PDA

View Full Version : НЕ на тренировките! (момичета)



Pink_Panther
08-03-2014, 22:51
В тази тема ще ви обясня защо съм недоволна от упражненията в домашни условия и честно казано съжалявам, че изобщо започнах и пропилях толкова време и усилия. Моля фитнес фанатиците да не си изказват злобните мнения!
Правила съм си тренировки долу-горе в продължение на две години. Като под тренировки се разбират клякания, различни движения на краката, които "стимулират" мускулите, коремни преси и т.н. т.н..като по едно време даже бягах по 4-5 км. Първо, момичета не се заблуждавайте, че като ги правите тези тренировки ще получите мечтаното тяло, защото това не е така. Всичко зависи от гените и натуралната ви форма. Със тези упражнения само затягате мускулите и ако сте го правили постоянно и интензивно, е възможно даже да наддадете на мускулна маса. Като цяло мускулите стават по-груби и големи. Второ, от личен опит знам, че се появяват ужасни стрии под дупето и бедрата. Аз съм ги забелязала от скоро и не знам много за тях, но доколкото знам е почти невъзможно да се махнат и се получават от не еластична кожа и упражнения. Така, че някой по-осведомен ако може да даде съвет тук или мнение ще съм му благодарна. Наскоро попаднах на снимка, която показва едно момиче "преди" и "след" упражнения и честно казано на мен повече ми харесваше тялото и преди. Изглеждаше много по-добре (като изключим килограмите) и повечето хора също мислеха, че тялото и преди изглежда по-женствено и натурално. Така, че аз си направих заключението, че не е нужно да тренираш за да си харесваш тялото. Не упражненията ще променят самопредставата ви за тялото ви, а начина на мислене. Всяко тяло е красиво точно така, както е създадено. Просто бъдете активни през деня (застоял начин на живот не се толерира) и се хранете здравословно. Изключвам хората с наднормено тегло, защото за тях тренировката е препоръчана физическото им здраве! Затова се опитвам да отвикна от навика ми за тренировка и мисля да ги спирам напълно. (Освен коремните преси, с които съм постигнала някаква форма на т.нар. плочки, но които също стоят под въпос поради страха от поява на стрии в областта на корема.) Съвети тук за стриите не са излишни. :)
Благодаря за отделеното време!

Dagichka
08-04-2014, 09:10
значи заради стриите не би тренирала? интересно.. всеки с приоритетите си предполагам :д

Тромбоцит
08-04-2014, 09:46
Само да те осведомя , че 1кг мускулна маса и 1кг мазнини са с различен обем, т.е мазнините са по-честата причина за стрии.
За сведение - http://youngforgood.files.wordpress.com/2013/01/fat-vs-muscle.jpg .

cookie dough
08-04-2014, 11:18
От тренировки много не разбирам, но за стриите знам, че трябва да вземаш превантивни мерки и да не ги оставяш да се появят. Появят ли се веднъж, трябва да ги мажеш докато са още розови и да не оставяш да побелеят, защото ще си стоят винаги. Появяват се както ти каза от нееластична кожа, но и от вариации в теглото, било то и съвсем минимални. На мен ми се появиха 4-5 чертички след съвсем малко сваляне на 2-3 кг. Не съм сигурна дали може да станат от упражнения, по-скоро може би от промяната в теглото, която идва в резултат на тези упражнения. http://apteka.framar.bg/30062364/%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B2-%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%B0%D0%B6%D0%BD%D0%BE-%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%BE-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B2-%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%B8-125-%D0%BC%D0%BB- Това би трябвало да помогне да не ти се появят повече.

seek&destroy
08-04-2014, 20:30
В първия момент, когато видях заглавието на темата и никнейма, реших че някой тролва Пантерата и ще стане смешно, в следващия момент беше вече жалко.

galaxy29
08-04-2014, 21:21
В първия момент, когато видях заглавието на темата и никнейма, реших че някой тролва Пантерата и ще стане смешно, в следващия момент беше вече жалко.
ахахаха :lol:

anonymous708973
08-05-2014, 10:33
В първия момент, когато видях заглавието на темата и никнейма, реших че някой тролва Пантерата и ще стане смешно, в следващия момент беше вече жалко.

Мда, и аз така.
Сад.
Даже бях отворила таба за коментар, ама реших, че е просто безнадежден случай.

