PDA

View Full Version : Как да кажа на родителите си за приятеля ми?



Crazy Kid
08-08-2014, 19:25
Здравейте, аз съм момиче на 16 г. и от почти 1 месец си имам приятел. Проблемът е там, че родителите ми не знаят за него, а аз искам да им кажа. Момчето е турчин, а аз съм българка, което ще предизвика проблеми и родителите ми най-вероятно няма да одобрят връзката ни. От една страна искам да им кажа, защото не искам да крия от тях, а от друга страна ме е страх да не ни накарат да се разделим. Какво да правя?

Andjyy
08-08-2014, 19:29
добре бе свършиха ли българите

Crazy Kid
08-08-2014, 20:12
Не, но не съм от типа момичета, които избират по религия, ръст, килограми и т.н. Понякога просто се влюбваш! И освен това какво е това разделение на религиите в 21 век!?

tori
08-08-2014, 20:16
Понякога просто се влюбваш!
И си сигурна, че си влюбена след един месец с него?!

Andjyy
08-08-2014, 20:17
Значи отиваш при вашите и казваш:


не съм от типа момичета, които избират по религия, ръст, килограми и т.н. Понякога просто се влюбваш! И освен това какво е това разделение на религиите в 21 век!?

виждаш ли как те улесних

Crazy Kid
08-08-2014, 20:31
Това, че съм с него от 1 месец не значи, че го познавам и имам чувства от толкова ;)

Vladislav Hellsing
08-08-2014, 20:32
нз що трябва да слушаш ваще... стига да не си 14 и да си "влюбена"

789789789
08-08-2014, 20:46
Дано татко ти да е свестен тип и да му разкатае фамилията на тоя АЛИ-РАЗА...

Crazy Kid
08-08-2014, 20:54
Ще се радвам ако някой НЕнацист даде мнение!

Getyourfreakon
08-08-2014, 20:58
добре бе свършиха ли българите
Много тъпо изказване. :(

Crazy Kid
08-08-2014, 21:00
Абсолютно! ;)

cookie dough
08-08-2014, 21:09
Предложи им да се запознаят с него, за да преценят що за човек е. Ако е свестен тип това може и да остане на заден план. За съжаление обаче ако родителите ти имат някакъв перманентен проблем с произхода на приятеля ти, връзката ви трудно би просъществувала в дългосрочен план, най-малкото защото това би било обидно за самия него. А какво казва неговото семейство за теб?

Crazy Kid
08-08-2014, 21:13
Те също не знаят за връзката ни.

Crazy Kid
08-08-2014, 21:31
Все пак са ми родители и малко или много мнението им има някакво значение за мен, не искам да го гледат на кръв или да не ме пускат да излизам с него, а и те ще си наложат мнението, познавам ги ( или с разговори, или с наказания ). Искам сериозно мнение, наистина.

HollyGolightly
08-09-2014, 05:01
Не знам какво точно мнение искаш, сама си реши дали искаш да им кажеш ти или предпочиташ да научат от някой друг, което несъмнено ще стане. Освен това, разбира се, че няма да са доволни, аз не познавам хора, които биха се зарадвали на новината, че дъщеря им излиза с турчин.

zoyex
08-09-2014, 12:54
Колко сте плоски само...по дяволите, като се харесват защо да не са заедно? Турчин бил, нали си давате сметка, че има ооогромна разлика от турчин до турчин. Истинските турци мога да твърдя, които живеят в българия, са дори много приятни и свестни хора, не са чак толкова религиозни дори (по мои наблюдения) Познавам турци, които са много по-грамотни и пишат много по-правилно на български език дори от някои българи.Моя близка приятелка е с турчин, ами какво да ви кажа...момчето е прекрасно, постоянно си я обсипва с любов и грижа. Ако бившият ми беше такъв никога нямаше да го оставя :D Така че crazy kid, изобщо да не се притесняваш, запознай родителите си с него дори, нека имат контакт с него, ако са интелегентни хора изобщо няма да почнат да ти вдигат от онези типичните задръстени селски скандали на българите. Ако ли не, важното е ти да си щастлива, и в крайна сметка не забравяй, че ще се случи това, което трябва :)

Crazy Kid
08-09-2014, 13:15
Много ти благодаря за подкрепата! :)

mm28
08-09-2014, 16:15
Щом мислиш, че родителите ти няма да одобрят подобна връзка, значи най-вероятно е така. Не им давай обяснения, живота си е твой и ти знаеш най-добре какво желаеш. Следвай сърцето си и не позволявай някой да си налага стереотипите, особено пък родителите ти.

