

Колко трябва да ти е скучен живота, колко трябва да са ти скучни приятелите, за да се забавлявате с коментар писан от непознат.
Не е нужно да те анализирам, мъж на място не би посягал на дете, само няква превзета путка би го направила, за да имитира мъжко поведение.

draid
08-05-2014, 21:48
Хаха много ми е скучен живота, чак може да ми завидиш. А мъжът на място виси във форум с целта само да обижда всеки засечен потребител като смешник зад клавиатурата ли ? Не си ми интересен, нямаш с какво да ме трогнеш точно ти хайде може да се прибереш в дупката от която си изпълзял нямам намерение да продължавам да ти отговарям.

anonymous908491
08-05-2014, 22:08
А мъжът на място виси във форум с целта само да обижда всеки засечен потребител като смешник зад клавиатурата ли ?

С какво съм те обидил, че те нарекох путка, защото се правиш на мъж пред деца ?
Те путките така действат, путките скачат на по-малки, ти правиш същото, изводите са, че си путка.

pandabear
08-06-2014, 10:31
^ ако на теб ти се случи същото нещо докато си седнал някъде с приятелката ти (например) как ще реагираш?

Hayashi
08-06-2014, 10:43
Аз най-вероятно бих му теглила една българска, ако е много "настоятелен" разбойника, но съм далеч от мисълта, че ще скоча да бия непознато дете. Когато бях на 12 сигурно хубаво щях да го набия, но мъничко пораснах.

anonymous908491
08-06-2014, 11:14
^ ако на теб ти се случи същото нещо докато си седнал някъде с приятелката ти (например) как ще реагираш?

Ще и махна наморника и ще я насъскам срещу тях, след това ще ми се молят да я прибера.
Много начини има да реагираш, но никога не бих ударил дете, дори не бих си помислил да ударя дете, без значение какво прави, не е като да може да ме набие, за да се налага и аз да регирам по същия начин.

pandabear
08-06-2014, 11:22
когато си бил дете удрял ли те е по-голям?

anonymous908491
08-06-2014, 11:26
хахахаха, живея в гетото, няма големи, малки, стари, жени или деца, всичко е под ножа. Бях на 15, когато за първи път ми опряха желязо в главата, след това нямах страх от нищо, как още никой не се е сетил да прилага подобна терапия ми е чудно.

102
08-06-2014, 11:29
те обикновено и на 'изчезвай' се махат
следващата стъпка е шут в гъза което не може да се каже че е големия бой

Andjyy
08-06-2014, 11:52
те обикновено и на 'изчезвай' се махат


Ако ти им го кажеш,ще си отидат. Ако аз им го кажа,ще предизвикам смях у тях.

102
08-06-2014, 12:04
аз ли се обърках
не говорим ли за 8-9 годишни
не че на по-големи дори не е по-лесно
нещо в гласа ти ли има
как така

golemiq_korab_minava
08-06-2014, 12:28
Ще и махна наморника и ще я насъскам срещу тях, след това ще ми се молят да я прибера.
Много начини има да реагираш, но никога не бих ударил дете, дори не бих си помислил да ударя дете, без значение какво прави, не е като да може да ме набие, за да се налага и аз да регирам по същия начин.

значи има деца такива лиги, които биха те запалили, бият по-слабите от тях, изтезават животни и тнт, все пак са деца, ама такива ае да не ми обясняваш, че можеш винаги само на приказки да ги укротиш, ако са си наумили нещо. не винаги с добро става.

anonymous908491
08-06-2014, 12:30
Не става с добро, но с лошо още по-малко. Начина е да ги игнорираш, децата правят неща без да мислят, все едно някой бавноразвиващ се да набиеш, защото направил нещо.

golemiq_korab_minava
08-06-2014, 12:34
Не става с добро, но с лошо още по-малко. Начина е да ги игнорираш, децата правят неща без да мислят, все едно някой бавноразвиващ се да набиеш, защото направил нещо.

