PDA

View Full Version : България



Страници : [1] 2 3 4 5 6 7

SHPAIdURmeN
08-12-2014, 22:59
Категория : Политика
Тема : България

Вие сте. :D
Само изисквам от Вас сериозност.

Ryuko
08-12-2014, 23:21
Остана ли нещо в тази държава, което да не е измама?

http://www.novini.bg/news/227126-как-измамиха-тотото.html

fanton1
08-13-2014, 06:07
какво сериозно има ?
депотатите мислят предимно за себеси и как да станат по-богати , какви ли не глупости са правили само за да спечелят повече тосе видя че страната няма да съществува още много време но явно не всички го разбират ама какво да направим ....

yakuza_
08-14-2014, 07:38
какво сериозно има ?
депотатите мислят предимно за себеси и как да станат по-богати , какви ли не глупости са правили само за да спечелят повече тосе видя че страната няма да съществува още много време но явно не всички го разбират ама какво да направим ....

да, като те гледам ти си един голям бъдещ капацитет :lol:

SHPAIdURmeN
08-14-2014, 12:00
Според вас трябва ли да се забранят гей парадите във България ?

Aeternal
08-14-2014, 13:35
Според вас трябва ли да се забранят гей парадите във България ?

За парадите не знам, но сватбите със сигурност. Без това половината са по-гейски и от парадите.

DarkTemplar
08-14-2014, 13:44
НЕ на безразборното ядене на луканка и хвърлянето на салфетки по дискотеките!
Нека бъдем еколози.

Aeternal
08-14-2014, 13:58
Луканката е майката на нацията... :D

Летящтите салфетки обаче никога не съм ги разбирал.

А и на тея естетичните(разбирай с невисящи генитали) май им е малко работата в кухнята. Една се появи и взе да затваря теми.
Бахти безхаберието.

yakuza_
08-14-2014, 15:31
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4245085

"Пенка, захвърлила бебето си в гората: Не съм раждала бебето, то само падна!"

ВЕЛИКА БАЛГАРИА!

SHPAIdURmeN
08-14-2014, 15:42
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4245085

"Пенка, захвърлила бебето си в гората: Не съм раждала бебето, то само падна!"

ВЕЛИКА БАЛГАРИА!
E, тукa избухнaхa :D

draid
08-24-2014, 21:10
НЕ на безразборното ядене на луканка и хвърлянето на салфетки по дискотеките!
Нека бъдем еколози.

Не пипай луканката, суджука, сланината и ракията, че народа ще те анатемоса.

Да трябва да се забранят гей парадите. Ако искат да забранят с тях и хетеро парадите не ми пречи, нека не се чувстват дискриминирани.

Auriss
08-25-2014, 04:10
Да трябва да се забранят гей парадите. Ако искат да забранят с тях и хетеро парадите не ми пречи, нека не се чувстват дискриминирани
Нямам против и аз. Стига да забранят хетеро браковете, хетеро осиновяванията, за хетеросексуалните двойки да няма държавно субсидирани инвитро процедури и никакъв вариант за сурогатно майчинство ;3

anonymous895156
08-25-2014, 08:25
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4245085

ахахахахаха

draid
08-25-2014, 10:45
Нямам против и аз. Стига да забранят хетеро браковете, хетеро осиновяванията, за хетеросексуалните двойки да няма държавно субсидирани инвитро процедури и никакъв вариант за сурогатно майчинство ;3

Ама нека си се женят бе, на мен не ми пречат стига да не ги гледам на куп по жълтите павета. Нека им субсидират и инвитро, може да пробват да му хакнат зародиша в задника.

Auriss
08-25-2014, 10:50
ахахаха :D ако ти имаха всички отношението в хубав свят щяхме да живеем, ама не стоят баш така нещата

golemiq_korab_minava
08-25-2014, 11:10
Чакай малко. Щом църковния брак между педераси е забранен от църквата, ОТ САМАТА РЕЛИГИЯ са отхвърлени, на вас какво ви бърка, че искате сватбите да забраняват? Или според вас два педала ще отгледат и възпитат правилно едно дете?
Ауриса спри да ги брщиш тези работи.

Auriss
08-25-2014, 11:44
кой говори за църковен брак ?
децата на хомо- двойки в САЩ и Швеция на хартия живеят по-добре

други въпроси имаш ли ?

FunkyPie
08-28-2014, 20:39
Летящтите салфетки обаче никога не съм ги разбирал

те са заместител на пачки с пари

PYMPEL
09-03-2014, 01:22
аз обичам България!

Suupernaturalbro
09-03-2014, 21:49
Защо не дадете някоя идея как да се оправи българия вместа да я подигравате? Защо българите само се оплакват и подиграват един (на) друг шоубизнеса ви показва по обратния начин...особено хип хоп артистите...

SHPAIdURmeN
09-04-2014, 06:46
^
Тогaвa ти бъди първият в тaзи темa. Дaй някоя идея със удоволствие ще прочетa нaписaното от теб.

PYMPEL
09-04-2014, 12:26
аз обичам България!

шегувам се, не знам дали я обичам

SHPAIdURmeN
09-05-2014, 19:14
Приятно четене и гледане (на които им се занимава и ги интересува) ! :

Информацията, която съм дал е свързана по м/д си !

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BB%D1%83%D0%B6%D0%B1%D0%B0_%E2%80%9E%D0% 92%D0%BE%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%B0_%D0%B8%D0%BD%D1%8 4%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F%E2%80% 9C

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D 0%BD%D0%B0_%D1%80%D0%B0%D0%B7%D1%83%D0%B7%D0%BD%D0 %B0%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%BD%D0%B0_%D1% 81%D0%BB%D1%83%D0%B6%D0%B1%D0%B0

http://csdpo.eu/ - не е толкова голямо значение за преглед

http://meteff.blog.bg/politika/2013/07/25/koi-naznachi-dragomir-dimitrov-za-shef-na-nrs.1133505

SHPAIdURmeN
09-05-2014, 19:42
Ето и още за нашата малка приятно корумпирана страна. :D
Mисля, че това би ви било доста по интересно за четене.


https://www.bivol.bg/wldrashkov.html

golemiq_korab_minava
09-09-2014, 13:33
Честито, стартира новия сезон на Биг бродър! Защо ли.............................................. .................................................. .......................в Русия са забранени подобни идиотизми?

Aeternal
09-09-2014, 13:47
Честито, стартира новия сезон на Биг бродър! Защо ли.............................................. .................................................. .......................в Русия са забранени подобни идиотизми?

Щото там са си идиоти по дефоулт.

defender
09-09-2014, 13:50
Щото там са си идиоти по дефоулт.

Седя си готино и се чудя, може ли да се спори с човек с подобна логика. ......................... И вече нямам нужда от отговор.

Aeternal
09-09-2014, 13:53
Седя си готино и се чудя, може ли да се спори с човек с подобна логика. ......................... И вече нямам нужда от отговор.

Ходи лапай руски пишки някъде другаде. Продажник

golemiq_korab_minava
09-09-2014, 13:55
Напротив. Защото нашата политика ЧРЕЗ МЕДИИТЕ има за цел да ИЗТЪПИ и ОЛИГОФРЕНЧИ цялото ни подрастващо население с подобни гейски предавания.

defender
09-09-2014, 13:55
Ходи лапай руски пишки някъде другаде. Продажник

Все едно гледам себе си, когато говоря на тема вяра с някой сатанист.

Май трябва да намаля оборотите.

Aeternal
09-09-2014, 14:00
Напротив. Защото нашата политика ЧРЕЗ МЕДИИТЕ има за цел да ИЗТЪПИ и ОЛИГОФРЕНЧИ цялото ни подрастващо население с подобни гейски предавания.

За съжаление пазара определя предаванията. И е тъжно, че тоя тип предавания са най-гледани.
Аз у нас телевизора го ползвам единствено за да гледам филми през HDMI. Чат-пат да гледам новини.

golemiq_korab_minava
09-09-2014, 14:11
Еми пазарна икономика бре!

Да, най-гледани са и ако се организира протест против тях, контра протестът ще е 100 пъти по-голям.
Но, ако ги нямаше и хората не бяха чували за подобни неща, щяха някак си да бъдат възпитавани по по-културен начин!
Както преди всички са слушали и наслаждавали на българските песни от малки, защото чалга не е съществувала!
И на Слънчев бряг са правили културни концерти и народни хора, а не стриптиз.
ТакА че въобще не ми обяснявай как преди 89-та година българите са били също толкова деградирали. Може да са били ограничени, но поне са кротувани и всички са живеели в една по МОРАЛНА среда като цяло.

Така... моралът с напредването на модернизацията изтънява все повече.

Защо ли вече има дефицид на кадърни и умни фигури в България? Всички изчезнаха! Няма хора, които да направят нещо, а и да има, на тях не им се занимава с вече плачевно многото малки хора.
Това не го казвам аз, ами и Кеворк Кеворкян в предаването на Диков. А Кеворкян е умна фигура.

defender
09-09-2014, 14:13
За съжаление пазара определя предаванията.

Той иначе е капиталист, но съжалява, че пазара определя предаванията.

anonymous895156
09-09-2014, 14:14
дефицид на кадърни и умни фигури в България

как ще има дефицид, нали ти си тук

golemiq_korab_minava
09-09-2014, 14:16
с евреи помаци не си пиша

golemiq_korab_minava
09-09-2014, 14:18
та Великия ни пазар определя кой да учи висшО и го прави така, че всички да могат да го учат!

defender
09-09-2014, 14:26
то капитализма си е нещо като религия, а Великия Пазар е божеството, а хора като митака са нещо като проповедници.

Мислите ли, че Великия пазар се саморегулира или някой все пак има влияние върху него.

Aeternal
09-09-2014, 18:01
Той иначе е капиталист, но съжалява, че пазара определя предаванията.

Да, щото на пазара му харесват чалги и златки.

anonymous908491
09-09-2014, 18:16
Ходи лапай руски пишки някъде другаде. Продажник

Хасане, време е да си ходиш в родната Турция.

defender
09-10-2014, 21:05
Кристалина Георгиева става зам.-председател на ЕК и комисар по бюджета

ПП: И какви са ползите за България от това?

Aeternal
09-10-2014, 21:16
Хасане, време е да си ходиш в родната Турция.

Сиганите нямат право на глас щом става въпрос за България.
Обратно в Индия, манго.

ПП: колко малоумен педерас трябва да си за да обичаш чужда държава повече от родната.
То мангалите изобщо дали са наясно с тея понятия?

defender
09-10-2014, 21:29
в капитализма думата любов не съществува, как ще обясниш опитите да се позволи добиване шистов и въглищен газ в Добруджа.

Как ще обясниш спирането на АЕЦ Белене и позволяване да се строи 7-ми блок на АЕЦ Козлодуй на по-скъпа цена от цялата АЕЦ Белене.

Тва от любов към родината ли е или...

Aeternal
09-10-2014, 21:46
в капитализма думата любов не съществува, как ще обясниш опитите да се позволи добиване шистов и въглищен газ в Добруджа.

Как ще обясниш спирането на АЕЦ Белене и позволяване да се строи 7-ми блок на АЕЦ Козлодуй на по-скъпа цена от цялата АЕЦ Белене.

Дойдохме си на думата. Преките руски интереси в България/

Ти имаш ли справка за цените на АЕЦ-а и реактора? Щото е пълна мъгла и аз се отказах да търся.
За какво ни е тоя АЕЦ?
Ние и сега изнасяме евтиния ток от козлодуй в чужбина, а в България се продава скъпия от ВЕИ.
Още един АЕЦ ще е средство само да се напълни някоя дебела гуша и да се вдигнат още повече цените на тока.


Обясни ми ти обаче нещо, в България сме 100% енергийно зависими от Русия.
Газът - руски.
Петролът - руски.
Рафинерията която преработва петрола - руска
АЕЦ-а работи по руска технология и с руски горива.

Защо ни е толкова скъп бензина, бе? Някакъв израз на братската руска любов ли е?
България е седма по скъп бензин - http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=2085740
Защо ни е скъпа газта?

defender
09-10-2014, 21:58
Рафинерията която преработва петрола - руска

Защо ни е толкова скъп бензина, бе? Някакъв израз на братската руска любов ли е?
България е седма по скъп бензин - http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=2085740
Защо ни е скъпа газта?

„Лукойл Нефтохим-Бургас“ АД е собственост на Lukoil Europe Holdings B.V.
А Lukoil Europe Holdings B.V. е 100% собственост на компанията – майка Lukoil Oil Company (Company Overview of Lukoil Europe Holdings B.V., http://investing.businessweek.com/research/stocks/private/snapshot.asp?privcapId=12870379 ).

Изясняването на собствеността на компанията-майка ОАО „Лукойл“ показва интересни неща: вижте факсимилето на е структурата на акционерния капитал в ОАО „Лукойл“. Какво пише там? Пише, че почти 77 % от акциите принадлежат на гигантската, базирана в Холандия банкова ING Group, притежавани през нейното руско поделение ИНГ банк „Евразия“, което притежава на 100 %
(ОАО „Лукойл“, Структура акционерного капитала, http://www.lukoil.ru/static_6_5id_213_.html ). Истината за Лукойл е следната – тази компания, ерго нейните поделения, вкл. „Лукойл Нефтохим Бургас“ Ад са собственост на една от банковите династии."

defender
09-10-2014, 22:16
"ДКЕВР е изпратила две жалби до ЕК за предоставяне на неправомерна държавна помощ на "американските" ТЕЦ-ве и ВЕИ-та"

http://dnesplus.bg/%28F%28vcte5xcWflOIVChIl-uX-JZ455hjYuj3MRtE2rI-OtKaOvljVyweAuzQOOBkjvNFIAzneJD5JzQMop0HzSUXWOEtF3 RRlNuguzg4Wp28QG35xjgMyRG-boDFgqGdDbsQUPMxH7nTV9fUFXa38UQRofWhHGBc8OzVUaPCe5 sOmGQ1%29%29/News.aspx?n=662232

defender
09-10-2014, 22:24
"цента на руския газ за чуждестранните потребители. Обикновено въпросът за цената на тази стока става актуален, ако се влошат отношенията на Русия с някоя от страните купувачи.

