PDA

View Full Version : Фитнес за жени, но КАК?!



LittleMonster95
08-03-2014, 08:11
Здравейте :)

Аз съм момиче на 18 години и сега, когато съм в лятна ваканция ми доскучава вкъщи и реших да се запиша на фитнес. Идеята ми е да отслабна, но не знам как точно да правя упражненията. Инструктор ми направи програма и аз стриктно я следвам, гледам да се храня здравословно, но за 2 месеца не виждам резултат. Ясно ми е, че за 2-3 месеца не стават чудеса, но все пак. Един инструктор ми казва да правя много серии с леки килограми, за да отслабна, друг ми казва точно обратното - малко с повечко килограми. И накрая не знам какво да правя :D Знам, че тук има фитнес маниаци и ще съм им много благодарна, ако ми помогнат :)

redbul2
08-03-2014, 20:16
Само обикновената фитнестренировка няма да помогне достатъчно. Трябва да съчетаеш три елемента, три важни за теб неща: първо-обикновена тренировка във фитнеса.
Второ-аеробната тренировка (бягане на шосе, лекоатлетическа писта или бягаща пътека във фитнеса,може и велоергометър или степер. Друг вариант колоездене на открито, но не и плуване. Заради по-ниската температура на водата тялото е склонно да натрупа подкожен слой мазнини за термоизолация и намаляне на топлинните загуби).
Третият много важен елемент е хранителния ти режим. Приблизително пресмятане на приетите с храната калории и избор на подходящи храни по калорийната им стойност. Постепенно редуциране на въглехидратите в храната, докато се стигне до стопяване на подкожните мазнини. Можеш да прочетеш в бибитайма за РБД,НВД и за въглехидратната ротация.

Или да се посъветваш за тези три елемента с инструктора.

redbul2
08-03-2014, 20:23
Здравейте :)
Един инструктор ми казва да правя много серии с леки килограми, за да отслабна, друг ми казва точно обратното - малко с повечко килограми. И накрая не знам какво да правя :D Знам, че тук има фитнес маниаци и ще съм им много благодарна, ако ми помогнат :)
Първият вариант е добър, ако не искаш мускулите ти да увеличат обема и размерите си. Или съвсем малко. Вторият вариант е подходящ за натрупване на повече мускулна маса, за растеж на мускулите. Добре е да се знае, че мускулите изразходват доста енергия. И колкото по-голяма мускулна маса има човек, толкова повече енергия изразходват тези мускули.

helltribute
08-08-2014, 07:26
Тренирай тежко, няма да натрупаш мускули (ако ставаше така всички да сме фитнес модели). Прави повече базови и многоставни упражнения (клек, мъртва тяга, лежанка, бицепсово сгъване, кофички, набирания...) , при тях се горят повече калории от колкото кардиото. Но не бива да забравяш и да развиваш другата страна на мускула - прави също и серии с не толкова леки килограми, за да държиш 12-15 повторения. Почивай минута-две. Не се храни с много въглехидрати, не яж 2-3 часа преди лягане. Винаги закусвай преди тренировка или отивай да бягаш на гладно. По този начин няма гликоген в мускулите и тялото започва да черпи ресурси от мастните депа. Успех!

Novsymmmmm
08-16-2014, 00:21
То като кажете инструктур и край само той разбира той ще ви направи изящни... толкова много момчета има във фитнеса които плачат за да ги заговори някоя .. все ще се намери момче което да ти обясни как и какво да правиш, аз примерно с удоволствие бих показал на някое момиче какво, как,по-колко да го прави...и то да има ефект не само да имитирате дейности...

в някой от по-големите фитнес-зали.. някакви иснтруктура им казал това да прави и само това правят, толкова ли не можете да се поразровите из интернет, да прочетете нещо,клипчета да гледате...

Гледам я сега една значи взела гира от 2кг ( да за момиче е нормално, но първоначално) ам аджеба да прави упражнения винаги с тях? Как иска да има напредък?

Изобщо някой инструктури за дъска за кочина не стават ам нали се води такъв значи е велик..

Rakshy
08-16-2014, 01:15
толкова ли не можете да се поразровите из интернет, да прочетете нещо,клипчета да гледате...

Ирония, нали?

Picha_s_moskvicha
08-16-2014, 20:05
За да отслабнеш - повече кардио, но все пак не прекалено, и естествено, хранителен режим
Във фитнеса ако правиш силова упражнения, повече повторения (12-13) и по-малки тежести.
И в моя фитнес има жени дето ги гледам по цяла година са с гирички по 2 кг и така наистина няма смисъл.. По-добре някакъв спорт като тенис, плуване или нещо такова

diksi
09-05-2014, 14:36
Като изключим безсмислените мнения на
Novsymmmmm и rakshу, авторке, съветите са много добри - залавяй се за работа!
Един съвет и от мен - започни първо с тренировките, не пипай режима на хранене - пак ще има резултат, след като се задържиш 2-3 седмици на едно и също положение, аджеба застой, тогава промени малко хранителния режим и то не драстично.. Помни, че всичко става с търпение и постоянство. Китайската стена не е построена за един ден

Rakshy
09-05-2014, 16:49
Като изключим безсмислените мнения на
Novsymmmmm и rakshу, авторке, съветите са много добри - залавяй се за работа!
Един съвет и от мен - започни първо с тренировките, не пипай режима на хранене - пак ще има резултат, след като се задържиш 2-3 седмици на едно и също положение, аджеба застой, тогава промени малко хранителния режим и то не драстично.. Помни, че всичко става с търпение и постоянство. Китайската стена не е построена за един ден

Мерси.

diksi
09-05-2014, 18:31
Мерси.

няма защо