PDA

View Full Version : Създаването на Ислямиска държава ?



draid
08-08-2014, 11:49
Хайде да си почешем пръстите малко по темата. Ако някой се е интересувал и има мнение по въпроса за раждащата се Ислямска държава владееща обширни територии в близкия изток, какво мисли по въпроса. Какво доведе до това създаване, каква е реалната опасност. Знае ли какво е Халифат и т.н. Знаете ли какво е направил Тервел с арабският халифат навремето ? Дали има опасност от възникването на подобни апетити и от ислямиската държава в бъдеще ? Трябва ли тя да бъде ликвидирана в зародиш и ако да, защо "великите" сили нямат адекватен отговор ?

RagioL
08-08-2014, 12:08
знам и по скоро ме притесняват апетитите на ус

RagioL
08-08-2014, 12:11
за 717 или 718 ставаше въпрос?

redbul2
08-08-2014, 12:30
Каква държава ще създадат това си е работа на самите араби и мюсюлмани. Ние християните не трябва да се бъркаме в техните вътрешни работи. Всяка държава е суверенна на собствената си територия и има правото сама да определя държавното и политическото си устройство.

А причината да се стигне до евентуален халифат и една огромна ислямска държава "от Пекин до Берлин" е неадекватната американска намеса в арабските и мюсюлмански държави. Янките свалиха светските арабски националистически режими и сега ще берат горчивите плодове на своята идиотска политика в региона. Вместо да изпишат вежди, те извадиха очи. И никой в Америка по стара традиция не носи наказателна отговорност за външната политика на страната.

Дано само не стане така, че тоя клип в който Кадафи бършеше с ръце собствената си кръв от лицето, дано не се повтори със всеки от нас. Американците действаха като слон в стъкларски магазин и безумната им политика в ислямския свят само провокира и озлобява мюсюлманите по целия свят против нас християните. Въпреки, че ние православните нямаме нищо общо с американската външна политика. Но все пак сме съюзници.

Обаче аз имам едно смътно лошо предчувствие и едни спотаени страхове, че ако се стигне до остър конфликт с ислямския свят, нещо подобно от рода на Втората световна война и американците и англичаните са на голям зор, имам сериозни опасения, че те ще изтъргуват територията на балканските християнски народи. В това число и нашата. На принципа от арабско-израелския военен конфликт "земя срещу мир!". Те ще ни продадат на ислямския свят срещу гарантиран за Запада мир. Някога така продадоха Чехословакия на Третия райх. Защо и сега да не го направят? Какво им пречи и сега да продадат чужди земи,а не техни. А в замяна ще защитят техния си национален интерес.

Auriss
08-08-2014, 13:53
защо "великите" сили нямат адекватен отговор ?
Защото западният свят се крепи върху идеята за толерантност. Същата го и предпазва от подобни крайни идеологии. Ако тръгнеш да водиш религиозна война ще изсипеш цялата власт в ръцете на църквата и идиотите-фундаменталисти, с каквито в САЩ, както всички добре знаем, е бъкано до дупка.

Много хора по някаква причина си мислят, че действията на САЩ са агресивни и хаотични, но ако се вгледате по-внимателно ще забележите, че действат (а и не само те -- целият западен свят) хладнокръвно, методично и изключително ефективно. Всъщност действията им са същите като тези от времето на студената война. Да, има откачалки с калашници и рпг-та, но е пълно и с мюсюлмани, които се борят за човешки права и работят с ООН. В това число и жени. И да, често си патят заради тези си действия, но самият факт, че ги има, говори достатъчно за бъдещето на тези режими. Война на идеологии -- в случая религиозни -- и не виждам как брадясалите маймуни ще я спечелят.
В даден момент обществото ще е готово да се изплюе върху идеята за религиозна толерантност и ненамеса във вътрешните работи на тези диктатури. Но не му е дошло още времето - в противен случай щяхме вече да гледаме по новините за поредния 'терористичен акт'. Явно чакат подходящ момент да дръпнат спусъка. Пък той идва доста бързо - може и аз да си въобразявам, но съм останал с впечатлението, че нашето поколение е закърмено с крайна непоносимост към несправедливост, произтичаща от религиозни убеждения. Интересно каква е причината за това.

Или просто наистина са шайка изключително спрели бюрократи, обслужващи частни интереси, а аз ми давам доста повече кредит, отколкото заслужават :lol:


едит; забравих : http://www.samharris.org/blog/item/why-dont-i-criticize-israel - не е зле статията. Отделно авторът има една сносна книга - The End of Faith

А, и още нещо - тероризмът е отроче на студената война. Смешно е да се изсипва цялата вина върху Съединените Щати, а и в крайна сметка някой трябва да почисти изцапаното. Аз не претендирам, че бих се справил по-добре, а вие ?