В момента най-евтин газ от Русия получават стратегическите й партньори, посочва Ермаков. Това са Беларус (186 долара за 1000 кубични метра), Армения (189 долара), Приднестровието (240 долара).
Най-много плащат страните от бивша Югославия - Македония (564 долара), Босна (515 долара), Словения (486 долара). В тази група са традиционно хладните към Русия Полша (528 долара) и Чехия (503 долара), както и присъединилата се се към НАТО България (501 долара)."


Май трябва да се сърдиш на политиците.... Държим се враждебно, а искаме аванта.

golemiq_korab_minava
09-11-2014, 10:35
Те и на Украйна беше евтина газта, че и щяха да им помагат с 10 милиарда, ама като смениха топката, изведнъж заживяха на дълг и поскъпна всичко за тях, та чак стана война.
Значи, как очаквате, да сме член на ЕС и НАТО, да правим квото ни кажат от Брюксел, да имаме най-малоумното правителство и да получаваме каквито и да са отстъпки и прочие от Русия?

Да, зависими сме, защото от 89-та година Запада не ни помогнал с нищо, за да използваме Американски технологии и тнт. на изгодни цени, защото капитализма драги ми - е сери върху слабия, дои силния.

SHPAIdURmeN
09-11-2014, 11:06
защото капитализма драги ми - е сери върху слабия, дои силния.


И насери чужди фирми у слабия и му източи всякакви природни богатства изтощи го до край. После му предлагаш бол пари, а той слабия горкия си мисли, че спасителите са дошли .

Кажи ми ? Просто това не е ли добре измислено, а ?

defender
09-11-2014, 11:13
Кажи ми ? Просто това не е ли добре измислено, а ?

даже слабия му плаща и такса за членство в тази схема.

Aeternal
09-11-2014, 11:14
И насери чужди фирми у слабия и му източи всякакви природни богатства изтощи го до край. После му предлагаш бол пари, а той слабия горкия си мисли, че спасителите са дошли .

Кажи ми ? Просто това не е ли добре измислено, а ?

Ироничното е, че това се е случвало вече.
25 години не можем да се възстановим ;Д

SHPAIdURmeN
09-11-2014, 11:19
Точка по въпроса. Схемата е уникална :D

Нещастието на силния е, че нищо не е трайно. Поне това, което е създадено от човекЪ

golemiq_korab_minava
09-11-2014, 11:21
За чуждите фирми и инвестиции обаче малко си противореча. България е с най-лошата бизнес среда и много фирми ни избягат. От една страна те може да са ни полезни и да вкарват пари и работни места в държавта ни, но самите ние ги прецакваме, ние им серем на чужденците и ги точим до предела, за това те не се чувстват сигурни у нас.
Обаче от другата страна - именно чуждите мега фирми изместват българските, изместват самата държавата.?

defender
09-11-2014, 11:32
да не забравяме, че зародиша на капитализма е започнал с разграбването богатсвата на Византия от западните варварски племена.
Сега мишена за плячка е Русия. Нищо ново под слънцето.

После Африка им беше колония.
После откриха Северна Америка изтрепаха индианците и я колонизираха.



ПП: Вълка козината си мени, нрава не.

SHPAIdURmeN
09-11-2014, 11:34
но самите ние ги прецакваме, ние им серем на чужденците и ги точим до предела, за това те не се чувстват сигурни у нас.


Eто ти положителната страна на корупцията в страната ни.


За чуждите фирми и инвестиции обаче малко си противореча. България е с най-лошата бизнес среда и много фирми ни избягат. От една страна те може да са ни полезни и да вкарват пари и работни места в държавта ни,


И затова не са много полезни. Да, до една страна са, но от друга, никак.
Давам пример : Бе дошла една фирма (френска), която имаше за цел да открие добри химици, е откри ги. После инвестира пари във българските лаборатории (на специфично място във страната ) . Та тези химици си свършиха работата, като откриха добри формули за различни козметични продукти. Естествено след като даден химик измисли дадена формула, тя принадлежи на него (химикът). Та на френската фирма и се налага да изкупи дадената формула от химикът. Фирмата дава някакви си 1000лв. на химика(който не е виждал такива пари и щрака с пръсти, като си мисли, че е на изгода + онези му припомнят, че са инвестирали във лабораторията му. И той от там нататък се чувства задължен/длъжен, без никои да го кара да приеме тези никакви пари.). А такава формула да си я изкупиш от (да кажем ) френски химик би струвала 5000 евро.

Оставям те сам да си правиш изводите от този пример, разбира се не е единствен порода си(пример).

П.С. Ние също имаме добри български бизнесмени.

golemiq_korab_minava
09-11-2014, 12:16
А тези 1000 лв в българската фирма са 300 лв, АКО има въобще такава. И за това този български химик ще отиди да работи за френската, а ако не му отърва ще замине във Франция, където ще може да си изкара тези 10 бона.
Всички знаем, че чуждите идват тук, защото им излиза най-евтино.
Само че аз мога да дам и пример, как чужденец желае да инвестира в нещо, но нашите нарочно го изнудват и той се отказва.
Знам, че вече някой от горе много умело натиска и прави невъзможно не само реализацията на малкия и среден бизнес, но и на по-мащабни проекти, независимо дали са от българи или от чужденици..

SHPAIdURmeN
09-11-2014, 12:22
Само че аз мога да дам и пример, как чужденец желае да инвестира в нещо, но нашите нарочно го изнудват и той се отказва.

Разбира се, че има и такива които ги е грижа, колкото и странно да изглежда.



Знам, че вече някой от горе много умело натиска и прави невъзможно не само реализацията на малкия и среден бизнес, но и на по-мащабни проекти, независимо дали са от българи или от чужденици..


Приятно четене и гледане (на които им се занимава и ги интересува) ! :

Информацията, която съм дал е свързана по м/д си !

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BB%D1%83%D0%B6%D0%B1%D0%B0_%E2%80%9E%D0% 92%D0%BE%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%B0_%D0%B8%D0%BD%D1%8 4%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F%E2%80% 9C

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D 0%BD%D0%B0_%D1%80%D0%B0%D0%B7%D1%83%D0%B7%D0%BD%D0 %B0%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%BD%D0%B0_%D1% 81%D0%BB%D1%83%D0%B6%D0%B1%D0%B0

http://csdpo.eu/ - не е толкова голямо значение за преглед

http://meteff.blog.bg/politika/2013/07/25/koi-naznachi-dragomir-dimitrov-za-shef-na-nrs.1133505

Кораб ако си пропуснал да прочетеш това^.

defender
09-11-2014, 12:42
Междувременно в България

Цигани без ден трудов стаж с палати и бутикови коли

Може ли безработен без нито ден трудов стаж през живота си да кара луксозни лимузини, да е накичен с килограми злато като коледна елха и да живее в триетажен палат с прислуга?!

„Единият ни обясни, че имал доходи от Германия. "

http://www.struma.com/sinya-lampa/pognaha-romskiya-ministur-na-lyubovta-za-nezakonen-palat_60748/



ПП: Финансиране по линия на ЕС за интегриране на ромите? То тва верно са си доходи от Германия :D

SHPAIdURmeN
09-11-2014, 12:45
Междувременно в България

Цигани без ден трудов стаж с палати и бутикови коли

Може ли безработен без нито ден трудов стаж през живота си да кара луксозни лимузини, да е накичен с килограми злато като коледна елха и да живее в триетажен палат с прислуга?!

„Единият ни обясни, че имал доходи от Германия. "

http://www.struma.com/sinya-lampa/pognaha-romskiya-ministur-na-lyubovta-za-nezakonen-palat_60748/



ПП: Финансиране по линия на ЕС за интегриране на ромите?


Личи си, че живееш в що-годе голям град и си нямаш представа от случващото се около теб :D

defender
09-11-2014, 12:47
^
В смисъл..

golemiq_korab_minava
09-11-2014, 12:49
^
В смисъл..

В малките градове циганите отдавна са на власт и са по-богати от турците и българите...

SHPAIdURmeN
09-11-2014, 12:50
^
В смисъл..

Нямаше да задаваш въпроси, как циганите имат такива пари. Ами вече щеше да си знаеш отговорът. Затова казах, че .....

defender
09-11-2014, 12:55
В малките градове циганите отдавна са на власт и са по-богати от турците и българите...
е, аз какво казвам, (може би не сте ме разбрали).

Просто предполагам от къде може да им са парите.
Европейски фонд за интегриране на ромите?

В селото на дядо ми в техния район нямаше "цигани", а сега изведнъж много "цигани" си купиха или си направиха нови къщи там, откъде тия пари. Една къща отсреща се продаваше за 40 000 лв. и едни "цигани" я купиха, паралии, ама се чудя от къде. сега и БМВ кара.

defender
09-11-2014, 13:08
Ами вече щеше да си знаеш отговорът. .....

И какъв е отговорът? Откъде са парите им.

Аз съм питал един ром и той ми каза че имали пари, защото някакъв техен роднина починал в чужбина и от там им били дали обезщетение .

Друг ми каза, че бил в Гърция на работа.

И повече нищо не казват.
Звучи ми нелепо.

SHPAIdURmeN
09-11-2014, 13:25
В селото на дядо ми в техния район нямаше "цигани", а сега изведнъж много "цигани" си купиха или си направиха нови къщи там, откъде тия пари. Една къща отсреща се продаваше за 40 000 лв. и едни "цигани" я купиха, паралии, ама се чудя от къде. сега и БМВ кара.
Да е навсякъде стана така. Ние пък си имаме Orange county.



е, аз какво казвам, (може би не сте ме разбрали).


И ти мен не си ме разбрал.



Просто предполагам от къде може да им са парите.
Европейски фонд за интегриране на ромите?


Както казах, ако наистина живееше в по малък град или в някво село, ако щеш. Нямаше да предполагаш откъде идват парите, а вече щеше да знаеш.

Но стига сме спорили, кой кого не разбрал и защо не го е разбрал. Надявам се , вече се разбрахме :D

Трикове на циганите № 1 : Ta, тези пари идват, наистина от цигани, които "работят" и работят във чужбина.
Тези които "работят" използват социалните системи на държави, като Испания, Белгия, Германия(там трудно се получават номерата, ще уточня номерата по надолу), имаше още няколко страни, но ги забравих.
Сега ще ти кажа едната схема, поне за тази, която аз знам, сигурно има и още други.
Както циганите правят в България, раждат 50 хиляди деца и започват с детски и всякакви средства, които им дават пари, така и правят във страни като Испания и Белгия, отново си раждат 50 хил. деца и понеже в тези страни (посочените), социалната им система е добре развита, циганите се възползват от нея. Ако циганетата се възмутят, че не им се дават пари понеже не бачкат, започват да говорят, как държавата не спазва своята социална политика и че нарушава човешките права, и бам онези остават с вързани ръце + използват циганите, като средство за гласуване също както в България и така им дават парите отново, според броят деца. Та и в Испания и Белгия, ситуацията с циганите е много зле и тази ситуация прилича на тази във България.
Относно наистина работещите цигани. Ем те са като роби, има един главен, който знае езика и управлява парите на тези, който са отишли да бачкат. Съответно циганите , който са отишли бачкат за този, който знае езика и оправя сметки и т.н. Този, който знае езика, разбира се прибира пари, а тези които не го знаят и бачкат също прибират и пращат у дома (на семействата си във България). < Като цяло тази схема със работещите цигани въобще не ми е ясно, как успява да действа ефективно. Сигурно и там има някаква вид корупция(измама).
Трикове на циганите № 2: Това са циганите, които си стоят в България. Този вид цигани се наричат алоджии. Тези господа, използват жените си, които по телефона (или по интернет) зарибяват Турски богаташи или богаташи някъде на запад, като пращат снимки на поп фолк певиците и казват " Ето това е моята дъщеря и ще се ожениш за нея" :D
Колкото и лудо да звучи , онези богаташи се хващат на тези лъжи и започват да пращат пари и то много хубави солидни суми.

defender
09-11-2014, 13:31
ми не знам, може и така да е.

Аз имам доста познати включително роднини дето са в чужбина и един не е успял да си построи къща като се върне.

Сега има един приятел дето е в чужбина на една плантация за броколи, получава на ден по 80 евро надница. Като се върне ще го питам дали ще има пари за къща и БМВ.

SHPAIdURmeN
09-11-2014, 13:33
ми не знам, може и така да е.


Kaзах ти това, което знам :D и уви следял съм наистина действа при тях, само не знам, как действа схемата със наистина работещите цигани. :D

В Румъния, ако си ходил. Е пълно със палати, които изглеждат, като мини версия на палатите на мексиканските картели. (но те повече източват парите на Великобритания)

defender
09-11-2014, 13:42
"За периода 2014-2020 г. България ще получи общо 7,2 млрд. евро от фондове на ЕС (текущи цени), като 5,1 млрд. евро от тях ще дойдат от ЕСФ и от ЕФРР. Най-малко 28,7 % от тази сума ще бъде разходвана от ЕСФ, като най-малко 20 % от нея ще отиде за насърчаване на социалното приобщаване и борба с бедността. Последната сума може също да финансира мерки, свързани с ромите."

