PDA

View Full Version : какво да правя ако харесвам бившия на моя приятелка



anito2000
08-11-2014, 23:18
Здравейте какво да правя ако имам или поне мисля ,че имам чувства към бившия на най-добрата ми приятелка . Не смея да рискувам да я загубя,но и незнам дали изобщо си струва да опитам с него какво да правя?

Slobbery
08-11-2014, 23:20
Зависи колко сериозно е било м/у тях..но и все пак по-добре недей.

LadyDi
08-12-2014, 05:59
Ако сте наистина добри приятелки, няма да имаш проблем да говориш с нея за увлечението си. Тя ще ти каже дали това ще я кара да се чувства неудобно и дали все още няма някакви чувства към него.

nemogadasesetq
08-12-2014, 10:45
Откажи се.

girlwithblueeyes
08-12-2014, 12:22
Говори с приятелката си но не се отказвай от момчето ако наистина го искаш само заради нея .

hey.mistery
08-12-2014, 12:30
Не закачай бившити на приятелките ти. Момчета, колкото искаш. Сама каза, че МИСЛИШ, че го харесваш. Дори да не е било сериозно м/у тях пак е кофти, а ако е било - още по-зле.

Chimairah
08-12-2014, 13:24
На 14 години си.. още толкова момчета ще има... няма смисъл да губиш приятелката си заради глупости.. стегни се, ще си намериш някой по-готин след време ; )

DenicaKostova
08-12-2014, 13:43
Ако все още има някакви чувства към него, изобщо нищо не споменавай, но ако няма, може да поговориш с нея по въпроса.

KristaY
08-12-2014, 14:40
Добре де.. защо да се отказва .. нали са бивши. Разбира се, има значение това от колко време не са заедно, колко сериозно е било и дали ще и бъде гадно. За това седни и поговори с нея. А той има ли нещо към теб?

Amore-Mio*
08-12-2014, 15:34
Не мога да разбера защо ще изгуби приятелката си, като въпросната приятелка и момчето не са заедно. Точно затова не трябва да се отказва, а да говори с приятелката си.

BornToRaiseTheHell
08-12-2014, 20:49
Това с увлечението по гаджето/бившия/ на приятелките често го има. И често не свършва добре-или ти се скарваш или в най-добрия случай отдалечаваш от нея, а пича се осъзнава, че е между две девойки, които заради него вече не са в най-топли отношения и се изнизва в повечето случаи, или просто си губиш най-добрата приятелка напълно нарочно.
По-добре си дръж приятелката, която ако наистина ти е най-добра, няма да е лошо да знае какво става, ако все пак решиш да правиш нещо.

fenkaaa
08-12-2014, 23:23
Зависи колко сериозно е било м/у тях..но и все пак по-добре недей.

Това.

+ независимо колко сериозно е било, говори с нея

sweety933
08-13-2014, 00:32
Не знам, аз имам едно правило, че дали сега има или е имал преди връзка с приятелка, не го пипам.Просто при мен си е така. :D Но зависи от ситуацията, а и има хора и хора.Някои нямат против, други например... знам за две най-добри приятелки, при които едното момиче харесва момче, което не и обръща внимание и нейната приятелка тръгва с него след време и тя не иска нищо общо с нея вече, така че говори с момичето и не си рискувай приятелството за единия мъж, ако наистина сте много близки.

NambyPamby
08-13-2014, 01:14
Има си неписани правила, които за жалост почти никой не спазва в днешно време, затова и се въдят едни приятелства и едни връзки, дето направо лошо да ти стане.
Бивш, настоящ - щом е бил в някакви отношения с приятелката ти просто не се занимаваш. Много сложно, 'щото. Свят широк, толкова да няма мъже, че да се хвърляте при гаджетата на приятелките си... Пък били те и бивши такива...
За мен гаджетата на приятелките ми, камо ли бившите, са асексуални обекти. Може да са големи пичове, да отчета, че са симпатяги от чисто естетична гледна точка и дотам.
Гнусна ми е самата мисъл дори - не ходя с девствени мъже, ясно ми е, че си имат някакво минало, ама бива ли баш това минало да е била някоя анатомична част на някоя от приятелките ми...
Не ме интересува, ако някоя позната тръгне да излиза с някой, с когото съм излизала известно време и не се е получило(случвало се е, имаха връзка даже), познатата ми е позната, колкото да я поздравявам и един път годишно да си пием кафето, с младежа пък си бяхме крайно неподходящи и така. Ама ако някоя от добрите ми приятелки тръгне с мое бивше гадже, с което съм имала дълга връзка/още имам чувства/имало е тежка раздяла, просто ще забравя, че съществува. Приемам го като предателство, това е. Независимо колко егоистично и ограничено звучи.

