PDA

View Full Version : Съвременните 30 годишни младежи



Страници : [1] 2

anonymous708973
08-14-2014, 14:26
http://binar.bg/18605/stranata-na-30-godishnite-mladi/

Интересно ми е мнението ви по въпроса :)

102
08-14-2014, 14:33
и на мен
очаквам много да се смея

LadyDi
08-14-2014, 14:34
на мен ми е най-интересно

anonymous895156
08-14-2014, 14:59
http://binar.bg/18605/stranata-na-30-godishnite-mladi/

Интересно ми е мнението ви по въпроса :)

в селото ми има много такива, тва са 30-40-годишни ергени 'купонджии', които живеят от пенсиите на родителите си и понякога работят
по цял ден са в някакво помещение, което кметството им отпусна (наречено 'младежки клуб', хахаха), където се наливат с долнопробен алкохол и слушат планета тв
тъжно е

102
08-14-2014, 15:00
и слушат планета тв
тъжно е

предател

anonymous895156
08-14-2014, 15:02
предател

ма те пускат народна музика, тя вече е сатанинско творение

draid
08-14-2014, 15:58
http://binar.bg/18605/stranata-na-30-godishnite-mladi/

Интересно ми е мнението ви по въпроса :)

Какво да мислим, прав си е човека.

anonymous708973
08-14-2014, 17:15
Какво да мислим, прав си е човека.

Прочети коментарите.
Хвана ли се за главата? :D

Auriss
08-14-2014, 17:42
пантерката като се върне у бегето ще стане елитна икомонистка на 1200 лева заплата и ще е мноо над тия смешници

galaxy29
08-14-2014, 18:04
тя няма да се върне
ще просперира в германията
и ще ни гледа отвисоко

LadyDi
08-14-2014, 19:56
Прочети коментарите.
Хвана ли се за главата? :D

Те само потвърждават гледната точка на авторката.

Hayashi
08-14-2014, 20:21
http://binar.bg/18605/stranata-na-30-godishnite-mladi/

Интересно ми е мнението ви по въпроса :)

Това мислех, че е много тукашно. Искренно се дразня на пълната апатия на младите за бъдещо си. Най-тъжното е, че повечето такива позастарели "младежи" цокащи бира на реката всяка вечер разполагат с доста повече помощи, стипендийки и други екстрички от колкото мен и колегите ми, които си скъсваме д-то от учене в унито.

Deadlock
08-14-2014, 20:26
Накратко, оставете хората бе.

Auriss
08-14-2014, 20:28
^@lady , Да, тъпата дрисла е попаднала на няква компанийка пичове на морето, които са подпийнали и са хванали да философстват на терасата, а тя решила да напише статия, в която да си фантазира как били безработни неудачници с неизживяно детство, алкохолици, простаци, събирали се с 16-годишни и там кви ли не простотии.
И що да не сипем и на хората, бачкащи зад граница като обслужващ персонал - ей така, между другото.

'Щото тя видиш ли е реализирала се дама и е в пълното си право да разпръсква морал, дейба тъпата оса. Нищо че драска вонящи, провокативни и откровено обидни статии в няк'ъв лайнян уебсайт и че постижението на живота й ще е да бачка 9-5 във фирмата на някой балкански шмекерджия. Или в най-добрия (имайки предвид интелектуалния й потенциал) случай да смуче биберона на някой дебеловрат чичок. Нищо че е завършила няк'ва пълна простотия в СУ, 'дето и с дебилизъм да си ще излезеш с диплома.

LadyDi
08-14-2014, 20:53
^@lady , Да, тъпата дрисла е попаднала на няква компанийка пичове на морето, които са подпийнали и са хванали да философстват на терасата, а тя решила да напише статия, в която да си фантазира как били безработни неудачници с неизживяно детство, алкохолици, простаци, събирали се с 16-годишни и там кви ли не простотии.
И що да не сипем и на хората, бачкащи зад граница като обслужващ персонал - ей така, между другото.
Аз нямам нищо против хората, които работят зад граница. Нямам нищо против хората, които са си хванали живота в ръце и криво-ляво се мъчат сами да направят нещо, дори и мама и тати да помагат. Но е факт, че домовете на много родители са пълни с 25-30 годишни младежи, на които е по-лесно да разчитат на татиния гръб, отколкото на собствените си две леви ръце. Хора, които разчитат, че има кой да ги храни и кой да им поправя грешките. Около мен специално, в момента има 3 такива примера.

draid
08-14-2014, 20:57
Прочети коментарите.
Хвана ли се за главата? :D

Сега ги погледнах, между другото може да се поразсъждава по тая тема. Това което казва в статията е и така и не е така. Реално погледнато лапетата до 18 нямат място по кръчмите и дискотеките, какво остава да пият. Не възприемам и това, че ще вземат да правят секс на 14, а тройки на16 да речем и т.н. Истината е по средата. Един мъж трябва да си поживее от 18 до 25-28 да речем и след 30 вече да се замисля сериозно за семейство, ако го няма още. Не че аз не се замислям, ама това е друга тема. Мисля, че таргет групата която има в предвид мацката е една точно определена и не чак толкова разпространена все пак.

Имам и други мисли по темата, ама ме мързи да ги пиша тука, пък и да спамя.


Аз нямам нищо против хората, които работят зад граница. Нямам нищо против хората, които са си хванали живота в ръце и криво-ляво се мъчат сами да направят нещо, дори и мама и тати да помагат. Но е факт, че домовете на много родители са пълни с 25-30 годишни младежи, на които е по-лесно да разчитат на татиния гръб, отколкото на собствените си две леви ръце. Хора, които разчитат, че има кой да ги храни и кой да им поправя грешките. Около мен специално, в момента има 3 такива примера.

