PDA

View Full Version : Какво мислите за тренировката ми?



FemaleEyes
07-31-2014, 01:54
През 2 дена правя по 240 коремни преси за да си оформя малко корема. Първо правя 40 и останалите 200 ги правя на 10 серии по 20. Правя ги за по малко от час. След това си почивам 2 дена докато се възстановят мускулите и по принцип не получавам мускулна треска това нормално ли е? Получих мускулна треска само след първата тренировка. И след като почивам 2 дена(това е много време) дали не трябва да ги увелича от 240 на 300 или повече? Или да си ги оставя 240 пък да ги правя през ден? Един приятел прави 100 дневно, 50 сутрин и 50 вечер. Четох и че не е хубаво да тренираш всеки ден защото мускулите растат много по-бавно? Много неща чувам и не знам на кое да вярвам!

anonymous708973
07-31-2014, 07:35
По-малко от час? ъъъ, тва е мегамного време. Или ти правиш цели, до горе, тоест?

Губене на време са такива. Влез в ютюб и или намери Extreme Six Pack Workout с един азиатец, или 8-minute abs workout.

Dusty
07-31-2014, 08:09
Хм, понеже питаш за мнение - не мисля, че е особено полезно. То не, че е вредно, но според мен се натоварваш твърде много. Зависи и дали преди това си имал някактв опит с тренировките, де. Но, ако питаш мен прави си всеки ден по 100, като приятеля ти.

Може и да комбинираш с лицеви и клякания. Бях чела за една тренировка, която съдържа само 4 елемента - клякане, лицева, коремна до седеж и обратното (имам предвид, както си легнал си вдигаш краката на 90 градуса, като ръцете ти са под дупето и не правиш нищо с предната част на тялото си, само лежиш). Правят се по 1 път, след това 2 пъти, 3, 4 ..... - докъдето стигнеш, на мен рекорда ми е 17. Но, важното е, че след това трябва да върнеш - като си преценил, че не можеш да качваш повече нагоре, почваш с 1 надолу и така докато не стигнеш пак до 1 път. Гарантирам, че, ако правиш поне по 15 ще се стегнеш за минимум месец (разбира се и при здравословно хранене). Не казвам, че ще имаш плочки, но ще се стегнеш. Ако има нещо неясно, пиши ;) :)

killer6
07-31-2014, 16:01
mnogo xora praviat po poveche no e dobra

killer6
07-31-2014, 16:02
zapishi se na sport i ot nego shte nauchish opragnenia

Vladislav Hellsing
07-31-2014, 16:04
2 дена? 240? о боже не.

anonymous908491
07-31-2014, 16:06
имам предвид, както си легнал си вдигаш краката на 90 градуса, като ръцете ти са под дупето и не правиш нищо с предната част на тялото си, само лежиш)

Само тези, в които си помагаш махайки с ръцете, са по-безсмислени. Ръцете се слагат зад врата или до тялото, но главното е да се стараеш да ползваш само коремните мускули(усеща се сякаш го правиш с краката) за вдигането и да го правиш плавно с една скорост на вдигане и сваляне.

girlwithblueeyes
07-31-2014, 16:14
Корем не се тренира само с коремни преси.Още повече пък по толкова много.Можеш да правиш по малко с диск пред гърдите или зад главата.Повдигане на крака от стенд,от лег,ренегатско гребане,планкове,усуквания с лост.Кардиото също е много важно нак-добре да е HIIT .Ако имаш възможност тренирай с кабели или на TRX уред,много помагат но не са задължителни естествено.Особено важен е хранителният режим ,трябва да е много добре изчистен.Хапвай риба,морски дарове,зеленчуци,месо.Конс мирай полезни мазнини като зехтин,ядки,масло,високо процентови млечни продукти.Можеш да включиш ориз и картофи,като не прекарявай с картофите.Движи се много и пий поне 2-3 литра вода.И не 2 часа е много време 30-60 минути са идеални,3 пъти в седмицата,корема е като всяка друга мускулна група и няма нужда от всели дневни тренировки.

killer6
07-31-2014, 16:22
a i s licevfi moge da zvluch glupavo no e taka

killer6
07-31-2014, 16:23
chel sam i deistva

MaLkaTa_LaDy
07-31-2014, 19:23
Потърси в ютуб тренировки за корем. Както казаха корем не се тренира само с коремни преси.

FemaleEyes
07-31-2014, 19:45
Хм, понеже питаш за мнение - не мисля, че е особено полезно. То не, че е вредно, но според мен се натоварваш твърде много. Зависи и дали преди това си имал някактв опит с тренировките, де. Но, ако питаш мен прави си всеки ден по 100, като приятеля ти.

Може и да комбинираш с лицеви и клякания. Бях чела за една тренировка, която съдържа само 4 елемента - клякане, лицева, коремна до седеж и обратното (имам предвид, както си легнал си вдигаш краката на 90 градуса, като ръцете ти са под дупето и не правиш нищо с предната част на тялото си, само лежиш). Правят се по 1 път, след това 2 пъти, 3, 4 ..... - докъдето стигнеш, на мен рекорда ми е 17. Но, важното е, че след това трябва да върнеш - като си преценил, че не можеш да качваш повече нагоре, почваш с 1 надолу и така докато не стигнеш пак до 1 път. Гарантирам, че, ако правиш поне по 15 ще се стегнеш за минимум месец (разбира се и при здравословно хранене). Не казвам, че ще имаш плочки, но ще се стегнеш. Ако има нещо неясно, пиши ;) :)

По 15? Не са ли малко и всеки ден ли трябва да ги правя? Аз съм много слаб между другото и нямам никакви мазнини.