PDA

View Full Version : Защо музиката западна толкова мнгого?



Waaazzaaaap
08-02-2014, 11:20
Надявам се да има още някой, който би оценил мнението ми.

Мисля, че музикалният свят доста се е променил за последните 30 години. Към лошо. Не знам какво е било през '80те примерно, защото съм на 14, но ако мога да съдя по днешна дата е било много по-хубаво.

Мъчно ми е например, че рокът не е същият като преди. Има само безизвестни групи, които се опитват да пробият, но не могат и такива, които са пробили, но по-скоро опозоряват електрическите китари, отколкото да ги популялизират.

Мъчно ми е за попа. Michael Jackson е мъртъв. И въпреки това, попът може би щеше да може да поживее още ако нямаше извратеняци като Justin Bieber и Miley Cyrus.

Мъчно ми е дори за рапа. Има всякакви нови откачалки, претендиращи, че са велики. Утрепки, които дори не знаят кой е 2pac, които мразят Dr. Dre и презират Eminem.

Мъчно ми е за 1999. Роден съм през 2000 и ми е доста тъжно, че не съм осъзнавал, каква хубава музика е имало около мен. Групи като Sum 41, The Offspring, Helmet, Blink 182 и др. са били наистина популярни и са свирили истинска музика.

Понякога се чувствам като 14 - годишен дядо, само защото всички около мен са потънали в днешните бози, а аз слушам музика отпреди 20 - 30 години.

Мъчно ми е за самия мен.

Мъчно ми е за тези, които ще коментират колко съм смотан.

Благодаря за отделеното време...

RapExotic
08-02-2014, 13:25
Мисля, че музикалният свят доста се е променил за последните 30 години. Към лошо. Не знам какво е било през '80те примерно, защото съм на 14, но ако мога да съдя по днешна дата е било много по-хубаво.
...

Музиката е олицетворение на това, което се случва около нас. Светът като цяло се е извратил в последните 20 години, а от там и музиката. Хората по дискотеките се кефят на малоумни песни, в които се повтарят едни и същи думи и нечленоразделни звуци без никакъв смисъл и за това музикалните компании бълват точно такива.

anonymous908491
08-02-2014, 14:08
Еминем и аз го презирам, тоя бял духач е лапал повече пишки от някоя порна актриса.
В момента всичко се върти около рекламата и всичко зависи от това, колко пари за рекламиране на даден изпълнител са вложени. Истинска музика няма от 15 години, с малки изключения, които обаче са неизвестни за масовата публика.

Ouroboros
08-02-2014, 19:13
Така е, отвратен съм от музиката в последно време.

tireheb
08-02-2014, 20:12
Групи като Sum 41, The Offspring, Helmet, Blink 182 и др. са били наистина популярни и са свирили истинска музика.

хд

~FUCK IT~
08-02-2014, 20:26
Ти, papugai и на малкия пръст не можеш да му стъпиш на Еминем! Той се е издигнал от нищото и в момента няма човек който да не го познава, а ти ще си останеш един тъпак, който само ръси анонимни обиди из нета, от онези утрепки, за които и говори и автора...

Fragments
08-03-2014, 12:29
Пари.Запада начина по който я правят.Всеки човек си има различен вкус така,че не можем да спорим коя е по-хубавата музика и защо.Просто сега всичко е пари.Правят тъпи и безсмислени песни,но с някакъв клип,на който лапетата ще се кефят супер много и парите валят.Отделно,че и вече 90% от музиката се прави с компютър.Самите текстове на повечето изпълнители не струват.Сега е важно да пуснеш някой малоумен "хит",децата да го налазят и айде,парички.Истинската музика е на път да умре и скоро наистина ще умре.Но от друга гледна точка това е еволюция.Скоро сигурно няма да има китари и барабани,само компютърна музика със вокал на който са сложили 20-30 ефекта.Единственото което можем да виним са годините.Феновете също...