Не забравяй, че понякога хората учат до 24-25г, а ученето като един сериозен разход изисква известен гръб от родителите си. Има си и специалности които не позволяват работа или поне не такава която може да ги издържа. Виж да лежиш на родителите си след като си завършил е меко казано несериозно.

xoxi
08-14-2014, 21:26
^ Предлагам ви да си пуснете тема, защото ми е интересно да ви чета, без да прескачам другите мнения тук, които са си в духа на дневника.

draid
08-14-2014, 21:36
Зема да си пусна една тема на мое име и да си пиша вътре а ? Хах. Майтапа на страна, ако някой иска да пуска, аз приключих с тая дейност.

LadyDi
08-15-2014, 05:31
Не забравяй, че понякога хората учат до 24-25г, а ученето като един сериозен разход изисква известен гръб от родителите си. Има си и специалности които не позволяват работа или поне не такава която може да ги издържа. Виж да лежиш на родителите си след като си завършил е меко казано несериозно.
Не забравям, просто писах поста късно и не особено подробно. Пардон :cool: Съгласна съм, че докато учиш, имаш нужда от помощ. Но след това вече е време да започнеш да се оправяш сам. И без извиненията: "Апартаментът тук е голям, защо да се изнасям?", "Какво ще прави мама/тате, ако и аз се изнеса от вкъщи" и т.н.

anonymous708973
08-15-2014, 05:32
Изпаднах в дълбок размисъл. Отказах чудесна работа, само и само да не изгубя времето и парите които вложих в нещо което не се знае дали ще се окаже успех или провал.

Дано да си е струвало! Успех в начинанието ти!

Аурис, мн плоско разсъждение - от теб не го очаквах, но както коментарите показаха - масовката мисли именно това.
Факт е, че една камара 20+ годишни грам не се замислят за кариера, бачкат там няква работа в чакане на великата възможност със стартова заплата два бона и половина. Изкарват пари за дискотека, на която ходят в свободното си време вместо да изкарат някой курс за допълнителна квалификация или да търсят друга възможност. Познавам такива, имаме такива и в родата. Статията изобщо не е плод на случайно наблюдение на хора, които се забавляват и на развинтено въображение, а на една реална ситуация. Няма лошо в дискотеките, ама след една определена възраст просто не е редно а си всяка вечер там и да затваряш бара. Очаква се човек да има по-важни приоритети - например, как да е пълноценен на работа, което познай как ще стане, ако си пил до 5 сутринта.

И така.
Сънувах най-странния сън на света. Затвор, заминаване за близкия изток, горнище на анцуг, ксерокс машина... Някойтам ряпа да яде :ДДД
Ениуей, денят започва добре, дано финансите да тръгнат бързо, че има тоооолкова за четене.
Куч става на 5 годинки днес, нашите имат годишнина от сватбата, ще се видя за последно с най-добрия си приятел.
И пътувам след ШЕСТ дни! ДАДАДА!

Auriss
08-15-2014, 07:05
Очаква се човек да има по-важни приоритети - например, как да е пълноценен на работа
Сериозно ? Вие един ден в живота си работила ли сте, хауптщумфюра ? Който сутрин става с мисълта "Днес ще съм толкова полезен на работа; животът е прекрасен" да вдигне ръка.


че една камара 20+ годишни грам не се замислят за кариера, бачкат там няква работа в чакане на великата възможност със стартова заплата два бона и половина.
Чакай, бе, мацка. Доста хора работят, защото им се налага. И след т'ва се влачат по заведенията, 'щото к'ва друга радост им остава ? Не всеки умее да се храни емоционално с поезия и супа от краставици.

anonymous708973
08-15-2014, 07:08
Да, сериозно се очаква да съобразиш, че щом си от 8.30 на работа, не е добра идея да напускаш дискотеката в 5 часа. Сериозно ли го обсъждаме дори?

Явно нямаш такива познати, иначе щеше да загрееш за какво говоря. Както Лейди Ди и Дрейд загряха.
Това е хубаво, разбира се, браво!

Auriss
08-15-2014, 07:13
пф ядосай се малко де ... ;/

LadyDi
08-15-2014, 07:16
я чакайте верно да се опитам да преместя тая дискусия в отделна тема
ако се сетя как ставаше...

edit: Йей, стана! :cool:

golemiq_korab_minava
08-15-2014, 08:23
Аз нямам нищо против хората, които работят зад граница. Нямам нищо против хората, които са си хванали живота в ръце и криво-ляво се мъчат сами да направят нещо, дори и мама и тати да помагат. Но е факт, че домовете на много родители са пълни с 25-30 годишни младежи, на които е по-лесно да разчитат на татиния гръб, отколкото на собствените си две леви ръце. Хора, които разчитат, че има кой да ги храни и кой да им поправя грешките. Около мен специално, в момента има 3 такива примера.
Хайде стига глупости. Кой нормален родител ще търпи 30 годишен син-безделник на гърба си? Или трябва да е много тъп, или и той е същия?


По темата ще кажа, че 30 годишни купонджии има безкрайно много. Но между купонджия и разчитащо на пари и помощи животно има голяма разлика. Тоя 100 кила на колко години беше? Дали някой го издържа? Аз също познавам хора над 30 години, които излизат и купонясват със 16 годишни, но си имат бизнес, изкарват си едни пари, дори помагат на родителите си. Това не им пречи да се напиват, да ходят на дискотеки и тнт. . . На тях това им харесва, това правят. Парите, които печелят за това ги изразходват и си живеят с кеф.. В крайна сметка парите са, за да се харчат, а не да се спестяват неумоврно много. Който много пести и трупа - някой друг му обира плодовете на труда. И накрая всичкото материално, което си трупал се обезценява. Разбира се тук не говорим за инвестиции, четох една статия на Ванга (ако не е лъжа) и ми хареса това казано.

102
08-15-2014, 08:26
Антония е завършила „Връзки с обществеността“ в Софийски университет „Св. Климент Охридски“, а през свободното си време обича да пътува и снима. Има собствен блог за авторски фотографии.

