PDA

View Full Version : Наближава бала..



Slobbery
08-11-2014, 19:27
На 18 години съм и тежа 52кг.
Не казвам,че са много,но структурата ми винаги е била слаба,но от стрес качих 7кг.
Висока съм 165,с голям бюст,слаби крака...но големи паласки.
Балът ми е тази година и имам намерение да започна тренировките от сега.
Фитнес инструктор ми каза да си купя Aquaren, BCAA,L-CARNITIN и FATT BURNING THERMOGENEN,но доста хора ми казват,че не са ми нужни..не знам какво по-точно ми трябва в крайна сметка.
Целта ми не е до толкова да свалям килограми,а да се стегна и тези паласки да изчезнат.
Не съм тренирала от доста време,от време на време ходя на фитнес ,съчетавам тичане с бързо ходене.
Главния ми проблем е,че имам артрит и не държа много много на натоварване.
В процес на спиране на цигарите съм.
Та ако някой може да ми помогне поне с тези добавки ще съм му много благодарна..също съм чувала и за анавар,но мисълта ,че е с мъжки хормони ме притеснява.

anonymous708973
08-11-2014, 19:40
Хубаво е, че си се сетила от рано.

А във фитнеса само бягаш ли? Не е възможно да свалиш само паласки (spot reduce), трябва цялостно отслабване и стягане. За целта отивай да ти направят една програма за цялото тяло с акцент върху корема. Не прави по 15124124 коремни преси, залагай на много и различни упражнения, включително такива, където коремът е стабилизатор - примерно при лицеви и планкове. Свали си "Insanity" от замунда, 14 тренировки са, едната е специално насочена към корем.
Купи си удобни маратонки с дебела и гъвкава подметка, за да ти предпазват ставите, когато тичаш.
Тичай на пътека, далеч по-щадящо е.

Slobbery
08-11-2014, 19:48
Тичането и бързото ходене навън.Във фитнеса кардио+силови тренировки съм правила до сега...но без инструктор като цяло до сега съм правила всичко,което знам за какво е...крака,корем,ръце..всичко наведнъж...общо взето само ей така си ходех,но сега вече съм яко сериозна,понеже съм се запуснала доста.
Почнала съм и леки хранителни режими,в момента ми е леко сложно,понеже съм с пневмония.
Но като цяло имам намерение от най-късно началото на септември да съм започнала.
Главния ми въпрос беше и за тези добавки,но най-добре на място във фитнеса.
Интересно ми е някой от вас дали ги е пил и дали са помогнали..аз съм си пила само л-карнитина.

Маргаритка
08-11-2014, 19:57
За тренировките и добавките нищо не мога да кажа, но внимавай много с храненето, защото когато се спират цигарите, се хапва доста. А щом си с пневмония, как изобщо пушиш..

Vanchhh
08-11-2014, 20:07
Започни фитнес, прави повече кардио. Мисля, че не ти трябват добавки, можеш да пиеш протеини след всяка тренировка, но за това време, което имаш, не ти трябват тези добавки. В крайна сметка както си решиш ти!

Тромбоцит
08-11-2014, 20:33
Кога влезе във фитнеса, кога скочи на анавара... Първо тренирай чисто, след месец-два ако все още си мърдаш задника и тренираш - тогава си вземи един Л-карнитин.

Slobbery
08-11-2014, 20:41
Тромбоцит, аз ПРОСТО питам,не скачам. :) Чувала съм за него,не съм го пила.
Маргаритка-именно,не пуша в момента и се чувствам доста по-добре.Надявам се покрай болестта да ги откажа,че доста ми пречат за кардио тренировките.
Иначе относно хапването-мога без сладко,никога не съм го обичала,но от друга страна обичам солта,от нея пък задържам вода..също много обичам хляба,хапвам ли сериозна храна ми е трудничко без него.Но имам силна воля попринцип,ще го надвия.

anonymous708973
08-11-2014, 20:59
Не разбирам от добавки аз, затова и не коментирам.
Тренирам отскоро редовно аз, затова и не ми трябват за момента. До месец ще имам тренировки 5 пъти седмично, тогава вече ще пия нещо.
Мисля, че е малко пресилено да пиеш от самото начало.