RapExotic
08-13-2014, 07:31
Щом и е бивш значи нямаш основание да се притесняваш от това как ще реагира тя. Кажи и това, което чувстваш. Тя ако ти е приятелка поне ще ти даде съвет и ще ти каже нещо повече за него.

Christinna
08-13-2014, 08:33
Щом и е бивш значи нямаш основание да се притесняваш от това как ще реагира тя. Кажи и това, което чувстваш. Тя ако ти е приятелка поне ще ти даде съвет и ще ти каже нещо повече за него.

Пълни глупости.. което и да е момче независимо бивше, сегашно, дори и само да са се занимавали за тебе не би трябвало да съществува, камоли да си позволяваш да имаш чувства.

RapExotic
08-13-2014, 08:44
камоли да си позволяваш да имаш чувства.

Чувствата не си ги позволяваш сам. Тях или ги има или не. След като с нея са късали и нещата не са се получили значи ли това, че всичките и приятелки нямат право да си мислят за него? Ако приятелката и е приятелка ще я разбере и няма да прави детински изпълнения на ревност към бившият си.

xXxPETYAxXx
08-13-2014, 09:26
Ако скоро е приключила връзката им въобще го забрави. Ако и е бивш, с когото е ходила преди една година примерно може да поговориш с нея да ѝ обясниш. Ама някак си предполагам, че скоро са скъсали, така че си намери друг обект на желание.

RapExotic Не става въпрос за ревност към бившия, става въпрос за несъобразителност на приятелката. Мен, ако някоя "приятелка" ми тръгне с бившия ще го чувствам като нож в гърба от нейна страна, а не да ревнувам бившия от нея.

Christinna
08-13-2014, 09:26
Точно, че ако приятелката й е приятелка няма да се занимава с хора, към които другата е имала чувства. Въпрос на принципи, очевидно не мислим по един и същ начин.

LadyDi
08-13-2014, 09:34
Толкова сте крайни в изказванията си...
Всичко е въпрос на избори. Чувствата не могат да бъдат спрени, щом се появят, но могат да бъдат контролирани. Ако приятелката е чак толкова важна за теб, избираш да ги подтиснеш. Ако смяташ, че все пак има шанс тя да е окей с това - разговаряш с нея. Но ако една бивша връзка е в състояние да разруши приятелство, то значи основата му не е достатъчно стабилна. Вече, ако сте в една компания и сте нон-стоп заедно, това може да доведе до конфузни ситуации. Затова и всеки преценява обстоятелствата от собствената си камбанария.
Но дайте да направим от всеки бивш евнух, за да сме сигурни, че никога няма да се забърка с някоя наша близка...

anonymous708973
08-13-2014, 12:24
Щом и е бивш значи нямаш основание да се притесняваш от това как ще реагира тя. Кажи и това, което чувстваш. Тя ако ти е приятелка поне ще ти даде съвет и ще ти каже нещо повече за него.

Да бе, нп, направо ще седне да й обясни как обича да му правят свирка.
Щот са приятелки, нали.

Понякога се чудя със задника си ли мислите, дето вика баба ми.

FemaleEyes
08-13-2014, 12:57
Обясни и че харесваш бившия и.

RapExotic
08-13-2014, 17:02
Да бе, нп, направо ще седне да й обясни как обича да му правят свирка.
Щот са приятелки, нали.

Понякога се чудя със задника си ли мислите, дето вика баба ми.

