PDA

View Full Version : Повишаване на оценки след завършване??



Wwwooow
08-08-2014, 16:37
Някой запознат ли, чувал ли е, виждал ли е как става, става ли въобще, имам ли право да искам подобно нещо, под каква форма е ? Искам да си повиша оценките по един предмет, но от трите години, но не съм учила когато е трябвало, а сега ми трябват, та моля, споделете всичко, което знаете по тази тема :) Мисията невъзможна ли е работата ??

dexterTV
08-08-2014, 17:16
Някой запознат ли, чувал ли е, виждал ли е как става, става ли въобще, имам ли право да искам подобно нещо, под каква форма е ? Искам да си повиша оценките по един предмет, но от трите години, но не съм учила когато е трябвало, а сега ми трябват, та моля, споделете всичко, което знаете по тази тема :) Мисията невъзможна ли е работата ??

Ако не фигурира в балообразуването на специалността за коята ще кандидатсваш няма смисъл да я повишаваш.

cookie dough
08-08-2014, 17:32
Имаш право, но не се нарича повишаване, а промяна, тоест ти се явяваш на изпит за промяна на оценката и не е задължително да я повишиш, може и да я намалиш. Питай каква е процедурата в училище, там могат най-добре да ти обяснят.

RapExotic
08-08-2014, 18:48
Явяваш си на повишителен изпит през юли (ако си 12 клас през май) заедно с поправителните и колкото си изкараш там толкова ти пишат. Имай в предвид, че ако изкараш по-слаба оценка, от тази която имаш ще ти пишат нея.

Auriss
08-08-2014, 19:57
аз понеже не стъпвах в даскало се явявах на изпити за оценка по математика и история, имаше и 1 момиче, което беше за повишаване на оценката по история, 'щото й трябвала за дипломата. Та изпитът не е труден - единственият 'недостатък' е, че за разлика от разните контролни и класни, които обективно са върху изучаван наскоро материал, изпитът покрива всичко, изучавано през годината.
Което ако си си научил е изключително хубаво, тъй като задачите градират не само по трудност, но и на база изучения през годината материал. Или иначе казано - единствено последната е трудна. Е, поне при мен беше така ;3 Предполагам е според преподавателя. Успех

Ryuko
08-08-2014, 20:42
Още нещо да добавя за математиката. Нямаш право да ползваш неща, които не са учени за съответния клас. Примерно си на изпит за 9 клас, но нямаш право да ползваш формулите и теоремите от 10-ти.
Повишителните са нож с две остриета, тъй че подготовката трябва да е на ниво.

Wwwooow
08-09-2014, 12:17
Благодаря ви. Беше ми интересно под каква форма е като матура( само че в доста по-обемен вариант) всичко отворени отгооври, има ли устна част ?
Завършила съм преди 1 година вече..

RapExotic
08-09-2014, 12:38
Завършила съм преди 1 година вече..

Тогава значи не можеш. Това се прави в 11ти или 12ти клас. Ти вече имаш диплома за средно образование и няма как да промениш оценките в нея. Сега ако ти трябват оценки за кандидатстване в университет можеш да се явиш на кандидат-студентски изпит и да изкараш висока оценка на него, която да ти вдигне бала.

Wwwooow
08-09-2014, 16:50
Аз знам за някакво повишаване след завършването, до 5 години след завършването ли беше не се сещам и не знам дали съществува още