PDA

View Full Version : Кинорежисура



Djenka
08-12-2014, 19:36
Здравейте!
Тази година ще бъда 11 клас и започвам да мисля за бъдещето си и затова какво и къде искам да уча занапред.
Насочила съм се към кинорежисура и бих се радвала някой запознат да ми обясни къде ще е най-добре, дали тук, в НАТФИЗ или НБУ, или някъде в Западна Европа, също и как минава процеса на кандидатурата, ще ми трябват ли някакви предварителни знания в тази сфера (т.е. уроци, курсове или нещо такова в тази област), високо ли е нивото на образование тук, добра основа ли ще ми постави, ако по-нататък искам да продължа в чужбина... Ще се радвам някой да ми помогне и да ми разясни за какво иде реч. :)

feel_me19
08-13-2014, 08:57
Ако със сигурност си решила да учиш това, най-добре се насочи към НАТФИЗ. Според мен там ще ти дадат необходимите знания, за да се развиваш по-натам. Съветвам те да се свържеш с някой режисьор, който да те подготви за изпита. А самият изпит горе-долу представлява това: Имаш конспект с пиеси, които трябва да прочетеш и разучиш и да измислиш как ще ги поставиш. 1-ви кръг ти е. 2-ри - монолог. 3-ти вече работа по пиесите. Пада ти се някое действие от пиеса и трябва да представиш пред комисията идеите си. Това една позната, която е кандидатствала ми го каза. Но задължително ще ти трябва подготовка от добър режисьор. Не ходи при разни незнайни хора, които уж разбират от това. Морфов, Добчев, Здравков... Много са. Желая ти успех!