PDA

View Full Version : Цикъл ?!?



Chichi
08-01-2014, 12:10
Здравейте ,
имам нужда от съвет . Дойде ми на 25 юли а днес сме 1ви и ми тече много силно всеки ден . През първия ден нямаше проблем но от 2 рия ден нататък почна много силно да ми тече . Толкова че даже не смеех да излезна навън . Много ми е неудобно . Какво да правя ? Не мога да излизам навън от неудобство . А и да пробвам ли да пия витамин ц ? Вече 7ми ден ми тече !!

...Rammstein...
08-01-2014, 12:30
На колко си? Ако скоро ти е дошло за пръв път е нормално да е по-особено. Ползвай превръзки с повече капки, а за витамин ц-то не мога да ти дам съвет,защото за всеки е индивидуално.

Chichi
08-01-2014, 13:23
На 14 съм и да скоро ми дойде. Първият път продължи само 3 дни и нищо не осетих а сега колкото и смешно да звучи направо не мога да ходя . Чувствам се некомфортно . Главата , корема и кръста ме болят всеки ден през този период . незнам ако за напред ще е така дали да не потърся някакви хапчета за да ми идва по лесно! ✳

...Rammstein...
08-01-2014, 15:30
аз съм на 17, а ми дойде на 12г. Винаги е било много силно и страшно ме е боляло, даже се е случвало да не мога да отида на училище. Пий бусколизин,спазмалгон,но шпа - пробвай да видиш кое ще ти помага и спокойно ще мине и следващият път може да не е така. Ако все пак имаш някакво притеснения отиди на гинеколог. Няма страшно, просто ще те пита кога ти идва и такива неща и евентуално ще ти помогне.

Light_Dreamer
08-05-2014, 18:36
Здравейте ,
имам нужда от съвет . Дойде ми на 25 юли а днес сме 1ви и ми тече много силно всеки ден . През първия ден нямаше проблем но от 2 рия ден нататък почна много силно да ми тече . Толкова че даже не смеех да излезна навън . Много ми е неудобно . Какво да правя ? Не мога да излизам навън от неудобство . А и да пробвам ли да пия витамин ц ? Вече 7ми ден ми тече !!

И аз имах този проблем но декември месец. На мен ми дойде за пръв път преди 1 година и 3 месеца. Кръвотечението беше обилно и продължи 10 дена чак пребледнях . Отидох на гинеколог. Гледа ме на ехограф за проблеми с яйчниците. Каза да пия Витамин Ц и някакви хапчета(не помня добре) и спря. Следващият път беше нормално и продължи 6 дни (3-7 дни са в норма). Моят съвет е да отидеш на гинеколог дори и да ти е спряло вече.
Не е страшно на всички се е случвало. :)

hey.mistery
08-05-2014, 21:37
Не си спомням в началото дали ми е текло толкова, но за всеки случай отиди на гинеколог. Дължи се на хормоните и може да е нормално при теб, но може и да ти предпише хапчета за лечение.

Chichi
08-10-2014, 12:42
Здравейте , благодаря за отговорите , но не мога да отида на генеколог ,защото не съм в България . Надявам се следващия път да ми дойде по - леко ако не ще пробвам с витамин с и така. надявам се да си права ...Remmstein... за това , че в началото идва по по-особен начин ,защото иначе тежко ми горко :дд

Christinna
08-10-2014, 12:45
Нормално е, щом ти е за пръв път. Няма нищо притеснително.

Chimairah
08-10-2014, 16:01
Мен винаги ми е с адски болки... пия 2 бусколизина и 1 спазмалгон и всичко ми минава ;д ...
Иначе ако течението е много 1 хапче витамин А и 3 витамин С .. еднократно.. и намалява. Не повтаряй повече от веднъж в един цикъл ...
Иначе не се притеснявай .... мен винаги ми е било ту 3-4 дни, ту 6-7 .... всеки път е различно ... няма нищо страшно :)

Chichi
08-16-2014, 11:45
А нормално ли е след като ми е свършило на 2,3ти да ми дойде днес (16ти) ? Дори още не са минали 15 дни ???!!??

Christinna
08-16-2014, 13:11
Както ти казахме в началото е нормално да ни е нередовно и може да ти дойде по всяко време докато не се нормализира.