ПП: Струва ми се по-вероятно парите им да са от тук.

defender
09-11-2014, 13:55
Създателят на партия ОТОМАН Юзеиров: Не признавам Трети март! „Аз съм българче” няма място в училище!

"Не празнувам Трети март, не признавам този празник. Ще се кандидатирам за президент, а брат ми Али ще ми е вицепрезидент. България трябва да стане федеративна република и тогава ще върнем старото турско име на Търговище – Ески Джумая....

“Аз съм българче” няма място в училище, иначе да учим и “Аз съм турче”. Против съм смесените бракове, доказано е, че са вредни. "

http://www.plovdivmedia.com/22782.html


:D

SHPAIdURmeN
09-11-2014, 14:41
Създателят на партия ОТОМАН Юзеиров: Не признавам Трети март! „Аз съм българче” няма място в училище!

"Не празнувам Трети март, не признавам този празник. Ще се кандидатирам за президент, а брат ми Али ще ми е вицепрезидент. България трябва да стане федеративна република и тогава ще върнем старото турско име на Търговище – Ески Джумая....

“Аз съм българче” няма място в училище, иначе да учим и “Аз съм турче”. Против съм смесените бракове, доказано е, че са вредни. "

http://www.plovdivmedia.com/22782.html


:D

Te такива партии са изкуствено направени. Перфектен начин да разделяш и владееш.

anonymous908491
09-11-2014, 14:47
Сиганите нямат право на глас щом става въпрос за България.
Обратно в Индия, манго.

ПП: колко малоумен педерас трябва да си за да обичаш чужда държава повече от родната.
То мангалите изобщо дали са наясно с тея понятия?

Циганин или педерас съм, избери едното, аз теб съм те определил като олигофрен от турски произход.
Много отворени сте турците с НАТО зад гърба и пишка в задника.

SHPAIdURmeN
09-11-2014, 14:51
Ще ви помоля... Без малоумни караници в тази тема !

Aeternal
09-11-2014, 15:33
Циганин или педерас съм, избери едното, аз теб съм те определил като олигофрен от турски произход.
Много отворени сте турците с НАТО зад гърба и пишка в задника.
Що, не може ли да си и двете, може дори и траверс да си? Не си българин, от там нататък няма значение какъв си. Просто поредния промит лумпен.

anonymous908491
09-11-2014, 15:40
Не си българин, от там нататък няма значение какъв си. Просто поредния промит лумпен.

Ти нали си българин, кво като се казваш Хасан и се кланяш по 5 пъти на ден към Мека, това не ти пречи да си българин.

yakuza_
09-11-2014, 15:54
Че тука всички мангали имат роднини, които са "сервитьорки" (явно това е циганския жаргон за проститутка) в Полша.

Aeternal
09-11-2014, 20:56
Създателят на партия ОТОМАН Юзеиров: Не признавам Трети март! „Аз съм българче” няма място в училище!

"Не празнувам Трети март, не признавам този празник. Ще се кандидатирам за президент, а брат ми Али ще ми е вицепрезидент. България трябва да стане федеративна република и тогава ще върнем старото турско име на Търговище – Ески Джумая....

“Аз съм българче” няма място в училище, иначе да учим и “Аз съм турче”. Против съм смесените бракове, доказано е, че са вредни. "

http://www.plovdivmedia.com/22782.html


:D
Тоя колко е тъп...
" В България се извършва геноцид над турците – същият като Арменския геноцид в Турция. "

Косвено признание за Арменския геноцид => за тези думи в Турция щяха да го пратят в затвора, а той тъпака вместо да се благодари, че има правото на свободно мислене тръгнал формата на дръжавно управление да променя.

" Има ли между тях етнически българин, евреин, арменец?
- Да. Имаме един българин, един евреин, един Харе Кришна. Аз даже не я познавам тази религия. "
:D :D :D, papugai, тоя с Кришната да не е някой от вашите?

golemiq_korab_minava
09-11-2014, 21:16
2006 година Саддам Хюсеин е обесен демократично в новото правителство на Ирак.
Демокрация.
Защо в България ни забраняват обесванията? Хиляди еко организации ни санкционират за жестокост към животните? Нали сме демокрация?

Aeternal
09-11-2014, 21:32
2006 година Саддам Хюсеин е обесен демократично в новото правителство на Ирак.
Демокрация.
Защо в България ни забраняват обесванията? Хиляди еко организации ни санкционират за жестокост към животните? Нали сме демокрация?

.... :D :D Каква демокрация бе?
Това си беше чиста екзекуция. Поръчана, аранжирана и изпълнена от САЩ.

Остана да ревем и за смъртното наказание.


Невежеството и незнанието почти винаги водят до разгаряне на крайния шовинизъм, смешното е, че у нас той е насочен към чужда държава.

Nam3less3
09-11-2014, 23:19
Няма нищо антидемократично в екзекуциите.

Примерно ако някой крадец и убиец убие някой роднина докато краде из имота ни, разбира се че ще искам смъртна присъда за него. Никой няма право да решава вместо мен, все пак справедливостта, отмъщението или прошката са право на всеки човек, не някакви костюмирани тъпанари да го осъдят на 5 години, че после пак да излезе от затвора и да продължи.

golemiq_korab_minava
09-12-2014, 06:42
Чакай, малко бре, момче! Нали ФАЩ избиха половин милион хора, за да свалят лошия диктаро в Ирак да вкарат демокрация. И след тва позволиха обесването... Яко, нали?

Ама на нас не давате ;( плач...

Та, така.. постигнали успех и победа, или просто създадоха цяла Ислямска държава :D :D


Пачи.

yakuza_
09-12-2014, 07:40
Съдят го според законите в Ирак. Човека беше избил кюрди с кашоните, с химическо оръжие. Едва ли е очаквал нещо различно.

SHPAIdURmeN
09-12-2014, 09:09
Тоя колко е тъп...
" В България се извършва геноцид над турците – същият като Арменския геноцид в Турция. "

Косвено признание за Арменския геноцид => за тези думи в Турция щяха да го пратят в затвора, а той тъпака вместо да се благодари, че има правото на свободно мислене тръгнал формата на дръжавно управление да променя.


:D
Тази партия ОТОМАН е създадена с тип разделяне на народа. На този пич(Г-н Юзеиров ) са му платили за да създаде партията. Както ще се очаква ще има хора, на които въобще няма да им хареса казаното от Г-н Юзеиров. Точно тези хора ще отида при другата партия, която предлага по различното, по националното, тази партия, която би подкрепила националните герой.

Този случай ми напомня, преди години, когато избраха ГЕРБ, тогава лидерът на партията на ДПС, се бе изразил доста крайно срещу българският народ. Тогава всички напук гласуваха за ГЕРБ, естествено защото и бяха ядосани на думите му.

Разделяй, владей !

defender
09-13-2014, 20:48
Вижте колко сме бедни според Евростат

http://www.dnesplus.bg/News.aspx?n=675265

defender
09-15-2014, 12:38
Резилът на политиците на 15 септември!

"Росен Плевнелиев, откри учебната година... Драконовски мерки за сигурност бяха взети за височайшата визита. Той пристигна в гимназията зорко охраняван от служителите на НСО, а в гимназията бяха взети невиждани до момента мерки за сигурност. Учениците бяха прекарвани един по един през детектор за метал, което предизвика вълна от смях и недоволство.

Оформиха се опашки пред детекторите, някои от учениците не издържаха на опашките и се тръгнаха от церемонията по откриването на учебната година."

http://www.snews.bg/bg/statiya/rezilat-na-politicite-na-15-septemvri:53552

ПП: Да не ти идва президент в училището. :D

defender
09-18-2014, 11:52
България е лагер за тренировки на терористи

"България е една спокойна страна за среща и дори за тренировки на подобни групировки като "Ислямска държава". Ние не можем да ги спрем, те идват като официални посетители на държавата. Това заяви експертът по сигурността Иван Бояджиев.

Наблюдението трябва да се започне от бежанската вълна. В такъв голям поток 100% има агенти на чужди разузнавания, на Ал Кайда, сега вече и на "Ислямска държава", само че ние проспиваме това нещо, заяви Бояджиев...

"Ислямска държава" е нова страница в историята на тероризма... Ако тази организация атакува някъде, това ще е в Европа, не в САЩ или Англия, смята Бояджиев."


http://news7.bg/predavania/newsroom/vsichki-videa/balgariya-e-lager-za-trenirovki-na-teroristi/108919#.VBrGaaMbYQp

draid
09-18-2014, 13:23
Съдят го според законите в Ирак. Човека беше избил кюрди с кашоните, с химическо оръжие. Едва ли е очаквал нещо различно.

И до ден днешен не е доказано наличието на заводи за химическо оръжие или използването на такова в Ирак. Това си беше чиста пропаганда на база на която си позволиха операцията в Ирак. Обесването на Садам беше една от най-големите грешки, както и нахлуването в Афганистан и дестабилизирането на Сирия. Сега всички ще сърбаме попарата която надробиха с отслабване на тия държави, защото позволиха на Ислямска Държава да си вее коня. На всичко от горе сега Обама се надяваше Иран да му свърши мръсната работа със спирането на ислямистите.

Aeternal
09-18-2014, 13:51
Афганистан си беше ясен, талибаните там се бяха развилняли много сериозно и бяха спрели почти цялото производство на опиумен мак.
Такава суша беше настанала, че в Русия минаха на 'крокодил'.
Така че, иронично, но американската окупация в Афганистан спаси руски животи. Или полуживоти.

SHPAIdURmeN
09-18-2014, 14:51
Афганистан си беше ясен, талибаните там се бяха развилняли много сериозно и бяха спрели почти цялото производство на опиумен мак.
Такава суша беше настанала, че в Русия минаха на 'крокодил'.
Така че, иронично, но американската окупация в Афганистан спаси руски животи. Или полуживоти.

True that :D

defender
09-19-2014, 12:55
„Градски транспорт“ АД във Варна фалира, 700 души остават без работа

"Днес е последният срок за паричен поток към "Градски транспорт" и ако това не се случи, търпението на работниците и служителите, които отлично знаят какви бакии има в „Градски транспорт“, ще излязат на бунт. Защото чашата е преляла, препълнена от години наред безобразия в предприятието."

http://nakratko.bg/category/58/61154/

ПП: след миньорите

defender
09-23-2014, 09:41
Първите 3 минути

http://youtu.be/XjP-BX91w1o

defender
10-08-2014, 13:31
Българите близо два пъти по-бедни за 7 години в ЕС

По данни на КНСБ издръжката за живот е нараснала с близо 50%, а доходите са останали на нивата от 2007 г.

http://btvnews.bg/article/bulgaria/ikonomika/balgarite-blizo-dva-pati-po-bedni-za-7-godini.html

DarkTemplar
10-08-2014, 13:52
Проблемът с ниските доходи е национален, не на ЕС. Съюзът дава достатъчно под формата на оперативните програми и проектите по тях, а ЕК ни упреква за корупцията и клиентелизма в държавата ни (т.е. иска да спазваме правилата), но властимащите ни не отбират от дума. Получава се "мижи, да те лажем", типично по български.

DarkTemplar
10-08-2014, 14:27
http://store.picbg.net/pubpic/9E/C6/e8633d2fbd699ec6.jpg

sad, but true

anonymous908491
10-08-2014, 14:52
Съюзът дава достатъчно под формата на оперативните програми и проектите по тях, а ЕК ни упреква за корупцията и клиентелизма в държавата ни (т.е. иска да спазваме правилата), но властимащите ни не отбират от дума.

Теб само с много силни наркотици могат да те излекуват, дори не съм сигурен, че е възможно, иначе щеше да е реалност Планетата на маймуните.

defender
10-09-2014, 05:48
президента бил щастлиФТ ве

http://youtu.be/Eg0obGVxFgY

defender
10-11-2014, 23:14
https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/10629601_724025037646397_8303329961443270192_n.jpg ?oh=9f0982874580e136e413a3065c1d93ae&oe=54BF7A36

демек "модерен фашизъм"..

Aeternal
10-12-2014, 06:29
Ти и фашизъм не знаеш какво е, хаха
трагедия.
Твоите господари в кремъл са спецове по него, иди на обяснителен курс.

defender
10-12-2014, 10:27
брат, ае да не ме завличаш на ниско ниво на заядливо съществуване...

Aeternal
10-12-2014, 12:54
брат, ае да не ме завличаш на ниско ниво на заядливо съществуване...

Какъв брат си ми ти на мен, бе?
Ако исках да се заяждам имам много по-съществени неща за които мога да те захапя.

В момента обаче говорим за политика.
А ти все още живееш в студената война и мислиш само в една плоскост с две крайности(полюса) като оперираш с понятия от 20ти век, които дори не разбираш.
Прави квото искаш, само не се пиши 'умерен националист' и 'патриот' защото си най-обикновен лицемер.

defender
10-12-2014, 13:11
Какъв брат си ми ти на мен, бе?

не се дръж като "битов фашизоид", брат

можеш да се поучиш от Ауриса.

defender
10-12-2014, 15:42
Aeternala кво се е надул :D

golemiq_korab_minava
10-12-2014, 15:52
само да вмъкна, че за период от 25 години не може да се говори за история... завършена

defender
10-12-2014, 15:56
В смисъл

golemiq_korab_minava
10-12-2014, 16:11
смисъл, това, че не е никак дълъг този период, а това означава, че промените не могат да бъдат категорично поставени, че чак да се лъжем кой живеел през 20-ти или 19-ти век. Еми, тъй както сме устроели новата система, така и много други неща свързани с миналото може да се случат.

golemiq_korab_minava
10-12-2014, 16:15
puk i za 25 godini na nishto ne mojem da se nauchim

defender
10-12-2014, 16:21
аха, чакай влака тогава още толко (ако оцелееш до тогава), аз и пеша да тръгна по-бързо ще стигна.