и как по точно ще игнорираш едно лайно, което те замерва с камани, надува някаква свирка и псувни + плюнки върху теб?
Защо да не става с лошо? Два шамара, ще ревне и ще си замине..

anonymous908491
08-06-2014, 12:36
hahahah, щом се е стигнало деца да те замерят с камъни, значи нещата са зле.

golemiq_korab_minava
08-06-2014, 12:37
И не знам дали децата не мислят.. Умни са, разбират до голяма степен случващото се, доказано е това. А по-големите - 12-14, 15 годишните правят такива мизерии и изродски неща, а пред родителите си и другите хора се държат като ангелчета.

golemiq_korab_minava
08-06-2014, 12:39
hahahah, щом се е стигнало деца да те замерят с камъни, значи нещата са зле.

е не.. Примерно пратили са го да проси. То се е изнервило. Идва при вас, вие не му давате пари, а от там вече започва всичко. Е, какво? Пари да му дадем, за да се успокои?

anonymous908491
08-06-2014, 12:42
е не.. Примерно пратили са го да проси. То се е изнервило. Идва при вас, вие не му давате пари, а от там вече започва всичко. Е, какво? Пари да му дадем, за да се успокои?

hihihihih, добре, децата направо действат като възрастни хора

golemiq_korab_minava
08-06-2014, 12:49
hitri sa

anonymous908491
08-06-2014, 12:51
И ти да си роден в джунгла, ще се научиш рано да се бориш. Не е до хитрост, а е начин да оцелееш

Andjyy
08-06-2014, 12:57
аз ли се обърках
не говорим ли за 8-9 годишни
не че на по-големи дори не е по-лесно
нещо в гласа ти ли има
как така


Мисълта ми беше,че ти ще всееш страх с вида/гласа си,което ще ги смути и накара да се отдръпнат. Ако аз им го кажа с кое ще всея страх? С размерите си? Та те са колкото мен(някои). С момичешкото си излъчване? Няма как да стане.
По-големите са и по-опасни.

102
08-06-2014, 12:59
колко майсторски споменаваш че си малка сладка и с момичешко излъчване
фул респект йо нига мен

Andjyy
08-06-2014, 13:01
бе я бягай бе

102
08-06-2014, 13:12
колко си сладкаааа =)))

Andjyy
08-06-2014, 13:22
казала мухата и кацнала на барабонката :D

102
08-06-2014, 13:31
лайно ли ме наричаш малката

galaxy29
08-06-2014, 13:38
Ако аз им го кажа с кое ще всея страх? С размерите си? Та те са колкото мен(някои). С момичешкото си излъчване?
снимка или не вярвам

golemiq_korab_minava
08-06-2014, 14:47
И ти да си роден в джунгла, ще се научиш рано да се бориш. Не е до хитрост, а е начин да оцелееш

Кажи го на старите ми съученици в основното, които пребиваха за удоволствие и кеф. Дали са се променили, един Бог знае. Но тук ми идва идеата, че каквито циганета има според някои, че не бивало да продължават да живеят, има и същите българчета на богати родителите, дето се превръщат след време във още по-големие изруди.
Аз също си спомням като много малък, че съм правил гадни работи, които сега съжалявам и не бих направил, но помня и че тогава знаех какво правя. Не знам как да си го обясня това. Обаче дали е така при всички хора?

anonymous908491
08-06-2014, 15:19
Деца не пребиват, а набиват, огромна е разликата, никой не е умрял от това.
Не се излагай с тая глупост, че като малък си знаел, какво правиш, защото като те гледам сега, май няма някво голямо развитие.

Andjyy
08-06-2014, 15:23
лайно ли ме наричаш малката

Не бе батее
/
ей,малката с теб ще правя свалката
ти ли,ти ли със мустак,като котарак

Ще ми/ни покажеш ли котенцето си?

golemiq_korab_minava
08-06-2014, 15:32
Деца не пребиват, а набиват, огромна е разликата, никой не е умрял от това.
Не се излагай с тая глупост, че като малък си знаел, какво правиш, защото като те гледам сега, май няма някво голямо развитие.

