PDA

View Full Version : Кандидатстване



LiquidSpace
08-07-2014, 18:26
Здравейте. Сега ще съм 12-ти клас и имам проблем с кандидатстването. Много искам да продължа обучението си в Англия, но съм страшно объркана и не знам какво да запиша. Чудя се между архитектура, нещо с финанси или биология. Моля за някакви съвети. :(

GenkoMivkata
08-07-2014, 18:48
Ами решението си е твое, но според мен за архитектура по-добре да избереш Германия. Имам някои съученици, които отидоха да следват тази специалност точно там. Така че, ако искаш да учиш в Англия, те съветвам да избереш финанси или биология. Аз, лично, бих предпочел биологията, но, повтарям, мнението е твое. Успех! :)

Тромбоцит
08-07-2014, 19:10
Сферите са на светлинни години една от друга.
Решавай бързо, че нямаш много време, тъй като и изпит трябва да държиш, било то Тоефл или САЕ

LiquidSpace
08-07-2014, 19:17
Да, пределно ясно ми е. Но така се случиха нещата, учих 1 година химия и биология с мисълта, че ще следвам медицина, но се отказах, а всъщност специалността ми в училище е Офис администрация. И съм страшно объркана, а наистина нямам време да го мисля. Не знам какво да правя :X:D

Тромбоцит
08-07-2014, 19:22
Това каква ти е специалността в училище не е фактор. И аз учих за данъчен инспектор, ама другаде ме отвя вятъра.

LiquidSpace
08-07-2014, 19:29
Така е. Но в момента си нямам ни най-малка представа какво да запиша. А нямам абсолютно никакво време. Мисля си дизайн, нооо.... не знам и аз. Много късно се сетих да го мисля това като цяло ..

sunrisee6
08-12-2014, 14:28
Какъв дизайн? Графичен, интериорен, инженерен?
Разгледай сайтовете на разни университети в Англия, разгледай какви са програмите на обучение, какви предмети ще учиш, ако запишеш дадена специалност и виж кое ти допада най-много и кое ще ти е интересно да учиш и работиш.
Например за архитектурата ще учиш рисуване, физика, математика - как ти звучи? Във финансите също математика.. и т.н.

пп. ако си решила твърдо за Англия, там кандидатстването започва доста рано, така че се поинтересувай за процедурата.
Успех!

LiquidSpace
08-13-2014, 21:09
Мислех си за интериорен. Иначе цяла седмица не съм спряла да чета относно тези неща и направо ми е гръмнала главата. Утре съм на среща с консултант на Интеграл и се надявам да се ориентирам окончателно към нещо за да имам време да се подготвя и да не изпусна сроковете.

Благодаря ти! :))

LiquidSpace
08-15-2014, 11:17
Реших, че ще бъде нещо или с биология или финанси.. Задвижвам нещата вече, надявам се да ме приемат :S:D Благодаря на всички за отговорите :)