PDA

View Full Version : Еднообразно хранене



th3on3andonly
08-13-2014, 22:10
Мацки, здравейте пак! Скоро не съм се появявала със stupid questions, и си викам - време е!

Въпросът ми е свързан с храненето. От доста време насам се храня 3 пъти дневно с едно и също - царевичен нискокалоричен корнфлейкс с обезмаслено мляко. Даже когато спя до късно са си 2 хранения за деня. Чувствам се добре, дори отслабнах май(макар това да не ми е целта, понеже съм си слаба горе-долу), и просто ми е приятно да я ям тази комбинация. Започнах напоследък да се чудя дали има опасност да се разболея от нещо след като се храня толкова дълго време с едно и също нещо. Вие как мислите? Четох в един американски форум, че има опасност от диабет, wtf?!

galaxy29
08-13-2014, 23:26
явно и до затъпяване води

anonymous708973
08-14-2014, 07:27
В нискокалоричния ти корнфлейкс има страшно много захар, отсега ти казвам.
Изобщо... храненето ти е под всякаква критика, не си набавяш разнообразни хранителни вещества, не, не.

th3on3andonly
08-14-2014, 08:22
Е, чак пък толкова захар няма. Извадих от нета едни хранителни факти, специално за този корнфлейкс, който ям, и не ми се струват зле.

Nutrition Facts
Serving Size 1 Cup (28g)
Calories 100 (kcal)
Total Fat 0 g
Sodium 200 mg
Sugar 3 g
Dietary Fiber 1 g

А и хапвам разни плодове и салати.

queen_ofdisaster
08-14-2014, 10:29
След като сама осъзнаваш колко еднообразно е храненето ти,защо не го промениш?Съмнявам се че така нареченият нискокалоричен корнфлейкс е единственото нещо,което обичаш да ядеш.

th3on3andonly
08-14-2014, 12:44
Харесва ми и така не се налага да си смятам при всяко хранене калориите. Напоследък нямам много време да си приготвя нещо здравословно сама. А ако поръчам в ресторант или от някой сайт не мога да си пресметна калориите. Малко съм луда на тема 'калории', както стана ясно. ахах

strawberry88
08-14-2014, 13:35
Не гледай калориите, а съставките! ;)

Lourenço
08-14-2014, 17:59
Щом нямаш намерение да приемеш съвети или да си промениш диетата, защо писа въобще?

Runaway11
08-14-2014, 18:07
Да! Питаш дали ще имаш здравословни проблеми - казваме ти и ти започваш да ни опонираш. Като за теб калориите са преди здравето ти, какво ни занимаваш с въпросите си, като нямаш намерение да приемаш съветите ни.

th3on3andonly
08-14-2014, 18:19
Писах, за да питам дали има опасност от здравословен проблем, не съм споменала никъде, че ще си променя храненето или нещо подобно. Аз тук не видях да се споменава конкретен здравословен проблем, освен в моя първи пост. Да не говорим за втория пост, с който някой си е решил да се прави на интересен. Не опонирам, а давам факти, които в последствие могат да променят евентуалните ви мнения в темата.

Christinna
08-14-2014, 18:19
То ако беше окей да живеем само на мляко(обезмаслено), което за мене си е чиста вода, и корнфлейкс нямаше да я има всичката друга храна. Добре е да консумираш най-различни храни в рамките на полезното.

th3on3andonly
08-14-2014, 18:40
Третото мнение по темата! Благодаря! \\:D/

Kонсумирам плодове, зеленчуци и стига толкова. Това не прави ли поне малко разнообразно храненето?!
Anyway.. ако не си променя мисленето след мненията в темата, положението ще остане същото до началото на септември. След това и да искам, няма как да продължа. :?

Ewok
08-15-2014, 07:53
На колко години си?

AliceSw
08-15-2014, 15:44
Не е добре.

Нямаш протеин никакъв, никакви мазнини...част от витамините от плодове и зеленчуци въобще не усвояваш, защото са мастноразтворими...

wiiwa
08-15-2014, 19:59
Ще кажеш, че и млякото го обичаш обезмаслено. А че това меню не е безцелно, просто не го вярвам. Изхвърляй го този корнфлейкс и започни да се храниш нормално.

tonique
08-17-2014, 18:40
Ако мислиш, че ще свалиш килограми като ядеш корнфлейкс и пиеш обезмаслено мляко ... много се лъжеш !!

Намали малко въглехидратите (ориз, картофи, бобови храни), храни се с повече протеин (пилешко месо, телешко месо, прясно и кисело мляко, яйца и т.н.) яж повече зеленчуци, пий повечко вода над 3L на ден .. правиш кардио сутрин или вечер и ще си на 6 и се наслаждаваш на резултатите ;)


И няма да е зле малко да разнообразяваш храненето, защото все пак не е яко да ядеш само едно и също...

примернор аз се храня всеки ден вече 3-та година подред с: Ориз, пилешко или свинско филе, гледам да включвам в менюто си и други храни :) от време на време можеш да позволяваш нещо нездравословно, но не всеки ден ;d

C0oKieS
08-18-2014, 08:44
НЕ E здравословно, тялото ти се нуждае от различни витамини не само от един и това е, храни се с различни храни

th3on3andonly
08-18-2014, 15:03
По принцип скритата цел е да не качвам, а не да свалям. Някой по-горе попита на колко години съм - 20 г. Иначе съм 178 см. и 51 кг. Сега това меню е само за закуска, раззнообразявам вече. Ехх, какви сте лоши значи..

nikidim99
09-12-2014, 17:10
Здравей! Както вече разбра, еднообразното хранене изобщо не е полезно, още повече едно и също всеки ден. След като си започнала да разнообразяваш с плодове и зеленчуци, аз те съветвам да добавиш към менюто си месо и ядки задължително, защото в тях се съдържа голямо количество желязо, протеини и най различни витамини и минерали в ядките, те са особено полезни, дори бих казал, че са по-важни от месото, но не само фъстъци и слънчоглед, а по-скоро консумирай повече орехи и бадеми, бадемите са изключително полезни за целия ни организъм, не случайно да толкова скъпи, а и са много вкусни. :-) Поздрави!

BladeOfMySoul
09-13-2014, 08:25
Казваш че си 178см 51кг и си "слаба горе-долу" о.О тези килограми на този ръст са малко дори. Вземи се в ръце и се храни нормално и стига си смятала калории, красивото тяло е здравото тяло, не изнемощяло от глад, а ако продължаваш да се храниш по този начин определено няма да изглеждаш добре

hey.mistery
09-13-2014, 09:15
Опитай се да ядеш по-разнообразно, все има и нещо друго, което ти харесва да ядеш.