PDA

View Full Version : Как да напълнея - ПОМОЩ



killer_beat
08-02-2014, 18:55
На 14 години съм 157 см - 44 кг.
Всички ми казват, че съм слаба и ме питат дали ям достатъчно и вече ми писна да слушам.
Не съм болна ,а и спортувам.
Ям нормално по 4 пъти на ден, а напоследък преяждам често.
Ще ходя в ново училище и не искам да ми подхвърлят гадни коментари за теглото ми.
Иска ми се да стана поне 46 кг най-малко до началото на учебната година.
Ще съм ви благодарна да ми дадете няколко съвета.
Благодаря предварително.

fanton1
08-02-2014, 19:12
здравей
и аз съм в същото положение горе долу само дето съм почти 170 см и си личи от далече че съм много слаб
а за проблема освем хранителни добавки др не се сещам защото при мен не действа почти нищо

RapExotic
08-04-2014, 17:51
Искаш да надебелееш или да наедрееш? За първото Мак Доналдс ще ти помогне, но след някоя друга година ще се чудиш как да отслабнеш. Пък и не е здравословно. А за второто трябва да тренираш и да спазваш хранителен режим. С преяждане няма да постигнеш нищо. Наблегни на протеините и пии достатйчно течности.

cookie dough
08-04-2014, 19:02
Отговори си на въпроса дали се чувстваш добре физически и дали тялото ти има правилните пропорции. Ако това е така, няма никакъв смисъл да си променяш теглото насила. Първо си на 14, второ 157 е доста нисък ръст, и ако започнеш да качваш рискуваш да станеш трътлеста.

nqmaznacheniee
08-04-2014, 20:56
продължавай да спортуваш и се храни нормално, а не се тъпчи. В такава възраст си, че дори и за 1 година тялото ти може да се промени много, а какво остава след 3-4. В момента се развиваш, за един пубертет колко джуджета са се превърнали в дългучи и колко пълнички деца в хора с нормално телосложение, и въобще още куп примери. А за хора, които качват трудно килограми най-удачният (според мен и единствен) вариант е фитнесът, ама за него може би е по-правилно да изчакаш още 1-2 години.

NoNick13
08-05-2014, 01:29
Не се притеснявай и аз съм лек ;)

mimsy_
08-05-2014, 14:41
Здравейте. Аз също имам този проблем - 1,69 см съм и съм 48кг всеки ми казва да се радвам, защото нямам целулит и не ми се лепи нищо, но само като се погледна в огледалото и се сдухвам адски мнгоо дори ме е срам да излезна с къси панталони, да не говорим за рокли :( Пробвала съм супер много диети, но без резултат дори съм пробвала с хр. добавки, упражнения, протеинови вафли, шейкове, но нищо. Отчаяна съм моля ви ако имате някакви идеи, споделете...