Aeternal
08-08-2014, 14:30
Auriss-a е страшен трол. Шапки долу. :D

"хладнокръвно, методично и изключително ефективно" са последните думи с които бих описал американската външна политика.

Като почнеш от Осама, когото те финансираха и подкрепяха при войната срещу СССР в Афганистан. Терориста беше много хубав и полезен когато се биеше с руснаците, но когато се дигна и ги захапа по задниците, те отидоха на война и избиха стотици хиляди цивилни.

Което води до втората монументална глупост: екзекуцията на Садам.

Войната за опиум в Афганистан въобще не искам да я коментирам.


https://www.google.bg/search?q=osama+newspaper&newwindow=1&client=firefox-a&hs=6N7&rls=org.mozilla:bg:official&channel=sb&tbm=isch&imgil=kDb0xZc5NkvEgM%253A%253BUCtSsYpR07NaeM%253Bh ttp%25253A%25252F%25252Fimgur.com%25252FqdCuOIk&source=iu&usg=__IULXGqVmr4k4zX511GaoEB6xMX4%3D&sa=X&ei=OdvkU7HpLOegyAOEwoCIAw&ved=0CCEQ9QEwAA&biw=1680&bih=915#facrc=_&imgdii=_&imgrc=kDb0xZc5NkvEgM%253A%3BUCtSsYpR07NaeM%3Bhttp% 253A%252F%252Fi.imgur.com%252FqdCuOIk.jpg%3Bhttp%2 53A%252F%252Fimgur.com%252FqdCuOIk%3B2151%3B1606

defender
08-08-2014, 15:38
https://desinfowar.files.wordpress.com/2014/08/jihadist-flag-east-london-si.jpg


Знамето на ислямистите се развя в Източен Лондон и по улиците на града

ПП: Моля, бъдете толерантни.

Auriss
08-08-2014, 16:10
Дифендър, нещо имаш ли да споделиш или просто идваш да дразниш и да разводняваш темата ?

@Итърнал, аз това и казах ;3 Просто допълних, че се съмнявам да са случайни действия и неадекватна външна политика. И що се отнася до цивилното население - виж линка.
И наистина не троля. Другият вариант е светът да е от край до край засипан с алчни, тъпи и арогантни лунатици на власт, в който случай не виждам кво значение би имало какво ми е мнението по който и да било въпрос. Все още храня някаква надежда, че на запад властва разумът. Затова и нямам проблем с войните за петрол - ако не ми продават и аз бих отишъл да си взема. А арабюгите доказаха многократно, че ще използват природните си ресурси като политическа ръчка в мераците да разпространяват шизофренията си.
Дори Саудитска Арабия и Катар, които повечето хора възприемат като 'стабилни' ислямски държави се говори, че субсидират терористи. А за капак и онзи дебил в северна Азия.
В такъв свят нямам проблем с държава, която си 'вре носа' във вътрешните работи на околните. Алтернативата е къде по-лоша. И не са 'вътрешни' ако проповядват глобален тероризъм. Или ти се живее в свят по азиатски образец (та даже имаш избор между 3 -- идеологии, де) ?

defender
08-08-2014, 16:26
Ми според тебе с горния си пост какво съм направил, споделил съм нещо по темата или съм публикувал нещо да дразня и разводнявам или ти се заяждаш

Нека мисленето да започне, сега.

RagioL
08-08-2014, 16:27
винаги ще има войни и кръвопролития
дори и целия свят да е само от християни или мюсюлмани

проблемът винаги се е коренял в едно дребно нещо наречено его

defender
08-08-2014, 16:34
винаги ще има войни и кръвопролития
дори и целия свят да е само от християни или мюсюлмани

проблемът винаги се е коренял в едно дребно нещо наречено его

така е, само ми чудно, защо хората обичат да обвиняват Бог за това, може би за да прикрият истинския виновник - егото и вината си.

SHPAIdURmeN
08-08-2014, 16:35
Я ми обяснете за каква Ислямска държава става на въпрос ?

defender
08-08-2014, 16:42
Я ми обяснете за каква Ислямска държава става на въпрос ?