BlackEyedPeas
08-03-2014, 12:51
Поредната тема за привличане на вниманието + да се гордеем, че имало 14 годишни с "умни" разсъждения. Сега сигурно ще кажеш, че си деде на 90-те и колко ти липсва да събираш покемоните и да се прибираш следобед да гледаш Джетикс по БТВ и сутрин в 6. Не можеш да държиш сметка какво се слуша днеска и да съдиш някой, само защото слуша такъв какъвто не му оттърва. И аз не ги трая Диснитата, но не мога да парадирам с това, че не ги понасям, защото всеки има вкус. Музиката не може вечно да бъде една и съща. Дори след 5 години музиката ще е различна. Винаги е имало такива, едно време също, сега - а познай ;о пак! Дори през 2020 ще се говори колко липсва музиката на моментното ни време, но сега никой не мисли така. Това, че около теб слушат булшитове, не значи, че всеки го прави. Повечето даже не ги понасят тези, за които ти говориш конкретно, просто имат много пари и с това са известни в индустрията и славата е по-голяма, но хейта към тях е по-голям. Така че не говори колко ни е зле обществото в днешно време. Преди е имало също такива групи/певци, които са се славели лошо, особено по онова време, за което ти говориш, са започнали да се разпространяват наркотиците сред рок групите и като цяло и пак е имало яко хейт и храна. Ще ни омръзне ако музиката винаги е една и съща. Айде, пийс.

Ryuko
08-03-2014, 13:25
Сегашната музика ще продължава да запада, но пак се намират качествени песни. Да не ти пука, че не слушаш каквото другите на твоята възраст. Хубавата музика не остарява и ще продължаваме да я слушаме. ;)

http://i62.tinypic.com/24o97c5.jpg

Fragments
08-03-2014, 14:13
Въпросът е,че много деца слушат тези булшитове и ги мислят за готини.Искат да подражават на тях и така нататък.В чалгата например,постоянно се пее за любов и секс.Отделно в клиповете има голи жени и мъже,а единственото място където можеш да чуеш такава музика са чалготеките (като изключим интернета и телевизията).Отиват там с приятели и им е ''готино'',напиват се,припадат,наркоманизират се и така нататък.И така стават нещата,като искаш да подражаваш на идола си от еди си коя песен.Не ме интересува какво слушат другите,но ме интересува,че това което слушат им влияе зле.

Ryuko
08-03-2014, 14:29
Това са фактите, но нещата няма да се променят скоро. Посочваме къде е проблемът, но няма кой да го реши за жалост, нямаме действащи институции, които да наложат цензура.

anonymous908491
08-03-2014, 14:51
Поредната тема за привличане на вниманието + да се гордеем, че имало 14 годишни с "умни" разсъждения. Сега сигурно ще кажеш, че си деде на 90-те и колко ти липсва да събираш покемоните и да се прибираш следобед да гледаш Джетикс по БТВ и сутрин в 6. Не можеш да държиш сметка какво се слуша днеска и да съдиш някой, само защото слуша такъв какъвто не му оттърва. И аз не ги трая Диснитата, но не мога да парадирам с това, че не ги понасям, защото всеки има вкус. Музиката не може вечно да бъде една и съща. Дори след 5 години музиката ще е различна. Винаги е имало такива, едно време също, сега - а познай ;о пак! Дори през 2020 ще се говори колко липсва музиката на моментното ни време, но сега никой не мисли така. Това, че около теб слушат булшитове, не значи, че всеки го прави. Повечето даже не ги понасят тези, за които ти говориш конкретно, просто имат много пари и с това са известни в индустрията и славата е по-голяма, но хейта към тях е по-голям. Така че не говори колко ни е зле обществото в днешно време. Преди е имало също такива групи/певци, които са се славели лошо, особено по онова време, за което ти говориш, са започнали да се разпространяват наркотиците сред рок групите и като цяло и пак е имало яко хейт и храна. Ще ни омръзне ако музиката винаги е една и съща. Айде, пийс.

20 изречения и нищо вярно в тях, направо е невероятно постижение.


