PDA

View Full Version : БРЕКИТИ



purssue_
08-05-2014, 23:04
От малка имам проблем със зъбите винаги са ми били криви и това винаги много ме е комплексирало,та мисълта ми е някой може ли да ми каже г/д какви пари са и да препоръчате някой добър ортодонт и напоследък попадам на Invisalign-това са невидими шини някой ползвал ли ги е и въобще мнение.Благодаря предварително :)

ByK
08-05-2014, 23:16
Привет. (=
Преди около 4-5 години носех брекети в продължение на две години. Няма да те лъжа - беше огромна мъка, поне за мен в началото. Но ефекта определено си заслужаваше. (=
Аз ходех при една жена в Мездра, името за съжаление, не помня. Първо бях на консултация при нея, взе ми отливка на зъбите и следващия път когато бях ми ги и постави. Тогава ми взе 500лв. След това ходех по веднъж месечно за да ми притяга брекетите и да ги почиства, като за всеки преглед ми вземаше по 50лв..
Като цяло бях много доволна от нея, обръщаше ми внимание и беше адски коректна, винаги отговаряше на всичко, което ме интересуваше относно брекетите.. :)

/edit
сега се сетих за името
Д-р Палмира Алагьозова, доколкото си спомням има кабинет и в София ;)

Д-Р ПАЛМИРА ТОДОРОВА АЛАГЬОЗОВА
ГР. МЕЗДРА, УЛ. "АЛ. СТАМБОЛИЙСКИ" N 95 А

ГР. СОФИЯ Aдрес: ул. Св. Георги Софийски 1

purssue_
08-06-2014, 00:01
Много ти благодаря! :)

Justya99
08-27-2014, 17:34
Здравей, аз съм на 15 години и нося от май брекети-метални, сложиха ми ги в Сливен и струват 3000лв - отгоре и отдолу заедно, но наистина си заслужава. Почти 4 месеца от както ги нося и още не мога да повярвам, че започнаха да се изправят, даже са идеални в момента, иначе за прегледи и т.н- всичко е включено, даже дава восък, специални четки и едни малки четки за междузъбни пространства. Още не са ми сложили долните, но ще е скоро. При мен ме боля 7 дена, а преди няколко седмици като ми сменяха дъгата, си мислих, че ще ме боли, защото и момичето от The middle го болеше :D, но дори и тогава не ме боля. В началото ми образуваха малко рани, но затова ми дадоха и восъка. Ако искаш адрес и повече информация питай. :)

Dirty Version.
08-28-2014, 12:10
брекЕти*

aleksandra74
09-06-2014, 18:35
Цената много зависи от това какви са брекетите. Тея керамичните са около 4500 мисля. Моите са на Деймън (Damon System) и струват 3500 на двете челюсти. Разбира се обикновените струват по-малко, но има големи разлики между обикновените и тези на Деймън, ако те интересува порови се в нета и прочети.

nexttt
09-06-2014, 18:47
Цената много зависи от това какви са брекетите. Тея керамичните са около 4500 мисля. Моите са на Деймън (Damon System) и струват 3500 на двете челюсти. Разбира се обикновените струват по-малко, но има големи разлики между обикновените и тези на Деймън, ако те интересува порови се в нета и прочети.

За кой град става на въпрос?
В Пловдив,Деймън естетични са 2100 лв за двете челюсти.Като съм чела за какви буквално космически цени става на въпрос,спрямо моята ортодонтка,ми се видя шега..

WhereIsMyCrown
09-06-2014, 20:31
Брекетите не струват 3 500 - 4 500лв
брекетите са по 1 000 лв или по-малко(около900, зависи)
3 500- 4 500лв (както давате за пример) може да ви излезе всичко, тоест, цялото лечение
Брекетите ми излязоха 982лв, повече не съм платила(кой както се уреди, с връзки всичко става)
успех

Ewok
09-06-2014, 20:58
брекити-мекити

nexttt
09-06-2014, 21:06
Брекетите не струват 3 500 - 4 500лв
брекетите са по 1 000 лв или по-малко(около900, зависи)
3 500- 4 500лв (както давате за пример) може да ви излезе всичко, тоест, цялото лечение
Брекетите ми излязоха 982лв, повече не съм платила(кой както се уреди, с връзки всичко става)
успех

Очевидно си платила само самите брекети и консумативите,нужни за протичане на лечението,а не труда на самия ортодонт.

Ewok
09-06-2014, 21:07
очевидно искаше да се похвали, че е връзкарка гъзарка

WhereIsMyCrown
09-06-2014, 21:11
Очевидно си платила само самите брекети и консумативите,нужни за протичане на лечението,а не труда на самия ортодонт.

