PDA

View Full Version : Бягане?



Anime_Girl
08-09-2014, 05:10
Здравейте аз съм на 13 години висока 1 метър и 52 сантиметра 39-40 килограма. Най-сетне постигнах теглото което исках.Почти всяка сутрин бягам и правя упражнения вечер също правя упражнения. Ям сутрин обед и вечер сутрин - корнфлейкс със кисело мляко обед - каквото е направила мама следобед ям един сладолед и за вечеря каквото е направила мама.Проблемът е, че като почна училище няма да имам време да бягам сутрин, а и мама няма да ме пуска щото съм на училище..Иначе пак ще си правя упражненията сутрин и вечер и ще си ям както сега си ям без да се тъпча, но ще мога ли само с това да си запазя теглото? Имам възможност само във събота да бягам.Забравих да кажа колко много обичам плодовете и зеленчуците затова си хапвам много от тях.Ще мога ли само с това да си запазя теглото? След като съм изключила най-важното нещо което ми помогна да отслабна най-много..

anonymous708973
08-09-2014, 08:52
Защо не бягаш сутрин, когато си втора смяна, и следобед, когато си първа?

FAKE IT
08-09-2014, 10:48
Можеш да си тичаш и по-късно, вместо сутрин. Не е нужно да го правиш всеки ден дори и три дни в седмицата е добре, но гледай да имаш поне един почивен ден, в който да не правиш абсолютно нищо, ще имаш по-добър ефект от тренировките така. С това трениране два пъти дневно (в случай, че правиш едно и също нещо сутрин и вечер) ми се струва, че претренираш, което не е добре.

Другото, което трябва да знаеш е, че само с тренировки няма да има ефект. Само с хранителен режим също няма да има ефект. Трябва ти комбинацията от двете неща.

Ибягвай да се претоварваш, както правиш в момента и внимавай да не ядеш прекалено мазни и вредни храни.

Не избягвай мазнините нацяло обаче, защото са важни, без тях могат да те налегнат здравословни проблеми, депресии и какво ли не. Също служат и за енергиен запас, използващ се за тренировката, ако нямаш достатъчно мазнини ще почнеш да сваляш мускулна маса, което значи, че няма да можеш да правиш ефективно упражненията си и няма да прогресираш.

За това е хубаво поне веднъж в седмицата да си огаждаш с нещо сладко или нещо, което харесваш, но избягваш, за да не напълнееш (действително, ако го ядеш въпросното нещо веднъж в седмицата не е фатално и няма да напълнееш от него, при положение, че тренираш редовно и спазваш хранителен режим в останалите дни).

Успех.

galaxy29
08-09-2014, 21:33
просто си промени графика, научи се да се нагаждаш
и наистина, не се претоварвай
храненето също можеш да си пооправиш, боклучаво ми се струва всекидневното ти меню и сиг киселото мляко, което спомена е измамната активия?

InnocentFuck
08-09-2014, 21:34
Защо не бягаш сутрин, когато си втора смяна, и следобед, когато си първа?

Не е добре да се бяга сутрин , "тялото ти още спи и организма ти е забавен" така да се каже.
Наобяд е прекалено горещо , по-добре като захладнее :)

galaxy29
08-09-2014, 22:20
всъщност, както си се чувства комфортно самият човек, не при всеки е еднакво

FAKE IT
08-10-2014, 11:54
Не е добре да се бяга сутрин , "тялото ти още спи и организма ти е забавен" така да се каже.
Наобяд е прекалено горещо , по-добре като захладнее :)

Аз лично тичам в 5 сутринта, когато въздуха не е толкова замърсен от постоянно преминаващи коли и е хладно, няма и хора, които да ти се пречкат. Много си ми е добре даже и не се чувствам в никакъв случай изморен и заспал, а навъртам по 6-7 км. След това си удрям душ и продължавам със съня.

При мен е едно, при друг е друго. На повечето, като им кажа, че ставам в 4:45, за да тичам почват да хълцат, щото те са си свикнали да си тичат на обед или към 7-8 вечерта, примерно.