Леко ми лъхна на задръстеност това, като го прочетох.. след това видях снимката и и всичко си дойде на мястото. Факторът 'не бих я ебал' тук е с пълна сила. Ква е тая.. просто поредната оплаквачка.. отишла на моренце.. никой не я е ебал.. айде да напишем статия, нали сме големите литераторе.. Ами не, умствено остаряла госпожичке, сичко е както си го направиш.. и до стил, какъвто вие очевидно нямате. Хората правят мястото, не мястото хората. ако си достатъчно колоритна личност ти ще огрееш там където си, а не прожекторите от поредната дискотека /дискотека, че тази госпожичка е точно за там.. тъмно, пияни мъже.. идеална комбинация за нея/. Ако искаш да си сам и да ти е спокойно.. фащай гората, интелектуалке. Тва да се оплакваш, че някви хора.. приятели, нещо, което ти очевидно не притежаваш са си пийнали и през смях обсъждат костов батков и останалата гмеч е меко казано комплексарско.. Може би, ако разговорът беше в аулата на СУ и бяха по тоги и речникът им беше като на професорите, които дори и те не са ви поглеждали, многоуважаема, щеше да е достоен за вашия изтънчен слух...? Карам натам, че почти се разбудих.. 14 годишните били бъдещето на тази страна...? /по тая логика и 4 годишните са/ Ами не, скъпа моя. Не съдете по вас си, безполезно същество такова, което може само да ги напише тези неща, но не и да ги изрече, защото ще пробуди само присмех и подигравки към особата си. Не съм бъдещето ли ? Ще стана алкохолик, наркоман и безполезен индивид, защото това е, което ви заобикаля ? Така ли ? Ами не, почитаема. Аз съм бъдещето за мен и за тази държава. Аз и приятелите ми ще увеличаваме популацията на тази страна /дай боже/. Аз и приятелите ми ще плащаме данъци. Аз и приятелите ми ще градим, ако ще се гради нещо. Нашето поколение ще замени /едва ли/ политическата кочина в парламента. Бъдещето е точно на 30-35 годишните. Вашето бъдеще, мила моя, е да станете инкубатор на точно описания типаж, оплаквач-колбасар, който ще ви бие и ще пита къде е ракията. Другият вариант е да сте просто интелектуалката от сайтчето, която знае всичко и всичко е видяла. Млада, 40 годишна лелка, която намеква по сайт-ове как тя, видиш ли, е толкова възвишена, че изкарва 2500 лева заплата и е независимо-обвързана с вибратора си.

и сега за в темата
кои сте вие да определяте дали някой няма да си пие до 5 сутринта и после да ходи на работа ве
кои сте вие да се бъркате на хората които не учат
PinkPan7her
коя си ти да отсъждаш кой какво да прави с живота си
'скъсващата се от учене'
ами айде порасни малко от цялата тази информация която ти се предоставя
хората които те карат до университета да не са с 5 докторски степени ве
лелката от бакалията да не е професор по естествознание
момичето което е имало половин работна година в живота си дава акъл на другите за работа
олеле
как веднъж не написа нещо сякаш е 'според теб' а не как 'трябва'
/се тая не се заяждам знам че не сте такава
всъщност ми доскуча
аре

DisappointedDreamer
08-15-2014, 08:30
^в ума ми, прозвуча като рап песен.

Hilary_
08-15-2014, 08:31
В страна, в която цари курвалък под път и над път, липса на всякакви ценности и развитие у хората, какво очаквате?
Тъжна и много вярна статия. Това ми е мнението.

LadyDi
08-15-2014, 08:33
Хайде стига глупости. Кой нормален родител ще търпи 30 годишен син-безделник на гърба си? Или трябва да е много тъп, или и той е същия?
Ще се изненадаш всъщност колко са...

golemiq_korab_minava
08-15-2014, 08:42
Ще се изненадаш всъщност колко са...

Същност аз познавам един такъв, но той е с малко психични отлонения, а не от типа - ,,дай да купонявам, той тате ще даде''. Значи той таткото пред пенсия НА 60 години ще бачка? Аз не мога да си представя таква гледка. Синът му трябва да има психични отклонения..

Evterpa
08-15-2014, 08:45
В страна, в която цари курвалък под път и над път, липса на всякакви ценности и развитие у хората, какво очаквате?
Тъжна и много вярна статия. Това ми е мнението.
смешо е как всеки 5-ти /по официалната статистика на евтерпа ест/ се е превърнал в съдник на обществените недъзи :lol:
добре че тук сте се събрали все изключения от порочното правило, слава на вселенския разум
страната щеше да рухне, ако нямаше кой строго но справедливо да посочи кое е сбъркано

LadyDi
08-15-2014, 08:47
Същност аз познавам един такъв, но той е с малко психични отлонения, а не от типа - ,,дай да купонявам, той тате ще даде''. Значи той таткото пред пенсия НА 60 години ще бачка? Аз не мога да си представя таква гледка. Синът му трябва да има психични отклонения..

Ти може и да не можеш, но аз имам примери сред обкръжението си. Просто не ми се обяснява тук, където могат всички да го прочетат.
Но незаинтересоваността за собственото бъдеще на тези мъже и жени просто ме изумява. Те не си дават сметка, че в един миг татковата банка ще секне, татко няма да може вече да дава, а единствената професия, която са усвоили е "син на баща си".
Мога да ти разкажа точен пример, но предпочитам на ЛС :)

102
08-15-2014, 08:51
айде айде сякаш не ти е ясно че тия хора обикновено имат имоти и от тях може да жули наеми в последствие
не виждам нищо лошо ако имаш финансовата и най-вече психическа устойчивост да си клатиш краката по цял ден

golemiq_korab_minava
08-15-2014, 08:55
айде айде сякаш не ти е ясно че тия хора обикновено имат имоти и от тях може да жули наеми в последствие
не виждам нищо лошо ако имаш финансовата и най-вече психическа устойчивост да си клатиш краката по цял ден

тея имоти ще ги пропилят от първия ден след като ги получат наследствено, ако никога не са проявявали отговорност.

golemiq_korab_minava
08-15-2014, 08:57
Ти може и да не можеш, но аз имам примери сред обкръжението си. Просто не ми се обяснява тук, където могат всички да го прочетат.
Но незаинтересоваността за собственото бъдеще на тези мъже и жени просто ме изумява. Те не си дават сметка, че в един миг татковата банка ще секне, татко няма да може вече да дава, а единствената професия, която са усвоили е "син на баща си".
Мога да ти разкажа точен пример, но предпочитам на ЛС :)

ама на 30 години, ако не си дава сметка, значи трябва да има сериозни мозъчни повреди. Родителите са виновни..