Ти, papugai и на малкия пръст не можеш да му стъпиш на Еминем! Той се е издигнал от нищото и в момента няма човек който да не го познава, а ти ще си останеш един тъпак, който само ръси анонимни обиди из нета, от онези утрепки, за които и говори и автора...
Предпочитам да му стъпя на главата и да му свърша в устата.

~FUCK IT~
08-03-2014, 19:16
^Това ти твърдение само доказва, че ти си обратния 8-)

BlackEyedPeas
08-07-2014, 14:58
20 изречения и нищо вярно в тях, направо е невероятно постижение.


Радвам се :)

anonymous895156
08-10-2014, 11:23
Чудно ми е защо се смяташ за достатъчно компетентен да лепиш етикети 'качествено' и 'западнало' на цели музикални жанрове и изпълнители, след като всичко е субективно. Дефинирай 'истинска музика'.

Waaazzaaaap
08-10-2014, 22:51
Чудно ми е защо се смяташ за достатъчно компетентен да лепиш етикети 'качествено' и 'западнало' на цели музикални жанрове и изпълнители, след като всичко е субективно. Дефинирай 'истинска музика'.

Прав си, че не мога да съдя цели жанрове, но мисля, че мога да осъзная какво става. Има песни, в които се повтарят 3 различни думи през цялото време (макс) и това е цялата песен. Боза, продължаващмин и това кефи повечето. За мен истинска музика не е само определен стил, адох пънкарите от '00 за пример. Истинска музика - различни куплети, интересен ритъм, клип, в който изпълнителят не ближе чукове и топки.

anonymous895156
08-10-2014, 23:05
Не съм дете на 90те, а на 30те. Аз съм фашист, нацист, хитлерист, комунист, пропагандист, феминист, сексист, антихомосексуалист, антибисексуалист, марксист и малко хиперактивен.

а знаеш ли какво означават всичките тези думички?

Waaazzaaaap
08-10-2014, 23:33
а знаеш ли какво означават всичките тези думички?

Аз съм Скуби Ду

anonymous908491
08-11-2014, 07:21
http://prikachi.com/images/688/7530688M.jpg

Истината

Waaazzaaaap
08-11-2014, 11:04
хд

Просто давам пример, иначе не съм пънкар ако това си помисли :D

Waaazzaaaap
08-11-2014, 11:06
http://prikachi.com/images/688/7530688M.jpg

Истината

Това трябва да го слагат по учебниците.

LaffyTaffy
08-12-2014, 19:59
Както се изказа БионЦИто в едно интервю- целта на днешните артисти е просто да изкарат едно просто сингълче, то като залезе да изкарат следващото и така. Никой вече не прави албуми. Естествено става въпрос за комерсите по дъ войс и тем подобни,тук-там се намират и такива, които продължават да изкарват "a whole body of work ", както се казава :D

mayaaa
08-12-2014, 20:49
И аз не ги трая Диснитата, но не мога да парадирам с това, че не ги понасям, защото всеки има вкус. Музиката не може вечно да бъде една и съща. Дори след 5 години музиката ще е различна. Винаги е имало такива, едно време също, сега - а познай ;о пак! Дори през 2020 ще се говори колко липсва музиката на моментното ни време, но сега никой не мисли така. Това, че около теб слушат булшитове, не значи, че всеки го прави. Повечето даже не ги понасят тези, за които ти говориш конкретно, просто имат много пари и с това са известни в индустрията и славата е по-голяма, но хейта към тях е по-голям. Така че не говори колко ни е зле обществото в днешно време. Преди е имало също такива групи/певци, които са се славели лошо, особено по онова време, за което ти говориш, са започнали да се разпространяват наркотиците сред рок групите и като цяло и пак е имало яко хейт и храна. Ще ни омръзне ако музиката винаги е една и съща. Айде, пийс.
Омг, най-после някой да каже нещо смислено що се отнася за ново и старо поколение!!


20 изречения и нищо вярно в тях, направо е невероятно постижение.
Близо 4000 мнения и нищо вярно в тях, направо е невероятно постижение.


