PDA

View Full Version : Пудри за коса



R_922
08-12-2014, 07:32
Здравейте! Чувала съм, че пудрите за обем в косите са алтернатива на вафлите, които правим чрез пресите. Тъй като никога не съм използвала и ми се иска да пробвам, ще помоля някой от вас който ползва или е ползвал да ми препоръча добра марка, от която сте доволни. Благодаря предварително :)

th3on3andonly
08-13-2014, 22:26
Казвам ти веднага - пудрата е Schwarzkopf OSiS Dust It. Не знам обаче дали я продават в магазините за козметика, фризьорката ми ме снабдява с нея.

Evterpa
08-15-2014, 10:13
Охо, и аз се интересувам. Ако дадете още предложения, а и нещо повече за начина на действие, ще сте супер :)

JuStElly
08-15-2014, 15:22
Гледах, че Syoss имат някакви, а и Taft, ако не се лъжа... Ползвала съм и съм доста доволна от ефекта, добре че видях темата, трябва да отида да си взема ^^

R_922
08-15-2014, 16:22
Колко много магазини обиколих, за да намеря пудрата на Schwarzkopf чак не е истина :Д никъде я няма. Явно само от фризьорските салони може да се закупи. Сега се сещам, че можеше да погледна дали в някой сайт го продават. От един магазин си взех тази на syoos. Дано да съм доволнa и от тази марка. :)

Hayashi
08-15-2014, 19:16
Погледни във enzo и strawberry.net.

CoockieMonster
08-15-2014, 19:55
Това, според мен, е един голям рекламен трик- да кажат, че тая пудра заменя вафлите? Искат да кажат, че на моята голяма и тежка коса ще направи обем за три дена, без да пада? Извинявам се, толкова ми държи вафлите. Моля ви, тази пудра е поредното менте...едва ли нещо с такъв ефект и малко по-безвредно ще струва толкова малко и ще се продава така свободно из магазините ;)

Hayashi
08-15-2014, 20:04
Аз си правя обем и със сух шампоан. А косата ми е много, с дебел косъм и е супер тежка. Не виждам защо една пудра да не може да направи същото. Дори някак си, си мисля, че е на същия принцип като сухия шампоан. Валфли никога не съм си правила, защото според мен, стоят потресаващо на всички.

R_922
08-16-2014, 08:32
Явно си зависи от косата, но да ви кажа на мен много ми хареса. Дори вече мисля да зарежа тези преси, за да ми почине косата. След като употребя тази ще проверя в сайтовете и за Schwarzkopf. Много благодаря и жалко само че не при всеки има този ефект. Дано и в нещо друго да се намери алтернатива на вафлите. Някой ако знае нека сподели, защото ще е полезно особено за момичетата които не намират друг начин за обем, освен чрез пресите.

R_922
08-16-2014, 08:37
Аз си правя обем и със сух шампоан. А косата ми е много, с дебел косъм и е супер тежка.
караш ме да отида и да си купя сух шампоан :D ще пробвам и това :D само може ли да споделиш марката :)

Hayashi
08-16-2014, 12:28
Аз ползвам този на Batiste за много тъмна коса. Ефектът е много лек, но на мен ми е достатъчен.

anonymous708973
08-16-2014, 12:43
Откъде поръчваш батисте-то?
Аз съм сменила три марки засега, никоя не ми прави обем - е, да, не ми е залепнала косата за скалпа, ама... никаква разлика иначе.

Hayashi
08-16-2014, 16:01
От супермаркета. При вас в Германия няма ли го? Аз пратих шишенца и в България за майка ми и сестра ми. И двете са много доволни, най-вече сестра ми, която е с мека права и лесноомазняваща се коса без обем.

Аз също съм много доволна. Взех си го най-вече за зимата когато след цял ден носене на шапка късият ми бритон замясва на баница, а да си мия косата всеки ден няма как да стане. И след като се напръскам с него бритонът ми пак си става хубав и обемист.

anonymous708973
08-17-2014, 09:45
Ако под супермаркет разбираш "Карфур", "Алди" и "Лидл", не, няма го. Дори в Dm не съм го виждала...

Lourenço
08-17-2014, 13:29
^ Защо не провериш в Müller или Douglas?

anonymous708973
08-17-2014, 14:55
Мюлер не мисля, че имаме в града, но ще видя в Дъглас, благодаря!

Имаме и специализиран магазин за продукти за коса, но най-евтините сухи шампони бяха по 16 евро, което ми е леко нереално.