PDA

View Full Version : Виене на свят



lovefootball
08-11-2014, 19:30
Повече от 1 месец ми се вие свят.. Когато съм легнала дори главата ми да е вдигната.. като стана първите 3 сек. добре и после ми става черно, и не виждам нищо нито чувствам, нито чувам. Понякога падам даже. Под очите ми се вдлъбда сякаш..
Какво мога да направя ? Много ми пречи в определени ситуации..

galaxy29
08-11-2014, 21:53
ниско кръвно?
отивай на лекар

420
08-11-2014, 22:05
и аз съм така и няколко познати още, имам чувството че е заради жегата

anonymous708973
08-11-2014, 22:12
Първо, да си израснала много внезапно на височина? Нормално е тогава, тялото ти има нужда да свикне.
Второ, по принцип ли си с ниско кръвно? Ако е така, взимай мерки. Яж по-често, не спортувай гладна, ПИЙ ВОДА!

lovefootball
08-11-2014, 23:30
ne mislq che e ot jegata,zashtoto i drugi sezoni sym bila taka,no mi minavashe.. Hranq se zdravoslovno.. shte ida na lekar,no ne znam kolko skoro,a do togava nqkakvi merki ?

Make me
08-12-2014, 04:55
Ох и аз съм така.
А докато отидеш на лекар пий повече вода и се храни често и по малко.

Chimairah
08-13-2014, 08:20
Ниско кръвно е доста възможен вариант .. и аз съм така
Повече вода... и айранът е много полезен също :) ... Когато ти стане така е хубаво някой да ти разтрие дланите и ходилата ...
Иначе лягаш ... гледаш главата да не ти е на ниско и краката да не са на високо .. Не препоръчвам кафе и шоколад, тъй като уж вдигат кръвното , но на мен кофеина ми действа обратно и го сваля.. може да е само при мен, но все пак... сейфти фърст ..
И ще е хубаво да ограничиш цигарите и алкохола ако използваш такива : )
Ако е това, най-вероятно лекарят ще ти каже същото ...
Имаш ли други симптоми, освен виенето на свят... Някакво изтръпване? Гадене? .. нещо?

lovefootball
08-14-2014, 21:01
Ниско кръвно е доста възможен вариант .. и аз съм така
Повече вода... и айранът е много полезен също :) ... Когато ти стане така е хубаво някой да ти разтрие дланите и ходилата ...
Иначе лягаш ... гледаш главата да не ти е на ниско и краката да не са на високо .. Не препоръчвам кафе и шоколад, тъй като уж вдигат кръвното , но на мен кофеина ми действа обратно и го сваля.. може да е само при мен, но все пак... сейфти фърст ..
И ще е хубаво да ограничиш цигарите и алкохола ако използваш такива : )
Ако е това, най-вероятно лекарят ще ти каже същото ...
Имаш ли други симптоми, освен виенето на свят... Някакво изтръпване? Гадене? .. нещо?

Не пуша, нито пия .. най-много на някой рожден ден малкоо. Изтръпвам и когато съм в това състояние не чувам и почти не чувставам..

Slobbery
08-14-2014, 22:05
Аз имах същия проблем,оказа се ниска кръвна захар.
Пусни си най-добре едни изследвания..:)

bicycle
08-14-2014, 23:16
Пробвай да комбинираш студен и топъл душ. Имах подобрен проблем, но не чак като при теб. При мен беше следното: Ставам от леглото и след 2-3 секунди една черна завеса ми пада пред очите. Лекар ме посъветва под душа да редувам топла и студена вода и имаше ефект.

Chimairah
08-15-2014, 07:23
Варианта е ниско кръвно.. тогава вземи тези мерки, които всички ти описахме по-горе...
Иначе го има и по-лекия вариант - води се страхова невроза или само невроза.. получава се сллед голям стрес (прим ако си имала много изпити .. или си преживяла нещо тежко) .. симптомите са същите просто защото ак ти пада кръвното, но там характерно е и едно странно чувство.. малко подобно на изтръпване отзад в тила и в долната част на черепа.. г-д точно на свръзката м/у врата и черепа... и обливане на вълни ...
Когато ти причернее(независимо какво ти има) , освен разтривката на ходилата и дланите, можеш сама да стиснеш с палец и показалец меката част на ушите и ,стискайки я, да я дръпнеш надолу няколко пъти (все едно се разтриваш) ... това би трябвало да ти проясни пред очите ...
И най-основното е да не се стряскаш и да не се плашиш - става само по-зле...
Ако си навън и ти причернее, седни някъде, за да не рискуваш да паднеш и да се удариш лошо ...
Аз съм така от няколко години - имам ниско кръвно.. и през невроза съм минавала ... Основното е да намериш за себе си начин да се пребориш със случващото се ... кръвното не се лекува, но ако се научиш да се грижиш за себе си правилно, ще ти прави проблеми само при много голяма жега и около месечния цикъл ...
Беше ли вече на лекар?

AngelBelchev
08-15-2014, 07:43
ne mislq che e ot jegata,zashtoto i drugi sezoni sym bila taka,no mi minavashe.. Hranq se zdravoslovno.. shte ida na lekar,no ne znam kolko skoro,a do togava nqkakvi merki ?

Не пропускай закуската и ако имаш време тичай преди нея (редувай тичане с бързо ходене за да не каталясаш бързо) по малко сутрин. Не всяка сутрин, но 1-3 пъти седмично по едни 20 минути да кажем.

lovefootball
08-15-2014, 08:35
Варианта е ниско кръвно.. тогава вземи тези мерки, които всички ти описахме по-горе...
Иначе го има и по-лекия вариант - води се страхова невроза или само невроза.. получава се сллед голям стрес (прим ако си имала много изпити .. или си преживяла нещо тежко) .. симптомите са същите просто защото ак ти пада кръвното, но там характерно е и едно странно чувство.. малко подобно на изтръпване отзад в тила и в долната част на черепа.. г-д точно на свръзката м/у врата и черепа... и обливане на вълни ...
Когато ти причернее(независимо какво ти има) , освен разтривката на ходилата и дланите, можеш сама да стиснеш с палец и показалец меката част на ушите и ,стискайки я, да я дръпнеш надолу няколко пъти (все едно се разтриваш) ... това би трябвало да ти проясни пред очите ...
И най-основното е да не се стряскаш и да не се плашиш - става само по-зле...
Ако си навън и ти причернее, седни някъде, за да не рискуваш да паднеш и да се удариш лошо ...
Аз съм така от няколко години - имам ниско кръвно.. и през невроза съм минавала ... Основното е да намериш за себе си начин да се пребориш със случващото се ... кръвното не се лекува, но ако се научиш да се грижиш за себе си правилно, ще ти прави проблеми само при много голяма жега и около месечния цикъл ...
Беше ли вече на лекар?
Не без личната нямам наравление, а тя е на почивка 2 седмици..

Chimairah
08-17-2014, 08:24
Ами... тя най-много да ти пусне едни кръвни... да се надяваме, че всичко е наред и не е нещо сериозно ! : )