PDA

View Full Version : Проблем с Европроект и работодател!



thefamous
08-06-2014, 20:32
Здравейте въпроса ми е такъв!
Помолиха ме да съм част от един Европроект за лица до 29 години!
Ходихме на някво измислено обочение 3 месеца по които ни се превеждаха 8лв на ден, след което трябваше да ни наемат на работа да работим. Подписахме трудови договори но като ми поискаха свидетелство за съдимост аз казах че не ми го дават от съда, защото имам да плащам глоби. Един от колегите е дочул, че търсят нов работник на моето място и искат да ме махат! Искам да знам имат ли право и какви са моите права?

anonymous908491
08-07-2014, 06:28
Помолиха ме да съм част от един Европроект за лица до 29 години!


хихихих, кога почнаха да молят да работиш за някой, нормално е обратното.

LadyDi
08-07-2014, 07:09
Здравейте въпроса ми е такъв!
Помолиха ме да съм част от един Европроект за лица до 29 години!
Ходихме на някво измислено обочение 3 месеца по които ни се превеждаха 8лв на ден, след което трябваше да ни наемат на работа да работим. Подписахме трудови договори но като ми поискаха свидетелство за съдимост аз казах че не ми го дават от съда, защото имам да плащам глоби. Един от колегите е дочул, че търсят нов работник на моето място и искат да ме махат! Искам да знам имат ли право и какви са моите права?

Какви глоби имаш да плащаш? И какво го касае това съдът?
Свидетелството за съдимост се вади без оглед на това дали имаш или нямаш да плащаш нещо. Подаваш си молба, плащаш си таксата и до 3 дни трябва да ти го издадат. Друг е вече въпросът какво ще пише в него.
Работодателят е в пълното си право да изисква този документ и мисля, че може и да откаже сключване на трудов договор при неговата липса.