Кажи го това на Германия, Италия или Япония как се възстановиха след Втората Световна.
Или пък на Чехия.

Виж бе, дори и в Албания имат по-добри пенсии.
Югославия след толко дълга война и въпреки това сега Сърбия почти не ни отстъпва по стандарт на живот.
А Гърция е във фалит и са по-добре като заплати и пенсии.

golemiq_korab_minava
10-12-2014, 16:28
Ами не случайно сме били под турско 500 години ..

defender
10-12-2014, 16:29
офф, ок

defender
10-12-2014, 16:41
щом държава във фалит имат воля да дават по-добри заплати от нашите, представи си.

Айде добре, да кажем, че няма пари за добри заплати, ами тогава да се направи така, че вместо да взема държавата по-малко от 1% концесия от добива на злато, ми да взема 50% и хоп, хазната ще се напълни за увеличение на пенсии и то за да могат хората поне да имат за най-важните човешки нужди - да си платят тока и парно, вода и храна, а не да живеят луксозно.
То това и на дете ще му дойде на ума, стига да има добра воля.

не може да получаваш 600 лв. заплата, а разходите за ОСНОВНИ човешки нужди да са 1000 лв. на месец, ето сега пак увеличават тока и от там всичко.

golemiq_korab_minava
10-12-2014, 16:49
ave кво злато хахаххаа Ако имаше някъде злато щеше да го уграбят още преди 1320 години :Д

defender
10-12-2014, 16:50
тъдъммммммммм,
убре



http://youtu.be/-fj2kw1ro5k?t=1m32s

defender
10-12-2014, 22:31
хм, филмче

https://www.facebook.com/video.php?v=1464667513799270

defender
10-13-2014, 11:57
Инж. Марин Белоев: Южен поток ще донесе Ренесанс за варненската икономика

"Ще донесе ли според вас тръбопроводът “Южен поток” ползи за България?
Строителството му ще се отрази много положително и ще има много позитивен ефект върху всички фирми, които ще участват в изграждането му. Досега не сме имали такъв мащабен строителен обект в България...
Ползите за България от изграждането и бъдещата експлоатация на газопровода “Южен поток” са очевидни. Наред с икономическите възможности за развитие на строително-монтажните фирми, участващи в изграждането му, България ще участва пряко в осигуряването на енергийната сигурност на Югоизточна Европа, а това ще й даде по-добър геополитически статут. Нейният глас би могъл да стане по-значим и да се чува повече на всички международни форуми.
А за Варна и Варненска област това означава буквално Ренесанс за местната икономика. На базата на гарантираните благодарение на тръбопровода доставки на големи количества газ на изгодни цени, може да се възвърнат някои производства на тежката химия в Девня, в това число възстановяването на мощностите за PVC."


http://www.novini.bg/news/243295-%D0%B8%D0%BD%D0%B6-%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%BD-%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D0%BE%D0%B5%D0%B2-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4-novini-bg-%D1%8E%D0%B6%D0%B5%D0%BD-%D0%BF%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%BA-%D1%89%D0%B5-%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D0%B5%D1%81%D0%B5-%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%81%D0%B0%D0%BD%D1%81-%D0%B7%D0%B0-%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D1%81%D0%BA%D 0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D0%BA%D 0%B0.html


ПП: фобите мразачи (на които омразата е водещ принцип за вземане на решения), да кажат нещо. Интересно ми е как те ще виждат нещата от "омразната" гледна точка.

golemiq_korab_minava
10-13-2014, 14:09
Ave to vuv varna mnogo mashtabni proekti se otkazaha da se vodqt kato razbraha kak deistvat ot tim i mafiata ni v upravlenieto.
Uverqvam te fefendi, che polzite ot ujen potok osven vremenno tormozene na rabotnici, drugo nqma da stane

defender
10-13-2014, 14:15
vremenno tormozene na rabotnici,

споко, щом не искаш тебе няма никой да те тормози да работиш, ти ще си си гладен и щастлив

ПП: не бъди вафладжия

Auriss
10-13-2014, 14:17
Инж. Марин Белоев: Южен поток ще донесе Ренесанс за варненската икономика


(...) ще има много позитивен ефект върху всички фирми, които ще участват в изграждането му.
Ползите за България (...) са очевидни. (...) развитие на строително-монтажните фирми, участващи в изграждането му

А за Варна и Варненска област това означава буквално Ренесанс за местната икономика. (...) може да се възвърнат някои производства на тежката химия в Девня, в това число възстановяването на мощностите за PVC."


Баш на ренесанс ми звучи това. Ама сигурно хейтя.

defender
10-13-2014, 14:19
ми така се е изразил човека, какво да коментирам, ясно е че иска да каже, че ще е за добро.

golemiq_korab_minava
10-13-2014, 15:45
споко, щом не искаш тебе няма никой да те тормози да работиш, ти ще си си гладен и щастлив

ПП: не бъди вафладжия

Дефенди. Пак не разбираш какво искам да кажа. Теоретично ЮЖЕН ПОТОК ще откаже положително въздействие като още повече от другаде не можем на изгодно да добиваме газ, НО ДОКАТО В ОБЩИНАТА група олигарси направляват всичко - парите отново няма да отиват за народа. Тоест на работниците няма да им се повишат доходите и условията по-добре, от тези които загинаха в завода за оръжия.
А да не говорим какви екологични щети може да донесе една евентуална авария (което винаги става рано или късно). Море няма да остане. Плюс това избрания терен на тръбите минават през едни толкова хубави наши гори, че от тях не остана дървесина.

defender
10-13-2014, 15:58
Това вече си е вътрешен проблем, който народа трябва да си го реши, това не означава, че сам по себе си Южен поток не ни носи полза.

Така, че все пак малко или много Южен поток ще е крачка напред.

То по твоята логика като има такива олигарси, дай нищо да не правим ами да ходим да умираме.

А и дори и така да е, то тези олигарси си имат фирми в които ще наемат хора, за да се върши работата, а иначе като няма работа и поръчки и такива проекти, няма да се наемат и работници, дори ще се освобождават.

А като отхвърлим Южен поток и той мине през Турция и тогава к*р за нас, Русия пак ще си прокара газта към Италия и Сърбия - където Южен поток се одобрява и е добре е дошъл.

Само при нас някои хора още избиват комплекси от миналото.

defender
10-13-2014, 16:09
Плюс това избрания терен на тръбите минават през едни толкова хубави наши гори, че от тях не остана дървесина.

Загубите ще са по-малко от ползите (а и все пак дървета не се ядът) в Сърбия дори ще им построят и нова магистрала заедно с Южен поток.

А и колко гори ще се изсекът, сигурно широчината ще е колкото да се построй един лифт или шосе.

ае стига лицемерни доводи изсмукани

много по-голям проблем е например застрояването на плажовете по Черноморието.

а и дървета се садят.

golemiq_korab_minava
10-13-2014, 16:20
... Нека първо решим вътрешните си проблеми, какво ще кажеш? Ако не бяха те, 25 нямаше да затъваме. А не да пълним разни изроди с още куп богатства, за да има с какво да продължават да ни залъгват и да робуваме. Ми според мен е по-хубаво да стигнем на границата на живота и смъртта, за да се осъзнаем и възпротивим, защото сме свикнали винаги някой да слушаме от една страна, а от друга искаме да печелим много без да работим. Ето това са масови случаи. Всеки иска от нулата на върха да се качва без да има нито качествата.
Друг е въпроса, че Южен поток в дългосрочен план така ни обвързва, че ще трябва отново не ние да определяме доходите, които ще плащаме, ами и Русия и ЕС. :Д

defender
10-13-2014, 16:20
корабе, също забравих да те питам как си го представяш капитализма без олигарси, банкери и крупни корпорации.

Обясни що за животно е това.


... Нека първо решим вътрешните си проблеми, какво ще кажеш?

добре ти чакай, то индустриалния свят ще седне да те чака, даже ако искаш ще ти купи и баничка да хапнеш нещо, докато те чака.

даже хамериканците като те почакат малко, може и една две военни дивизии да ти пратят, че по-бързо и демократично да почне да мислиш, не за друго.

golemiq_korab_minava
10-13-2014, 16:21
ххахахаха Съдят се дърветата, ама друг път. Ще има да чакаш да засадят нещо и докато порасне, за да излезе някво борче.

golemiq_korab_minava
10-13-2014, 16:24
корабе, също забравих да те питам как си го представяш капитализма без олигарси, банкери и крупни корпорации.

Обясни що за животно е това.
Ами я отиди да видиш как живеят в Германия, Швеция... Как са го направили?!

Е, разбира се, че ние няма да го направим, ама дефенди, какво предлагаш ?

defender
10-13-2014, 16:28
ххахахаха Съдят се дърветата, ама друг път. Ще има да чакаш да засадят нещо и докато порасне, за да излезе някво борче.

Ахааа, хванах те, ти трябва да си някакво зелено човече от Марс.
Такъв размах на мисълта не може да е земен.

yakuza_
10-13-2014, 16:29
Баш на ренесанс ми звучи това. Ама сигурно хейтя.

Човека има съкращение инж. пред името, комунистическата му фамилия няма нищо общо с тая работа, случайна е. (кратка справка в интернет)

defender
10-13-2014, 16:31
Ами я отиди да видиш как живеят в Германия, Швеция... Как са го направили?!

ми това са може би най-социалните държави в Европа. (говоря за европейски тип социална държава, а не комунистически-репресивен тип)

Аз мислех, че говориш за САЩ или Великобритания

golemiq_korab_minava
10-13-2014, 16:37
Ахааа, хванах те, ти трябва да си някакво зелено човече от Марс.
Такъв размах на мисълта не може да е земен.

не е нужно да си зелено човече, за да се грижиш за родината ти.. За мен нашата природа е една от най-важните. А вече е почти унищожена... изсичат вековни гори в резерватите, избиха дивеча (буквално) , 3баха селското ни стопанство.. От кога мислиш, че става това? Още от времето на Тодор Живков е преселението... а от там и изчезването на всичко българско..

golemiq_korab_minava
10-13-2014, 16:39
ми това са може би най-социалните държави в Европа. (говоря за европейски тип социална държава, а не комунистически-репресивен тип)

Аз мислех, че говориш за САЩ или Великобритания
Аз така и не разбрах, какво е твоето решение?! Или просто трябва да реализираме разни проекти на Русия!?

defender
10-13-2014, 16:42
хората като нямат работа от големи проекти като Южен поток, пак ще изсекът горите за да се прехранват и то много повече ще ги изсекът.

Примери колкото щеш.

А и дървената мафия не спи.

Ако не се лъжа циганското гето изсякло цяла гора близо до Стара Загора.

defender
10-13-2014, 16:45
Моето решение е, че България има нужда от големи проекти като Южен поток.

Питай ги Германците при строежа на Северен поток колко дървета са изсекли, като ми ги даваш за пример.

Казах ти, стига с лицемерните доводи.

golemiq_korab_minava
10-13-2014, 16:49
Не обвинявай циганите, които го правят от НЕГРАМОТНОСТ и за да оцеляват. Виновните са със завършено висше в най-различни фирми, включително ДЪРЖАВНИ.. Горските, които никой не може да ги хване в гората..... Но как да живеят с 300лв?!

Ами и с Южен и без южен пак ще ги секат. . . ако не стане някаква значителна промяна.. която трябва ние да направим... наша е държавата?! Не я заслужаваме... Интелигенцията се изсели... Лоша работа.

golemiq_korab_minava
10-13-2014, 16:51
Моето решение е, че България има нужда от големи проекти като Южен поток.

Питай ги Германците при строежа на Северен поток колко дървета са изсекли, като ми ги даваш за пример.

Казах ти, стига с лицемерните доводи.

Те са си научили урока германиците по отдавана.... сега да видиш как внимателно приценяват екологичните оценки!?
А моето мнение е, че дори да го реализират големия проект.. ако сме дупедавци на всички както е сега.. няма да има полза от тези проекти..

defender
10-13-2014, 16:52
Ами и с Южен и без южен пак ще ги секат. . . ако не стане някаква значителна промяна.. която трябва ние да направим... наша е държавата?! Не я заслужаваме... Интелигенцията се изсели... Лоша работа.

Добре, като не искаш проекти като Южен поток промяната ще дойде виртуално като целия народ станем IT специалисти.

defender
10-13-2014, 16:55
.. ако сме дупедавци на всички както е сега.. няма да има полза от тези проекти..

Всички са дупедавци, не си мисли, че германците са някакви супер-хора.
кофти ми е да слушам хора с пораженческо мислене.

golemiq_korab_minava
10-13-2014, 16:57
Добре, като не искаш проекти като Южен поток промяната ще дойде виртуално като целия народ станем IT специалисти.

Аз кога съм ти казал, че не искам нещо?! Все ми е тая, не съм специалист. Нито го искам, нито не. Знаеш ли защо?
Ама южен поток ли е всичко ве!? За тва ми е неутрално. Виж цялата ни индустрия къде е? И сега един южен поток, който ще обслужва ЕС и Русия ще ни избави, така ли? Естествено, че искам, кой не иска работни места?!

defender
10-13-2014, 17:00
Кой ти казал, че Южен поток е всичко, но просто се заговорихме за Южен поток, баси.
Друга възможност, например е Шистов газ, неговото добиване е доста полезно за горите, стават като джунгли, даже малко по-добре.

Спирам, явно няма се разберем, брат.

golemiq_korab_minava
10-13-2014, 17:02
Всички са дупедавци, не си мисли, че германците са някакви супер-хора.
кофти ми е да слушам хора с пораженческо мислене.

