PDA

View Full Version : Прекалено често ли е ?!



NIcolleeeee
07-31-2014, 19:29
Къпя си косата през ден това вреди ли й? Сега си взех шампоан против косопад Здраве Форте мога ри да се къпя с него пак така през един ден?! Някой ползвал ли го е и наистина ли косата расте от него?! И искам да попитам за една маска за коса Miosotis или Miozotis беше какво ще кажете за нея? Понеже си изправях косата една година дори по някога по три пъти на ден?

hey.mistery
07-31-2014, 20:04
Това е силен шампоан, който не би трпбвало да се използва повече от 2 пъти в седмицата. А и по принцип е вредно да си къпеш толкова често косата.
Не съм сигурна, че расте коса и че въобще това му е предназначението. Просто предотвратява косопада и заздравява косъма.
Miosotis.

NIcolleeeee
07-31-2014, 20:17
Демек да се къпя с нея 2 или 3 пъти в седмицата а останалото време с др шампоан

hey.mistery
07-31-2014, 20:29
Косата ти много бързо ли се омазнява?

make_me_love_you
08-01-2014, 08:09
Не е хубаво да миеш косата си толкова често.Моята,ако я измия в сряда например следващото миене е в неделя. Колкото повече разредиш миенето на косата си тя ще започне да се омазнява по-бавно. Ти сама я учиш, косата е жива,има ДНК и запомня.Добре е също така да използваш различни шампоани,за да не привиква към един само. Когато си вземеш маската за коса ти препоръчвам да я ползваш най-много един път в седмицата и да я нанасяш само по краищата. Ако искаш се разрови из нета, там има много статии за косата и "правилата'' при миенето и поддържането й. :wink:

NIcolleeeee
08-01-2014, 12:00
Да доста бързо се омазнява.... А сутрин като стана се е подвила навсякъде стърчи ужасно и направо незнам....

psych0
08-02-2014, 12:32
Аз моята всеки ден я мия, иначе няма никаква форма и е много сплескана и мазна.
Обмислям варианта със сухия шампоан, че ми омръзна вече...

NIcolleeeee
08-02-2014, 15:02
Оххх и моята е така измия я на единия ден и на другата сутрин мазна и безформена.. и вечерта спя на плитки уж да се оправи а тя става по-зле

DragonLady
08-02-2014, 15:14
И на мен ми се налага да я мина през ден, поради омазняване. Измия я, окей, обаче на 2рият ден ми се налага да прибягвам до бебешка пудра ( вместо сух шампоан ), да не и личи, колко е мазна, и да изглежда с една идея по-добре. А на третият, вече си плаче за къпане. Иначе използвам шампоан за боядисана коса на gliss kur, с кератин.

smile12345
08-02-2014, 16:06
според мен, ако ползваш масла, няма да има проблем с честото къпане, няма да се изтощава толкова, дори може и омазняването да намалее, а иначе шампоанът гледай да е за суха коса примерно, а не за мазна, защото така или иначе я миеш през ден, по-добре не я третирай със силни шампоани и защо си си взела шампоан против косопад?! Използвай хининова вода или нещо друго подобно, а сухите шампоани като цяло са доста вредни за скалпа..маската не е лоша, когато бях малка я използвах доста, сега залагам на по-професионални продукти или домашни маски.

NIcolleeeee
08-02-2014, 16:43
Взех си такъв шампоан заради тъпата маска с тривитаминол откакто я направих на всяко решене пада една топка косми ....

InnocentFuck
08-02-2014, 17:53
И аз си я мия толкова често .. просто не мога иначе .. :(

smile12345
08-02-2014, 17:56
хмм, интересно, това с тривитаминола не го очаквах, сигурна ли си, че е косопад или просто косата ти се накъсва?

InnocentFuck
08-02-2014, 17:56
Моляяя я разкажи как ти е подействал тривитаминола защото мислех да си купувам , но като гледам през какво си минала и почвам да се отказвам.

InnocentFuck
08-02-2014, 17:57
Как го използва .. в маска или нещо друго ?

NIcolleeeee
08-02-2014, 18:04
Така .. Ами да в маска го ползвах, сложих 1 лъжица тривитаминол , 1 лъжица кис. Мляко, жълтък и малко зехтин. Стоях 1 час и някви 15 мин. Сигурно започнах да се къпя и докато го отмивах навсякъде имаше косми, като слагах шампоан по ръцете ми беше чудо.... Тъкмо косата ми се беше въстановила от преси и след тоя тривитаминол КРАЙ ! И това вече продължава 2 седмици , като се реша на земята е пълноооо направо се стряскам дори да я пипна пада... Незнам какво да правя вече.

smile12345
08-02-2014, 18:23
купи си хининова вода и започвай да я използваш! Може и да попиташ в темата за косата да видим там какво ще те посъветват. Иначе на мен фризьорката ми забранява да използвам тривитаминол, преди да използвате нещо първо проверете за какво точно се използва и как се използва, защото иначе има последствия.

NIcolleeeee
08-02-2014, 18:51
А тази хининова вода действа ли и как се използва?

smile12345
08-02-2014, 19:09
А тази хининова вода действа ли и как се използва?

ами има доста добри отзиви, аз я използвам за растеж на косата, но на опаковката пише и против косопад и не забелязвам кой знае каква разлика... казват, че омазнява косата и това не съм забелязала, няма как да знаеш, докато не опиташ, струва 1.90-2лв (тази на Милва), аз я нанасям в корените на влажна коса :)

NIcolleeeee
08-02-2014, 19:22
А тази на Милва ри е по-хубава или на Кокона че в моя град не намирам никаде на Кокона ?!

InnocentFuck
08-02-2014, 21:38
На милва е по-хубава , онази с таралежчето мисля ,че беше.
Омазнява косата ако сте глупави като мен и не спазвате правилата :D :D :D :D
Ползва се примерно един или два месеца и после се прави малка почивка ,но аз преди 2 години не направих и косата ми от тогава почна да се омазнява по-бързо :D

Почнах да ползвам хининовата вода преди 3 години , тогава косата ми беше над раменете. След 3 години хининова вода и шампоан косата ми стигна до под сутиена :D Обаче трябва и постоянно да махаш нацъвтели краища .. Вместо всеки месец да даваш пари за фризьор , по-добре се научи сама да се постригваш :) Не е толкова трудно.
А относно косопада , ако търсиш шампоани залагай повече на българските марки. Може да сме тъпи българите ама поне козметиката ни я бива :D Препоръчвам ти хининов шампоан.

InnocentFuck
08-02-2014, 21:40
И тотално се отказах от тривитаминола :D

NIcolleeeeee
08-03-2014, 11:52
Направих си нов профил тъй като другия го изтриха не знам защо.... И в никакъв случай не си взимай тривитаминол после ще съжаляваш мнооооого!