PDA

View Full Version : Как да ги обедя да ме пуснат докъсно?



tochko
08-01-2014, 08:44
Здравейте, аз съм момче на 15 год, живея в град от селски тип. Нещата стоят така:
От началото на миналата учебна година се сприятелих доста с един съученик, излизаме навън прекарваме си добре.
той излиза се една групичка познати+стари приятели и ми е казвал да излезя някой път с тях ако искам. Проблема е там, че обикновено се прибирам вкъщи 8.30-9.00, но не по късно, а моите приятелчета искат да стоим до 11-12 примерно. Не че кой знае колко ме тормозят нашите, като се стъмни просто ми звънят и ме питат кога ще си дойда, искат да знаят къде съм. Предполагам че майка ми и баща ми ми имат доверие, помагам им ежедневно, рядко се караме и то са глупусти. Иска ми се да подвижа с приятелчетата до към 10, след това сиг ще се прибера, те пият, но умерено, и си имаме взаимно доверие. Боя се че ако не излезем ще почнат да ми гледат като на мамино дете, спарен и тн. Знам че няма какво да ми се случи в тъмните часове навън, докъто съм с тях. Незнам как ще го приемат родителите ми, защото естествено се страхуват за мен. Въпроса ми е, имате ли идея как да поднеса на наще че искам до остана по-докъсно, без да ме спрат? Благодаря ви предварително.

...Rammstein...
08-01-2014, 11:27
Сядаш и разговаряш с родителите ти. Без мрънкане, караници и сърдене, а като големи хора. Десет часа е нормално време за прибиране на твоята възраст.

789789789
08-01-2014, 18:40
е на 15г. и в 10 да се прибираш да не сме по Тодор-Живково време.. А това да ти звънят и да те питат къде си какво правиш " Предполагам че майка ми и баща ми ми имат доверие" - значи доверието им не е напълно. Има всякакъв тип Родители, но независимо какви са те дали строги,странни,по-съвременни, и т.н. каквото и да се опитат да направят всичко зависи от теб..

killer6
08-01-2014, 18:55
kazvam ti ako se straxzuvash che stansh takav https://www.youtube.com/watch?v=NLtmauJLP-A ako tova e linka prosto otidi s tiax fukai se razkazvai vicove i taka i kagi sled 10 che prosto imash niakava rabota i izbigai ot tiax ako iskash ot tamnoto li te e strax

killer6
08-01-2014, 18:56
napishi mi pismo i moge da ti pomogna ako tochno mi obiasnish problema koi znae :D :D :D

just lie
08-02-2014, 06:47
Най добре говори с тях. Кажи им го...но без караници,скандали.....Кажи им че за тийнейджърите не тази възраст е съвсем нормално да седят до по късно....

Buba Bubinka
08-03-2014, 17:45
И аз бях така до преди един месец а съм на 14г. Нашите ме пускаха до 9 на вън и постоянно като се стъмни ми звъняха да ме питат къде съм и кога ще се прибера. Някои от другите ми приятели бяха с една или две години по-малки от мен и стояха до по-късно, но седнах и си поговорех с тях. Както и да е най-накрая си изяснихме проблема :) За това седни и поговори с тях, но без караници или мрънкане. Обясни им че вече си по-голяма и искаш да излизаш до по-късно :)

Fragments
08-03-2014, 18:30
Това зависи и от родителите също.Пиете умерено,но то 1 път ще се напиеш като хората и...Като те питат къде и с кого си,отговори им.Трябва да се радваш за това,че родителите ти ги е грижа за теб.По добре е винаги да знаят къде и с кого си,че недай си боже нещо лошо се случи...А и до 10 часа?Та то в 10 се стъмва ;/ Поговори с тях,трябва да те разберат,няма как.