Ами точно българите сме ДОКАЗАНИ дупедавци и манталитетът ни е такъв . Гледаме само чуждото, не искаме и да се интегрираме. Това е истината. Е, ако бъркам, с кво си обясняваш техния просперитет?! Има качествени народи и не толкова... Иди в Ирак, квото да им направиш, те пак ше се колят, КАКТО в цялата им история. Виж циганите...
ЛОШОТОЕ Е,че тук има голяма корупция заради мизерията най-вече по всички нива.

defender
10-13-2014, 17:10
Гледаме само чуждото, не искаме и да се интегрираме. Това е истината. Е, ако бъркам, с кво си обясняваш техния просперитет?! Има качествени народи и не толкова..

ми аз не искам да се интегрирам и да бъда обезличен в някаква безлична маса, искам да си имам самосъзнание на българин мога спокойно да съм приятел с европейците и без да е нужно да се обезличавам или да си продавам къщичката.

Ми аз не се мисля за по-малко качествен избиващо в някаква робска безхарактерност. Но и не се мисля за нещо повече, че да се държа като Бай Ганьо, вижте ме кой съм и къв съм тарикат.

golemiq_korab_minava
10-13-2014, 17:12
ми аз не искам да се интегрирам и да бъда обезличен в някаква безлична маса, искам да си имам самосъзнание на българин мога спокойно да съм приятел с европейците и без да е нужно да се обезличавам или да си продавам къщичката.

нямах предвид това, но е факт, че не сме направили нищо дори за себе си, нали, защото все се подчиняваме на някого. Това не е интеграция, ами путкинизация.

defender
10-13-2014, 17:20
аха, затова ли имаме 4 вонени американски бази за който американците не ни плащат никакъв наем. За това ли Мариците са дадени на Американци и ни продават тока за 160 лв., а го произвеждат за 60 лв.
Затова ли чужда задокенска фирма ни прибира златото и ни дава по-малко от 1% концесия.
Затова ли електрическите ни регулатори са чужди държавни фирми.

Каква точно печалба имаме от това.

Сигурно Русия ни е виновна.

А да банките, имахме 2 български банки, а едната я фалираха.

Да не говоря и за валутния борд, как ни прави васали на Запада.
както и да е.

defender
10-13-2014, 17:29
Нека бъдем европейци, супер, ама айде това да не прекъсва връзката ни със здравия разум.

golemiq_korab_minava
10-13-2014, 17:41
Какви примери даваш? Мерси, че потвърждаваш думите ми, че сме путки. И за какво злато говориш пак БЕ?!

Не, ние нямаме НИКАКВО производство, че да печелим от нещо. За тва не ми обвинявай валутите. НИЕ СМЕ КОНСУМАТОРИ..

Русия е същата, само че тя има много природни ресурси, които продава ... Никой не купува руски лади :(

golemiq_korab_minava
10-13-2014, 17:46
И като излезем от ЕС, какво ще правим с Русията? Сърбия защо и тя се обръща към ЕС? Кво направи толкова много Русия за Сърбия?!

golemiq_korab_minava
10-13-2014, 17:47
Що не я предпази войната?!

golemiq_korab_minava
10-13-2014, 17:48
Да ве, защо не й помогна?!

SHPAIdURmeN
10-13-2014, 18:45
Добавям нещо към разговорът за горите.

Холандците от доста време бяха казали, че съжаляват за окепазяването на природата си и бяха съветвали останалите да не правят същата грешка.

anonymous895156
10-13-2014, 18:46
патриотични войни

SHPAIdURmeN
10-13-2014, 18:56
патриотични войни
so deep, i can see adele rollin' there :/

Нямам търпение да ги гледам. Чудя се, с масло или само със сол да си хапва пуканките, тогава.

yakuza_
10-13-2014, 19:04
аха, затова ли имаме 4 вонени американски бази за който американците не ни плащат никакъв наем. За това ли Мариците са дадени на Американци и ни продават тока за 160 лв., а го произвеждат за 60 лв.
Затова ли чужда задокенска фирма ни прибира златото и ни дава по-малко от 1% концесия.
Затова ли електрическите ни регулатори са чужди държавни фирми.

Каква точно печалба имаме от това.

Сигурно Русия ни е виновна.

А да банките, имахме 2 български банки, а едната я фалираха.

Да не говоря и за валутния борд, как ни прави васали на Запада.
както и да е.

Ти чуваш ли се?! Ако го няма валутния борд, ще връщаш кашони, ама на пункт в Сърбия.

Какво значи български банки? Те са акционери дружества, имат си устав, управителен съвет, акционери. Ако българските банки бяха към ЕЦБ, нямаше да имат шанса да я изпразнят.
Знаеш ли какво е регулатор? Това е ДЕКЕВР, който се води изцяло от българи, които нямат общо с ЧЕЗ/ЕВН/ЕОН и тн. Ако са корумпирани е друг въпрос, както и това колко разбират от тия неща. Другото което е, нито една от тия компании не е държавна.

defender
10-13-2014, 20:08
патриотични войни

мислиш ли че патриотизма е вроден и е условие за пълноценен живот.
В смисъл в човека чувството на самосъхранението не е ли един вид патриотизъм към себе си.
Да се обичаш, не е ли патриотизъм към себе си, щото ако не се обичаш ми ти как ще живееш щастлив, ти ако не се обичаш ще си депресиран или комплексиран, няма да си щастлив.

Тоест патритозма не е ли необходимо услови за щастие, а глобализацията иска да ни го отнеме, да глобализираш човека не означава ли да го разградиш, това природно ли е.

Aeternal
10-13-2014, 20:22
А интернационала мразиш ли?

defender
10-13-2014, 20:28
не, не го мразя, но едновременно с това искам да имам родина и дом където да съхранявам себе си

така, че двете могат да се комбинират

това е повикът на природата,

Auriss
10-13-2014, 21:16
да се 'обичаш' е признак на доста неща, за повечето от които (по мое мнение) трябва да се пият хапчета, но до патриотизъм как го докара не ми е ясно. Ей че пак си бягал от часовете по етика и право.


Патриотизъм (на гръцки: πατριώτης — съотечественик, πατρίς - отечество) означава любов, обич към родината и желанието за опазването ѝ. Възхищение от националните постижения, привързаност към родната земя, език и традиции.

Социологът Макс Вебер, застъпвайки теорията за насилието, дефинира понятието държава като „човешка общност, която на определена територия претендира успешно да притежава монопола върху легитимното физическо насилие.“[3]

Поправи ме ако греша, но по думите ти излиза, че ти се идентифицираш с държавата, от която произхождаш. Ерго, логично следствие е да мериш и остатъка от човечеството със същата мяра. Това, от своя страна, е съвременното определение за думичката расизъм :). Не съм съгласен с употребата на конкретно тази дума ; не знам кой е започнал да я ползва по толкова тъп начин, но утре ако кажеш, че скандинавците са депресари, ще те обявят за расист :}} .Няма да е учудващо ако подобно изказване излезе от устата на човек с твоя мироглед.

Глобализация, социално, е точно обратното на изписаното досега. Аз не виждам нищо лошо.

За разните мошеници-милиардери ще се съглася и някой ден може да седнем да си полафим, 'щото мога цяла книга да ти изпиша дори само за филмовата индустрия и лайната са не до шия, ами достатъчно да се удавиш в тях, но алчността е проблем на човечеството, не на системата. Та честно казано ми е през *** кой ще лапа и от коя държава идва - докато има мишки, които да се продават, ще има и как да се папка. Справка - 45г. 'социализъм' .

defender
10-13-2014, 21:27
Поправи ме ако греша, но по думите ти излиза, че ти се идентифицираш с държавата, от която произхождаш..
Глобализация, социално, е точно обратното на изписаното досега.

За тебе май има само два цвята черно и бяло (патриотизъм и глобализация), а между тях не съществува нищо и ако не си патриот, то задължително трябва да си глобалист, ами не съм съгласен. Не бъди човек на крайностите.

EDIT: Защо думата патриотизъм да е задължително да я свързвам само с родината, патриотизъм е може би любов към познатото, към своята си среда (пък било то душевна или физическа), която те кара да се чувстваш добре и готино. И съпротива срещу това, което НАСИЛА иска да ти отнеме средата и наруши това готино чувство, а ако нямаш тази съпротива ти ставаш роб на чужда среда, която не е твоята си среда дето се чувстваш готино. Изгубваш се, разграждаш се в тинята и ставаш тиня.

defender
10-14-2014, 10:50
Aeternal майка, кво става с тебе майка, кажи бе майка, защо да не искаш да ти казвам брат, бе майка, защо се правиш да изглеждаш застрашително като актьор от бг сериал.

defender
10-14-2014, 20:52
"От гледна точка на необратимостта на демократичните процеси в България преходът е приключил".
Росен Плевнелиев

ПП: свърши прехода и сега кво, .......................... х*й

а да и постна пица

Auriss
10-14-2014, 21:00
Aeternal майка, кво става с тебе майка, кажи бе майка, защо да не искаш да ти казвам брат, бе майка, защо се правиш да изглеждаш застрашително като актьор от бг сериал.

дифендИ , не се гъбаркай с мен, майка

defender
10-14-2014, 21:07
Атака иска медиите на утрешните консултации при президента

Прочети повече на: http://www.novini.bg/news/243966-%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%BA%D0%B0-%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D1%83%D1%82%D1%80%D0%B5%D1%88%D0%BD%D0%B8%D1%82%D 0%B5-%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%81%D1%83%D0%BB%D1%82%D0%B0%D 1%86%D0%B8%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B7%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D 1%82%D0%B0.html


ПП: Браво на Атака, нека всички видят

defender
10-14-2014, 21:15
дифендИ , не се гъбаркай с мен, майка

http://media.ifun.ru/y/r/yrj1nlhx.gif

yakuza_
10-14-2014, 21:22
Атака иска медиите на утрешните консултации при президента

Прочети повече на: http://www.novini.bg/news/243966-%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%BA%D0%B0-%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D1%83%D1%82%D1%80%D0%B5%D1%88%D0%BD%D0%B8%D1%82%D 0%B5-%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%81%D1%83%D0%BB%D1%82%D0%B0%D 1%86%D0%B8%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B7%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D 1%82%D0%B0.html


ПП: Браво на Атака, нека всички видят

Жалко, че избирателите на Атака имат нулева политическа култура и за пореден път гласуваха за партията, която крепеше последното правителство, загуби време и ресурси на България.

defender
10-14-2014, 21:24
брато, политическия живот и поведение в парламента, не е като на събрание в махалата.

yakuza_
10-15-2014, 06:30
Не е като да си почиваш по време на работа в Куба, Париж, да правиш пиянски скандали в германските авиолинии, да биеш хора по магистралите, да теглиш пари на името на хора от твоята партия, да казваш, че си против някоя партия, а в същия момент да й осигуряваш кворум, да вкарваш педофили в парламента, да слугува на чужди държави. Амен!

golemiq_korab_minava
10-15-2014, 06:38
defender, ти с какво образование си?
Как може да подкрепяш партията държала толкова дълго време турците , БСП и Герб на власт?

defender
10-15-2014, 10:49
"България е колонизирана след 1997 г. От тази дата българите работят за чужд интерес. Всичко, което беше построено с труда на нашите бащи и майки, го заграбиха чужди компании. Много от заводите бяха закрити, защото бяха конкуренция на западните фирми. Останалите бяха взети за стотинки и сега носят печалби на западни наднационални компании.
Такава чужда колониална фирма е “Дънди прешъс”, която печели милиарди от нашето злато и оставя 1,5% такса. Такава е “Нефтохим” - монополист, който печели милиарди от високите цени на горивата на гърба на обедняващия българин. Такива са ЧЕЗ, ЕВН, Енерго Про - монополисти, които вдигнаха с 200% цените за последните 7-8 години и печелят милиарди годишно на гърба на обедняващия българин. Такива са веригите от супермаркети “Била”, “Кауфланд”, “Лидл”, “Метро”, “Карфур”, които поставят на колене българските производители на месо, мляко, зеленчуци и плодове, изнудват ги с цени и срокове за плащане и на практика ги ограбват за сметка на собствените си високи печалби. Те включват в сметката на своите клиенти дори такса "рожден ден", за да празнуват с парите на българите рождените си дни. Деветдесет и осем на сто от стоките в най-агресивно рекламиращата се верига "Лидл” са вносни. Тези монополисти стъпват в България с активната помощ на всички правителства от 1997 г. до днес и получават привилегии за сметка на българските производители и търговци."

Волен Сидеров

ПП: лъжа ли е, майка

defender
10-15-2014, 10:53
"Купуваш храна, плащаш ток, телефон, вода, бензин, теглиш заем - пълниш чужди каси
Оборотът на германската верига Кауфланд за 2011 г. е 821 млн. лв, на холандската "Метро" - 728 млн. лв., на австрийската "Билла" - 454 млн.лв., на германската "Лидл" - 372 млн. лв., на холандската "Карфур" - 209 млн. лв., на белгийската "Пикадили" - 185 млн. лв., на холандската "ТМаркет" - 125 млн. лв."

ПП: ............., майка?

yakuza_
10-15-2014, 11:07
Кой е виновен, че българските вериги не струват? Дай да изгоним всичките чужди инвеститори и тия всички продавачи, управители, доставчици, складови работници и тн., къде ще работят? МАЙКА!? Нефтохим си е на Лукойл, които са руска компания. В Румъния ги разследват за укриване на данъци, не виждам защо и тук не го правят, след като са 10 години на загуба, явно нещо не е наред.
Не знам какво очакваш да стане, никой чужд инвеститор няма да стъпи в България, ако печалбата му е 2000 лв. на месец. Как ще правиш нови инвестиции, ще печелиш, ще подновяваш активи?

defender
10-15-2014, 11:09
defender, ти с какво образование си?