За всеки си е индивидуално.

anonymous708973
08-11-2014, 15:17
Не е добре да се бяга сутрин , "тялото ти още спи и организма ти е забавен" така да се каже.
Наобяд е прекалено горещо , по-добре като захладнее :)

E, що, ако се чувстваш добре, не виждам проблем.
Лично за мен е абсурдно да спортувам сутрин, краката ми са от кашкавал все едно, да не говорим колко безумно ме мързи. Спортувам в отрязъка 7-9 или 8-10. :) Тогава света мога да обиколя, в много по-добра кондиция съм.

draid
08-11-2014, 15:43
Когато бягаш вечер надали ще видиш бързи резултати ако искаш да сваляш тегло. За тая цел е най-добре да се тича на гладно.

anonymous708973
08-11-2014, 15:44
Как вечер и на гладно си противоречат?
Обядвам най-късно към 14, към 18 изпивам едно смути с повечко протеини вътре, в 19 съм във фитнеса. Няма как да съм напълно гладна, кръвното ми е ниско и ми причернява. А и вдигам тежести, не ходя само да бягам.
Свалянето не ми е приоритет, напълно все тая ми е какво показва кантарът. :)

Затова е и индивидуално - според времето, с което разполагаш, и целите, които преследваш :)

draid
08-11-2014, 15:50
Виж не върви да ядеш и да ходиш да тичаш вечер и да очакваш чудеса в стопяването на мазнините. Мазнините особено тия около пояса са най-тъмнят и дълбок резерв на тялото, сиреч почва да ги яде чак когато няма нищо по-интересно за изгаряне. За това казвам, че най-добре е да се тича сутрин за тая цел. Ставаш, тичаш, къпеш се и после си продължаваш. Това за което ти говориш е съвсем друго. За изграждане на мускули трябва протеин съответно няма файда да блъскаш във фитнеса без да се тъпчеш подобаващо с протеини. Точно за това казвам, че има много голяма разлика в това дали искаш да сваляш или да градиш. Тичането си остава един от най-ефикасните начини за топене на мазнини.

galaxy29
08-11-2014, 15:54
айде не съставяйте режими
който както си се чувства добре, така ще си живее

draid
08-11-2014, 15:58
Ти дали се усещаш в коя тема пишеш ? Който иска да си живее както знае не седи да пита по форумите. Тука обсъждаме тичане и ползи от него сутрин/вечер/ през нощта ако щеш. Не виждам какво влизаш ни в клин, ни в ръкав.

Относно авторката: Да ще може да си запазиш килограмите, стига да не ядеш боклуци в училище.

galaxy29
08-11-2014, 16:16
вземи си валериан

draid
08-11-2014, 16:23
Аз подобни неща не съм слагал в устата си през живота ми. Хубаво е, че знаеш името му де, може да го използваш ?

anonymous708973
08-11-2014, 19:23
Виж не върви да ядеш и да ходиш да тичаш вечер и да очакваш чудеса в стопяването на мазнините. Мазнините особено тия около пояса са най-тъмнят и дълбок резерв на тялото, сиреч почва да ги яде чак когато няма нищо по-интересно за изгаряне. За това казвам, че най-добре е да се тича сутрин за тая цел. Ставаш, тичаш, къпеш се и после си продължаваш. Това за което ти говориш е съвсем друго. За изграждане на мускули трябва протеин съответно няма файда да блъскаш във фитнеса без да се тъпчеш подобаващо с протеини. Точно за това казвам, че има много голяма разлика в това дали искаш да сваляш или да градиш. Тичането си остава един от най-ефикасните начини за топене на мазнини.

Ама пак не ми прочете поста. Аз вечерям след тренировката :)

На мен така ми е най-удобно заради начина ми на живот. Организацията на деня ми е такава, че няма как да стана да тичам сутринта. :)
Иначе си тичам стабилно, въпреки че хич, ама хич не ми е любима дейност.

draid
08-11-2014, 19:29
Даа то е нормално да вечеряш след това, а не да ходиш с пълен стомах. Просто имах в предвид необходимостта от храна за мускулите.

DeHu
08-11-2014, 19:42
PinkPan7her,принципно ми е интересно да ти чета постовете,обаче прекалено често използваш думата "безумно" и вече след като съм го забелязала тоя факт,много взе да ми бърка в очите.
А що се отнася до темата-тичането не е лошо нещо,независимо по кое време на деня го практикуваш.На мен ми е по-приятно да тичам в по-късните часове,но обикновено си навивам една ранна аларма,за да си освободя повече време за разни задачки.Зависи и какво искаш точно да постигнеш с това тичане,но при положение,че си на 13,когато и да отделиш време,все ще ти е полезно.

anonymous708973
08-11-2014, 20:07
Факт е, много го използвам напоследък, трябва да го понамаля. Благодаря за забележката!