Чудно ми е защо се смяташ за достатъчно компетентен да лепиш етикети 'качествено' и 'западнало' на цели музикални жанрове и изпълнители, след като всичко е субективно. Дефинирай 'истинска музика'.
Това!


Има песни, в които се повтарят 3 различни думи през цялото време (макс) и това е цялата песен. Боза, продължаващмин и това кефи повечето.
https://www.youtube.com/watch?v=fNLhxKpfCnA
Какво казваше?

Попът не е само Джъстин Бийбър и Майли Сайръс. Нормално е рокът да не е същият, нормално е всичко да се променя, но ти изобщо не си някой който може да каже, че сега няма добри (и известни) рок банди или че сега не се правят хубави песни. И като цяло не е по-различно в който и да е стил.

Waaazzaaaap
08-17-2014, 21:30
Омг, най-после някой да каже нещо смислено що се отнася за ново и старо поколение!!


Близо 4000 мнения и нищо вярно в тях, направо е невероятно постижение.


Това!


https://www.youtube.com/watch?v=fNLhxKpfCnA
Какво казваше?

Попът не е само Джъстин Бийбър и Майли Сайръс. Нормално е рокът да не е същият, нормално е всичко да се променя, но ти изобщо не си някой който може да каже, че сега няма добри (и известни) рок банди или че сега не се правят хубави песни. И като цяло не е по-различно в който и да е стил.

Казах, че има песни, които са адски тъпи и само с 3 думи, а ти ми пращаш песен на Pink Floyd. Дано да те разбирам погрешно, но ако мразиш рока (и всичко яко с електрически китари), си имаме личен проблем.

mayaaa
08-24-2014, 11:28
Дано да те разбирам погрешно, но ако мразиш рока (и всичко яко с електрически китари), си имаме личен проблем.
:lol:
Това не знам как го реши. ОБИЧАМ рока и метъла, това са ми любимите стилове! :cool: Пратих ти песента, за да ти покажа, че това, дали се повтарят 3 думи изобщо не е определящо дали една песен е добра или не.
П.П. Is There Anybody Out There ми е една от любимите песни на Pink Floyd.
П.П.2 Съжалявам за късния отговор.

AngelBelchev
08-27-2014, 11:00
Слушам всякаква музика - от опера до най-неразбираемия норвежки блекметъл и също както автора на темата няма как да не се издразня на модерната музика. Масово виждам липса на какъвто и да е талант и въпреки това тази "музика" се кльопа като топъл хляб. Един типичен пример е Beyonce... задник, цици, фейс, крака а у, но таланта й е пълна трагедия. Особено като чух песента й Run the World.
О
М
Г
КЪДЕ ДА ПОВЪРНА?>
Че тя през цялата песен преживяше 2 изречения и това беше. Пълен ужас. Друг пример е чалгата, в частност онзи лигльо Фики Стораро. АБсолютно никакъв талант - нито лириките са лирики, нито мелодията (ако изобщо мога да я нарека такава) е мелодия, клиповете са толкова банални, че няма накъде повече.
Какво му трябва на човек да влезе в музикалния бизнес в днешно време - ами пари, тренировки и евентуално чифт нови цици. А талант? За тях това май беше някакво растение...
Рядко попадам на нещо наистина качествено вече.