Ал Багдади: Ще има халифат във всяка европейска страна

http://www.vesti.bg/sviat/evropa/al-bagdadi-shte-ima-halifat-vyv-vsiaka-evropejska-strana-6017820


"Самопровъзгласилият се за лидер на ислямистката групировка „Ислямска държава в Ирак и Леванта” Абу Бакр ал-Багдади се е зарекъл да поведе завоевателен поход към Рим, като е призовал мюсюлманите да имигрират в неговата нова страна и да се борят под неговото знаме по целия свят, пише британския вестник The Telegraph.„Тези, които могат имигрират в Ислямската държава, трябва да го направят. Имиграцията в дома на исляма е техен дълг”, каза Ал-Багдади, който има докторска степен по ислямски изследвания.

„Това е моят съвет към вас. Ако го послушате ще завладеете Рим и ще притежавата целия свят, ако това е волята на Аллах”, допълни той.

Вчера ИДИЛ разпространи карта на света, на която голяма част от Европа, включително и България, е маркирана като част от обшрен ислямски халифат.

ДОСИЕ:

Крайната цел: глобален халифат

Идеята за глобален халифат, която след залеза на Османската империя потъна в забрава, е отново на дневен ред. Джихадистите от ИДИЛ вдъхнаха нов живот на мечтата за ренесанс на Златния век на исляма, пише Дойче веле."

http://www.blitz.bg/news/article/276816

RagioL
08-08-2014, 16:55
така е, само ми чудно, защо хората обичат да обвиняват Бог за това, може би за да прикрият истинския виновник - егото и вината си.

за хората е по-лесно да си създадат външен враг, вместо да поправят себе си

DarkTemplar
08-08-2014, 16:55
^хахахаха, тоя фанатик Ал Багдади (а.к.а. Ал Ташак) осъзнава ли какво ще му се изсипе на главата, ако го погнат само 2 от съседите му (турците и евреите), да не говорим за по-сериозни военни сили? ще подпалят задниците на него и въшливото му племе, а накрая ще завършат в общ гроб. :>

draid
08-08-2014, 17:02
Хайде ще се изкажа и аз. Тероризма рязко се активизира благодарение на Американците, да не казвам че си е тяхно отроче тоя в близкия изток. Въпреки всичко терористичните групировки рязко започнаха да се активизират и да причиняват проблеми след 2000г. Според мен САЩ не са успели напълно да предвидят последиците от това което направиха в Ирак, Афганистан, Египет,Сирия и т.н. когато държавата е отслабена, управлението е свалено и т.н. това дава възможност за процъфтяването на радикални групировки които в мирно време трудно могат да съществуват и поемат управление. Така наречените бунтовници в Сирия бяха част от тази терористична група, тя всъщност е отцепена част от Ал Кайда.

Създаването на подобна държава в момента е изключително притеснително. За тези хора няма друга вяра освен тяхната и няма друга форма на управление. Завладяват редица градове, а ако не си така да кажем от тяхната религия, то имаш два варианта да я приемеш или да умреш по особено жесток начин. Този вид халифати напомнят рязко за кръстоносните походи и арабският халифат, единствената цел е да се наложи тотално влияние върху всичко. В момента липсата на реакции от НАТО, Русия или която и да е друга способна да промени нещо държава/алианс е пълна глупост. Обама споменава, че е наредил въздушни удари само в случай, че са застрашени градове в които има американски граждани, а всъщност техните действия доведоха до това, както и тоталната глупост от ликвидирането на Садам.

Личното ми мнение е, че тази организация трябва да бъде бързо и твърдо унищожена, не само с въздушни удари, а и със сухопътна операция. Това не трябва да става само от САЩ или само от НАТО, а от смесени войски. Всеки месец или година в която това не се прави, тая организация ще става все по-голяма заплаха и проблем. И не ми говорете, че си е тяхна работа каква държава ще създават тъй като създават държавата си на територията на други такива. Създават държава която никога не е съществувала и се опитват да я създадат, чрез клане, поробване и насилствено приемане на вярата им.


^хахахаха, тоя фанатик Ал Багдади (а.к.а. Ал Ташак) осъзнава ли какво ще му се изсипе на главата, ако го погнат само 2 от съседите му (турците и евреите), да не говорим за по-сериозни военни сили? ще подпалят задниците на него и въшливото му племе, а накрая ще завършат в общ гроб. :>

Всъщност Турция и Израел са едно от най-силните във военно отношение страни в света, но това не означава, че липсата на адекватни действия ще улеснят много ликвидирането им. Самото допускане на създаване на такава държава е фундаментална грешка, а когато продължава да не се прави нищо по въпроса, вече ще се случат по-големи проблеми.

DarkTemplar
08-08-2014, 17:14
Всъщност Турция и Израел са едно от най-силните във военно отношение страни в света, но това не означава, че липсата на адекватни действия ще улеснят много ликвидирането им. Самото допускане на създаване на такава държава е фундаментална грешка, а когато продължава да не се прави нищо по въпроса, вече ще се случат по-големи проблеми.
Знам, че са доста силни и имат многобройни и добре въоръжени армии, но в случая имах предвид САЩ и други "велики сили".