s0b1esk1
08-11-2014, 21:11
тия добавки няма да ти сврършат голяма работа. ако искаш да си пилееш парите и да инвестираш комисионна в инструктора - окей
иначе моя съвет е този: 20-30мг. кленбутерол + 1 ампула чист ефедрин в тренировъчен ден и ще останеш повече от доволна

draid
08-11-2014, 21:11
А препоръча ли ти Мендалеева таблица за да си четеш кое какво е ? Не мисля, че имаш нужда от всички тия неща да ги пиеш. С един правилен режим и повече активност във фитнеса ще се стегнеш без проблем имаш много време, само да си сериозна и ще постигнеш много добри резултата и без да пиеш нищо. Аз лично не съм привърженик на тия работи, ама има много хора които ги пият де.

anonymous708973
08-11-2014, 21:55
тия добавки няма да ти сврършат голяма работа. ако искаш да си пилееш парите и да инвестираш комисионна в инструктора - окей
иначе моя съвет е този: 20-30мг. кленбутерол + 1 ампула чист ефедрин в тренировъчен ден и ще останеш повече от доволна

Би ли обяснил по-подробно какво е това, каква е целта и дали се пие преди тренировка или след?
На прах ли е първото, откъде се купува и т.н.?

Slobbery
08-11-2014, 22:00
Кленбутерола мисля,че беше за белия дроб.Лекарство е,другото за първи път го чувам,но благодаря много!

s0b1esk1
08-11-2014, 22:47
Би ли обяснил по-подробно какво е това, каква е целта и дали се пие преди тренировка или след?
На прах ли е първото, откъде се купува и т.н.?

Кленбутерола е бета-миметик и действа на рецепторите в клетката, като изгаря излишните калории (термогенеза). Медикамента има различни приложения за различни цели, но на момичето й трябва за мазнинте. Приема се всеки ден по схема на цикъл. На хапове е и се купува от всяка квартална аптека (по принцип с рецепта, но усмихнеш ли се на лелките всичко ти дават). Утре ще пиша за цикъла.

Rakshy
08-12-2014, 00:48
Интересно ми е как при 52 кг извади големи цици.
Aquaren - ако имаш излишни пари, едва ли ще ти навреди.
BCAA - ако започнеш да тренираш по-често и не можеш да се възстановяваш като хората си купуваш Branched Chain Amino Acids a.k.a аминокиселини, които са протеини и помагат за възстановяването на мускулите.
L-carnitine - той служи за усвояване на мазнините, от там сваляне на килограми, адски употребяван от жени. Има си дори L-carnitine for women, бля бля.
FATT BURNING THERMOGENEN - Като начало точно такава добавка няма. Това което си написала предполагам, че е Fat Burner с термогенен ефект. Термогенния ефект покачва температурата на тялото, общо взето всички fat burner-и го правят. Също така намалява апетита, по-скоро го потиска с помощта на огромното количество кофеин, което съдържа.

От това, което си написала си купуваш l-carnitine-a и BCAA и до бала си чук. Евентуално и някаква дубавка за ставите.

Когато хората спират да пушат започват да ядат много. Не за друго но имат навик да имат нещо в ръцете и храната идва перфектно :D Много трябва да внимаваш това да не стане с теб.
Иначе да, не можеш да свалиш само паласките, само корема, само това, само онова. Свалянето е комплексно. Обикновено със свалянето на мазнините идва и сваляне на мускулна маса, но теб едва ли касае мускулната ти маса.

За пневмонията пий това, което лекарите са ти дали. Не си купувай заместител на адреналин(ефедрин) и тоя кленбутерол. Защо? Защото нямаш астма, или поне не спомена. Пневмонията ти е моментно състояние т.е. тези неща и циклите, на които се приемат изобщо няма да са ти полезни, защото нямаш занижено дишане.

Анавара се използва главно от жените във фитнес индустрията и изобщо не ти трябва. Не се опитвай да вървиш по лесния път. Не защото на хората, които използват "забранени" в-ва им е лесно, а защото имаш огромен потенциал от noob gains, който можеш да използваш.

draid
08-12-2014, 07:41
Би ли обяснил по-подробно какво е това, каква е целта и дали се пие преди тренировка или след?
На прах ли е първото, откъде се купува и т.н.?