ок за рб ше гласувам, че да ми се дигне образованието, имунитета и потентността и на гаджИто циците.

defender
10-15-2014, 11:15
"Днес най -голямото предприятие у нас е германската фирма "Аурубис" АД, която е притежател на МДК - Пирдоп. Годишите приходи на "Аурубис" АД са 4 млрд. долара. Това можеше да е оборотът на българския МДК - Пирдоп, ако не беше продаден за стотинки. Най-бедната в ЕС държава - България, спонсорира най-богатата - Германия, с 4 милиарда долара годишно."

Волен Сидеров


ПП: да живеят германските доходи, да живеят великите германци богати, Амеииин.

Ще ги цункам по дупИтата да се смилят берем малко и Меркел отпусне помощ по 200 лв. за град Мизия за бедстващите след наводнението

yakuza_
10-15-2014, 11:38
"Аурубис България", който с годишен оборот от 1,5 милиарда евро е второто по значимост предприятие в страната

Значи при болен 2 млрд. евро отнякъде си идват?
А правиш ли разлика между оборот(приход) и печалба? Доста си лесен за манипулиране като гледам. Аз ще ти я разкрия, печалба = оборот - разходи.

golemiq_korab_minava
10-15-2014, 14:07
Дифендере. Абе, ако някой ти каже истината, това означава, че той ще ти помогне ли????

Дифендере. Във всички изказвания на Волен никъде не чух да изявява КАК ще промени нещо, освен, че щял да ни изкара от ЕС, унищожи ей така всички монополи, та закрие всички дългове и договори които имаме с цял СВЯТ от предишните ни правителства. Та знаеш ли тогава кво ще стане? Ще се биеш с чистачките за един хляб, който ще струва един милион лв...

Не се прави на толкова глупав. Болен се е залепил за Русия и единственото, което прави е да обслужва техните интереси.

golemiq_korab_minava
10-15-2014, 14:10
Кво предлага, я сподели. Да се национализират всички неща и нова диктатура? За да смучи парламента? Да заличи ДПС като ни вкара във война с турците? Аз мисля, че нито едното. Неговата работа е да седи винаги на едно ниво в управлението, колкото да съществува.

defender
10-15-2014, 14:19
за 10-ти път казвам, че системата като цяло е прецакана, но не видях за кого друг да гласувам или трябваше да не гласувам, бях на кантар, това е.

Добре говорят и правят аналогии с Орбан в Унгария и Льо Пен във Франция, това е, дали ще го изпълнят е друг въпрос.
Стига си ми дуднел, защо съм гласувал за тях.

Или няма да гласувам или за сега за тях, ако не сменят ценностите.
Ако и те се окажат като другите, спирам да гласувам - няма да гласувам на за хора, които не искам, защото видиш съм бил имал някакъв дълг да гласувам, пък ако ще и да ми свалят звезди.

Да имам избор само между кофти хора, е все едно да нямам избор.

golemiq_korab_minava
10-15-2014, 14:27
Какво говорят ВЕ? УЖАСТ. ТРЯБВА да си отвориш очите ,и мозъка.. гласувай си като дъртите бабички по традиция, щото БСП също много хубаво говори.

defender
10-15-2014, 14:30
Какво говорят ВЕ? УЖАСТ. ТРЯБВА да си отвориш очите ,и мозъка.. гласувай си

къв ти е незадоволения проблем ве и какво общо има с мене.

С нещо съм нарушил законите ли, че съм гласувал, какво искаш още от мене?

А ако не съм нарушил законите, къв ти е незадоволения проблем.

defender
10-15-2014, 14:41
ей, харпун, амаха. :D

golemiq_korab_minava
10-15-2014, 14:43
ти си кат пенсионерите на пазара :D ... престани да говориш за избори.

defender
10-15-2014, 14:46
то и ти да си със 150 лв. пенсия щеше не да говориш ами и песни да пееш за изборите.
ти какво искаш, ако пенсиите зависеха от червената шапчица или снежанка, за тях щяха да говорят.

golemiq_korab_minava
10-15-2014, 14:50
само че пенсиите не зависят от червената шапчица , а те ще гласуват за нея.
тоест- не разбират, не знаят, ама са основните гласуващи в България - 90%: :Д

golemiq_korab_minava
10-15-2014, 14:53
знаеш ли, колко малък процент сме хората като теб, мен, ауриса атернал, които полагаме някакъв напън да мислим по тези теми в политиката и за държавата, въпреки че някои стигаме до изводите да не гласуваме? аМИ много малко...
не че форума е пропищял, ама освен нас друг пише ли в раздела?!

defender
10-15-2014, 14:57
ми хората имат супер много проблеми за най-нужни човешки нужди, да не мислиш, че им остава много време да мислят, когато си на ръба.





.

Auriss
10-15-2014, 14:59
ти сериозно ли ?
аз влизам тука да се поплюя с някого. Не си вади изводи за на хората умствения капацитет на база т'ва че не се дъвчат с околните като избесняли псета.
Толкова по-добре, че сме само няколко човека в тоя раздел. Остатъка от човечеството сигурно си има по-продуктивни занимания.

golemiq_korab_minava
10-15-2014, 15:03
това мога на 100% да го кажа за бачкащите по 12 часа на ден родители, но ти да видиш студентите как живеят и много други хора, които са уж бъдещето на страната.

defender
10-15-2014, 15:04
ооо, аверчето на Бил Гейтс.

ми това, че имаш време да влизаш тука, може просто да означава че си свободен от битовизма.
.
Аз познавам хора дето все за нещо бързат, все за нищо нямат време, всичко трябва да е на всяка цена. Може би психика.

BlauMeise
10-15-2014, 17:51
ми хората имат супер много проблеми за най-нужни човешки нужди, да не мислиш, че им остава много време да мислят, когато си на ръба.

Обикновените хорица си живеят мизерно, едвам свързват двата края, даже единия край. Никой не може да промени действителността. Няма място за самосъжаление, трябва да се бяга от тук.

defender
10-15-2014, 17:55
няма къде да бягаш, като гледам как настъпват алчните корпорации и технологиите, скоро света ще се превърне е един голям световен концлагер.

просто логика, не казвам че съм 100% прав.

JDeel
10-15-2014, 22:06
Ами за жителите на една държава, държавата също си е един вид корпорация. Нашата е по-нескопосана и по-зле организирана в сравнение с всички наоколо, но в сравнение с миналото така или иначе търпи постоянно развитие... бавно, ама някакво

defender
10-15-2014, 22:18
нашата не е нескопосана, а се е превърнала в дъщерна нископлатена фирма на по-голяма корпорация, печалбата отива в по-голяма корпорация, защото в условия на глобализация това е логичен процес т.е. глобализацията е вредна за по-слабите и ако сме със здравия си разум ще го осъзнаем, но друг е въпроса дали по-голямата държава тогава няма да ни спретне една вътрешна революцийка за да върне статуквото.

JDeel
10-15-2014, 23:16
Да, и аз преди обръщах прекалено много внимание на конспирацията, ама в даден момент приемаш, че не всичко дето лети се яде - повече от половината неща дето се казват не са така.

Преди само няколко десетилетия родителите ни не са имали дори играчки, камо ли телевизия, компютри, интернет, тонове игри и музика, телефони, молове и кой знае още какво. Да не кажа, че може и ток, вода и тоалетна чиния да не са имали. Бабите ни със сигурност не са имали нищо от това, освен ако не са ходили по чужбина. И ако зарежем всички тия материални неща - дали са имали свобода, дали са се чувствали свободни? Сега ако ги питаш ще ти кажат, че са били по-добре, но това е само защото милеят за младостта си, а и защото обикновено остават хубавите спомени. Лошите преживявания избледняват бързо и се забравят или трансформират в забавни случки, и ако не си напомняш това започваш да си въобразяваш, че с всеки ден нещата стават все по-зле и положението е трагично и критично.

Не знам кой смуче от парите на ЕС. Аз рядко слушам новини, ама май доста често говорят за източване на евросредства :)

defender
10-15-2014, 23:23
айде пак на ниво комунизъм vs капитализъм, ае излез от тоя модел.

И аз не искам комунизъм, който да ме ограничава, нито пък капитализъм основан на алчност. Макар, че ако се замисля и при капитализма богатството на едни пак ограничава свободата на други.

Корупцията не е само българска болест.

JDeel
10-15-2014, 23:55
Кой, аз ли съм говорил за комунизъм и капитализъм? Щото не си спомням такова нещо. Говоря за развитие, и за товa че дори всички наоколо да сумтят колко са зле, и как дори дъжда ги дразни, на практика като цяло сме много по-добре от преди и тенденцията е нещата да стават още по-добре. Разбира се, някои ще изпаднат по пътя, но представата за апокалипсиса и самоунищожението са просто легенди и филмови мотиви.

Аз лично повече се дразня на това дето избиваме милиони животни всеки ден за да ни напълнят презадоволените шкембета, и не преставаме да мрънкаме колко сме зле, и все искаме повече и повече от всичко. Някои даже се осмеляват да се молят на Господ да ги помилва :) Направо си заслужаваме апокалипсиса дето ни е в главите, но сме достатъчно умни и адаптивни за да пренареждаме нещата в наша полза когато се налага.

golemiq_korab_minava
10-16-2014, 06:54
Лошите преживявания избледняват бързо и се забравят или трансформират в забавни случи//



Обратното. Лошите спомени остават, хубавите изчезват. Това е един вид защита за организма от бъдещо повторение/нападение.

Сега за материалния свят, който са го нямали бабите ни.. Е, кое е по-добре? Да играят децата по цял ден на компютъра, да киснат по цял ден в мола, или да играят в градината? Кое е развитието в музиката, когато се измислят рапа и чалгата? Не мислиш ли, че това е деградация?
А МОРАЛЪТ?
А родовите ценности?

Старите хора са напълно прави.
Какво развитие има в България, когато няма работа за младото население и то се изселва в чужбина? Това ли е свободата?
Когато няма никакъв ред и правилата не се спазват? Че аз предпочитам диктатура щом ще е така..

Сега за животните и природата.

Мислиш ли, че става по-добре всяка измината година наистина?
За 30 години се изби повече от половината дивеч в България.
Горите се изсичат с огромни мащаби.
Войните и напрежението в света растат..

JDeel
10-16-2014, 11:08
Аз говоря в глобален мащаб, на фона на континентите нашата държава е мъничка и едва забележима. Преди точно 100 години тъкмо е започнала първата световна война. 100 години след това още се случват глупости тук и там, но като цяло е по-добре. Ако се беше родил преди 100 години щеше да размахваш или оръжие, или обикновена вила някъде по света, и може би нямаше да доживееш и края на войната :)

Сега хората плюят "entertainment"-а, обаче ако не е това и ако хората нямат какво да правят по цял ден, нали знаеш.... дявола си няма друга работа, и човек ако си няма проблеми си ги създава.

Музиката и филмите обикновено са на ниво фантазия. Отиваме да гледаме нещо което не бихме направили иначе. И музиката е така - пеят, псуват, някои го правят, но... пак казвам, в миналото не е било много по-културно, напротив.

България е малко частен случай. Възможността младите да се изселват в чужбина си е един вид глобален напредък.

Свободата, Санчо... пак да се върнем в миналото, какво е било през вековете - инквизиция, робство, войни. Пълна липса на материализъм, обаче на мястото на това какво е имало - груба сурова действителност, повечето хора са умирали насилствено от други хора.

Сега можеш да идеш навсякъде, ама ако имаш пари :) Не казвам че всичко е идеално, съвсем не е, просто са изчезнали директните заплахи за живота ни и се съсредоточаваме върху останалите проблеми, мислейки си че са нещо ново дето не го е имало преди. И преди е имало бедни и богати, това не е нищо ново.

Милиони животни се избиват за ден. Не за година, не за 10 години, за 1 ден. Милиарди са за година.
Погледни в Google Maps - по-голямата част от България е зелена. Ако сравниш с големите градове в USA - там почти няма да видиш дръвче. Но извън градовете и там си имат гори.

Да, напрежението по медиите расте все повече и повече, те с това си изкарват хляба. Който надуе повече свирката - печели повече рекламодатели.

JDeel
10-16-2014, 11:17
Даже ето точно и конкретно, България преди стотина години: http://www.lostbulgaria.com/?cat=209 Кой иска да се телепортира в онова време?

И понеже стана на въпрос за комунизъм, някой е направил едно кратко и съдържателно видео по тоя въпрос: https://www.youtube.com/watch?v=IzzGshmkZww Та... кой иска да се телепортира в онова време?

golemiq_korab_minava
10-16-2014, 16:40
ххахахаха Прочете ли повечето коментари от долу на клипа ? Пропаганда . Ето ти друг клип - https://www.youtube.com/watch?v=gSCUuHxHXxQ
Защото продължаваш да изваждаш само лошото и лошото от миналите епохи. Имало е войни войни в България и Европа, НО хората са били със друг светоглед, с друга мяра, с друго съзнание.
Сега няма ли войни? Е.. в определена пауза е Европа.. Не се знае, виж какво става в Украйна!
Виж какво става в Арабския свят https://www.youtube.com/watch?v=cIeuADtIXrg.
Войните никога не са спирали.


Но природата е една, а ние я унижихме. Унищожихме красивото, за което е смисъла да живеем.

Промените в климата... Покачване на морското равнище. И мислиш, че някога хората ще се научат? Мислиш, че по-добре ще става тепърва?
Материалното идва след откриването на петрола. Консумираме и консумираме. Живота не се е променил, същността му де. И не е ставал по-хубав.