Aeternal
08-08-2014, 17:43
Въпроса е Турция на коя страна ще е, защото Ердоган все повече и повече потъва в блатото на фанатизма.

cookie dough
08-08-2014, 17:51
Личното ми мнение е, че тази организация трябва да бъде бързо и твърдо унищожена, не само с въздушни удари, а и със сухопътна операция. Това не трябва да става само от САЩ или само от НАТО, а от смесени войски. Всеки месец или година в която това не се прави, тая организация ще става все по-голяма заплаха и проблем. И не ми говорете, че си е тяхна работа каква държава ще създават тъй като създават държавата си на територията на други такива. Създават държава която никога не е съществувала и се опитват да я създадат, чрез клане, поробване и насилствено приемане на вярата им.




Ако мога и аз да се намеся в дискусията, съгласна съм с теб, че трябва да се вземат мерки в най-скоро време, за да се понамали апетита на тези екстремисти. Трябва да стане повсеместно и на няколко нива, не само от страна на военните сили, но и от страна на националните разузнавания, не само в държавите, където се подвизават тези групировки, а и в много европейски държави, където някои араби, родени и отгледани в западното общество продължават да проповядват подобни ценности. За мен те са потенциално по-опасни, защото макар и видимо да функционират успешно в едно демократично общество, при затворени врати подкрепят ислямистите и са готови да се включат в 'проектите' им. Например: http://www.theguardian.com/world/2014/jun/20/jihadi-recruitment-video-islamist-terror-group-isis-features-britons

В момента обаче има по-актуални проблеми в световен мащаб, и аз лично смятам, че големите сили няма да се ангажират толкова активно с ИДИЛ или които и да били ислямски фундаменталисти.

SHPAIdURmeN
08-08-2014, 18:23
Въпроса е Турция на коя страна ще е, защото Ердоган все повече и повече потъва в блатото на фанатизма.

Ами след като Турците си взаимодействат със САЩ (и НАТО)
. Обаче, не знам за проблемите им със Кюрдите.


По-темата :

А относно, че ще има халифат и то във Испания са пълни измишльотени. В сравнение от 46 млн. само шепа хора ще се навият да извършат подобна глупост, което е смешно. По вероятно е Каталуния да се отдели от Испания.

golemiq_korab_minava
08-08-2014, 18:29
Те ги създадоха, за да имат с кой да воюват, но се забъркаха с рашаните и всичко оплескаха. А търговците на оръжия само това чакат :Д

SHPAIdURmeN
08-08-2014, 18:31
Те ги създадоха, за да имат с кой да воюват, но се забъркаха с рашаните и всичко оплескаха. А търговците на оръжия само това чакат :Д

Хаха, надъхваш ме пак да изгледам филмът със Н. Кейдж. :D

golemiq_korab_minava
08-08-2014, 18:34
ситуацията е извън контрол.. нова офанзива само ще увеличи тероризма


а ако се изолира тази държава, тогава какво пречи?

golemiq_korab_minava
08-08-2014, 18:36
Хаха, надъхваш ме пак да изгледам филмът със Н. Кейдж. :D

втора част ;д

draid
08-08-2014, 18:44
ситуацията е извън контрол.. нова офанзива само ще увеличи тероризма


а ако се изолира тази държава, тогава какво пречи?

Подобна държава не може да се изолира. Те винаги ще проявяват агресия към съседите си, ще боравят с атентати и предимно убийства на невинни и деца. Всъщност не знам за какво говоря за държава. Всички лидери на структурата трябва да бъдат ликвидирани, заедно със заместниците им. Разбие ли се структурата ще останат локални групи които ще причиняват вреди само на локално ниво, но с твърда ръка и това може да се изкорени.

golemiq_korab_minava
08-08-2014, 18:54
Подобна държава не може да се изолира. Те винаги ще проявяват агресия към съседите си, ще боравят с атентати и предимно убийства на невинни и деца. Всъщност не знам за какво говоря за държава. Всички лидери на структурата трябва да бъдат ликвидирани, заедно със заместниците им. Разбие ли се структурата ще останат локални групи които ще причиняват вреди само на локално ниво, но с твърда ръка и това може да се изкорени.

