PDA

View Full Version : смартфон?!



Esicik
08-11-2014, 12:58
Здравейте, не съм разглеждала темите, не знам дали има такава, но ми трябва помощ. Можете ли да ми кажете добър телефон, с touch screen, който да е здрав. Не ми е до цената или до външния вид толкова, колкото да е издръжлив, да не забива, да не блокира и т.н. В магазин ми казват, че всички са добри, а на мен ми трябва мнение не на продавач, а на човек който разбира и е пробвал... Идеи?? Предварително благодаря :))

OMGOMG
08-11-2014, 13:01
Nokia

Mary_Jane_69
08-11-2014, 13:01
.... Със сигурност има такива теми.
Реално всичко може да ти свърши работа, вземи нексус 5

Ryuko
08-11-2014, 13:39
Здравейте, не съм разглеждала темите, не знам дали има такава, но ми трябва помощ. Можете ли да ми кажете добър телефон, с touch screen, който да е здрав.
дефинирай здрав

Esicik
08-11-2014, 13:45
моя блокира, не поддържа приложения, имам само едно и то забива много често. здрав - да поддържа приложения, да не прави проблеми екрана. то реално погледнато няма безпроблемен телефон, но моя е алкател и е много зле..

Ryuko
08-11-2014, 13:51
Еми Moto G тогава. Това е перфектният телефон на ниска цена в момента. Поддържа най-новия Андроид, поддържа почти всички нови приложения(да кажем към 90%). Има добра камера и батерия. Екранът му е идеален, има защитно стъкло Cornilla Glass 3, което предпазва от удари и надрасквания.

http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/3704/motorola-moto-g
http://www.citytel.bg/motorola-moto-g-8gb-1

koko95
08-17-2014, 22:06
Nokia

Едно изпускане по дисплей на плочки и 100$ за нов дисплей, не се набутвай!!!

koko95
08-17-2014, 22:07
дефинирай здрав

Като го изпусна по дисплей на цимент да не е мръднал, тоест само сапфирено стъкло издържа за момента. Също така като го изпусна във вода да не е мръднал ;) , също така да има добър хардуер, софтуера да е от 1 до 10-11, тоест да не забива грам при максимално натоварване+ъпдейтите да са изпипани като при iphone .

JDeel
08-17-2014, 22:16
Аз предпочитам 10 "обикновени" телефончета пред тоя с (полу)сапфиреното стъкло дето не е на пазара още и дето ще струва майка си и баща си за няма нищо :)

koko95
08-17-2014, 22:18
Като го изпусна по дисплей на цимент да не е мръднал, тоест само сапфирено стъкло издържа за момента. Също така като го изпусна във вода да не е мръднал ;) , също така да има добър хардуер, софтуера да е от 1 до 10-11, тоест да не забива грам при максимално натоварване+ъпдейтите да са изпипани като при iphone .

Но за момента няма такъв смартфон ;) на пазара :D. Също така смартфона не трябва да е тухла и трябва задължително да има радио с вградена антена+добър обхват2г(за разговори). Екрана да се вижда на слънце.Също така много важно е звука да е поне като на сони ерикссон к750й.

koko95
08-17-2014, 22:19
Аз предпочитам 10 "обикновени" телефончета пред тоя с (полу)сапфиреното стъкло дето не е на пазара още и дето ще струва майка си и баща си за няма нищо :)

Има на пазара със сапфирено стъкло, но в БГ няма! Къвто и смартфон да си взема все нещо няма да е като хората :/ , вземи си ревопад 8 ядрения ако те задоволява. Има ги в малл парадисе.

koko95
08-17-2014, 22:32
Мен нито един смартфон , който е на пазара не ме задоволява! 1 самсунг с горила гласс се потроши на цимент, друг htc 8s се пукна леко като падна от масата на паркета.Само боклуци се продават на пазара. Купи си някъв евтин смартфон от www.aliexpress.com за 130$ та като стане нещо да не те е яд.

JDeel
08-17-2014, 22:34
Обхвата за разговори със сигурност има горна граница. Както наскоро си взех нов рутер за 160 лв, уж да хвърля по-надалече, пък то се оказа че хвърля по-малко отколкото стария ми бъгав рутер. Щото по някакви закони има таван на мощността на излъчване на рутерите в една държава.

Дай малко по-напредничаво, стига да има интернет имаш и радио, и телевизия, и разговори, и видео разговори, и какво ли не, и телетекст даже :D С голямо нетърпение чакам SIM картите да отидат в историята.

JDeel
08-17-2014, 22:42
Има на пазара със сапфирено стъкло, но в БГ няма! Къвто и смартфон да си взема все нещо няма да е като хората :/ , вземи си ревопад 8 ядрения ако те задоволява. Има ги в малл парадисе.

Мен ме задоволява Nokia 620 засега. Доста по-голямо нещо от предишната ми Nokia 5310 (не е смартфон това ама има радио хаха), обаче доста по-компактно от повечето плочки дето продават. Само че съм наясно че не е добра идея да изпускам смартфон, затова го държа една идея по-внимателно, и съм му взел специално такова да го слагам в него. Ама и да го пукна, е**л съм му м-та. В днешно време телефоните са на повече от добро ниво и са невероятно евтини, тая техника се развива светкавично през последните години, така че не виждам какво повече може да иска човек. Освен по-малки размери де, че много взеха да се разпростират :)

koko95
08-17-2014, 22:45
Мен ме задоволява Nokia 620 засега. Доста по-голямо нещо от предишната ми Nokia 5310 (не е смартфон това ама има радио хаха), обаче доста по-компактно от повечето плочки дето продават. Само че съм наясно че не е добра идея да изпускам смартфон, затова го държа една идея по-внимателно, и съм му взел специално такова да го слагам в него. Ама и да го пукна, е**л съм му м-та. В днешно време телефоните са на повече от добро ниво и са невероятно евтини, тая техника се развива светкавично през последните години, така че не виждам какво повече може да иска човек. Освен по-малки размери де, че много взеха да се разпростират :)

Имам htc 8s като нокиа 520-620 е и падна от масата и touch-а се пукна...Камерата не фокусира добре, снима като 3,2 мп на сони ерикссон.

JDeel
08-17-2014, 22:51
http://olx.bg/tch-skriyn-za-htc-8s-windows-phone-42-00lv-i43889751

Нов тъч за 40лв, сменяваш го и готово :)

Изведнъж взех да се кефя повече на дебелия гръб на мойта Nokia :D

Ryuko
08-17-2014, 22:57
CAT B15 - здрав смартфон в пълния смисъл на думата.
Има го у нас, с двуядрен процесор е.

JDeel
08-17-2014, 23:10
https://www.youtube.com/watch?v=N0rH7I3Ni3c

бива, ама нещо не ми изглежда много момичешки, май авторката на темата няма да го хареса :)

koko95
08-17-2014, 23:54
http://olx.bg/tch-skriyn-za-htc-8s-windows-phone-42-00lv-i43889751

Нов тъч за 40лв, сменяваш го и готово :)

Изведнъж взех да се кефя повече на дебелия гръб на мойта Nokia :D

15 лева е от алиекспресс.ком, ще го сменя скоро

koko95
08-17-2014, 23:54
CAT B15 - здрав смартфон в пълния смисъл на думата.
Има го у нас, с двуядрен процесор е.

Тухли не искам аз , благодаря ти все пак.