Deadlock
08-15-2014, 09:02
Да имаш престижно образование, доходоносна работа, да лягаш в 10, да бъдеш успял и примерен по всички параграфи... не значи, че си разбрал живота по-добре. А между другото, не те спасява и от това, на 40 да се паникьосаш, че си пропилял времето си.

"Примерите", които имате около вас, са всъщност хора и може би е идея да се замислите какво става в главите ми, а не просто да кажете колко грешат и каква мързелива сган са. Този подход, тоест да се приближиш към различния от теб, ама не с рогата напред, не би донесъл от удоволствието да си над другия, и затова не бил породил нито статията, нито интереса към нея. Ама хайде да пробваме?

102
08-15-2014, 09:02
имам чувството че ти и на 40 няма да си даваш сметка че си глуповат

Auriss
08-15-2014, 09:03
aww, доста classy начин да се изакаш отгоре ;д даваш ли уроци ?

// към Deadlock ми беше насочен постът

DisappointedDreamer
08-15-2014, 09:05
Да имаш престижно образование, доходоносна работа, да лягаш в 10, да бъдеш успял и примерен по всички параграфи... не значи, че си разбрал живота по-добре.

Нито пък са гаранция, че ще си щастлив.

golemiq_korab_minava
08-15-2014, 09:11
имам чувството че ти и на 40 няма да си даваш сметка че си глуповат

чакай, малко. Аз никой не обвинявам. Дори хората, живеещи ден за ден са от полза на обществото, защото те също работят. Само че съвсем друго е да живееш в лукс до 30 годишен с парите на ротителите ти и да не си даваш сметка, че после ще пропаднеш. Това показва, че самите родители са стигнали до заможно положение, което не става с подобен селски живот, но не са възпитали децата си ... Иначе тяхна си работа. Всеки да си гледа себе си.

golemiq_korab_minava
08-15-2014, 09:13
Нито пък са гаранция, че ще си щастлив.

статистиката дори сочи обратното. случаите на самоубийства и дрогиране при звездите и милионерите са повече.

102
08-15-2014, 09:14
не съсипвай що годе готината тема бе корабчо

golemiq_korab_minava
08-15-2014, 09:14
не съсипвай що годе готината тема бе корабчо

блаблабла

Deadlock
08-15-2014, 09:16
Аурис, намери в амазон наръчника How to appear classy in teen forums.

ДД, да.

Auriss
08-15-2014, 09:18
:Д Започвам все повече да те харесвам

LadyDi
08-15-2014, 09:42
"Примерите", които имате около вас, са всъщност хора и може би е идея да се замислите какво става в главите ми, а не просто да кажете колко грешат и каква мързелива сган са. Този подход, тоест да се приближиш към различния от теб, ама не с рогата напред, не би донесъл от удоволствието да си над другия, и затова не бил породил нито статията, нито интереса към нея. Ама хайде да пробваме?

Ужасно мразя да ме обвиняват, че поставям хората в категории, когато самите те ме категоризират. Аз много добре познавам хората, за които говоря. И никога не съм подхождала с рогата напред към тях. Напротив, говорили сме, питала съм, получавала съм отговори и много добре знам как и защо го мислят. Всъщност, дори до някъде ги разбирам. Това, което не разбирам е защо не осъзнават, че в даден момент ресурсната осигуреност, на която разчитат, ще секне. И това, което им остава, е да разчитат на някой друг да поеме грижата за тях. Съзнавам, че те са по-скоро изключения, отколкото правило, но е супер тъпо да се отрича, че съществуват.
Но може би този спор е излишен, защото аз съм твърде повлияна от конкретните примери около себе си.
Човек има глава на раменете си и разбира се, че ако има финансовата и психическа възможност, ще избере да лежи по цял ден по гръб. Ако аз имах този избор, сигурно и аз щях да постъпя така, знам ли.

И да, съгласна съм с кораба, че вината е на родителите. Тяхна работа е в даден момент да накарат милото гардже да отлети от семейното гнездо.

Fisherman
08-15-2014, 09:44
в селото ми

живееш на село? не се връзва с интелигентния ти начин на изказване

Auriss
08-15-2014, 09:45
И да, съгласна съм с кораба
анатема
нямаш ли срам
с тази уста ще си целуваш децата някой ден

anonymous708973
08-15-2014, 09:46
^в ума ми, прозвуча като рап песен.

И на мен! 8-)

Въх, отварям и гледам, че съм пуснала тема - трябваше да ми видите физиономията.

102, знам, че не се заяждаш, но бих искала да обясня - не деля хората на професия и образование в случая, а на пораснали и непораснали. Шофьорът на автобуса, който ме кара до унито всеки ден, не може да си позволи да дойде изтрезняващ на работа - точно както и професорът ми по маркетинг с ... момент...6 титли пред името. :)
"Порасналостта" се изразява именно в осъзнаването на този факт. Какво си правят в свободното време, не ме засяга, но от единия се очаква да ме закара жива, а от другия - да ме научи. Няма как да стане, ако са купонясвали по нощите.

Дедлок, аз съм достатъчно приближена към такива хора. Много са ми близки и много ги обичам. Не са безделници, но отговарят на описанието в статията по друг начин, наистина предпочитам обаче да не го разказвам пред цял форум хора :)

Относно 30+ годишните мъже, които забиват току-що излезли от пубертета... нямам съмнителното щастие да познавам такива хора, но виж, 40+ годишни дами, които не осъзнават, че времето им за минижупи е минало... БОЛ. И двете категории хора са блестящ пример за непорасналост.

