PDA

View Full Version : Помогнете на един порастнал тийн!



thelostsoldier
08-04-2014, 10:16
Здравейте.
Малко съм минал годините за да се нарека тийн, но се надявам да има и други такива защото наистина се нуждая да споделя и да получа помощ.

Познавам се с моята любов от 4 години. За жалост сме били и заедно и разделени по зависещи или независещи от нас причини. Но в крайна сметка винаги се събирахме. Доста е трудна връзката ни защото и двамата сме трудни характери, но някак си все намирахме пътя един към друг.
Повечето поводи да се разделяме бяха глупави. Имало е само 1 основателен повод, но в крайна сметка уж и двамата простихме в името на щастливото бъдеще а и факта, че да живееш в миналото няма смисъл.
Именно сега се сътвори обаче поредния глупав повод, след който се стигна уж до раздяла и прочие.

Хайде да не пиша повече общи приказки, ако имате въпроси ще обяснявам допълнително. Ще премина директно към въпросите си.

Ето примерна хронология на събитията: заедно сме, щастливи сме, всичко е готино. В един момент обаче характерите ни се проявяват и се скарваме за нещо незначително, глупост дори. И бившите обяснения в любов изведнъж се превръщат в обиди, в обяснения как явно тя се е залъгвала, че ме обича, че не иска да е повече с мен. Почти 100% от думите, които съм казал по време на караницата са изопачени, преправени както на нея и е удобно да разбере (например аз съм казал - не си права а тя твърди, че съм казал нещо коренно различно).

За щастие когато не се скараме всичко е споделено - правим си подаръци, излизаме и всичко, каквото прави една щастлива двойка.
Но ей това ме мъчи - как е възможно да си щастлив, да казваш, че обичаш някой, да споделяш общите си планове с него занапред и ей така за 2 дена вече да казваш, че явно не си го обичал, че не искаш повече да говориш с него и прочие?

Знам, че цялото нещо звучи адски глупаво, осъзнавал съм го много пъти. Но винаги като претегля натежават повече щастието и хубавите моменти. Много пъти съм се ядосвал на себе си как лично за мен оставям да се повтарят същите неща отново и отново...
и се повявява страх. През тези години не съм поглеждал дори друго момиче. Страх ме е, че ако всичко приключи не съм сигурен дали ще мога отново да срещна някоя и дали ще мога да я обичам. Страх ме защото представата ми за живота ми напред е изградена на базата на това да сме заедно, общи планове, общи амбиции. И ако тя си отиде - не знам какво да правя с живота си, ще се почувствам напълно празен без мечти, амбиции и прочие. Та аз дори в момента вече го чувствам.. и боли, страшно е...

Помогнете, моля ви. До сега винаги съм излизал от такива ситуации и нещата са ставали отново ок, но този път нямам силата да го проумея сам. Нуждая се от вашето мнение какво би карало човек да се държи така и как мога да разбера дали го прави с някаква причина да търси повече внимание или и аз не знам какво или го прави защото вече е ... истина.

Объркан съм защото лично аз не мога да си представя как обичам някого с години и ей така за 2 дена мога да му кажа, че вече не го обичам. На какво се дължи това поведение? Никога не съм го разбирал, а съм я питал безброй пъти и никога не ми е отговаряла...

Съжалявам, че стана дълго, но се сетих още нещо - винаги, когато стигнем такъв момент започват да се изтъкват причини какво АЗ съм направил в миналото, какво АЗ съм казал в миналото... че то тежало и не знам си какво. А как така не тежи когато е щастлива и се усмихва и ми прави подаръци и ми праща мили смс-и посред нощ и прочие?

different111
08-04-2014, 13:31
Често хората, когато са ядосани казват неща, които не мислят.

sometimes_
08-04-2014, 13:31
Ако съдя по себе си, отговорът на повечето ти въпроси ще е "инат". Аз реагирам по същия начин като приятелката ти когато възникне спор, който с удоволствие докарвам до грандиозен скандал. В такива случаи започвам да говоря неща, които не са пълната истина или са доста изопачени. Ако се питаш защо, отговорът е лесен - за да накараме мъжът до нас да ни обясни за пореден път колко ни обича и да го подтикнем да го докаже. Ако тя твърди, че те обича, значи е така, просто в такива моменти от инат и глупост, започва да говори подобни неща, за да те провокира и да види до къде си готов да стигнеш заради нея. Това е, което мога да кажа, съдейки по собствените си действия. Та...ако си искаш момичето, просто не я оставяй да си тръгне заради незначителна глупост, която е довела до спор. Жените сме си такива, обичаме да драматизираме и да търсим внимание под всякаква форма. Обясни и за n-ти път как не можеш и не искаш без нея, изненадай я по някакъв начин... Поне аз това бих искала да направят за мен... :/

thelostsoldier
08-04-2014, 16:57
Здравей, благодаря за хубавия отговор. Нуждаех се от нещо подобно написано черно на бяло.
Днес не сме се чували с нея...
Нужен ми е съвет какво да правя, защото явно моите мисли не действат за да се стига отново и отново до такива положения. Как да и покажа , че я обичам и искам да съм с нея занапред и в същото време да не изглеждам мекушав и човек, който ще и позволи да продължава да се държи така. Искам да я отуча ако мога да прави такива неща защото тя е перфектния човек, допълваме се на 99% и с изключение на негативите всичко друго в нея е прекрасно и не съм го срещал до сега в друго момиче.
Просто искам да и покажа, че трябва да престане с тези глупости или поне да не ги ескалира на такова ниво с раздели и прочие.
Вчера заяви, че този път чувствала, че за последно сме се разделяли тоест нямало да се събираме повече. Ами хубаво ама това помня да съм го чувал още няколко пъти...