Melodies
08-27-2014, 20:33
Поредната тема за привличане на вниманието + да се гордеем, че имало 14 годишни с "умни" разсъждения. Сега сигурно ще кажеш, че си деде на 90-те и колко ти липсва да събираш покемоните и да се прибираш следобед да гледаш Джетикс по БТВ и сутрин в 6. Не можеш да държиш сметка какво се слуша днеска и да съдиш някой, само защото слуша такъв какъвто не му оттърва. И аз не ги трая Диснитата, но не мога да парадирам с това, че не ги понасям, защото всеки има вкус. Музиката не може вечно да бъде една и съща. Дори след 5 години музиката ще е различна. Винаги е имало такива, едно време също, сега - а познай ;о пак! Дори през 2020 ще се говори колко липсва музиката на моментното ни време, но сега никой не мисли така. Това, че около теб слушат булшитове, не значи, че всеки го прави. Повечето даже не ги понасят тези, за които ти говориш конкретно, просто имат много пари и с това са известни в индустрията и славата е по-голяма, но хейта към тях е по-голям. Така че не говори колко ни е зле обществото в днешно време. Преди е имало също такива групи/певци, които са се славели лошо, особено по онова време, за което ти говориш, са започнали да се разпространяват наркотиците сред рок групите и като цяло и пак е имало яко хейт и храна. Ще ни омръзне ако музиката винаги е една и съща. Айде, пийс.

Много точно казано ;)

LaffyTaffy
08-29-2014, 19:59
@ AngelBelchev


Beyonce е един ОГРОМЕН талант, тази жена има толкова талант, че не знам просто как си пропуснал да го видиш. Въобще няма място измежду останалите "модерни" изпълнители, които се слушат масово в момента.
Но аз не пиша този коментар, за да те нахендря за мнението ти или да те накарам да я харесваш. Не знам дали само тази нейна песен си слушал,ако е така -разбирам защо си на това мнение, на мен също не ми допада особено, въпреки че аз съм й върл фен. Ако някой ден решиш- пусни си някое нейно изпълнение на живо, за да видиш за какво гласище става въпрос и за каква енергия, просто няма сцена/зала/стадион, които да ги съберат - не случайно й казват Queen B.

mgxpower
08-29-2014, 23:32
Западнала?! Зависи кой какъв жанр слуша. Аз съм си музикален к*рвар и не изпитвам такива чувства и емоции, че нещо си е западнало.

AngelBelchev
09-03-2014, 07:13
@ AngelBelchev


Beyonce е един ОГРОМЕН талант, тази жена има толкова талант, че не знам просто как си пропуснал да го видиш. Въобще няма място измежду останалите "модерни" изпълнители, които се слушат масово в момента.
Но аз не пиша този коментар, за да те нахендря за мнението ти или да те накарам да я харесваш. Не знам дали само тази нейна песен си слушал,ако е така -разбирам защо си на това мнение, на мен също не ми допада особено, въпреки че аз съм й върл фен. Ако някой ден решиш- пусни си някое нейно изпълнение на живо, за да видиш за какво гласище става въпрос и за каква енергия, просто няма сцена/зала/стадион, които да ги съберат - не случайно й казват Queen B.

За гласа й няма две мнения, че е ок, но нещо оригинално в текстовете на песните й? Тя, както и масата модерни изпълнители, дъвчат 3 минути едни и същи думи и накрая това е песен. Слушал съм доста нейни песни и не чух нищо ново. Има хубаво лице и задник и реклама - повечето й фенове, са фенове на тези й части.
Според мен като цяло поп музиката вече се е извратила дотолкова, че МАСОВО и продуценти и слушатели изобщо не търсят талант. Колкото до клиповете, че и концертите на живо - ако искам да гледам нови лъскави дрешки върху общо-взето хубави жени ще си пусна fashion tv.

Suupernaturalbro
09-04-2014, 19:08
If you ask me music lyrically has never been better... In almalst all types of music the lyrics are so deep they could make you cry... They express real emotion and put things that youve thought of all your lives in simple yet beautifully combined words and the sound itself... I dont think it will ever get any better than what it is today... But thats just my opinion.

Suupernaturalbro
09-04-2014, 19:09
Bulgarian hip hop is a part of that but what you call chalga.... Only some have come close otherwise i think chalga is a jokers music

AngelBelchev
09-05-2014, 06:11
If you ask me music lyrically has never been better... In almalst all types of music the lyrics are so deep they could make you cry... They express real emotion and put things that youve thought of all your lives in simple yet beautifully combined words and the sound itself... I dont think it will ever get any better than what it is today... But thats just my opinion.

Open the window and take some air, Johnny...