Auriss
08-15-2014, 09:50
въй въй 6 титли майна ;3


Изкарват пари за дискотека, на която ходят в свободното си време вместо да изкарат някой курс за допълнителна квалификация или да търсят друга възможност.

Какво си правят в свободното време, не ме засяга
отбелязваме прогрес :]

LadyDi
08-15-2014, 09:50
анатема
нямаш ли срам
с тази уста ще си целуваш децата някой ден
По-спокойно. Случва се и на най-добрите.

Но в случая, наистина съм съгласна.

Ivaaaaa
08-15-2014, 09:59
хора, не разбирам кво ви ебе дали Иван живее на гърба на родителите си или не. всеки си има глава на раменете и щом Ванчо и баща му са съгласни да живеят така, що не? лицемерни сте

LadyDi
08-15-2014, 10:02
хора, не разбирам кво ви ебе дали Иван живее на гърба на родителите си или не. всеки си има глава на раменете и щом Ванчо и баща му са съгласни да живеят така, що не? лицемерни сте

Никой не го ебе. Мислех, че обсъждаме някаква гледна точка.
Що не?

Ivaaaaa
08-15-2014, 10:03
https://www.youtube.com/watch?v=d-diB65scQU

( :

golemiq_korab_minava
08-15-2014, 10:06
Относно 30+ годишните мъже, които забиват току-що излезли от пубертета... нямам съмнителното щастие да познавам такива хора,.

Не не незрялост, ами начин на живот. Така се забавляват, това ЩЕ правят до колкото им рабоят хормоните. Пък как се справят с работата си - явно се справят.

FAKE IT
08-15-2014, 10:23
смешо е как всеки 5-ти /по официалната статистика на евтерпа ест/ се е превърнал в съдник на обществените недъзи :lol:
добре че тук сте се събрали все изключения от порочното правило, слава на вселенския разум
страната щеше да рухне, ако нямаше кой строго но справедливо да посочи кое е сбъркано

От всичко, което прочетох, това беше най-смисленото :D

SHPAIdURmeN
08-15-2014, 10:46
Антония е завършила „Връзки с обществеността“ в Софийски университет „Св. Климент Охридски“, а през свободното си време обича да пътува и снима. Има собствен блог за авторски фотографии.

Леко ми лъхна на задръстеност това, като го прочетох.. след това видях снимката и и всичко си дойде на мястото. Факторът 'не бих я ебал' тук е с пълна сила. Ква е тая.. просто поредната оплаквачка.. отишла на моренце.. никой не я е ебал.. айде да напишем статия, нали сме големите литераторе.. Ами не, умствено остаряла госпожичке, сичко е както си го направиш.. и до стил, какъвто вие очевидно нямате. Хората правят мястото, не мястото хората. ако си достатъчно колоритна личност ти ще огрееш там където си, а не прожекторите от поредната дискотека /дискотека, че тази госпожичка е точно за там.. тъмно, пияни мъже.. идеална комбинация за нея/. Ако искаш да си сам и да ти е спокойно.. фащай гората, интелектуалке. Тва да се оплакваш, че някви хора.. приятели, нещо, което ти очевидно не притежаваш са си пийнали и през смях обсъждат костов батков и останалата гмеч е меко казано комплексарско.. Може би, ако разговорът беше в аулата на СУ и бяха по тоги и речникът им беше като на професорите, които дори и те не са ви поглеждали, многоуважаема, щеше да е достоен за вашия изтънчен слух...? Карам натам, че почти се разбудих.. 14 годишните били бъдещето на тази страна...? /по тая логика и 4 годишните са/ Ами не, скъпа моя. Не съдете по вас си, безполезно същество такова, което може само да ги напише тези неща, но не и да ги изрече, защото ще пробуди само присмех и подигравки към особата си. Не съм бъдещето ли ? Ще стана алкохолик, наркоман и безполезен индивид, защото това е, което ви заобикаля ? Така ли ? Ами не, почитаема. Аз съм бъдещето за мен и за тази държава. Аз и приятелите ми ще увеличаваме популацията на тази страна /дай боже/. Аз и приятелите ми ще плащаме данъци. Аз и приятелите ми ще градим, ако ще се гради нещо. Нашето поколение ще замени /едва ли/ политическата кочина в парламента. Бъдещето е точно на 30-35 годишните. Вашето бъдеще, мила моя, е да станете инкубатор на точно описания типаж, оплаквач-колбасар, който ще ви бие и ще пита къде е ракията. Другият вариант е да сте просто интелектуалката от сайтчето, която знае всичко и всичко е видяла. Млада, 40 годишна лелка, която намеква по сайт-ове как тя, видиш ли, е толкова възвишена, че изкарва 2500 лева заплата и е независимо-обвързана с вибратора си.

и сега за в темата
кои сте вие да определяте дали някой няма да си пие до 5 сутринта и после да ходи на работа ве
кои сте вие да се бъркате на хората които не учат
PinkPan7her
коя си ти да отсъждаш кой какво да прави с живота си
'скъсващата се от учене'
ами айде порасни малко от цялата тази информация която ти се предоставя
хората които те карат до университета да не са с 5 докторски степени ве
лелката от бакалията да не е професор по естествознание
момичето което е имало половин работна година в живота си дава акъл на другите за работа
олеле
как веднъж не написа нещо сякаш е 'според теб' а не как 'трябва'
/се тая не се заяждам знам че не сте такава
всъщност ми доскуча
аре
+
Най-накрая да се разпишеш за това тримесечие. :D

galaxy29
08-15-2014, 10:50
Deadlock, 102, Auriss, подмокрих се, докато ви четях
днес ще мина и без порно

golemiq_korab_minava
08-15-2014, 11:10
Я една тема на пусна.

