PDA

View Full Version : Сериозно пострадал...



xNarcisseNoir
08-14-2014, 10:02
Не съм сигурна до колко е подходящо тук да публикувам темата, но ще го карам направо..
В селото ни, има така наречените - баражи... Хората са ги изградили и всеки ден се събират на единия бараж, за да могат да се поразхладят от горещите температури. Ние децата също ходим, че да се позабавляваме малко, е, вчера отидохме с целта да си прекараме чудесно, но действително не беше така. Жив ужас. Просто не мога да опиша това,което видяхме всички там, като си затворя очите всичко започва наново и просто... Нека разкажа..
Повечето, които нямат страх скачат от водопада. Само, че тази година водата явно е намаляла, и баража е много плитък... Да кажем, че най-дълбокото е 1.70 - 1.80... Да карам направо - Много хора се изредиха да скачат, някои скачаха с главата надолу - други не. Едно момче, което е скачало и преди, не е неопитно.. та.. Хвърля се от скалата, но явно се засилва повече и вместо да скочи там,където е най-дълбоко, той скача на два метра от мястото (до кръста му е водата там) .. Явно си заравя главата в пясъка и си чупи нещо, остава неподвижен, но водата го изкарва на повърхността. Ние всички мислим, че се шегува и се прави на удавен. Водата го помести към едно момиче и и отиде в краката, тя си помисли, че си прави шега и го потопи надолу.. Беше неподвижен, видя, че има нещо и го дръпна нагоре, момчето беше седяло във водата някъде две минути, всички помислихме, че се е удавил. По-големите го изкараха от водата и го поставиха в легнало положение. Беше побелял, явно се бе нагълтал с много вода... Първоначално не можа да говори, сигурно от шока, викнаха бърза помощ, те се бавиха половин, един час, щяха да го изпуснат... Добре, че по-големите му помогнаха, момчето беше в такова състояние, че не можеше да си движи ръцете от лакътя нагоре, ритаха го по краката и нищо не усещаше. Да не говорим,че докторите, които и закъсняха бяха толкова неотговорни. Страх ги бе да не си измокрят обувките.. Какво пък, момчето умира, ама обувките са им по-важни.. как.. Пък и да не говорим,че избраха най-стръмния път - нанагорнище, не знам как са го изкарали.. Всички си знаехме, че ако го откарат в болницата в града ще го изпуснат, защото в нашия град докторите са толкова безотговорни същества, не предполагам, ами го твърдя, защото заради докторите баща ми гние някъде... Та, закарали са го към Пирогов, казали са, че може би е счупен прешлен на гръбначния стълб, то поне не е по-сериозно.. Въпросът ми е, опасно ли е? Ще се излекува ли? И това,което най-много ни притеснява всички.. ще може ли да стъпи отново на крака? :/

anonymous895156
08-14-2014, 10:50
може ли да сте толкова прости
да, има вероятност да остане инвалид http://www.xn--80aacorabv4b0a1at2j.com/index.php?mod=diseases&show=65

xNarcisseNoir
08-14-2014, 10:58
Ох, Димитре, от теб винаги очаквам едно такова прибързано изказване...
И смяташ, че сме прости, поради причината, че... ? О.о

anonymous895156
08-14-2014, 10:59
отивай да скачаш от баражите и не ме занимавай

Make me
08-14-2014, 11:07
Ние всички мислим, че се шегува и се прави на удавен. Водата го помести към едно момиче и и отиде в краката, тя си помисли, че си прави шега и го потопи надолу.. Беше неподвижен, видя, че има нещо и го дръпна нагоре, момчето беше седяло във водата някъде две минути

ей за тва сте прости

xNarcisseNoir
08-14-2014, 11:15
отивай да скачаш от баражите и не ме занимавай
Не аз те занимавам, ти явно сам си пожелал да отговориш. ;)

xNarcisseNoir
08-14-2014, 11:16
ей за тва сте прости

Не веднъж се е шегувал, кой би помислил, че е пострадал сериозно? ..

feel_me19
08-14-2014, 11:33
Тук не сме лекари и никой не може да ти каже дали приятеля ти ще се оправи.

RapExotic
08-14-2014, 17:36
Ние няма как да ти кажем дали ще се оправи. Това само докторите могат да ти кажат.

Подобни неща се правят масово - скачане в реки от мостове, къпане в язовири, в езера.. Дори на всеки стълб за се закачи табела "къпането забранено" хората пак си знаят тяхното. Има си съответните места за такива работи, където има спасители, обезопасени водоеми и т.н. Човек трябва да мисли преди да прави нещо.

anonymous768631
08-14-2014, 19:17
Екзотик, не отричам това, което казваш, но ти не си ли ходил на река, язовир и т.н?
Нямам право да съдя, защото аз лично съм фен.
Дано момчето се оправи, но вие реално сте глупави за това, че сте се бъзикали.

nqmaznacheniee
08-14-2014, 20:02
ей за тва сте прости

и кво ако са реагирали веднага прешлена му щеше да е по-малко счупен ли.. инциденти стават, стига сте давали прибързани определения

RapExotic
08-14-2014, 20:03
Екзотик, не отричам това, което казваш, но ти не си ли ходил на река, язовир и т.н?

Да, ходя най-редовно на плаж край язовирите и реките, но никога не влизам да се къпя, когато водата ми е над кръста, та камоли да скачам от 2-3 метра в тях. Ако реша да го правя ще ида на басейн, на който има спасител. Просто си предценявам възможностите и не правя неща, които могат да ми навредят.