PDA

View Full Version : проблеми с притеснението



fanton1
08-01-2014, 16:44
Здравейте!
от много време имам голям проблем с притеснението ми не само към момичета но и от много други неща и ми се иска някой да мо каже някой методи с справянето с него защото ми пречи не само за да си намеря някое добро момиче от което се нуждая но и за да се справям и за напред в живота

благодаря, че го прочетохте но и се надявам да ми помогнете :)

RapExotic
08-01-2014, 17:43
Притеснение се оправя с вдигане на самочувствие, а вдигане на самочувствие със самоизястняване. Намери да правиш нещо, което можеш и в което си добър, както и приятели които да те подкрепят. Това ще елеминира притеснението ти и ще се почувстваш по-значим.

FemaleEyes
08-01-2014, 17:56
Изчакай малко време и всичко ще се оправи.

fanton1
08-01-2014, 18:53
това за времето е малко разтегливо понятие защото аз съм по затворен тип и от там сигорно се притеснявам толкова много, но и това лято да мине и ще се постарая да нямеря някое момиче което да ме разбира такъв какъвто съм

FemaleEyes
08-01-2014, 19:53
това за времето е малко разтегливо понятие защото аз съм по затворен тип и от там сигорно се притеснявам толкова много, но и това лято да мине и ще се постарая да нямеря някое момиче което да ме разбира такъв какъвто съм

Аз не съм излизал от у нас 4 години. И бях толкова притеснителен че не можех да говоря с някой по skype. Казвам ти време ти трябва. Да добавя че съм на 17 и ако ти си между 14-17 е нормално да се притесняваш на тая възраст. Аз се притеснявах преди всичко заради външния си вид... убих си самочувствието и се затворих напълно във виртуалната среда. Тук си има форуми, skype, facebook и така нататък. Може дори да работиш срещу заплащане чрез Интернет. Не си по различен от мен. С течение на времето започнах да се притеснявам все по-малко и за това ти казвам че трябва само да чакаш.

mcfe
08-02-2014, 00:29
Товс твойто може да е Social Anxiety,General Anxiety. Макар и на 21 и аз страдам от ниско самочувствие, най-много за 200 милисекунди да задържа поглед в очите на момиче.

FemaleEyes
08-02-2014, 07:14
Товс твойто може да е Social Anxiety,General Anxiety. Макар и на 21 и аз страдам от ниско самочувствие, най-много за 200 милисекунди да задържа поглед в очите на момиче.

Ти не можеш да я гледаш в очите. Аз хем не мога да я гледам в очите, хем не мога да и говоря. Аз съм беден на социални умения и си нямам и понятие как да се държа с момиче. Казвам ти го за да знаеш че винаги има някой по-щастлив с по-малко от колкото имаш ти. Когато си с приятели се чувстваш по уверен и тогава ще можеш. Пробвай и ако не работи пиши пак тук.

smile12345
08-02-2014, 16:22
това е умение и се постига с опити, когато си изпадал в различи ситуации, провеждал си разговори с хора, притеснението ще се изпари, когато му дойде времето ще се справиш, това е просто някакво внушение според мен, а и не е нещо необичайно.