draid
08-15-2014, 13:29
Забелязвам едно много сходно мислене от деца на средностатистически бачкаторски семейства. Тия деца, често си мислят, че най-важното е да почнат работа някъде, да си скъсат гъза да работят на някой друг за да получат похвала и да се почувстват удовлетворени. Вкарват се в един омагьосан кръг и се превръщат в т.н. работническа класа макар и вече малко по прикрита. Тия хора обикновено се вкарват в тоя кръг до живот и са почти изцяло зависими от работодателя си. Тези хора рядко са склонни да поемат рискове от които могат да загубят много и предпочитат да си седят на сигурно. От друга страна децата израсли в семейства на хора с някакъв вид доходоносен или успешен бизнес, гледат по коренно различен начин на нещата, те гледат да работят за себе си, мечтата и усилията им най-често са насочени към създаване на нещо което да работи за тях, вместо напъните за доказване пред началника за потупване по рамото или 200лв от горе на заплатата.

Мили хора, всеки разбира живота по различен начин. Лично аз не мисля, че ще прекарам оставащите ми години (да приемем, че живея до пенсия) докато работя на някого, ставам като робот всеки ден и отивам на работа, прибирам се и лягам да спя за да не би сутринта да не съм в най-върховна форма и да не мога да изработя на шефа двойна дажба. Не ме разбирайте погрешно, когато си се хванал трябва да бъдеш отговорен и да си държиш на думата, не трябва да седиш и бездействаш с идеята, че веднъж се живее и т.н.

Това исках да кажа за сега. GL&HF.

tireheb
08-15-2014, 14:14
Забелязвам едно много сходно мислене от деца на средностатистически бачкаторски семейства.

кажи честно
може много умни приказки да си изписал надоле, ма спрех да четем тука

не моа да разбера откъде идва тоя.. комплекс ли, как да го нарека, в таз държава. ако бачкаш за някого, начи си прост балък. големите играчи са "бизнесмени" и ако си "бизнесмен" валят пачките
някъв постсоциалистически синдром
мейна

draid
08-15-2014, 14:46
Не си схванал правилно написаното, нямам нищо против работещите хора, нито съм споменал някъде, че са балъци. Просто констатирам пропастта в мисленето. Отделно само хората които наистина са се занимавали с някакъв сорт бизнес знаят колко различно всъщност е от това което изглежда от страни и какви реално са разходите и рисковете. Прочетох мнения които ме накараха да напиша това. И тука изобщо не става въпрос за мислене стил: "Аз няма да седя му бачкам на тоя да му изкарвам парите" идеята е съвсем друга. А хайде да не се залъгваме, пари от конвенционална работа рядко се правят, по колко ще правиш 2-3-4 хил на месец ? С един средностатистически вървящ бизнес може да правиш обороти от тоя порядък дневно. Аз никога не говоря за бизнесмени и ред думички който мразя. Говоря за начин на мислене който се изгражда в дадената среда. А това отново е без никакви лоши чувства или намек за обида, и определено не използвам думата бачкатор като нарицателно на бедняк/глупак/не можещ да мисли. А по-скоро човек който цял живот се скъсва да работи, за да може да осигури добри условия на развитие на семейството и децата си и се жертва в тяхно име. Разбирай отруден човек.

Едит: Има едни книги на Робърт Кийосаки които са особено подходящи за това което искам да кажа. Особено популярна е една конкретна книга "Богат татко, беден татко" която прави именно такава съпоставка.

RagioL
08-15-2014, 15:00
гледат по коренно различен начин на нещата, те гледат да работят за себе си, мечтата и усилията им най-често са насочени към създаване на нещо което да работи за тях, вместо напъните за доказване пред началника за потупване по рамото или 200лв от горе на заплатата
според мен това е най-правилната гледна точка на нещата

RapExotic
08-15-2014, 17:33
Аз пък забелязвам точно обратното - тийнейджърите се опитват да пораснат още преди да им е дошло времето. На 12-13 започват да правят секс, на 14 си търсят работа, на 16 изкарват книжки и започват да карат коли .. А на 20 вече са хора с няколко години трудов стаж и богат опит във връзките с противоположния пол. Пушенето, алкохола, деградиращите купони и дискотеки също се започват от 13-14 годишна възраст.

В статията забелязвам, че авторката бърка апатията към бъдещето на някой 30+ годишни дами и господа с пуберетските години. Това са две съвсем различни понятия. В тийн годините човек обикновено мечтае за бъдещето си, за това което иска да постигне в живота, търси начини да се развива, да опознава себе си и светът такъв, какъвто е , а не какъвто са го учили, че е когато е бил дете.. А тези 30+ годишни деграданти отдавна са се отказали от тези неща и живеят ден за ден. Те нямат мечти и стимул за развитие, примирили са се с живота, който водят и си убиват времето с простотийки. Това не са 30 годишни младежи, а 30 годишни отчаяни хора, които не са удовлетворени от живота си.

anonymous708973
08-15-2014, 20:47
Едит: Има едни книги на Робърт Кийосаки които са особено подходящи за това което искам да кажа. Особено популярна е една конкретна книга "Богат татко, беден татко" която прави именно такава съпоставка.

Светна ми още на частта с "бачкаторски семейства".
Само малко ми се губи връзката на тази класификация с темата...

Хората, които "сами са си шефове", още по-малко могат да си позволят отпускане, ходене по кръчми и т.н. Това го мислят само доста ограничени хора, нямащи досег с истински бизнесмени, а със съмнителни дебеловрати балкански субекти, които се пишат такива, когато препродадат нещо на по-висока цена.

Като цяло - много хубави разсъждения, евала. :)

draid
08-15-2014, 20:55
Че аз някъде да съм казал, че хората които се занимават с бизнес висят по кръчмите и се чудят какво да правят хах. Там хватката е, че просто разполагат с времето си.

