PDA

View Full Version : дали съм бременна? :)



Beatris Dimitrova
08-13-2014, 14:22
Здравейте!!! Искам споделя преди 2 години имах много не редовен цикъл но от 2 г насам нещата се нормализираха Януари месец тази година отидох на профилактичен преглед генеколога който ме прегледа ми каза че нямям здравословен проблем и след като искам бебе ми изписа да пия фолиева киселина пих я февруари март април и май след което я спрях понеже с мъжът ми неможем да стигнем до единомслие за дете тои все още не иска а аз искам заедно сме вече 4 г не използваме презарвативи но тои ме пази .....та въпросът ми е .. последната ми ментруация беше на 15 юни и свърши на 20 юни от тогава до сега не съм била в цикъл възможно ли е да сее получило нещо? имах силно главоболие болки в стомаха разтроиство горчивина в устата ????? споделете мненията си :)възможно ли е фолиевата киселина да е помогнала ?

kalpazanka
08-16-2014, 16:55
Фолиевата киселина има отношение за профилактика на дефекти на невралната тръба при ембриончето.
Няма отношение към възникването на бременност.

Съветвам те скорострелно да си направиш тест за бременност и ако е положителен, да си купиш пак фолиева, но си вземи метилирана фолиева- поне да си 100% сигурна, че я усвояваш.