KristaY
09-05-2014, 14:53
Ко речи, ко? Има много съвременни изпълнители, които, по мое скромно мнение, пускат страшно добри парчета, само дето вие очевадно не сте попадали на тях. Смислени, готини, извисени, или както там искате ги наричайте, че да звучите по-умно. Даже и комерсиални песни има, които одобрявам. Не говоря за Майлито и JB.. ми

https://www.youtube.com/watch?v=kxVUee4WsoA&hd=1
https://www.youtube.com/watch?v=WIm1GgfRz6M&hd=1
https://www.youtube.com/watch?v=Bs5-klTyb9o&hd=1
https://www.youtube.com/watch?v=sbbYPqgSe-M&hd=1
https://www.youtube.com/watch?v=UAm_uoV1z5k&hd=1
https://www.youtube.com/watch?v=kS9SUmAyKWM&hd=1 *тва не знам от коя година е ама....исйфсехфви*

Така че..мда, за всеки си има пък, дори да е по дъ войс! Така че, стига сте ревали само за да изглеждате по-готини.

LaffyTaffy
09-05-2014, 15:06
За гласа й няма две мнения, че е ок, но нещо оригинално в текстовете на песните й? Тя, както и масата модерни изпълнители, дъвчат 3 минути едни и същи думи и накрая това е песен. Слушал съм доста нейни песни и не чух нищо ново. Има хубаво лице и задник и реклама - повечето й фенове, са фенове на тези й части.
Според мен като цяло поп музиката вече се е извратила дотолкова, че МАСОВО и продуценти и слушатели изобщо не търсят талант. Колкото до клиповете, че и концертите на живо - ако искам да гледам нови лъскави дрешки върху общо-взето хубави жени ще си пусна fashion tv.

Дефинирай "оригиналност в текстовете", какво оригинално тъсиш-тематика на текстовете, подбор на думи?...Да не говорим, че не това е най-важното. Все пак не говорим (поне аз) за раповете, където текста всъщност ти представлява цялата "песен". От музикална гледна точка почти не се намира някой,който да й стъпи на малкото пръстче в момента. Тя има оригиналност в гласа си и в техниката на изпълнение на песните си. Не вярвам, че феновете й я слушат заради външния й вид.
Като цяло комерсиалната музика все още не е западнала чак толкова много има изпълнители като Jessie J, че и даже Lady Gaga, които са изключителни музиканти, но просто са решили да използват гласа си за да правят по-комерсиална музика, за да се харесва на по-широк кръг от хора. Сега ще се повторя малко,но ако се абстрахираш от случващото се по музикалните телевизии, радиа и етц. и се поразровиш из тубата можеш да ги откриеш тези изпълнители в истинската им светлина.

KristaY
09-05-2014, 15:16
Дефинирай "оригиналност в текстовете", какво оригинално тъсиш-тематика на текстовете, подбор на думи?...Да не говорим, че не това е най-важното. Все пак не говорим (поне аз) за раповете, където текста всъщност ти представлява цялата "песен". От музикална гледна точка почти не се намира някой,който да й стъпи на малкото пръстче в момента. Тя има оригиналност в гласа си и в техниката на изпълнение на песните си. Не вярвам, че феновете й я слушат заради външния й вид.
Като цяло комерсиалната музика все още не е западнала чак толкова много има изпълнители като Jessie J, че и даже Lady Gaga, които са изключителни музиканти, но просто са решили да използват гласа си за да правят по-комерсиална музика, за да се харесва на по-широк кръг от хора. Сега ще се повторя малко,но ако се абстрахираш от случващото се по музикалните телевизии, радиа и етц. и се поразровиш из тубата можеш да ги откриеш тези изпълнители в истинската им светлина.