точно така, не плащам труда на ортодонта
просто ви обяснявам, че едни брекети са 1 000 кинта гд

WhereIsMyCrown
09-06-2014, 21:11
очевидно искаше да се похвали, че е връзкарка гъзарка

и това също
проблемче?

aleksandra74
09-07-2014, 01:29
Брекетите не струват 3 500 - 4 500лв
брекетите са по 1 000 лв или по-малко(около900, зависи)
3 500- 4 500лв (както давате за пример) може да ви излезе всичко, тоест, цялото лечение
Брекетите ми излязоха 982лв, повече не съм платила(кой както се уреди, с връзки всичко става)
успех

Не знам колко са ти стрували твоите, но моите бяха 3500 (цената беше за ЦЯЛОТО лечение, което включва прегледите, тоест ако искам мога да отида и 10 и 100 пъти, цената си е същата)

П.С. нямах цел да се похваля, че съм ''връзкарка гъзарка'' in fact все още не можем да ги изплатим.

проблемче?

Runaway11
09-07-2014, 16:08
и това също
проблемче?

Ами да - казваш на хората какви са цените при положение, че ти ги купуваш по-евтино. Пък и казвайте цените на цялото лечение, не само за брекетите ;)

Моите разходи без снимките в началото и апаратчето, което ще нося след това са 1500 за едната челюст (имам само на горната) На двете става двойно. Така че предполагам, че цените за две челюсти варират от 2000-3000 и нагоре зависи от града :)

WhereIsMyCrown
09-07-2014, 18:55
Ами да - казваш на хората какви са цените при положение, че ти ги купуваш по-евтино. Пък и казвайте цените на цялото лечение, не само за брекетите ;)

Моите разходи без снимките в началото и апаратчето, което ще нося след това са 1500 за едната челюст (имам само на горната) На двете става двойно. Така че предполагам, че цените за две челюсти варират от 2000-3000 и нагоре зависи от града :)

не купувам нищо по-евтино
плащам само консумативите, тоест, не плащам лечение

едни брекети(отгоре и отдолу) са около 1000лв(САМО БРЕКЕТИ)
тва колко плащате накрая някви неземни суми си е ваша работа
не зависи от града
зависи от тва колко се интересувате дали ще дадете 1000лв или 5000лв :)
крайният резултат е един и същ

ivonaangelovaa
09-07-2014, 19:05
Здравей. На мен също ще ми слагат брекети но за цена мога да ти кажа че струват от 2000 до 4000лв :)

nexttt
09-07-2014, 19:07
не купувам нищо по-евтино
плащам само консумативите, тоест, не плащам лечение

едни брекети(отгоре и отдолу) са около 1000лв(САМО БРЕКЕТИ)
тва колко плащате накрая някви неземни суми си е ваша работа
не зависи от града
зависи от тва колко се интересувате дали ще дадете 1000лв или 5000лв :)
крайният резултат е един и същ

Айде говори ми.. Носих половин година отново,преди да ги махна и да сложа на ново при нова ортодонтка.
Старата,супер прехвалена,не стига,че искаше космически суми пари,ами не знам кое и как е лепила,но зъбите ми станаха още по зле..
Съветвах се със няколко зъболекари,които вдигаха ръце от мен и казваха,че положението е станало непоправимо.Похвалена от няколко познати и в много форуми,включително и тук,се посъветвах със сегашната ми ортодонтка,която буквално за 3 месеца оправи и дава доста надеждни резултати,живот и здраве.
А за това,кой какви пари е дал,е въпрос на ортодонт.Не всеки познава такъв,за да си плати само разходите по конумативите и брекетите.

WhereIsMyCrown
09-07-2014, 19:11
Айде говори ми.. Носих половин година отново,преди да ги махна и да сложа на ново при нова ортодонтка.
Старата,супер прехвалена,не стига,че искаше космически суми пари,ами не знам кое и как е лепила,но зъбите ми станаха още по зле..
Съветвах се със няколко зъболекари,които вдигаха ръце от мен и казваха,че положението е станало непоправимо.Похвалена от няколко познати и в много форуми,включително и тук,се посъветвах със сегашната ми ортодонтка,която буквално за 3 месеца оправи и дава доста надеждни резултати,живот и здраве.
А за това,кой какви пари е дал,е въпрос на ортодонт.Не всеки познава такъв,за да си плати само разходите по конумативите и брекетите.


докато има балъци ще има и тарикати! не коментирам повече

Justya99
09-07-2014, 21:34
Всички хора се интересуват колко ще им излезе цялото лечение, така че... Скъпи са, но за 4 месеца аз просто, ако бях на това положение на което съм в момента, без да съм носила каквото и да е - не бих си сложила брекети, защото сега са почти прави! Като се има на предвид, че в Англия са им безплатни, изобщо няма какво да се коментира...

nexttt
09-07-2014, 22:35
Всички хора се интересуват колко ще им излезе цялото лечение, така че... Скъпи са, но за 4 месеца аз просто, ако бях на това положение на което съм в момента, без да съм носила каквото и да е - не бих си сложила брекети, защото сега са почти прави! Като се има на предвид, че в Англия са им безплатни, изобщо няма какво да се коментира...

В Англия и леченията,прегледите и повечето лекарства са им безплатни..
А за това на кого,по колко му излизат,не може да се каже с точност.Зависи от лечението,проблема и т.н.