PDA

View Full Version : Bad омбре -ами сега ?



addicted2youu
08-11-2014, 15:04
Здравейте! И аз като доста хора винаги се ровя из форумите ако имам някакъв проблем ,чиито отговор мога да окрия там ,но предпочитам само да чета без да пиша ,но в момента съм в такава безизходица,че реших най-накрая да пиша тук.
Та искам съвет относно косата ми или по скоро цветът и. Естественият цвят на косата ми не е много тъмен ,бих казала лешников.Боядисах се при фризьор в стил омбре преди 5 дни обаче резултата не ми харесва. Русото има ужасен жълт оттенък и не е преляло добре с естественият ми цвят. От месеци искам такава прическа и бях толкова въодушевена ,че най-накрая ще се боядисвам ,но уви.
Молбата ми е ако някой има същия проблем или просто е запознат , да ми каже дали този жълт оттенък се маха с измиванията (все пак от скоро съм боядисана) и дали като порастне косата омбрето стои по-естествено (така каза фризьорката ми). Или другата ми идея да махна цвета по някакъв начин ,пак да е русо ,но пепеляво русо или пък не точно русо ,а карамелено. И бих искала сама,защото дадох доста пари за тези процедури ( и може би напразно ) .
Не знам дали съм обяснила много добре ,надявам се да сте ме разбрали. Благодаря предварително!

Hayashi
08-11-2014, 15:06
Тонирай го с лилав или син тонатор. Само няма да се махне.

addicted2youu
08-11-2014, 15:08
И като го тонирам ,пак ще е русо ,но без този оттенък ,нали ? И колко време трябва да го използвам предполагам,че от един път няма да стане.

Hayashi
08-11-2014, 20:16
Ох, ами не знам. Аз си изсрусих част от косата, защото исках да я боядисам в шарено. Да, но не стана достатъчно светло русото и боята не ми хвана. Правих опити да стана сива и после лилава и не се получи, но пък русото се тонира идеално и не е гадно и оранжево.

marilyn
08-11-2014, 20:54
Тонирай го с лилав или син тонатор. Само няма да се махне.

Другият вариант е ножицата.

cookie dough
08-12-2014, 18:05
Фризьорката не ти ли тонира цвета?? Как иначе е останало жълто.. Но дори и да решиш този проблем сама, това с преливането няма как да се оправи, щом веднъж се е получила разделителна линия според мен трябва или да си отрежеш косата, или да се върнеш пак към естествения си цвят коса.

MaLkaTa_LaDy
08-12-2014, 19:37
Аз си тонирах жълтеникавото русо с бабина синка (със сив оттенък). Смесвам с балсам и нанасям на косата, седя известно време и измивам. Има ефект, но не е този, който очаквах. Все пак можеш да пробваш.

Slobbery
08-12-2014, 20:33
С Деколор мисля,че трябва да стане?

Hayashi
08-12-2014, 20:50
С Деколор как точно ще стане? Той премахва боята за коса. На едно русо кое да му махне?

addicted2youu
08-12-2014, 22:32
Последната ми идея е да си го матирам.Не съм запозната много добре,не знам дали се прави веднага след боядисването или и да се изчака не е проблем.Чух за балсам за матиране на Престиж и мисля да си го купя и да пробвам и дано най-накрая стане нещо сполучливо с тази коса. ;д

Зайче..
08-13-2014, 10:50
Другият вариант е ножицата.

по-добрия вариант е това.

Cucko0
08-13-2014, 12:19
върви на фризьор да ти го матират не се занимавай с балсами.
И аз пострадах от фризьорско омбре .Бях страаашна ..имах русо ,жълто,рижо ,червено-русо и какви ли не **** Веднага след фризьора си купих боя и покрих омбрето с тъмно златисто русо .
пп намерих снимка цък (https://38.media.tumblr.com/9c039e5b72ecb67dcd204589ff26dadc/tumblr_na8vi4gyD81qjs0ngo1_500.jpg) и след цък (https://31.media.tumblr.com/d17efae01346e811ee5290617a567bbe/tumblr_na8vu5pDdp1qjs0ngo1_500.jpg)

anonymous708973
08-13-2014, 12:41
Боже, първата снимка е потрес наистина!!
Е, мен фризьорът такова омбре ми направи, че не се виждаше. Ама съвсем сериозно. Седи и ме убеждава, че е омбре, викам... мда, добре, хубаво :Д

JuStElly
08-15-2014, 15:42
Некадърни фризьори колкото искаш ;д Отиди при някой читав да ти го матира, прави се с боя за коса, която ти минават през косата за няколко секунди (или минута, не знам) и жълтите отенъци се неутрализират. Относно преливането, няма как да го оправиш на момента, освен да се боядиса и по - нагоре и да се прелее (дано си ме разбрала), но с времето ще стане по - прелято, не се притеснявай.

vasilenastefanova98
08-21-2014, 09:24
Престиж имат някакъв балсам за тониране- перлен и сив или нещо от сорта,но наистина върши работа.

marin4itu
08-21-2014, 21:06
Жълто русо се убива с пепеляво русо

hey.mistery
08-21-2014, 21:25
Отиди на друг фризьор, разитай насам-натам за малко по-компетентен фризьор и питай дали може да ти го оправи, така че да има желания вид. Иначе да, да се подстрижеш, ама ако си с къса коса и като се има предвид колко трябва да се махне, ще имаш кофти прическа.