Само не разбрах дали целият ти коментар е насочен към мен, ако да утре ще ти отговоря по подробно.

yakuza_
08-15-2014, 21:09
Тия неща са в голяма степен от семейството. На мен ми се е налагало да правя неща, които вероятно на никой от вас няма да му се налагат, но в такава средата живея. Аз мразя да искам пари от нашите (от 14 годишен реално никога не съм им искал, те просто са ми давали, често не ги вземам, никога не съм казал - искам пари, ще излизам), какво остава да живея с тях до 30, но не желая и да почвам работа в която няма перспектива за развитие. Като се замисля никога не бих започнал и свой бизнес, стреса е твърде голям, вероятността за провал, още по-голяма, парите са също по-големи при евентуален успех, но не мисля, че е за мен. Смятам, че много хора не могат да си преценят правилно възможностите и именно това ги проваля.

anonymous708973
08-16-2014, 07:14
Че аз някъде да съм казал, че хората които се занимават с бизнес висят по кръчмите и се чудят какво да правят хах. Там хватката е, че просто разполагат с времето си.

Само не разбрах дали целият ти коментар е насочен към мен, ако да утре ще ти отговоря по подробно.

Не, само първите два реда бяха към теб. И последният, де :д

Иначе съм много съгласна с Якудза - всеки трябва да знае какво му приляга на него и да си знае силните страни и възможностите. Няма нищо лошо да си наемен работник, ако това те кара да се чувстваш по-добре. Няма защо всеки да се пъне с частен бизнес.

Но тук вече бягаме от темата.

102
08-16-2014, 08:09
както ти в раздел политика

AnarchyBoy
08-16-2014, 08:22
А защо никой не помисли за евентуално съчетаване на нещата?
Пример с брат ми, който е на 29г; Работи си има си приятелка, но всяка седмица се събират с компания на домашно или механа.. Пийнат, хапнат, полафят и се прибират.. Не виждам лошо?
Друг пример / за 20 годишни обаче/ е аз и моето обкръжение. Всички работим, дори и приятелките ни. Повечето сериозни работи, има един два бачкатора / но те учат също, тъй че не се брои./ Ми петък, събота сме задължително някъде на клубче, механа.. в неделя докато е лято на басейнче. С някои приятели след работа пием по едно малко и тогава се прибираме. Въпреки това 3ма от компанията ми си имат дечица вече и живеят с жените си /бах още ми е странно да ги наричам така/ издържат си семейството и т'ва не пречи да пиеш е'на рикия след уморителен ден. / Не говоря за зверско напиване стил 15 годишен "алкохолик"./
Според мен можеш да съчетаваш работата и забавлението и пак да си сериозен.. Не е задължително да си или само машина за работа или парти анимъл. Могат да се комбинират и да живееш пълноценно.

102
08-16-2014, 08:23
замириса на комплексар

AnarchyBoy
08-16-2014, 08:28
^ Ми ти си тука от тебе лъха комплексарщина :?

Aeternal
08-16-2014, 09:20
Ти може и да не можеш, но аз имам примери сред обкръжението си. Просто не ми се обяснява тук, където могат всички да го прочетат.
Но незаинтересоваността за собственото бъдеще на тези мъже и жени просто ме изумява. Те не си дават сметка, че в един миг татковата банка ще секне, татко няма да може вече да дава, а единствената професия, която са усвоили е "син на баща си".
Като ножа опре до кокала ще стане като в приказката за неволята.
Ще се хванат на няква по-обща работа, ще си цъкат пак биричката вечер и ще са айляк. Някой естествено няма и това да успеят, но и някои от натегачите не успяват, така че това не е показателно.

Изобщо какво е това желание на всички да приобщят другите към техния начин на мислене и живот?
Толкова уреден ли ви е живота на всички, че нямате какво друго да правите?

Аз като представител на тези 'нежелаещите да порастнат' гонещ вече средата на двадесетте си години, смело мога да заявя ,че е страшно досадно хора които са в по-лошо положение от мен да си мислят, че могат да ми дават акъл.

LadyDi
08-16-2014, 09:30
Изобщо какво е това желание на всички да приобщят другите към техния начин на мислене и живот?
Толкова уреден ли ви е живота на всички, че нямате какво друго да правите?

Аз като представител на тези 'нежелаещите да порастнат' гонещ вече средата на двадесетте си години, смело мога да заявя ,че е страшно досадно хора които са в по-лошо положение от мен да си мислят, че могат да ми дават акъл.
Бъркаш чесането на пръсти във форумите с реално даване на акъл. Аз никога не съм се бъркала на някого в неговите житейски избори. Всеки прави това, което счита, че е добро за него. Това, че не разбирам или не одобрявам поведението на някого, не означава, че смятам, че моят начин на живот е непременно най-правилният или че ще тръгна да чета лекции, че си постъпил така или иначе.

Aeternal
08-16-2014, 09:33
Бъркаш чесането на пръсти във форумите с реално даване на акъл. Аз никога не съм се бъркала на някого в неговите житейски избори. Всеки прави това, което счита, че е добро за него. Това, че не разбирам или не одобрявам поведението на някого, не означава, че смятам, че моят начин на живот е непременно най-правилният или че ще тръгна да чета лекции, че си постъпил така или иначе.

Point taken. Моя грешка.
Просто ми е писнало от хора които си мислят, че света трябва да се развива по техния тертип.

golemiq_korab_minava
08-16-2014, 10:05
Забелязвам едно много сходно мислене от деца на средностатистически бачкаторски семейства. Тия деца, често си мислят, че най-важното е да почнат работа някъде, да си скъсат гъза да работят на някой друг за да получат похвала
.