CRAZYandFREE
08-18-2014, 18:40
Това което написа за гена е сякаш единственото вярно нещо което открих в безсмисления ти текст. Не знам с какви впечатления си останала след тренировките, но не мога да възприема това че ти си напълно убедена че стриите са резултат от домашни тренировки и че всяко тяло е красиво и че момичета които са тренирали.. преди били по женствени... Пълни глупости. Зависи какво разбираме под думата "женственост".. За някои мъже приятелката им която тренира заедно с тях и която има стегнати и оформени мускули са женствени, за други може и по закръглените дами да са женствени.. Различни гледни точки .. Но по мое мнение няма нищо по женствено от стегната тренираща жена.. нямам предвид тези дами които приемат добавки и имат по оформени мускули .. а просто стегната жена..с леки очертания за плочки.. и като цяло леки очертания.. Не знам как си тренирала тези клекове и други упражнения за крака но не вярвам те да ти носят лоши резултати и стрии освен ако са били правени неправилно .. и както казаха по горе.. и аз мисля че стриите са ефект от мазнини а не редовни тренировки

Illusion772
08-18-2014, 18:50
В тази тема ще ви обясня защо съм недоволна от упражненията в домашни условия и честно казано съжалявам, че изобщо започнах и пропилях толкова време и усилия. Моля фитнес фанатиците да не си изказват злобните мнения!
Правила съм си тренировки долу-горе в продължение на две години. Като под тренировки се разбират клякания, различни движения на краката, които "стимулират" мускулите, коремни преси и т.н. т.н..като по едно време даже бягах по 4-5 км. Първо, момичета не се заблуждавайте, че като ги правите тези тренировки ще получите мечтаното тяло, защото това не е така. Всичко зависи от гените и натуралната ви форма. Със тези упражнения само затягате мускулите и ако сте го правили постоянно и интензивно, е възможно даже да наддадете на мускулна маса. Като цяло мускулите стават по-груби и големи. Второ, от личен опит знам, че се появяват ужасни стрии под дупето и бедрата. Аз съм ги забелязала от скоро и не знам много за тях, но доколкото знам е почти невъзможно да се махнат и се получават от не еластична кожа и упражнения. Така, че някой по-осведомен ако може да даде съвет тук или мнение ще съм му благодарна. Наскоро попаднах на снимка, която показва едно момиче "преди" и "след" упражнения и честно казано на мен повече ми харесваше тялото и преди. Изглеждаше много по-добре (като изключим килограмите) и повечето хора също мислеха, че тялото и преди изглежда по-женствено и натурално. Така, че аз си направих заключението, че не е нужно да тренираш за да си харесваш тялото. Не упражненията ще променят самопредставата ви за тялото ви, а начина на мислене. Всяко тяло е красиво точно така, както е създадено. Просто бъдете активни през деня (застоял начин на живот не се толерира) и се хранете здравословно. Изключвам хората с наднормено тегло, защото за тях тренировката е препоръчана физическото им здраве! Затова се опитвам да отвикна от навика ми за тренировка и мисля да ги спирам напълно. (Освен коремните преси, с които съм постигнала някаква форма на т.нар. плочки, но които също стоят под въпос поради страха от поява на стрии в областта на корема.) Съвети тук за стриите не са излишни. :)
Благодаря за отделеното време!

Извинявай , но ти направо ме гръмна О.О
Това че имаш кофти гени не значи , че не можеш да се промениш , не значи че не можеш да се опиташ поне. А не при първата пречка да се отказваш и да се опитваш да откажеш и някое заблудено момиче.
Като си тренирала от "две години" продължавай да тренираш нека да станат четири.
Като си тренирала в "домашни условия" и не си получила желания ефект - тръгни на фитнес.
Получило се е "целулит и стрий" - оправи си хранителния режим.

П.С. Много хора са с гадни гени , но това не им пречи да тренират всеки ден. Не можеш всички да сме с физиката на Лазар Ангелов и в това не е смисъла , но можеш да изглеждаме по-добре в сравнение с начина по които сме изглеждали преди ден/седмица/година и точно в това е смисъла!

R_922
08-19-2014, 06:22
Не мога да повярвам,че има хора които мислят по този начин.
Хора, моля ви тренирайте, спортувайте, движете се и не забравяйте, че по този начин не само стягате и се грижите за телата си, но и се грижите за здравето си. Здравето трябва да е приоритет за всеки, за това хранете се възможно най-здравословно, спортувайте, грижете се повече за себе си. Това означава, че обичате себе си. Естествено във всяко нещо може да се открие и плюс и минус, но в тренировките плюсовете определено са в пъти повече от минусите и си заслужават. А що се отнася до стрийте (същото бих казала и за целулита) няма жена, която да не се е сблъсквала с тях. Дори едно момиче за сега да няма такива проблеми (както съм аз сега поне да се похваля докато мога :D ) не трябва да живее с мисълта, че винаги ще е така. Ще дойде момент в който и аз ще имам. Няма перфектни тела и никога няма да има. Когато нещо е безнадеждно просто няма начин. Нека поне нещата, които може да поправим да се опитаме ги променим, за да изглеждаме по-добре. А това което няма как да се оправи (както казах по друг начин е безнадеждно) е нещото, което трябва да приемем, защото колкото и човек да иска да е перфектен няма как да стане.