Те Иран, Суадитска арабия и Турция добре си охраняват границите, няма проблем.
Добре бе, вече са присаединили много членове към себе си, имат достатъчно заместници.. Ще се повтори тва, което стана миналия път - нищо.. По-добре ще е да атакуват Израел, но това в друга тема.

redbul2
08-08-2014, 19:57
Подобна държава не може да се изолира....Всички лидери на структурата трябва да бъдат ликвидирани, заедно със заместниците им.
Преди да се вършат подобни глупости,ликвидирания на лидери и подобни неадекватни прояви, трябва да си зададем въпроса. А кой докара тези религиозни догматици на власт? Кой изпращаше танкове и самолети срещу арабските националистически лидери? Които озаптяваха с тоягата някои разгорещени религиозни мозъци. Кой свали Саддам Хюсеин, Кадафи и Хосни Мубарак? Кой финансираше и обучаваше някога Осама бин Ладен?

След като си зададем тези въпроси трябва виновните лица да бъдат издирени и наказани според вината,която носят. Ако Америка е наистина демокрация, а не една олигархична диктатура или двупартийна диктатура, то Върховният съд на тая страна трябва да се самосезира. Да разпореди съответно арести на виновните лица и те да бъдат пратени в дрънголника. за дълги години. Там където им е мястото. За назидание на бъдещи управници, водещи безмозъчна политика.

Не може ние да правим един парван на тези хора и те да се измъкват безнаказано до безкрай. Не може цяла Европа и целият християнски свят да си патят от безмозъчната политика на едни самозвани президенти, държавни секретари, съветници по национална сигурност. Дори в ЦРУ трябва да има една голям метла и всички виновни трябва да си понесат последствията. Уволнение или дори съд и затвор при по-голяма доказана вина.

Аз не бих искал да се окажат прави Бенито Мусолини и Адолф Хитлер, които навремето са писали, че демокрацията е колективна безотговорност, система при която никой не носи отговорност и не получава заслужено наказание за извършените от него нарушения или престъпления.

Ако се стигне до една огромна, агресивна към Европа ислямска държава, то някой трябва да поеме отговорността за това. В 1945 г имаше Нюрнбергски процес и някои хора увиснаха на въжето. Крайно време е тоя процес да се повтори. В Америка смъртната присъда не е отменена. Думата има техният Върховен съд, да арестува когото трябва от политиците им и да раздаде максималните присъди. Ние тук не сме и не можем да бъдем едни детски играчки в ръцете на няколко големи играчи, които си разиграват както си искат коня на международната сцена. Или пушечно месо.

Когато една държава (с нейните управници) създава прекалено много проблеми на твърде много хора в света, значи проблемът е в тази държава и некадърното и ръководство,а не в другите страни, набедени от нея за врагове.

Озаптете навреме идиотите преди да са довели човечеството до Трета световна война!

draid
08-08-2014, 20:46
Това няма да стане, ти да не мислиш че един или двама са виновни. Америка има пръст в създаването на редица терористични групировки с цел използването им за неща в които те не могат да участват явно. Проблема е че тия организации се израждат и обръщат срещу тях. А когато нещо се изплъзва трябва да поемеш отговорността и да го отстраниш иначе в момента както се правят на невинни и никой не се нагърбва със задачата положението се влошава със всяка изминала година.

redbul2
08-09-2014, 05:32
А трябва да стане! Ако не искаме светът да завърши в руини, като Дрезден, Хирошима и Нагасаки. Бедна ви е фантазията какво може да се случи и докъде може да се стигне. Един нов световен конфликт може да ви върне към първобитния строй и обитаването на пещери и землянки. Защото от сегашните ви градове и села камък върху камък няма да остане.
Няма да има такава опция, да гледате на тиви екрана как се бият по света. Пламне ли голям пожар и вашата черга ще изгори, всички ще изгорим, ще пострадаме.

Кое ми прави най-силно впечатление в американската външна политика. Тези хора използват навсякъде и по всякакви поводи военна сила. Безразборно и неограничено. За такова нещо като международна дипломация май изобщо не са чували. Ама те нямат дори външен министър. Имат министри на отбраната, на търговията, на всичко. Само за външната политика нямат министър, а "държавен секретар". И не се опитват да тушират и разрешат световните конфликти с дипломация, а още в самото начало с ултиматуми и използване на въоръжена сила. Типично по каубойски. Първо стреляш, след това мислиш. Вместо да започнат с дипломацията, те започват с въоръжена агресия. И как да бъде другояче. Каква опитна и обиграна дипломация би могла да има държава на 200 години, водила с десетилетия изолационистка политика и дистанциране от световните проблеми и конфликти?