Какво да правя, да я потърся ли, кога? Да чакам ли тя да ме потърси? Това е моя проблем, колеблив съм и винаги мисля "ами ако..." Ами ако тя чака да я потърся а аз не го направя ? Ей такива неща... за това пуснах тема и се нуждая от безпристрастен съвет.

sometimes_
08-04-2014, 17:42
Можеш да я оставиш още ден-два, за да усети липсата ти и тогава да я потърсиш, въпреки че така малко рискуваш да я ядосаш повече. Ти прецени дали би се зарадвала да я потърсиш веднага. Мен би ме ядосало това да не ме търси. Изненадай я пред тях или на работа, прегърни я и и кажи каквото иска да чуе. При мен действа. :D

mcfe
08-04-2014, 17:43
Често хората, когато са ядосани казват неща, които не мислят.

Точно днес ми се случи, с приятели от пет години за 10 минути телефонен разговор едва не си развалихме приятелството. Това приятелче каза неща, които знам, че не е мислил.

thelostsoldier
08-04-2014, 18:44
Можеш да я оставиш още ден-два, за да усети липсата ти и тогава да я потърсиш, въпреки че така малко рискуваш да я ядосаш повече. Ти прецени дали би се зарадвала да я потърсиш веднага. Мен би ме ядосало това да не ме търси. Изненадай я пред тях или на работа, прегърни я и и кажи каквото иска да чуе. При мен действа. :D

Здравей, пратих ти съобщение и се нуждая да го погледнеш! :)

anonymous908491
08-04-2014, 18:47
Здравей, пратих ти съобщение и се нуждая да го погледнеш! :)

Бях решил, че няма как да се изложиш повече, сгрешил съм.

thelostsoldier
08-04-2014, 18:50
Момко, аз не се излагам а ти го правиш защото си нямаш и понятие дори за какво става дума. Но ще ти кажа - писал съм и за да поискам съвет, който не искам да става публично достояние на всички.
Всичко друго, което си си помислил е грешно. Ако искаш да се убедиш, моля в мнението си тук въпросната девойка да каже за какво точно съм и писал.

horacio
08-04-2014, 19:34
Според мен трябва да спрете да се борите и двамата за "надмощие". Да се инатите да не се търсите и да си говорите простотии. Всички тези неща могат да се спестят ако просто проведете един много дълъг разговор за това как се чувствате поотделно и как се чувствате един към друг, сигурна съм, че те обича, наистина жените имаме склонност да преиграваме, като ти говори такива неща не й вярвай. Не бъдете дребнави,ако се захващате за всяко кофти нещо, което си кажете, доникъде няма да стигнете. Не й с връзвай на всяка кофти думичка. Нормално е да се карате, дори за глупости, щом хубавите ви моменти са повече, какъв е проблемът? За няколко по-кофти момента да късате по 100 пъти и да не се търсите и да си правите номера от инат. Много лесно ви се поклащат взаимоотношенията. Изяснете се искате ли да сте заедно веднъж за винаги и ако и двамата искате, просто не позволявайте такива караници да развалят хубавите ви моменти. Защото вместо да се инатите, в момента щяхте да сте заедно и да сте щастливи...

marilyn
08-05-2014, 08:21
НЕ знам, аз също не разбирам това как днес много се обичаме и всичко е наред, а утре гаджето ми е най-черният и най-лошият. Поне при мен такива изцепки няма.

Ти сигурен ли си, че тя е щастлива и те обича? ако нещо ѝ липсва, може би затова така реагира?

thelostsoldier
08-05-2014, 10:43
Здравей и благодаря на теб и на човека по-горе за мненията.
Ами ако обясненията в любов и правенето на малки подаръчета ( но в конкретния случай много на място и много със смисъл) то значи ме обича и е щастлива. Ако не е така, то значи аз доста години живея в заблуда какво точно е любовта.

Може би и липсва нещо в момента, със сигурност дори. От месец сме разделени ( в различни градове ) понеже така се случи, защото мен от университета ме пратиха на стаж, който няма как да не изкарам. Та може би и липсвам аз. И тя ми липсва, но зная, че след лятото ще сме пак заедно и това ми дава сила да не се отчайвам кой знае колко много.

Правили сме толкова много планове, как догодина ще си намерим хубава кокетна квартирка, ще си правим закуска всеки ден. Дори на шега (или не съвсем?) сме си говорили и кога ще се оженим :) До сега през живота си никога не съм мислел дори да говоря такива неща с някой а сега ги чувствам, усещам и някак си вътрешно знам, че това е пътят за мен, това е правилното нещо!

Най-често проблемите ни са идвали от караници. За жалост аз може да нямам пороци, може да съм перфектен в много неща или поне добър, но имам един недостатък, който имам от много години и съм придобил не по собствено желание. Когато някой започне да ме обижда, без значение колко ми е близък аз започвам да се защитавам и говоря неща, които не мисля. Защитавам се... словесно. Дори и да съзнавам, че не са наистина обидите, аз ставам друг човек в устрема си да се защитя. Знам, не е правилно, не е хубаво, искам да се промени, но е много трудно защото ми е травма от доста време... всеки човек си носи по една такава травма и особеност от детство. Единственото хубаво е, че никога не съм обидил първо аз.

Та става въпрос, че най-често след ей такива караници се прибягва до тези крайни решения - искам да се разделим, може би съм се залъгвала, че те обичам, не съм била щастлива...

Нуждая да разбера дали аз съм луд или това са винаги някакви целенасочени номера за постигане на нещо. Как така обичаш и си щастлив и за 1 ден вече не си...