https://www.youtube.com/watch?v=TY_h1C4bwEo&hd=1 this one too *сърце*

SummerHit
09-08-2014, 05:44
Отправям се към автора, защото ми е писнало от такива типажи.
Общо взето слушам доста видове музика и единствено мога да ти кажа - почни да разширяваш вкуса си и търси различни жанрове и групи. Писнало ми е от хора, които слушат само Iron Maider (например) и дори не се опитват да намерят музика, която в "underground-a". Това, че по телевизията или на началната страница на youtube няма музика, която да ти харесва не означава че тя не съществува. Има много повече жанрове от "рок" "метъл" "поп" "рап". Ако отделиш време да проучиш за музиката в днешно време ще откриеш, че все още има хора, които правят чудеса с китарата или пък пишат удивителни текстове. Хубавото на 21 век е че не ти трябва да си живял през 70те, за да слушаш Led Zeppelin. Радвай се на това че можеш да посещаваш концертите на модерни групи, които след 20 години хората ще смятат за легенди. Времената се менят, с тях и изкуствата, спри да се оплакваш и се опитай да си отвориш очите (и ушите) за нещо ново

hey.mistery
09-08-2014, 07:06
Защото е комерсиална. Хората не показват себе си и душата си с музиката, както преди, не пеят за това,което са пяли тогава. В днешно време малко пеят, за да изразят чувствата си, повечето го правят за пари и се стараят да се харесат на аудиторията.

AngelBelchev
09-10-2014, 06:04
Дефинирай "оригиналност в текстовете", какво оригинално тъсиш-тематика на текстовете, подбор на думи?...Да не говорим, че не това е най-важното. Все пак не говорим (поне аз) за раповете, където текста всъщност ти представлява цялата "песен". От музикална гледна точка почти не се намира някой,който да й стъпи на малкото пръстче в момента. Тя има оригиналност в гласа си и в техниката на изпълнение на песните си. Не вярвам, че феновете й я слушат заради външния й вид.
Като цяло комерсиалната музика все още не е западнала чак толкова много има изпълнители като Jessie J, че и даже Lady Gaga, които са изключителни музиканти, но просто са решили да използват гласа си за да правят по-комерсиална музика, за да се харесва на по-широк кръг от хора. Сега ще се повторя малко,но ако се абстрахираш от случващото се по музикалните телевизии, радиа и етц. и се поразровиш из тубата можеш да ги откриеш тези изпълнители в истинската им светлина.

Аз и ти търсим съвсем различни неща в музиката и изпълнителите. Не успя да ми промениш мнението, но не ми се и спори, особено след "От музикална гледна точка почти не се намира някой,който да й стъпи на малкото пръстче в момента." ... Ти сериозно ли? Като почна да давам примери от Марая Кери има да пиша до довечера, но съм на работа все пак и трябва да я свърша някаква.

Ryuko
09-10-2014, 10:18
http://everynoise.com/everynoise1d.cgi?scope=all
Над 1200 вида музика, само теглите Spotify и може да избирате кво да слушате. Всичко е на едно място, така можете да опзознаете нови жанрове.

nevermind...
09-10-2014, 20:17
Това, че не знаете какво да слушате, не значи че музиката е "пропаднала"... И фенката на Beyoncè по-нагоре да чуе версията на Drunk In Love на The Weeknd...

skatew
09-20-2014, 06:54
Музиката е олицетворение на това, което се случва около нас. Светът като цяло се е извратил в последните 20 години, а от там и музиката. Хората по дискотеките се кефят на малоумни песни, в които се повтарят едни и същи думи и нечленоразделни звуци без никакъв смисъл и за това музикалните компании бълват точно такива.
мхм

DieselBlood
09-20-2014, 09:48
Аз също съм музикална курва и слушам всичко. Това, което ми прави кофти впечатление в доста от новите изпълнители е, че те нямат грам акъл в главата.

anonymous908491
09-20-2014, 13:27
Това, което ми прави кофти впечатление в доста от новите изпълнители е, че те нямат грам акъл в главата.

Toва и им е последния проблем, те нямат грам талант за пеене, акъл не се иска за тая работа.

dksan
10-06-2014, 08:53
И сега има хубава музика, само че няма да я чуеш по радио/телевизия ;)