Второто нещо е, че световната политика трябва да се върне в Европа. Европейският съюз трябва да определя външната политика и решаването на международните конфликти. ЕС трябва да има решаващата последна дума и да може дори да налага вето на американските солови военни акции и приумици по света. Световната политика трябва да се води в Европа, както е било хилядолетия наред, а не зад океана. Не може някой да решава вместо нас важни проблеми. От които ние можем да пострадаме най-много,а тоя някой ще се скрие накрая на сигурното си отдалечено място зад океана. И оттам ще гледа спокойно пожарите, които е разпалил. Не може да ставаме заложник на задокеански политически и военни решения. Нещата трябва да си дойдат на мястото. Политиката трябва да се определя отново тук в Европа, както винаги е било.

SHPAIdURmeN
08-09-2014, 09:36
^
Пич увaжaвaм бушидското ти мислене. Aмa не хокaй сaмо СAЩ.

golemiq_korab_minava
08-09-2014, 09:56
^
Пич увaжaвaм бушидското ти мислене. Aмa не хокaй сaмо СAЩ.

Важно е да заемем страна. И понеже САЩ е най-голямото зло, трябва да страним най-много от него.

SHPAIdURmeN
08-09-2014, 10:11
И рaзбирa се дa се нaстaним подкрилото нa другото зло, кaто съзнaтелно отричaме, че е тaковa.

draid
08-09-2014, 10:16
Не трябва да се настаняваме/лижем задниците на която и да е "велика" сила. Трябва да провеждаме политика изгодна за нас, а не за тях. Трябва да се гледа първо интереса на България и след това на другите. В тоя ред на мисли трябва да се сключват съюзи и т.н. които удовлетворяват нас, а не са удобни на 2-ри и 3-ти държави. За жалост в България от втората световна насам не е имало политическа воля за такова нещо. Но да не се отклоняваме от темата с такива неща, тя е за коренно различно нещо.

golemiq_korab_minava
08-09-2014, 10:48
Не трябва да се настаняваме/лижем задниците на която и да е "велика" сила. Трябва да провеждаме политика изгодна за нас, а не за тях. Трябва да се гледа първо интереса на България и след това на другите. В тоя ред на мисли трябва да се сключват съюзи и т.н. които удовлетворяват нас, а не са удобни на 2-ри и 3-ти държави. За жалост в България от втората световна насам не е имало политическа воля за такова нещо. Но да не се отклоняваме от темата с такива неща, тя е за коренно различно нещо.

Е, с кой по-точно исаш да сме правили съюз след втората световна? Русия ни е наливала суровени за цялата ни индустри и сме се изхранвали от земята ни..
Сега от икономическите санкции на ЕС срещу Русия - България най-много губи и никой няма да подпомогне. Тоест ние сами си го набутваме. Ето, Турция също е с НАТО, ама понеже си гледа интересите и не подлежи на САЩ - спечелиха най-много...
А ние и южен поток искаме да прекратим.. Едни се бяха събрали дори да протестират против изграждането му. тъпунгерите май искат шистоф американски и газ.
Та, така де, ако ни санкционира ЕС, защото не сме им изпълнявали интересите, по-добрия вариянт е да сме с Русия, там поне ще печелим нещо.

draid
08-09-2014, 11:18
Няма да ти отговоря, защото темата не е свързана с това и не смятам да я разводнявам с политиката на България. Само ще отбележа, че думата е суровина и мисленето ти по темата не е правилно. Ще те помоля да не се отклоняваш от зададената тема и ако нямаш какво да кажеш по нея просто недей да пишеш.

golemiq_korab_minava
08-09-2014, 12:00
Ами общо е, защото ти повдигна темата за САЩ. А тя е в основата. Твоето желание, както и на редбула са една фантастика. И като не е правилно мисленето ми, а да видим до къде ще го докараме по другия начин..

SHPAIdURmeN
08-09-2014, 12:47
Не трябва да се настаняваме/лижем задниците на която и да е "велика" сила. Трябва да провеждаме политика изгодна за нас, а не за тях. Трябва да се гледа първо интереса на България и след това на другите. В тоя ред на мисли трябва да се сключват съюзи и т.н. които удовлетворяват нас, а не са удобни на 2-ри и 3-ти държави. За жалост в България от втората световна насам не е имало политическа воля за такова нещо. Но да не се отклоняваме от темата с такива неща, тя е за коренно различно нещо.

Aми ние все до тази тема стигаме и казваме че се отклоняваме да създадем тема и за тази тема тогава, че да не се отклоняваме. Иначе съм съгласен с коментара ти.