HollyGolightly
08-09-2014, 17:47
Щом мислиш, че родителите ти няма да одобрят подобна връзка, значи най-вероятно е така. Не им давай обяснения, живота си е твой и ти знаеш най-добре какво желаеш. Следвай сърцето си и не позволявай някой да си налага стереотипите, особено пък родителите ти.
Нали се сещаш, че става дума за момиче на 16, най-вероятно напълно зависимо от родителите си?

mm28
08-09-2014, 17:56
И какво, ще я изгонят от къщи ли? Със сигурност ще стане скандал ако разберат и ще искат да ги разделят, докато не осъзнаят каква грешка допускат когато се изправят срещу детето си. Защо тя да страда, заради ограничеността на родителите и?

cookie dough
08-09-2014, 19:21
Все пак са ми родители и малко или много мнението им има някакво значение за мен, не искам да го гледат на кръв или да не ме пускат да излизам с него, а и те ще си наложат мнението, познавам ги ( или с разговори, или с наказания ). Искам сериозно мнение, наистина.

Сигурно едва ли ти е минало през ума, защото си влюбена и връзката ви е едва на 1 месец, но дали си заслужава да рискуваш потенциален скандал с родителите си за това момче на този етап? Естествено не е нужно да ми даваш отговор, просто си помисли дали искаш нещо по-сериозно с него и се опитай да погледнеш обективно на ситуацията. Ако намеренията ви са сериозни,трябва да си готова да понесеш последствията от това свое решение, дори това да означава влошаване на отношенията с родителите си. А може и да грешиш дълбоко за тях, и ненужно да се страхуваш от реакцията им, но няма как да разбереш ако не им кажеш или не ги запознаеш.

RapExotic
08-09-2014, 19:50
Какво значи турчин? Ти в Турция ли си ходила, че си се запознала с турчин? Той най-вероятно е български Мохамеданин, помак или просто мюсюлманин.

Ако родителите ти са предубедени към тази етническа група ще е много трудно да го приемат. Също така помисли и от отсрещната страна как стоят нещата - техните (на момчето) как биха приели синът им да ходи с Християнка? Това са стереотипи, които още години наред ще разделят хората и ще всяват неприязън и омраза.

Според мен ако си сигурна, че това момче си заслужава просто кажи на родителите си, че си имаш гадже без да уточняваш какъв е. След около месец-два ги запознай с него, отново без да казваш какъв е. Така ще имат време да свикнат с него и да го опознаят. И чак след това им кажи, че е мюсюлманин, а НЕ, че е турчин! През цялото това време хем ти самата ще имаш време да го опознаеш по-добре, тъй като един месец е крайно малко време, хем няма да се налага да лъжеш родителите си.

Crazy Kid
08-09-2014, 20:45
Благодаря ви много! :)

xXxPETYAxXx
08-10-2014, 04:47
Какво значи турчин? Ти в Турция ли си ходила, че си се запознала с турчин? Той най-вероятно е български Мохамеданин, помак или просто мюсюлманин.

Ако родителите ти са предубедени към тази етническа група ще е много трудно да го приемат. Също така помисли и от отсрещната страна как стоят нещата - техните (на момчето) как биха приели синът им да ходи с Християнка? Това са стереотипи, които още години наред ще разделят хората и ще всяват неприязън и омраза.

Според мен ако си сигурна, че това момче си заслужава просто кажи на родителите си, че си имаш гадже без да уточняваш какъв е. След около месец-два ги запознай с него, отново без да казваш какъв е. Така ще имат време да свикнат с него и да го опознаят. И чак след това им кажи, че е мюсюлманин, а НЕ, че е турчин! През цялото това време хем ти самата ще имаш време да го опознаеш по-добре, тъй като един месец е крайно малко време, хем няма да се налага да лъжеш родителите си.

Да бе, успех. Какво като им каже на техните, че си има гадже и те като я питат най-елементарния въпрос: "Кой е той, как се казва?" да мълчи или да ги излъже за името му ли?

Хората, които не харесват турците и не одобряват такива смесени връзки не са против тях заради религията им. Най-малкия проблем им е религията поне за мен.
Ааа и в България, ако някой се сеща какво пишеше в бланките при преброяване на населението щеше да забележи израза - етнически турци. Ей точно такива се водят всички турци живеещи на територията на страната ни, че и голяма част от циганите са се вписали като такива.

Според мен по-добре не им казвай засега, изчакай още време. Представи си, че след 3 седмици скъсате, ама вашите вече са ти вдигнали 1 тупаник, 15 скандала и те гледат на криво всяка вечер. Поне да знаеш, че ще си струва.