JDeel
10-16-2014, 17:20
Изваждам лошото ли? Изваждам това което е било, има си даже снимки и т.н. Видеото дали е пропаганда или не... винаги можеш да провериш дали нещата дето се казват са се случили. Кеф ти Google, кеф ти Wikipedia. Предимството на днешното време е, че разполагаме с купища информация, която е на един клик разстояние.

Винаги връщам в миналото такива дето само мрънкат от настоящето и твърдят, че сега сме по-зле от всякога. При всички тия медии наоколо дето пищят и крещят за щяло и нещяло малко се губи възможността за съпоставка с миналото - там, от където идваме.

Разбира се, не казвам че едва ли не сега всичко е перфектно, розово, балончета и пеперудки навсякъде. Има си ги старите проблеми на места, но като цяло е по-добре, а не по-зле. И ще става по-добре, това е неминуемо. Освен ако не падне някой астероид :D

Изгледал съм и сума ти филми за конспирация преди, напълно наясно съм с твоята гледна точка. Шаш и паника. О, не! Апокалипсиса чука на вратата! По-добре всички, повтарям ВСИЧКИ да се подготвим за ужаса, който предстои! Защото ТЕ го причиниха, всичко е по техен план! Поръчайте новото ни DVD онлайн на специална цена СЕГА за да разберете още!

Да, по-добре ще става за хората, ама не и за животните :)

Aeternal
10-16-2014, 17:39
климатрони, за пореден път се показваш колко си тъп.
Да не мислиш, че при диктатурата са се спазвали правилата?

golemiq_korab_minava
10-16-2014, 18:08
Аетернал, не намесвай диктатурите. Не става въпрос за това.
Няма как да става по-зле за животните и природата, а за хората - по-добре, защото и ние сме животни и дишаме същия въздух.
Единственото, което се е променило през годините както казах - е материалното . Живеем все по-измислен свят. Все по-откъснати и отдалечени от естественото. Тъпчете се с ГМО, гледате изкуствена телевизия, слушате малоумните медии, живеете под бетонните прегради и единственото, което правите е да консумирате :D. И си мислите, че защото сте здравно осигурени и можете да избягате от родината си за свободни? Е , свободата е измислено понятие.
Пак повтарям. Хората преди 50 години са мислени и обучавани по-различен от нашия начин и модел на възпитание, хората преди 1000 години - с още по-различни от нашите. И желанията и мисълта са протичали по различен начин в различните епохи.
Днес, това, че сме'' информирани '' от изкуствено създадените и платени медии, които пропагандират в полза за най-различни страни и собственици, не означава, че се развиваме в правилната посока. Или не. - На този въпрос отговор няма. Иначе се развиваме технологично, спор няма.

Auriss
10-16-2014, 18:18
мен не ми харесва да сера на полянката и да си бърша гъза с тиквени листа - тва по повод естественото.
предпочитам да се 'тъпча с ГМО', че да има храна за всички в държавата ми, вместо да плащам 20 лева за кило домати, 'щото още 7 милиона души в тая държава ще искат да си купят, а ще има за има няма 100к от тях. Уж много на загрижен се правиш, ама с такъв като теб начело ще измрем всички от глад и немотия. То всъщност веднъж вече се и случи ; ]]

SpiritInBlack
10-16-2014, 18:23
Ха, интересно. А не сте ли против субсиидите за земеделска продукция, която се изнася в по-голята си част ? Мен ми е гадно като видя как селяните хвърлят стотици килограми готова продукция по време на "протест" вместо да я даряват на домова за сираци и прочие такива социални институции.

golemiq_korab_minava
10-16-2014, 18:35
мен не ми харесва да сера на полянката и да си бърша гъза с тиквени листа - тва по повод естественото.
предпочитам да се 'тъпча с ГМО', че да има храна за всички в държавата ми, вместо да плащам 20 лева за кило домати, 'щото още 7 милиона души в тая държава ще искат да си купят, а ще има за има няма 100к от тях. Уж много на загрижен се правиш, ама с такъв като теб начело ще измрем всички от глад и немотия. То всъщност веднъж вече се и случи ; ]]

и отново... никой не те кара да се връщаш в миналото и да сереш в градинката..
20 кило домати ще плащаш единствено, защото тук няма производство на домати.. ако имаше, съвсем спокойно, не за 7, ами за 17 милиона доматите можеше да са стотинки.

golemiq_korab_minava
10-16-2014, 18:37
Ха, интересно. А не сте ли против субсиидите за земеделска продукция, която се изнася в по-голята си част ? Мен ми е гадно като видя как селяните хвърлят стотици килограми готова продукция по време на "протест" вместо да я даряват на домова за сираци и прочие такива социални институции.

да, освен, че се изнася продукцията, тя се изнася на най-евтини цени без преработка, които задоволяват само собственика арендатор, но не и държавата...

defender
10-17-2014, 15:34
В момента мисля новото правителството - корабе съгласен ли си да те сложа министър на външните работи, че малко да пооправиш взаимоотношенията ни с Русия .

Ауриса, мисля да го сложа министър на културата, щото културен ми изглежда, хихи.

Тигъра може да го сложа, да оправи съдебната система.

Атърнала, икономиката.

Доктор Сатан на образованието - философ е момчето, ще научи младежта да чупи бариери и извън системна мисъл

ПП: Митко, ще го сложа социален министър, защото той е най-състрадателен към бедните, а Антракса зам министър - с тях двамата бедните и пенсионерите направо ше ги довършим, кво да се мъчат :D.

На кой да дама финансите ве, приемам предложения? - мисля да е жена, за разкош.

golemiq_korab_minava
10-17-2014, 15:47
leidi dito :D

Aeternal
10-17-2014, 16:51
Смятай, че сме фалирали за 2 седмици.
Аз моите финанси не мога да оправя :Д

golemiq_korab_minava
10-17-2014, 20:00
Няма да фалираме, защото то държавата си е фалирала, но няма да направим нищо.. Дори всички да бяхме на едно мнение, пак нямаше да се оправим.

Но виж сега... ако.... се подложим на едно строго специализирано обучение за няколко години....


пак нищо няма да направим нищо :D :D ..

golemiq_korab_minava
10-17-2014, 20:02
абе не сме за ЕС... ние сме дупедавци. в демокрация не можем да оцелеем, точка!

defender
10-17-2014, 20:09
в демокрация не можем да оцелеем, точка!

демокрацията май има само в чалгата и секса, за важни неща к*р и не мисля, че това е само в бгто.


кой ще позволи на някой си селяк, да определя съдбата на световните мангизи.

дай му демокрация да се е*e и да се радва.

golemiq_korab_minava
10-17-2014, 20:24
демокрацията има само в чалгата и секса, за важни неща к*р и не мисля, че това е само в бгто.


кой ще позволи на някой си селяк, да определя съдбата на световните мангизи.

дай му демокрация да се е*e и да се радва.

я иди в Белгия да видиш нивото им на образование какво е..
Не е така, просто другите държави са научени да си отстояват националните интереси, а ние НЕ, прекалено неподготвени бяхме, прекалено неочаквано се спуснахме... и се пребихме.. вече е късно, инвалиди сме... Няма да успеем по този начин (демократично).. нашата парламентарна система е от модела преди 100 години.. по този модел избираме правителството си.. същия по какъвто преди са колонизирали Африка..

defender
10-17-2014, 20:29
Европейската комисия е порязала всички проекти на европрограми, по които България се готви да усвоява пари.


http://nakratko.bg/category/26/64582/

ПП: Не ни е върната само програмата по рибарство (и то, защото сме закъснели да я пратим)

е, карай, риба ше ядем. :D

golemiq_korab_minava
10-17-2014, 20:32
Европейската комисия е порязала всички проекти на европрограми, по които България се готви да усвоява пари.


http://nakratko.bg/category/26/64582/

ПП: Не ни е върната само програмата по рибарство (и то, защото сме закъснели да я пратим)

е, карай, риба ше ядем. :D
a те щото ако не ги бяха порязали, щеше да се изпълнят?
ЕС не е виновен, че ние не си отстояваме правата и имаме огромна корупция.

defender
10-17-2014, 20:35
по-лошо не може да стане, дайте да ставаме министри, казвам ви

никой няма да ни обвинява, дори да се провалим

по-надолу не може :D


дори и по един хпяб и лютеница да дадем на хората без пари, ше ни помнят поне 1 година с добро.

Joe An
10-18-2014, 07:17
"Според вас трябва ли да се забранят гей парадите във България?"

Абсолютно!

А защо мисля така, преди време споделих малко по-надълго и нашироко в блога си:

http://anlov.blog.bg/lichni-dnevnici/2009/06/26/az-ne-sym-pederast-i-nikoga-niama-da-byda.354640

anonymous895156
10-18-2014, 08:01
Не случайно цяла армия от тях се е добрала до медиите, политиката и изкуството. Това са лостове, които те използват, за да изпедерастяват обществото. За тях извратената им сексуалност не е достатъчно да се вихри зад завесата. Вижте ги само какви паради спретват повсеместно. Улични тазобедрени караминьоли, които рекламират свинщината им. И това при условие, че никой не я забранява в личния им живот.

Не е ли прекалено нагло от тяхна страна, а?

ти си адски прост, егоистичен и незапознат с темата, освен да те напсувам, не се сещам какво друго мога да ти кажа. никого не го интересува дали си християнин или не, нито пък дали останалите 85% от лайнарите в българия са такива.

http://www.dw.de/%D0%B3%D0%B5%D0%B9%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B5-%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%85%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D1%89%D0%B8%D 0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0/a-15982673


Не е ли прекалено нагло от тяхна страна, а?


Не е ли прекалено нагло от тяхна страна, а?


Не е ли прекалено нагло от тяхна страна, а?


Не е ли прекалено нагло от тяхна страна, а?

http://www.dw.de/%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%B4-%D0%BD%D0%B0-%D1%85%D0%B0%D1%80%D0%BB%D0%B8-%D0%BC%D0%BE%D0%B6%D0%B5-%D0%B0-%D0%B3%D0%B5%D0%B9-%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%B4-%D0%BD%D0%B5/a-4174763

http://www.dw.de/%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%B0%D 0%B2%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%85%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%84%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D 1%8F/a-5730196

http://www.dw.de/%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D 0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BE%D0%BC%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D1%8A%D0%BC-%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%BD%D0%B8%D1%82%D 0%B5/a-15296259

това е прекалено нагло

Fisherman
10-18-2014, 11:14
митко ,педераст стига си обръщал всяка тема на това,как педерасите са жертва на обществото

живей си в порутената стая в димитроград и чакай денят,в който ще ти съобщят факта,че си серопозитивен и тва е,мнението ти по какъвто и да е въпрос е неадекватно

яж кур,а ако не искаш яж 2

golemiq_korab_minava
10-18-2014, 11:24
mitko e ot tretiq pol :D

defender
10-18-2014, 11:28
...
Щом природата по естествен начин е направила така, че хора от един и същи пол да не могат да имат деца по естествен път, то нормално ли е тогава да им се дават деца за осиновяване и възпитание, нормално ли е да се противопоставяме на природните определения.

Като искат там да си подскачат облечен в шарено, докато природата не ги заличи по признака на естествения подбор и че природно те не могат да имат потомство, но не, те не се спират до тук, готови са да престъпят всякакви природни закономерности с неестествени научни или социални експерименти и неприродни извращения или пък изкуствен либерастки морал за нормалност (толкова изкуствен колкото и комунизма).



ПП: природа, кво квичиш.

golemiq_korab_minava
10-18-2014, 11:45
То по природа цялата християнска религия трябва да е мит.

Тъпчи слабия, ако можеш го и убий. :D

defender
10-18-2014, 11:52
То по природа цялата християнска религия трябва да е мит.

Тъпчи слабия, ако можеш го и убий. :D

кое точно е мит, а ти бил ли са там да кажеш кое е мит.

докато природата можеш да я наблюдаваш и сега пред очите си,

golemiq_korab_minava
10-18-2014, 11:54
по схемата на биологичното равновесие, няма смисъл да се помага на бедния/безпомощния

golemiq_korab_minava
10-18-2014, 11:59
estestven podbor be :D

Обаче ние сме грешка на природата... доста се различаваме от животните, заради нашия разум ;) И цивилизацията ни е изкуствена.

defender
10-18-2014, 12:10
по схемата на биологичното равновесие, няма смисъл да се помага на бедния/безпомощния

в биологичното равновесие обаче в него няма човешки разум болен от алчност или други психози и неврози т.е. трябва човека да се държи нормално, в нормално психическо състояние и да остави биологичното равновесие да действа само, а не човек с алчността си да се меси в биологичното равновесие като му иззема божествените функции и обърква природната логика на подбор и кое е по-силно и кое по-слабо - защото ако оставим и не се мешим в природната логика с болния си разум, може пък да се окаже, че алчността е по-голяма слабост и вредност и зло от бедността.

ПП: това вече ще се казва природен прогрес, единствения правилен прогрес, а не прогрес на психични неуравновесености и на кой в това бил по-силен от на другия.

аз лично в природата не съм виждал алчно животно, кат се наяде и е пушка, за вас не знам, може да сте виждали.

golemiq_korab_minava
10-18-2014, 12:34
А какво алчност?

Ако педерасите кучета можеха да отгледат и осиновят кученце - нямаше ли да поискаха да го направят, щом могат?

golemiq_korab_minava
10-18-2014, 12:36
алчността е да искаш повече, от колкото ти е даденото. и ако не съществуваше, щеше още да сме животни ;0

golemiq_korab_minava
10-18-2014, 12:39
Вълка е алчно. Може да се нахрани с 2 овци, но ще изяде цялото стадо.. Защото няма мярка. Така и с кучетата. И с нас!

golemiq_korab_minava
10-18-2014, 12:43
Примерно антракса ако има Е класа, ще иска еС класа, защото е алчен.

defender
10-18-2014, 12:46
Вълка е алчно. Може да се нахрани с 2 овци, но ще изяде цялото стадо.. Защото няма мярка. !

