PDA

View Full Version : изгорял компютър в буря



inSane_baby
08-08-2014, 18:23
Здравейте, преди няколко дни в бурята компютъра на майка ми изгоря (не знам дали по ел. мрежа или чрез кабела за интернета). Единствената индикация за живот в него е една зелена лампичка, която свети винаги, когато е включен в тока. Купихме ново захранване, тъй като се надявахме, че това е проблемът, но и с него компютъра не стартира, пак само зелената лампичка си свети. Един техник ми каза да опитам да го стартирам без СД, хард диск, РАМ и батерийката от дъното, опитах, но също нищо - само зелената лампичка... Може ли някой по-навътре в материята да ми каже какво означава това, какво би могло да му е изгоряло и колко евентуално би струвало да се поправи ? Възможно ли е новото захранване да не работи (чисто ново е) , или аз нещо да не съм го свързала правилно ? В момента са останали 2 свързани за дъното кабела, единият- малък и квадратен, другият - дълъг правоъгълен. Всичко друго избодох, за да опитам да го стартирам както техникът каза.

mcfe
08-09-2014, 06:37
Искам да задам контра-въпрос. Била си при техник, но не си взела компютъра с теб той да го погледне лично?

По принцип като не се знае причината, се започва процес по елиминиране. Или общо взето ти трябват резервни части и се пробва с коя тръгва , и с коя не.

npp
08-09-2014, 11:53
ако индикацията на харддиска не показва активност, значи е нещо с дъното/процесора, но трябва да се знае кое точно, иначе ако вземеш примерно ново дъно, може да се окаже, че е процесора, а не дъното

JDeel
08-09-2014, 15:17
Включи му говорителчето ако е изключено, и по начина на пищене можеш да провериш какво не му е наред... ако въобще пищи. Ето някакъв списък с "beeps" http://www.computerhope.com/beep.htm

koko95
08-11-2014, 22:49
Включи му говорителчето ако е изключено, и по начина на пищене можеш да провериш какво не му е наред... ако въобще пищи. Ето някакъв списък с "beeps" http://www.computerhope.com/beep.htm

Не мога да разбера при мене: 1 бееееееееппп в началото докато екрана е черен и компа се включва, дали е от рамта или компа си е ок.Компа забива лекичко с хп е . Рамта е заминала аз така си го обяснявам.

koko95
08-12-2014, 01:46
5 минути се включва мозилла фирефох :D

JDeel
08-13-2014, 01:53
Firefox, па и другите браузъри лапат ресурси като за световно. Ако компа ти е някой с дърт хард и 512 MB памет няма на какво да се учудваш, явно пише разни неща в pagefile. По времето на XP сайтовете не бяха чак такива и браузърите бяха много по-леки. Сега кода на facebook е близо 1 MB и е някъв супер изчанчен, нещата просто са различни, никой не гледа да пести ресурси.

AngelBelchev
08-13-2014, 12:38
Според мен дъното е заминало. Отвори щайгата и го погледни отдолу около мястото, където свързваш харддиска към дънната платка. Ако ти чернее си за ново дъно. Можеш да пробваш да рестартираш биоса (като махнеш батерийката на дъното и я сложиш пак след 20-ина секунди), но ме съмнява това да помогне.

koko95
08-15-2014, 10:00
Според мен дъното е заминало. Отвори щайгата и го погледни отдолу около мястото, където свързваш харддиска към дънната платка. Ако ти чернее си за ново дъно. Можеш да пробваш да рестартираш биоса (като махнеш батерийката на дъното и я сложиш пак след 20-ина секунди), но ме съмнява това да помогне.

Рамта е за смяна(ще я сменя скоро за 30лв 2гб ддр2 800мхз,сега съм с 667мхз 2гб), звуковата карта отвреме на време бъгва.Иначе при първа възможност ще си купя нов компютър :D , но за сега няма как да стане, пускам св-та в jobs.bg и чакам някой да ми се обади за работа :D .