Аз лично ти препоръчвам да не пиеш ЛЕКАРСТВА, щото и двете са такива и се използват като такива. Чудя ви се на акъла как може да се тъпчете с всевъзможни хапове чиито състав не знаете, само и само да свалите някой килограм или да качите мускул по-бързо. Съсипвате си телата тека за единия бърз външен вид. И сега не се опитвайте да ми обяснявате, че са безвредни, особено тия две лекарства и особено когато лекарствата са направени с коренно различна цел.

CoockieMonster
08-12-2014, 07:57
Аз имам въпрос за BCAA-то. Какво означава не можеш да възтановиш? Как си го определяш? Смисъл аз 12часа след тренировка съм готова пак. Ддз. Поясни малко.
п.с. Тренирам 5 пъти в седмицата по 2часа, включва кардиото.

anonymous708973
08-12-2014, 09:22
Аз лично ти препоръчвам да не пиеш ЛЕКАРСТВА, щото и двете са такива и се използват като такива. Чудя ви се на акъла как може да се тъпчете с всевъзможни хапове чиито състав не знаете, само и само да свалите някой килограм или да качите мускул по-бързо. Съсипвате си телата тека за единия бърз външен вид. И сега не се опитвайте да ми обяснявате, че са безвредни, особено тия две лекарства и особено когато лекарствата са направени с коренно различна цел.
Нищо не съм пила за момента, дори и протеин на прах :)
Просто питах, защото не съм запозната. :)

Slobbery
08-12-2014, 11:20
Интересно ми е как при 52 кг извади големи цици.
Aquaren - ако имаш излишни пари, едва ли ще ти навреди.
BCAA - ако започнеш да тренираш по-често и не можеш да се възстановяваш като хората си купуваш Branched Chain Amino Acids a.k.a аминокиселини, които са протеини и помагат за възстановяването на мускулите.
L-carnitine - той служи за усвояване на мазнините, от там сваляне на килограми, адски употребяван от жени. Има си дори L-carnitine for women, бля бля.
FATT BURNING THERMOGENEN - Като начало точно такава добавка няма. Това което си написала предполагам, че е Fat Burner с термогенен ефект. Термогенния ефект покачва температурата на тялото, общо взето всички fat burner-и го правят. Също така намалява апетита, по-скоро го потиска с помощта на огромното количество кофеин, което съдържа.

От това, което си написала си купуваш l-carnitine-a и BCAA и до бала си чук. Евентуално и някаква дубавка за ставите.

Когато хората спират да пушат започват да ядат много. Не за друго но имат навик да имат нещо в ръцете и храната идва перфектно :D Много трябва да внимаваш това да не стане с теб.
Иначе да, не можеш да свалиш само паласките, само корема, само това, само онова. Свалянето е комплексно. Обикновено със свалянето на мазнините идва и сваляне на мускулна маса, но теб едва ли касае мускулната ти маса.

За пневмонията пий това, което лекарите са ти дали. Не си купувай заместител на адреналин(ефедрин) и тоя кленбутерол. Защо? Защото нямаш астма, или поне не спомена. Пневмонията ти е моментно състояние т.е. тези неща и циклите, на които се приемат изобщо няма да са ти полезни, защото нямаш занижено дишане.

Анавара се използва главно от жените във фитнес индустрията и изобщо не ти трябва. Не се опитвай да вървиш по лесния път. Не защото на хората, които използват "забранени" в-ва им е лесно, а защото имаш огромен потенциал от noob gains, който можеш да използваш.

Ето от това нещо имах нужда!Благодаря ти много!

AngelBelchev
08-12-2014, 11:33
иначе моя съвет е този: 20-30мг. кленбутерол + 1 ампула чист ефедрин в тренировъчен ден и ще останеш повече от доволна

Ще ми се да видя това сърце, което ще издържи на 20мг кленбутерол... При такава свръхдоза принципно се мре. А и момичето казва, че сега започва да тренира и да спазва някакви хави.

Моите съвети са на този етап да не се прибягва до хранителни добавки (или евентуално някакво рибено масло), а да се оправи храненето. Яж през 3-4 часа, закусвай с овесени ядки и 1-2 яйца, другите ти хранения гледай също да са чисти - без дюнери, пици, рафинирана захар, алкохол и прочее. Вечер след 6-7 часа намаляш драстично въглехидратите и увеличаваш мазнините. В залата засега прави повече кардио, най-добре HIIT - high intensity interval training. 3 пъти седмично кардио ще ти държат метаболизма на върха. Един от дните в залата направи кръгова тренировка - демек тренирай цялото тяло. Само след месец ако спазваш това буквално ще се видоизмениш.
Постоянство му е майката.