айде бе, верно, според мен пък вълка като се наяде няма да го остави излишното на полето, а ще си направи трезор и ще си съхранява агнетата там, за да има само за него и колкото повече, толково повече., мдааа така е.

defender
10-18-2014, 12:55
алчността е да искаш повече, от колкото ти е даденото. и ако не съществуваше, щеше още да сме животни ;0

мдаааа, ние щото психически много сме еволюирали, та животните и сега продължават да живеят по-правилно и природосъобразно от нас.
таз наша еволюция май не е била в правилните неща, да го ева.

golemiq_korab_minava
10-18-2014, 13:07
айде бе, верно, според мен пък вълка като се наяде няма да го остави излишното на полето, а ще си направи трезор и ще си съхранява агнетата там, за да има само за него и колкото повече, толково повече., мдааа така е.

Разбира се. Ще ги зарови под земята и няма да дава на никое друго създание от тези жизнено важни за него резерви.

В природата не можеш да срещнеш приятелство между котка и мишка, ама при задоволените домашни любимци - става.

golemiq_korab_minava
10-18-2014, 13:08
мдаааа, ние щото психически много сме еволюирали, та животните и сега продължават да живеят по-правилно и природосъобразно от нас.
таз наша еволюция май не е била в правилните неща, да го ева.

аз казах, че сме грешка, ти не вярваш. Ако не искахме повече.. щеше да сме още в каменната епоха .:)

defender
10-18-2014, 13:11
човек може да иска повече от себе си в полезното (както в материалното полезно така и душевното полезно без едното да пречи или потиска прогреса на другото, а да са в синхрон - това е прогрес, това дори е и щастие, ако едното почне да нарушава прогреса на друго значи почва да се изражда и да става вредно и тогава хоп го ограничаваме малко за да се върне в мярка и те така), а не да иска повече в прогрес на неправилното, щото това всъщност не е прогрес, а лъжливо мислене за прогрес

golemiq_korab_minava
10-18-2014, 13:17
кажи ми едно наше творение, което да е .. полезно за природата?!

освен, че сме тъпи и много неща не знаем дали са правилни или не, освен че не може да се организираме социално, но и самата ни алчна природа не ни го позволява.
Разумът го използваме не по предназначение, а за задоволяване на егоистични нужди.

И това няма да се промени скоро, защото човешкия живот е твърде кратък и всеки гледа да се задоволи с каквото може.


Иначе съм против всякакви гейски осиновявания. Научно доказано е, че детето няма да се възпита правилно в подобна среда.

defender
10-18-2014, 13:21
кажи ми едно наше творение, което да е .. полезно за природата?!

.

ми то не е толко до нашето творение, а до това как го използваме и с каква воля и цел. Нашето поведение определя дали нещо си е полезно или не.

аз например един портокал мога да го използвам да го изям, ама мога и да го използвам за да мерна някой в тиквата да го заболи.

golemiq_korab_minava
10-18-2014, 13:31
ми то не е толко до нашето творение, а до това как го използваме и с каква воля и цел. Нашето поведение определя дали нещо си е полезно или не.

аз например един портокал мога да го използвам да го изям, ама мога и да го използвам за да мерна някой в тиквата да го заболи.
Ами не е така. Сега използваш електричество. То идва от ТЕЦ - въздуха и водите замърсява. Използваш повече от всички животни заедно ресурсите на Земята. :)

defender
10-18-2014, 13:37
ми не знам, може би ако бяхме развили еволюция в друго мислене можеше вече да произвеждаме ток и без да замърсяваме, въпреки че това можеше да е в ущърб на паричните печалби или по-малко произведен ток, но пък без да замърсява. Защото тези замърсяващи неща сме ги сътворили на базата на еволюция в друго мислене и други преоритетни цели. Абе сложна тема.

anonymous895156
10-18-2014, 14:55
Щом природата по естествен начин е направила така, че хора от един и същи пол да не могат да имат деца по естествен път, то нормално ли е тогава да им се дават деца за осиновяване и възпитание, нормално ли е да се противопоставяме на природните определения.

Като искат там да си подскачат облечен в шарено, докато природата не ги заличи по признака на естествения подбор и че природно те не могат да имат потомство, но не, те не се спират до тук, готови са да престъпят всякакви природни закономерности с неестествени научни или социални експерименти и неприродни извращения или пък изкуствен либерастки морал за нормалност (толкова изкуствен колкото и комунизма).



ПП: природа, кво квичиш.

единствената природна обусловеност, на която не можем и не трябва да се противопоставяме, е тази, че голямата риба винаги изяжда по-малката в един или друг смисъл. само тази "естественост" може да води обществото към прогрес

оттам насетне "природно" и "нормално" сами по себе си стават крайно субективни понятия, лишени от логика, които разни религиозни плиткоумници със склонност да се изживяват като морални съдници (ти, фишерман) използват по удобен на тях начин, за да сложат света в напасващи се с архаичния им малоумен мироглед рамки, да напомпат самочувствието си със самозаблуди ("патриархалният строй е правилният!1!1! аз сАм силна алфа, защото ходя да вдигам железа!") и да излъжат малките си мозъци още един ден, че са достигнали до някакво висше знание

продължавайте, гг

golemiq_korab_minava
10-18-2014, 15:25
ми не знам, може би ако бяхме развили еволюция в друго мислене можеше вече да произвеждаме ток и без да замърсяваме, въпреки че това можеше да е в ущърб на паричните печалби или по-малко произведен ток, но пък без да замърсява. Защото тези замърсяващи неща сме ги сътворили на базата на еволюция в друго мислене и други преоритетни цели. Абе сложна тема.

te i sega mislqt zelenite, ama nishto harmonichno ne izmisliha. Vetrogeneratorite ubivat ptici i oskupqvat energiqta...

Fisherman
10-18-2014, 17:54
единствената природна обусловеност, на която не можем и не трябва да се противопоставяме, е тази, че голямата риба винаги изяжда по-малката в един или друг смисъл. само тази "естественост" може да води обществото към прогрес

оттам насетне "природно" и "нормално" сами по себе си стават крайно субективни понятия, лишени от логика, които разни религиозни плиткоумници със склонност да се изживяват като морални съдници (ти, фишерман) използват по удобен на тях начин, за да сложат света в напасващи се с архаичния им малоумен мироглед рамки, да напомпат самочувствието си със самозаблуди ("патриархалният строй е правилният!1!1! аз сАм силна алфа, защото ходя да вдигам железа!") и да излъжат малките си мозъци още един ден, че са достигнали до някакво висше знание

продължавайте, гг

хахахахаха харесваш ми,когато си нервиран,защото почваш съвсем да говориш глупости само и само да кажеш нещо

ти отказваш да приемеш какво говоря,защото си тъп педерас и така ти е удобно и до последно ще си антагонист на истината,докато реалността не те удари през мръсната уста и не станеш 150 килограмов депресант.един вид дарктемплар

има причина да нямаш приятеля,освен тези онлайн,нали така

много са ми ясни хората,които веднага скачат с думите "недей да съдиш",защото те самите знаят,че правят или са направили нещо грешно,което не желаят да признаят дори и пред себе си

Fisherman
10-18-2014, 17:58
нагло прасе ти си това,което остава след еволюцията,боклука на природата

defender
10-18-2014, 19:39
не трябва да се противопоставяме, е тази, че голямата риба винаги изяжда по-малката

1. Ми не е точно така, аз в природата не съм видял малка риба ей така да се остави да бъде изядена без да се противопоставя, а при при хората за противопоставяне на големи риби съществува едно готино явлението и това е обединението и тогава - ако Пешо е по-силен от Гошо и Тошо по отделно, но ако Гошо се обедини с Тошо двамата стават по-голяма риба от Пешо. Затова в човешкото общество няма по-голяма риба от обединението.

2. Ако голямата риба изяде всички малки риби, какво ще яде после, ами тя ще умре, следователно за да има прогрес голямата риба се нуждае от малки риби.

3. Щом голямата риба яде по-малките, тогава за какво са тая демокрация и права на човека.

4. Щом голямата риба яде по-малките тогава, защо се оплакваш от противопоставянето на хетеросексуалните към хомосексуалните, ми по твоята логика просто голямата риба се противопоставя на по-малката.

ПП: още да допълня

5. Голямата риба изяжда малката само когато е гладна и после спира да яде, тя не яде малки риби ей така за спорта, от алчност или за кеф или геноцид или заради някакъв прогрес, а яде само когато е гладна физически, а не когато е неуравновесена психически.

6. Значи излиза, че за тебе прогреса е по-важен от природата, и не мога да си обясня как така изведнъж приемаш, че за тебе природния закон, че хора от един пол не могат да имат потомство не е важен, а е важно само че голямата риба изяждала малката. Как така отхвърляш една природна обусловеност, а друга не, каква е тая страна избирателност на субективен принцип. Ти ли ще решаваш, кой природен закон е важен и кой не. бееегай, нещо много се изживяваш.

(ми то излиза, че ти изобщо не си толерантен към принципите на природата, бедната природа малка, сладка сигурно плаче, заради такива грубияни.)

Fisherman
10-18-2014, 19:51
4. Щом голямата риба яде по-малките тогава, защо се оплакваш от противопоставянето на хетеросексуалните към хомосексуалните, ми по твоята логика просто голямата риба се противопоставя на по-малката.

точно така,просто прасето е прекалено тъп и сам се омотава в празните си приказки

Aeternal
10-18-2014, 20:10
Стана въпрос за педали и фишерката веднага се появи.
Хич не е явен...

Fisherman
10-18-2014, 20:36
Стана въпрос за педали и фишерката веднага се появи.
Хич не е явен...

интересното е,че и ти си тук

Aeternal
10-19-2014, 10:13
интересното е,че и ти си тук
Аз съм тука много преди да се заговори за педали.
Но ти винаги уцелваш момента. Изчезвай!

Fisherman
10-19-2014, 10:57
Аз съм тука много преди да се заговори за педали.
Но ти винаги уцелваш момента. Изчезвай!
аха,значи започна да се говори за педали и ме гониш за да останеш с тях,добре


чао педераси мръсни

anonymous895156
10-19-2014, 13:38
.

в безсилието си да ми отговориш адекватно скачаш с личностни нападки, сефте


.

дори няма да ти обяснявам колко си зле
вадиш това с рибите от контекста на друго мое изказване, в обществото голямата риба трябва да поглъща малките (и да ги угоява, разбира се) единствено в икономически план. не знам колко слабоумен трябва да бъде човек, за да намесва по някакъв начин малцинствените права тук и да прави извратени аналогии, които нямат нищо общо с действителността. нужно е да си пълен християнин

базовите права на хората (трябва да) са еднакви, като вече финансовата стабилност на всички зависи от самите тях, не от държавата, която очакват да се превърне в социална, за да може богатите успели хора да им хранят мързеливите безперспективни устици под претекст, че "всички сме равни"



6. Значи излиза, че за тебе прогреса е по-важен от природата, и не мога да си обясня как така изведнъж приемаш, че за тебе природния закон, че хора от един пол не могат да имат потомство не е важен, а е важно само че голямата риба изяждала малката. Как така отхвърляш една природна обусловеност, а друга не, каква е тая страна избирателност на субективен принцип. Ти ли ще решаваш, кой природен закон е важен и кой не. бееегай, нещо много се изживяваш.

(ми то излиза, че ти изобщо не си толерантен към принципите на природата, бедната природа малка, сладка сигурно плаче, заради такива грубияни.)

ако човекът беше животно, което може единствено да се размножава, и жизнените му функции се изчерпваха именно с това да се възпроизвежда системно (което всъщност е валидно за повечето хора, хаха), тогава щях да се съглася с теб. но пък ти едва ли можеш да разбереш гледната ми точка, все пак изхождаш единствено от собствения си опит

ще го кажа на твоя кроманьонски език - щом природата създава хора и животни с такава сексуална ориентация, откакто свят светува, и те не вредят на никого (не е като да кажеш, че става дума за педофили), какъв е проблемът с това, че не могат да се размножават? откъде идва потребността всяка връзка/полов акт да води до потомство? и без това планетата е пренаселена, ефектът би бил единствено негативен

иначе - да, природата не става за нищо и е лишена от логика, защото винаги работи по най-примитивния възможен начин. единственото общество, в което може да намери място, е това на горилите

golemiq_korab_minava
10-19-2014, 14:08
точно така. голямата риба изяжда малката


педерасите са маката риба, щото са малцинство и ще слушат :Д


Животните също не правят потомство, ако условията не го позволяват. Една майка заек убива малките си, ако прецени, че средата не е добра за тях.
И таак

SHPAIdURmeN
10-19-2014, 14:10
dimitar., , <--- Колко сладко е да наблюдаваш как една личност се развива. Уви постепенно се примирява.

anonymous895156
10-19-2014, 14:20
педерасите са маката риба, щото са малцинство и ще слушат :Д

синеоките също (:

defender
10-19-2014, 16:15
Хетеросексуалните им криви, природата им крива, религията и Бог им криви - на хомотата май всичко им е криво, то и на мен да ми беше всичко криво сигурно и аз щях да стана гей.

Ако сините очи се дават от природата без участито на личния избор и волята, то да си хомо май не е баш така. Нека митко каже каква е точно разликата между това някой да стане гей, курва или алкохолик?

и между другото си мисля, че начина и логиката ти, по които се опитваш да защитаваш тезите си са абсолютно шмекерски.

anonymous895156
10-19-2014, 16:45
да стане гей

и отново показваш колко си некомпетентен