PDA

View Full Version : Млечни зъби.



BanKai
08-06-2014, 21:54
Здравейте. Искам да попитам дали е проблем ако все още не съм сменил някои млечни зъби? Аз съм на 16 години и нямам никакви оплаквания относно зъбите си, нито ме болят, нито нищо. Възможно ли е да не ми се сменят?

hey.mistery
08-07-2014, 06:11
Една приятелка имаше подобен проблем и й го извадиха и сложи брекети, за да издърпат постоянния. По-добре отиди на стоматолог.

DisappointedDreamer
08-07-2014, 06:14
^Брат ми беше по същия начин, но това е само в случай, че има постоянен зъб, който да замени млечния. Има случаи, в които такъв липсва. В тези случаи, млечния не се вади, а продължава да играе ролята на постоянния.

Моя съвет е да отидеш на стоматолог и да обясниш какъв е "проблема", и да ти направят снимки, за да видят дали имаш зародиши или не.

anonymous708973
08-07-2014, 06:27
Направи си една рентгенова снимка и виж дали имаш зародиши. Разпитай и родителите си - това се предава генетично. На мен ми издърпаха принудително един млечен зъб, после се оказа, че на баща ми абсолютно същият зъб му е млечен.

Ако нямаш зародиш - има няколко варианта - или ти го оставят; или ти го вадят и събират челюстта с брекети, за да се запълни мястото; или се вади и се слага имплант.
Ако имаш зародиш, в зависимост от позицията му, пак има няколко варианта - или се вади, ако зародишът може да се "спусне"; или се оставя, ако зародишът е полегнал, защото иначе операцията е сложна и трябва да се нагласи в правилната позиция през синуса.

therichbitch
08-07-2014, 13:19
Аз имам широка челюст и имах и млечен кучешки зъб освен постоянния. Имах го до преди 2 седмици, на 23 съм, така че не е супер ненормално, познавам хора и на 40 с млечен зъб в устата си.

BanKai
08-07-2014, 14:15
Ясно. Изглежда, че не е нещо кой знае какво в семейството ми понеже баща ми ми обясни, че и той имал един или два млечни зъба, които не ги е сменял, а сестра ми има 14 млечни, които нямат зародиш и си кара 25 години вече и няма никакви проблеми.

♥cherry♥
08-07-2014, 20:17
Един приятел си стоя с няколко млечни зъба до 19 - годишна възраст.