PDA

View Full Version : Проблеми с акнето



mishkata99
08-11-2014, 16:58
Здравейте,
Аз съм момче на 15 години което спортува доста често(тренирам футбол). Имам акне от вече доста време, може би вече 1-2 години. Акнето не е много, но от близо се забелязва. Пробвал съм най-различни мехлеми,маски,кремове и т.н. , но няма почти никакъв ефект. Не съм се задържал повече от 1-2 месеца на едно и също лечение понеже не виждам ефект.
В момента ползвам някакво евтино гръцко лекарство Айрол, което съдържа Ретин А 0,5%,от една седмица. Проблемът е че от това лекарство кожата ми се бели и след тренировка(когато съм потен)лицето ме щипе адски много. Също така вечер си правя някаква маска която ми я препоръча доктор. Не съм сигурен какво съдържа, но е някаква такава бяла, прилича на латекс :D. Не знам дали съм на прав път и затова реших да се допитам до вас.
Моля ви да ми споделите вашето лечение,от кога сте на него и има ли ефект.
Благодаря ви предварително !

Hilary_
08-12-2014, 07:12
Добре де, този доктор само маска ли ти изписа?

hey.mistery
08-12-2014, 07:16
Сав ли си ти купуваш или лекар ни ги изписва? Подети някакъв добър дерматолог, който да те прегреда и да ти изпише нещо ефикасно.

R_922
08-12-2014, 08:05
Ако акнето ти не е много, както казваш, а са просто единични пъпки според мен не е задължително да посещаваш дерматолог. Естествено не е минус и да отидеш, но знай че много дерматолози (не всички, но голяма част от тях) лекуват дори леко акне с антибиотици, защото им е най-лесно. Но мен ако питаш по-добре избери по-малкото зло. Ако дерматологът ти предложи антибиотик за перорално приложение, по- добре не го взимай, защото това са силни лекарства и не трябва да се приемат така безразборно. От тях се получава резистентност и един ден ако ти се наложи за нещо наистина важно да пиеш антибиотик от същата група, няма да ти действа. Моя съвет относно акнето е освен почистването на лицето с подходяща козметика, да се стараеш да ограничиш най-вече млечните храни и яйцата и също така сладките и шоколадови изделия.

MaLkaTa_LaDy
08-12-2014, 19:45
Това, че кожата ти се бели, значи, че се възобновява. Потърпи малко. След тренировка си измивай лицето с хубаво с вода, за да спре щипенето. Вероятно ти щипе от солта в потта. Едно лечение за да даде резултат му трябват поне месец - два. Продължавай по този начин според мен.

kalpazanka
08-12-2014, 19:51
Изотретиноинът е много крайна мярка, според мен. Още повече е с брутален излющващ кожата ефект, а това е груба грешка посред лято да провеждаш такова лечение. Сега лекуваш акне, а после ще лекуваш пигментни петна.
Казват, че кой каквото си направи, никой друг не може да му го направи. Не бива да се появяваш навън без крем със слънцезащитен фактор поне 50!

Hayashi
08-12-2014, 22:14
Тъкмо и аз щях да пиша колко е глупаво да се ползва ретинол лятото. Освен, че може да ти докара хиперпигментация, със сигурност ти вреди още повече. Въобще понякога се чудя кой им е дал диплома на българските доктори.
Ако искаш да ползваш пилинг, избери нещо по-малко агресивно като AHA/BHA киселини и го ползвай веднъж в седмицата. Добро хидратиращо кремче плюс лек неагресивен измивен гел (задължително без сулфати в състава). Аз на всички препоръчвам и чисто авокадово масло, защото не познавам някого, на който да му се е отразило страхотно. Освен, че хидратира има противовъзпалителни свойства и помага много за пъпки като не изсушава и не изтощава кожата.
Най-вероятно в момента кожата ти е супер изтощена от всички тези агресивни лечения, които сметяш постоянно.


И слънцезащитен фактор задължително всеки път когато излизаш. Не забравяй и да го отмиеш вечер с гел/пяна, защото пък някои от тях може и да ти запушат порите.

kalpazanka
08-13-2014, 13:29
Тъкмо и аз щях да пиша колко е глупаво да се ползва ретинол лятото. Освен, че може да ти докара хиперпигментация, със сигурност ти вреди още повече. Въобще понякога се чудя кой им е дал диплома на българските доктори.

Аз пък разбрах със сигурност, че маската му я е дал доктор.
За ретинола като че ли авторът не споменава, само казва, че е гръцко лекарство.

Dagichka
08-13-2014, 13:46
Hayashi, има ли значение какво авокадово масло е? смисъл марка или нещо такова?

Hayashi
08-13-2014, 15:03
Ами моето е био от супермаркета. Важното е да е студенопресовано. Предпочитам да си купувам масла, които по принцип са за готвене, а не козметични, защото не само, че излизат по-евтино, ами и съм по-сигурна в качеството.

Dagichka
08-13-2014, 15:45
мерси, тези дни ще гледам да си купя, дано и на моята отвратна кожа помогне понее малко :д

C0oKieS
08-17-2014, 15:27
на мен ми помагат продуктите на Гарниер против пъпки