Защо винаги приемате нещата така буквално? Казвам просто, че ако имат истинско приятелство и тя е превъзмогнала бившия си не би трябвало да има проблем с това, че приятелката и го харесва. Може да и даде чисто приятелски съвет, с който да я предпази или поне информира за някой неща, пък вече тя си предценява. За мен бившите са си бивши и не би трябвало да се интересуваш с кого ходят, както и приятелите са си приятели и не можеш да им забраняваш или да им се сърдиш, че ходят с някой, освен ако не е настоящият ти портньор.

anonymous708973
08-13-2014, 20:06
На теория - може би. На практика това приятелство ще се разсъхне в момента, в който не можеш да си отвориш устата и супернеподправено да кажеш "Оооооо, да знаеш Иван/Драган/Петър какви неща ми причини снощииии". Слагам ли си цедка на устата пред близка приятелка - каква приятелка ми е тя?
Представи си - дискотека с компания, бившата ти и твой добър приятел се награбват стабилно, щото са гаджета, нали, пък тя ти е бивша и ти няма защо да ревнуваш. Айде пак си помисли.

Andjyy
08-13-2014, 20:16
Ама ако някоя от добрите ми приятелки тръгне с мое бивше гадже, с което съм имала дълга връзка/още имам чувства/имало е тежка раздяла, просто ще забравя, че съществува. Приемам го като предателство, това е. Независимо колко егоистично и ограничено звучи.

+ 1

RapExotic
08-13-2014, 23:59
Представи си - дискотека с компания, бившата ти и твой добър приятел се награбват стабилно, щото са гаджета, нали, пък тя ти е бивша и ти няма защо да ревнуваш. Айде пак си помисли.

Разбира се, че няма да я ревнувам. Тя ми е бивша, не настояща. Скъсали сме и тя, както и моят приятел са свободни да правят каквото си искат. Стига само той от уважение към мен да ми е казал, че ходи с нея и да не се държи демонстративно твърде интимно с нея пред мен. Ако не го е направил или парадира с това, вече е друг въпрос, но това пак няма да е ревност, а по-скоро непочтеност от негова страна.

anonymous708973
08-14-2014, 05:52
АХА!
Ето го "ако"-то. "Твърде демонстративно" е твърде субективно понятие, ако ме разбираш ;)

RapExotic
08-14-2014, 08:32
Защо да е субективно? То с поведението си ясно се усеща кога казваш: "Виж ме, аз съм с бившата ти и ми е яко. Завиждай ми!" и кога просто е с нея, защото се харесват и няма за цел да ме засегне. Трябва да си голям дебил за да не усетиш кога прекрачваш тази тънка граница.

anonymous708973
08-14-2014, 17:23
Гледай сега, аз съм хващала приятеля си за ръка пред пълна маса с хора и съм го замъквала в тоалетната. Ама не мога да го направя с бивш на приятелка, щото е "прекалено демонстративно" и "прекрачване на границата", нали? Ей заради такива ситуации трябва да си държим отношенията чисти.

RapExotic
08-14-2014, 17:48
Ама чакай, той бившият и няма да им виси нон-стоп на главата, нали? Може да се засекат някъде случайно или да се наложи да прекарат няколко часа в една компания, но това са единични случаи. Значи ли това, че заради тях нямаш право да имаш връзка с човека, когото харесваш?

anonymous708973
08-14-2014, 18:25
Така е, но казах вече - налага ли се да си слагам цедка на устата пред приятелка, каква приятелка е това?
Да чукам на дърво, че засега не съм харесвала бившия/настоящия на приятелка.

draid
08-14-2014, 19:47
Гледай сега, аз съм хващала приятеля си за ръка пред пълна маса с хора и съм го замъквала в тоалетната. Ама не мога да го направя с бивш на приятелка, щото е "прекалено демонстративно" и "прекрачване на границата", нали? Ей заради такива ситуации трябва да си държим отношенията чисти.

Абе момиче, ама защо в тоалетната бе ? Ми то там е пълно с МИКРОБИ !

anonymous895156
08-14-2014, 19:51
Така е, но казах вече - налага ли се да си слагам цедка на устата пред приятелка, каква приятелка е това?

винаги има деликатни теми, които трябва да избягваме

anonymous708973
08-15-2014, 05:34
Мите, така е, но не бих искала да избягвам темата за партньора си - все пак той е съществена част от живота ми, нали? :)
Абе момиче, ама защо в тоалетната бе ? Ми то там е пълно с МИКРОБИ !

Ох, не беше това хайлайтът на поста ми :ДДД