Rakshy
08-12-2014, 11:50
Аз имам въпрос за BCAA-то. Какво означава не можеш да възтановиш? Как си го определяш? Смисъл аз 12часа след тренировка съм готова пак. Ддз. Поясни малко.
п.с. Тренирам 5 пъти в седмицата по 2часа, включва кардиото.

Ами общо взето се чувстваш като лайно :D Просто при лошо хранене и недоспиване, стрес, нервната ти система не успява да се възстанови. Не става въпрос само за мускулна треска. Хора, които не се възстановяват като хората и продължават да товарят обикновено стигат до здравословни състояния - боли ги главата, имат сополи, вдигат температура, все едно са хванали грип или нещо подобно. За да стигнеш до такова състояния наистина трябва да си се пръснал от тренировки.

Пример за това е Българския метод за вдигане на тежести. Както Абаджиев е казвал в интервюта - "трябва да ти е зле и да се чувстваш отвратително". Ако не знаете какво е Българския метод - 3 тренировъчни сесии на ден като във всяка една се стига до към 85-90% от макса на атлета и това е всеки ден :D Това беше малко извън въпроса, но нищо.

Тъ накратко, сам усещаш дали се възстановяваш както трябва или не.

s0b1esk1
08-12-2014, 12:36
абе Ракши, не разбираш от медикаменти и не става въпрос за лечение на астма, ама си тръгнал да й обясняваш... хвани си за слушател некое пишлеме в залата и не се излагай тука.
Повечето добавки в България са менте или с изключително ниска концентрация на активните в-ва. Когато си ги купиш ще го усетиш сама. Тук няма независими лаборатории, които да тестват "продукта" опакован в лъскавите кутии. Фармацефтичния контрол е много по-строг от продуктовия и следователно шанса да попаднеш на некачествена партида е нищожен.
Сама си прецени дали да налееш 200лв. за "добавки" или приблизително 5лв. (50бр. хапа по 20мг.) Кленбутерол и около 1лв. за ампула чист ефедрин.

Геле, Кленбутерола съм го вдигал до 40мг./д. и още съм жив

AngelBelchev
08-12-2014, 12:44
Братле, мисля, че се бъркаш... концентрацията на кленбутерол в 1 таблетка не е 20мг, а е 0.02мг. 1000 таблетки са 20мг. Поне този на Софарма е така. Използвал съм кленбутерол, но ако кача над 0.12мг/ден съм на прага на лек инфаркт и макар да не ги пия късно - трудно заспивам вечер.

s0b1esk1
08-12-2014, 13:09
да, за хидрохлорида става въпрос (0.02мг. акт. в-во.)

Rakshy
08-12-2014, 23:01
абе Ракши, не разбираш от медикаменти и не става въпрос за лечение на астма

И за кво ѝ е да взима квото и да било като има 1 година приблизително на разположение?! Последното нещо, което ни трябва е някое момче/момиче, прочело това, което пишеш да обърка нещата и да предозира дадените в-ва.
Че повечето добавки са с въшливо качество, не споря.

От същия източник, от който ти постна: "Хора, които имат високо кръвно налягане, сърдечно- съдови проблеми, заболявания на щитовидната жлеза категорично не трябва да използват ефедрин." Не знаеш кой къв е.
А и тя е напълно начинаеща в случая т.е. една енергийна напитка/кафе би ѝ било достатъчно.
А и аз написах личното ми мнение базирано на това, което прочетох. Ти като си специалист, последното място на което се очаква да ръсиш акъл е западнал тийн форум.

s0b1esk1
08-13-2014, 16:45
момче, не си ти човека, който да ми казва какво да правя. ходи си пий степчето

Rakshy
08-13-2014, 17:25
Същото се отнася и за теб, пичага.

s0b1esk1
08-13-2014, 17:35
не съм ти пичага, брат

Rakshy
08-13-2014, 21:15
не съм ти пичага, брат

Ти и брат не си ми, но е неучтиво да се псуваме във форум, така че да.

Slobbery
08-13-2014, 23:14
Благодаря за помощта и на двамата...няма нужда да правите излишни спорове,големи хора сте в крайна сметка. :)