Auriss
08-10-2014, 19:52
http://patdollard.com/2014/03/warning-horrendously-graphic-syrian-christian-forced-to-convert-to-islam-then-beheaded-anyway/
http://patdollard.com/2014/08/isis-beheading-christian-children/
http://patdollard.com/2014/08/evil-photos-surface-of-isis-crucifying-youths/#6VTi83KF7oMV1jU4.99

Мисля че е крайно време някой да превърне близкия изток в ядрена пепел

yakuza_
08-10-2014, 20:28
"Ислямиска" ?! :lol:

draid
08-10-2014, 20:50
"Ислямиска" ?! :lol:

Ако имаше малко ум в главата си, щеше да погледнеш първият коментар и да забележиш, че навсякъде включително и тамошното заглавие гласи Ислямска държава. Жалко че явно нямаш такъв, нищо простено ти е. Радвай се като хлапе на печатните грешки.

yakuza_
08-10-2014, 21:04
не съм чел нито един пост, но другото което е, защо с главна буква

draid
08-10-2014, 21:14
Умишлено е с главна буква, ако се замислиш малко може и да си отговориш. Ако нямаш какво да кажеш по темата, ще те помоля да не спамиш с ненужните си коментари. Да не говорим, че точно ти не ми върви дори да се опитваш да правиш разсъждения относно правопис, особено с изречение което започва с малка буква и завършва в безкрайността.

yakuza_
08-10-2014, 21:19
няма нужда да се наемаш толкова :lol:

SHPAIdURmeN
08-10-2014, 21:43
http://patdollard.com/2014/03/warning-horrendously-graphic-syrian-christian-forced-to-convert-to-islam-then-beheaded-anyway/
http://patdollard.com/2014/08/isis-beheading-christian-children/
http://patdollard.com/2014/08/evil-photos-surface-of-isis-crucifying-youths/#6VTi83KF7oMV1jU4.99

Мисля че е крайно време някой да превърне близкия изток в ядрена пепел
Eй не знам кой ги мрази тези хора, че да ги превърне в подобни животни.

Aeternal
08-11-2014, 06:22
http://patdollard.com/2014/03/warning-horrendously-graphic-syrian-christian-forced-to-convert-to-islam-then-beheaded-anyway/
http://patdollard.com/2014/08/isis-beheading-christian-children/
http://patdollard.com/2014/08/evil-photos-surface-of-isis-crucifying-youths/#6VTi83KF7oMV1jU4.99

Мисля че е крайно време някой да превърне близкия изток в ядрена пепел

Да не забравят да подгреят и Израел.
Въобще не съм антисемитски настроен, просто тая държава е създадена в разрез с международното право и не трябва да е там.

anonymous895156
08-11-2014, 10:29
Да не забравят да подгреят и Израел.
Въобще не съм антисемитски настроен, просто тая държава е създадена в разрез с международното право и не трябва да е там.

Кое е в разрез с международното право?

RagioL
08-11-2014, 16:42
http://patdollard.com/2014/03/warning-horrendously-graphic-syrian-christian-forced-to-convert-to-islam-then-beheaded-anyway/
http://patdollard.com/2014/08/isis-beheading-christian-children/
http://patdollard.com/2014/08/evil-photos-surface-of-isis-crucifying-youths/#6VTi83KF7oMV1jU4.99

Мисля че е крайно време някой да превърне близкия изток в ядрена пепел
кеф ти ядрени оръжия а!
после кой ще я оправя планетата?
или казваш и преди е преживявала ядрена зима?!

RagioL
08-11-2014, 16:53
Кое е в разрез с международното право?

пусни си FOX и не ги мисли тия работи

DarkTemplar
08-11-2014, 17:12
пусни си FOX и не ги мисли тия работи
:D :D :D

LadyDi
08-11-2014, 17:24
Да не говорим, че точно ти не ми върви дори да се опитваш да правиш разсъждения относно правопис, особено с изречение което започва с малка буква и завършва в безкрайността.

А аз може ли? Защото главната буква е най-малкия проблем на заглавието :)

LadyDi
08-11-2014, 17:28
И друг въпрос имам, защото не съм наясно. Ислямска или ислямистка държава се заражда, защото има голяма разлика.

draid
08-11-2014, 17:38
А аз може ли? Защото главната буква е най-малкия проблем на заглавието :)

Заглавието е объркано вече казах. Главната буква е там умишлено както и пише създаването, а не създаване. Може да ме попиташ и защо завършва с въпросителен, ама както вече не веднъж казах, няма нужда да се отклоняваме от темата.
Сигурно се чудиш и защо пише ислямиска, а не ислямистка или ислямска, е това вече го казах няма да се повтарям. Само ще добавя, че държавата се именува Ислямска държава в Ирак и Леванта, която вече е само Ислямска държава. Това е Името на държавата.