Изключително смислен пост написа и нищо не каза.

Как така да не пребиват като знам случаи и на влезли в болницата? Тук говорим на възраст 13-15 години.
Ти като си прост и не знаеш за какво са всичките кампании против насилието днес, еми какво да се прави.

Auriss
08-06-2014, 15:34
^ти са кво ? хем не се кефиш на насилие, хем само революции са ти в устата ;/ Някъв супер странен си ми такъв.

anonymous908491
08-06-2014, 15:50
Как така да не пребиват като знам случаи и на влезли в болницата? Тук говорим на възраст 13-15 години.
Ти като си прост и не знаеш за какво са всичките кампании против насилието днес, еми какво да се прави.

Стана ясно, че те е страх от бой, и момичетата са така, не всички от тях, точните скачат първи и удрят мръсно.
Ебал съм ги и кампаниите, нарича се социална дейност, служи за по-добра длъжностна характеристика, на никой не му пука дали е насилие или канибализъм, за толкова важни ги смятат.

golemiq_korab_minava
08-06-2014, 15:51
^ти са кво ? хем не се кефиш на насилие, хем само революции са ти в устата ;/ Някъв супер странен си ми такъв.

едно е насилие за удоволствие, което изобразява нормалния ритъм на системата ни, друго е жизнено важно насилие за освобождаването ни от проклетата дупка

102
08-06-2014, 15:52
Ще ми/ни покажеш ли котенцето си?

кукво коти уе

аз ли уе

golemiq_korab_minava
08-06-2014, 15:54
Стана ясно, че те е страх от бой, и момичетата са така, не всички от тях, точните скачат първи и удрят мръсно.
Ебал съм ги и кампаниите, нарича се социална дейност, служи за по-добра длъжностна характеристика, на никой не му пука дали е насилие или канибализъм, за толкова важни ги смятат.

Стана ясно, че си тъп и подкрепяш целия този идиотизъм. ;)

102
08-06-2014, 15:55
революция революцияя
викаше той
а и една капачка акъл немаше

Andjyy
08-06-2014, 16:44
кукво коти уе

аз ли уе

да
онова рошавото

galaxy29
08-06-2014, 17:08
защо ме игнорирваш, скъпа моя ;/

Andjyy
08-06-2014, 17:28
Нищо подобно,маймунке

galaxy29
08-06-2014, 17:32
видях колко кг си и колко си висока, вече имам някаква представа
ама качи мъничко, че ще те отнесе вятъра
на колко години си, лястовиче :oops:

anonymous908491
08-06-2014, 17:36
маймуни, лястовици и котки, сякаш съм в зоологическата градина

draid
08-06-2014, 18:07
^ Значи си точно на мястото си.

anonymous908491
08-06-2014, 19:05
Похвали се и ти с нещо, колко деца наби днес ?

Andjyy
08-07-2014, 08:23
видях колко кг си и колко си висока, вече имам някаква представа
ама качи мъничко, че ще те отнесе вятъра
на колко години си, лястовиче :oops:

ейй опасна си ;д
вие двамата(с Миро) комбина ли сте
бях сериозна за котето

galaxy29
08-07-2014, 09:26
доведени брат и сестра сме
за снимка няма да те насилвам вече, ти сама ще ми дадеш, когато си готова
ама няма ли поне годините си да кажеш :{

102
08-07-2014, 09:42
бях сериозна за котето

пуснах ти го на лично съобщение кво общо има с темата

galaxy29
08-07-2014, 09:52
трябваше да я изнудиш...

Andjyy
08-07-2014, 09:55
не бях забелязала,няма общо
Благодаря

102
08-07-2014, 09:56
трябваше да я изнудиш...

верно бе

и така.. Andjyy, аз ти показах котето си.. сега е твой ред....

Andjyy
08-07-2014, 10:10
На втората снимка прилича на лъвче :D
Нямам снимки на мойто коте