RapExotic
08-10-2014, 08:49
Хората, които не харесват турците и не одобряват такива смесени връзки не са против тях заради религията им. Най-малкия проблем им е религията поне за мен.

Точно религията е основният проблем при този тип връзки. Мюсюлманите са по-консервативни в това отношение и не допускат родът им да се продължи от хора с друго вероизповедание, други обичаи и различни възгледи. Много често ако някой направи тази "грешка" бива заклеймен от цялата рода и се гледа на него като на предател.
А колкото до нас, Християните, проблемът ни не е само в религията, но и сме силно повлияни от етническото напрежение и омраза, което се създава изкуствено от определени хора към този етнос.

lisi4ety
08-10-2014, 16:23
освен това какво е това разделение на религиите в 21 век!?
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

на колко си?

Crazy Kid
08-11-2014, 15:52
Пише още на първия ред. ;)

BlackMadness
08-13-2014, 11:03
Аз съм кажи речи в подобен случай на 18 съм и имам връзка с момиче на 16 която е от смесен брак (бащата е турчин, а майката българка). Както в повечето такива случаи майка и е приела исляма, а баща и е адски регилиозен . Та аз реших да споделя с моите родители и се получи интересно майка нямаше нищо против, но ми каза да се пазя да не ми направят нещо, а татко беше пределно ясен ''няма ли българки? Можете да си останете приятели нищо повече'' Ако тя сподели с техните тя е намеквала при нея майка и не прави проблем на баща и скача веднага. Та вече 6 месеца сме заедно напук на тях тайно се виждаме знаеш ли колко е забавно адреналин и тръпка да не ви видят пък и живеем в малък град, където кажи речи всички се знаят и просто има тръпка и всичко е много по вълнуващо. Тя не е по религиите атеист си пада и аз съм така не вярвам в тея простотии за бог и какво ли там това е цел контрол над хората... Всяка религия някога е била секта :) . Затова да не ти пука, ако ще ти правят проблем не им казвай и си излизайте пък ако се задълбочи връзката ви пожелавам ви го като станете независими от тях (пълнолетни) няма никой какво да ви каже понеже нямате настойници. Успех ви желая. :)

bobity
08-14-2014, 11:31
Първоначално родителите ти може да не са съгласни, но ако го опознаят и разберат що за човек е може би няма да имат нищо против, че сте заедно. Все пак няма как да получиш съгласието им без да ги питаш, а и не можеш да криеш вечно :)

Dembele
08-14-2014, 11:47
Точно религията е основният проблем при този тип връзки. Мюсюлманите са по-консервативни в това отношение и не допускат родът им да се продължи от хора с друго вероизповедание, други обичаи и различни възгледи. Много често ако някой направи тази "грешка" бива заклеймен от цялата рода и се гледа на него като на предател.
А колкото до нас, Християните, проблемът ни не е само в религията, но и сме силно повлияни от етническото напрежение и омраза, което се създава изкуствено от определени хора към този етнос.

Тук съм готов да споря,много мразя клишетата,особено като аз съм тяхна жертва.
Ще ползвам себе си за пример: Баща Сириец,Майка Българка.На 15 съм,имам сестра,излизам си където искам,ходя добре облечен и с айфон.
Гаджета съм имал много и много,баща ми винаги ме е хвалил и ме е наставлялвал,даже и кондоми ми е предлагам да ми вземе.
Сегашната ми приятелка е рускиня,родена в България,родителите и нямат никакъв проблем с мен.Просто се огледайте и осъзнайте,че не всичко е така като в Турските сапунки по Нова и диема ;)

martin97
08-15-2014, 17:02
Отиваш,казваш в прав текст,че си имаш приятел като мълчиш за религията или етноса на гаджето.
Направи ситуацията такава,за да се опознаят родителите и приятелят ти!
Когато това стане,им казваш,че е турчин и се молиш те да го одобрят.
УСПЕХ!!!

draid
08-15-2014, 20:05
Аушвиц

Няма да останеш доволна от тая връзка, обещавам ти (:

yakuza_
08-15-2014, 20:11
"Мария Айдънова", вероятно нямаш търпение да се омъжиш и да си смениш фамилията.

Amore-Mio*
08-16-2014, 08:56
Случвало ми се е и най-важното в случая е да сте заедно, да се подкрепяте, защото определено, ако родителите ти не го приемат ще има проблеми и на моменти ще се почувстваш слаба, безсилна и ще имаш нужда от неговата подкрепа.

Иначе според мен изчакай още малко.
Рано е да ги запознаеш, от месец сте заедно все пак.
Изчакайте още време, да видите как ще се развие връзката ви, да не се окаже просто моментно увлечение.