Ооооо благодаря, че не знаеш как да редактираш мненията си. Това като го видя направо ми избожда очите.

LadyDi
08-11-2014, 17:45
Беше ясно защо е с главна буква.
Държавата може да се именува Ислямска, но си е ислямистка.

И другото - знам как да си редактирам мненията, но не обичам да го правя. Кое по-точно ти избожда очите? Нередактирането или редактирането.

anonymous895156
08-11-2014, 17:51
Кое по-точно ти избожда очите?

може би това, че си пропуснала да сложиш пълнен член
не, едва ли го е забелязал

draid
08-11-2014, 17:51
Темата отиде по дяволите, ама както и да е. Държавата се нарича така, а това в заглавието е името. Все едно да говоря за създаването на България. В момента се формира държава с това название, както ти казах беше по-дългото, сега стана по-краткото. Пък това дали е ислямистка, дали е халифат, монархия, република и т.н е тема на съвсем друг разговор.

Дразни ме някой да пише два коментара един след друг, във форум.

draid
08-11-2014, 17:53
може би това, че си пропуснала да сложиш пълнен член
не, едва ли го е забелязал

Аз не обикалям да се заяждам за дребните грешки които допускат хората, особено когато ги допускам и аз. Можеш да си сигурен обаче, че забелязвам много неща. И отново се включва някой знаещ с изречение пълно с грешки. Тъжна картинка.

Моля темата да бъде заключена, приключих с нея.

DarkTemplar
08-11-2014, 17:55
Трудно се води дискусия във форум, където всеки е готов да се заяде на дребно, а повечето от пишещите нямат капацитета и умението да гледат на нещата от повече от един ъгъл.

Иначе прочетох няколко интересни мнения.

draid
08-11-2014, 17:57
Отказах се тотално вече да се опитам да събудя някоя интересна дискусия. Това беше втори и последен опит. Жалка картинка стана тоя форум, едно време имаше хора с които можеше да си кажеш нещо смислено, да стане някоя интересна дискусия. Сега обикалят предимно два типа из форума. Едните вървят и обиждат, заяждат се за глупости без дори да са прочели за какво става въпрос, а другите тролват и пускат малоумни теми през 15мин. Жалко наистина.

anonymous895156
08-11-2014, 17:59
пълно с грешки

изхвърляш се

LadyDi
08-11-2014, 18:10
Отказах се тотално вече да се опитам да събудя някоя интересна дискусия. Това беше втори и последен опит. Жалка картинка стана тоя форум, едно време имаше хора с които можеше да си кажеш нещо смислено, да стане някоя интересна дискусия. Сега обикалят предимно два типа из форума. Едните вървят и обиждат, заяждат се за глупости без дори да са прочели за какво става въпрос, а другите тролват и пускат малоумни теми през 15мин. Жалко наистина.

Трудно е да предизвикаш такава дискусия тук. Хората, с които можеше да си говориш смислени неща отдавна ги няма.
Прощавай за двойния коментар, ще се постарая да не ти бода очите повече.

galaxy29
08-11-2014, 18:11
хайде да не се репчиш на якуза и лейди, защото едно коляно и топките ти са на пихтия

LadyDi
08-11-2014, 18:12
Айде, не. Не съм искала да предизвиквам скандал. Просто не изчетох цялата тема. Моя грешка.

galaxy29
08-11-2014, 18:14
аз се шегувам
много е жегнат

LadyDi
08-11-2014, 18:14
Човекът не е в настроение за шеги :)
Аз спирам да спамя.

draid
08-11-2014, 18:15
Мило девойче имаш още много хляб да ядеш, докато успееш да достигнеш до моите топки, да не говорим пък с коляно.

Не си мисли, че ми пука особено или че съм ядосан. Аз съм безкрайно уравновесен човек. Просто ми е леко тъжно. А тоя форум е до някъде огледало на други събития извън него.

galaxy29
08-11-2014, 18:17
според мен пък не са изчезнали всички разсъдливи


едит: по-ведро
специално за теб не направих двоен пост

Auriss
08-11-2014, 18:23
що си говорите за на дрейд топките ?

хайде да си говорим за на галакси циците ^_^ ?

Auriss
08-11-2014, 18:23
навити ли сте ?

galaxy29
08-11-2014, 18:25
махаха ми тумори и не ми ги възстановиха с импланти, колко пъти да ви казвам ;/
да си се говори по самата тема

Auriss
08-11-2014, 18:28
на галакси силиконовите прасковки

http://media.giphy.com/media/sjUH4mYRKJxzG/giphy.gif

RagioL
08-11-2014, 18:30
ако не си ги барал не ми говори