PDA

View Full Version : *Проблем с компютъра ми, boot-а май се бъгна.*



iiwanch0
08-01-2014, 11:09
Така, следния проблем е, че когато включа компютъра ми, той се включва да определена част и след това ми излиза:
Safe mode
Safe mode with networking
Safe mode with command prompt
Last Known good configuration(your most recent settings that worked)
Start Windows normally
Та, като дам да стартира нормално, то ми зарежда, и изведнъж за мнооого бързо ми дава някакъв син екран и се рестартира сам.
Един приятел ми каза да сваля Hirens Boot CD, но не знам к'во да го правя.. Качих го на диск (през лаптоп), но не мога да работя с него, гледах клипове, нищо не схванах...
Някой разбиращ от тази програмка, да сподели как да го оправя, щот' си е *бало мамата... (Приятелят ми, дето ми каза програмката, не е в България в момента и е пълен с ангажименти и не може сега да ми помогне, пък нямам много време..)
Моля Ви, за помощ!!!

anonymous908491
08-01-2014, 11:18
избираш safe mode, деинсталираш драйвърите за видео картата и след това стартираш нормално

iiwanch0
08-01-2014, 11:29
Когато дам Сейф мода, ми излизат някакви "команди":
multi(0)disk(0)rdisk(0)paririon(1)\WINDOWS\System3 2\drivers..... и още неща, така горе/долу 20 подобни команди...
Помощ?

anonymous908491
08-01-2014, 11:33
Не би трябвало да ти излиза нещо след safe mode и enter.
Пробвай при пускането да натискаш F8, за да стартира директно в safe mode

iiwanch0
08-01-2014, 11:41
Влезнах в меню с повече екстри
Safe mode
Safe mode with networking
Safe mode with command prompt
Enable boot logging
Enable VGA mode
Last know good configuration (your most recent setting that worked)
Directory Services Restore mode(Windows doamin controllers only)
Debugging mode
Disable automatic restarton system failure
Start Windows Normally
Reboot
Return to OS Choices Menu
Какво да избирам?

anonymous908491
08-01-2014, 12:22
Имаш проблем с четенето ли, за трети път ли да напиша safe mode ?

iiwanch0
08-01-2014, 12:28
Please select the operating system to start:
Microsoft Windows XP Professional
Use the up and down arrow keys to move the highlight to your choise.
Press ENTER to choose.
For troubleshooting and advanced startup options for Windows, press F8.
SAFE MODE.
Като дам ЕНТЪР и ми рестартира компа.

anonymous908491
08-01-2014, 14:09
След рестарта, какво става ?
Може и харда да ти е заминал.
Hirens Boot CD e един вид виртуална ОС, ползват го при прецакана с вирус система, или при преебан хард, за да си прехвърлят файловете, за много неща.
Слагаш диска с Hirens Boot CD и натискаш F9 или Dell, различно е, след това избираш от BIOS или направо гледай това
http://www.youtube.com/watch?v=Ejtm7J7Wqyk

npp
08-01-2014, 14:10
най-напред кажи какво си правил (примерно ако си качвал или инсталирал нещо) преди компа да започне да прави това?, така ще улесниш онези, които биха могли да ти помогнат, понеже и самият hiren's boor cd не е направен да открива проблемите автоматично, но е просто live cd с много различни програми на него - трябва да знаеш какъв точно е проблемът за да разбереш с какви програми би могъл да си помогнеш

anonymous908491
08-01-2014, 14:18
Ако рестартира значи е харда и ще пусне проверка, която става бързо.

JDeel
08-01-2014, 15:27
Hirens Boot CD е набор от по-малки програми с различни цели - за сканиране, за дефрагментиране, за форматиране, за дялове, за не знам си кво си. Въпроса е че трябва да знаеш какво искаш да направиш и с коя програма искаш да го правиш.

Щом излиза "Safe mode" и другите неща, значи харда физически работи, тия опции са продукт на Windows. Но нещо по файловата система се е скапало.

Преди всичко отвори компа, позачисти го малко, разкачи кабеляци и платки и пак ги закачи. Много често точно това оправя разни проблеми.

После можеш да сканираш харда с HDD Regenerator, това е една от програмките дето трябва да в Hirens Boot CD. Застаряващите хардове получават бед сектори, a с тая програмка се регенерират.

После сканираш харда за грешки. Би трябвало да има програмка и за това на диска. Алтернативата е някак си да придобиеш достъп до харда през друг Windows и да сканираш дяловете както си му е реда.

Можеш да пробваш "Last Known good configuration", ама имам съмнения че ще работи.

Можеш да си направиш и един Ubuntu диск за зор заман. Верно, Linux е това и за Windows юзърите е малко шит, ама си е операционна система и винаги можеш да се моткаш из файловете на някой счупен Windows.