А как си обясняваш множеството издигнали се деца на тези средностатистически бачкаторски семейства в бизнес сферата?

girlwithblueeyes
08-16-2014, 10:06
Моля да ми бъде обяснено какво точно е бачкатор ? :)

golemiq_korab_minava
08-16-2014, 10:19
Според мен вече е грешно да се говори за ново поколение ,,бачкаторски деца'', каквито ги описахте, защото първо на всичко вече е почти невъзможно в България да изкарваш задоволителни пари по този начин. Аз също познавам момчета със сходно мислене, но неспособността за нормален живот кара всеки да търси изход. По тази причина много хора записват висше образование. Те се надяват, че поне то ще им помогне. Сами разбират, че не им се отдава, но не могат и не искат да работят за 400-500 лв като работници. В Турция примерно работниците взимат колкото нашите банкери. На Запад също няма нищо общо с тук. Каквато и работа да работи, ти можеш да издържаш едно семейство, да караш кола, да имаш жилища и тнт. Особено в Америка средностатистическия човек си намира занаята, учи само по своята сфера, усъвършенства се в едно, но е спокоен и знае, че с тази работа си живее нормално. Него не го интересува нищо друго. Ако иска да украси двора си - вика фирма, ако покрива се счупи - вика фирма, за всичко си има хора.

Ако на мен предложат добра работа, за по 3000 лв и знам, че е сигурна - защо ще ми е да отхвърлям и да си правя собсвен бизнес? Да, собствения бизнес също не е сигурен. Пък не може ли и двете?!

Auriss
08-16-2014, 10:30
Моля да ми бъде обяснено какво точно е бачкатор ? :)

общо взето нискоквалифицирани работници без особени перспективи за кариерно развитие и 'финансова независимост' - както искаш го тълкувай последното. Просто казано от от 9 до 5, 5 дни в седмицата в продължение на 35 години, после смешна пенсия и те така.

yakuza_
08-16-2014, 10:32
общо взето нискоквалифицирани работници без особени перспективи за кариерно развитие и 'финансова независимост' - както искаш го тълкувай последното. Просто казано от от 9 до 5, 5 дни в седмицата в продължение на 35 години, после смешна пенсия и те така.

същото, но работното време не е от 9 до 5 и 5 дни в седмицата, но в общи линии, това^

golemiq_korab_minava
08-16-2014, 10:36
общо взето нискоквалифицирани работници .

Тук се отвори въпрос. А защо трябва да са нискоквалифицирани? Не може ли да си бачкатор с добро образование, на високо място, да си вид управител, но не просто да не работиш за себе си, ами за някой друг?

yakuza_
08-16-2014, 10:41
прочети пак какво се разбира под бачкатор

Aeternal
08-16-2014, 10:57
прочети пак какво се разбира под бачкатор

Нямам статистика, ако някой има да покаже, но съм убеден че над 50% от българите са висшисти.

Та шивачки висшисти колкото искаш.

LadyDi
08-16-2014, 11:01
Бачкатор е човек, от който се очаква да бачка, да не мисли, да не взема решения, да изпълнява конкретно поставени задачи. Това не означава, че не може да е висшист или специалист в дадена област. Бачкаторът бачка, без реално пред него да има голяма възможност за растеж във фирмената йерархия. Да си бачкатор понякога е както малшанс - да попаднеш на работа, която те натиска надолу, така и въпрос на личен избор - липса на амбиция да постигнеш нещо повече от това.

Auriss
08-16-2014, 11:18
извинявам се... Под нискоквалифициран трябваше да изясня, че имам предвид естеството на извършваната работа, т.е. да не са ти необходими задълбочени познания в областта, опит и прочие, че да си вършиш работата. Не казвам, че е невъзможно да си продавач на щанд или офис-асистент с магистърска степен, а че не ти е необходима такава, за да си изпълняваш задълженията. Не че има лошо в това - мен не ме кефи идеята, признавам си, но кой както му е най-спокойно и уредено, така да си живее.

draid
08-16-2014, 11:35
Нещо се бъркате, бачкатор аз използвах не като хамалин/циганин дето товари камиони и влачи павета. Може да си и вишист и пак да си бачкатор, може да вземаш 1500лв заплата и пак да бъдеш такъв.



Ако на мен предложат добра работа, за по 3000 лв и знам, че е сигурна - защо ще ми е да отхвърлям и да си правя собсвен бизнес? Да, собствения бизнес също не е сигурен. Пък не може ли и двете?!

Разликата е там, че човек който е израснал с по различно мислене от стандартното, ще започне работа с единствената цел да натрупа капитал, ще инвестира заплатите си предимно в активи и в даден момент може би ще започне да печели повече от това в което инвестира отколкото от дадената работа. Нормалният човек от своя страна ще "застине" на тая работа и ще трепери да не би някога да го уволнят, защото взема много пари, ще си купува телевизори, компютри,телефони, коли и евентуално някой апартамент в бъдеще който може да изплаща 15-20г.

Не си мисли, че хората с по напредничаво мислене, започват директно като шефове, собственици и т.н. Това може да стане само с наследен капитал и бизнес. 90% от хората които са развили някакъв вид подобна дейност, преди това са работили на обикновена работа и са вземали заплата.

golemiq_korab_minava
08-16-2014, 11:51
Нормалният човек от своя страна ще "застине" на тая работа и ще трепери да не би някога да го уволнят

.
Аз мисля, че това е освен заради липса на инвеститорски дух и нюх, но и заради глупост и незнание. Съглсен съм иначе с теб. Но примерът ми беше даден с връзка заплатите в чужбина. Евентуално, когато знаеш, че ако те уволнят - можеш да си намериш веднага друга сходна работа с подобен доход, който те задоволява.

Не бива парите да ни водят. За всеки е нормалната цифра е различна, но си има една граница, към която хората от средната класа се стремят и потдържат. Тоест, някои са доволни и с малко. Не им са нужни частни самолети.
А докторите, които работят цял живот за по 800 лв заплати какви са?

Иначе съм съгласен с теб, само дето този капитал доста трудно се трупа със заплати... Трябва да си много креативен...

AnarchyBoy
08-16-2014, 11:56
^ :lol:

therichbitch
08-16-2014, 12:14
Аз мисля, че това е освен заради липса на инвеститорски дух и нюх,

хаха, полека, не мисля, че е мн сложно да се сетиш, и без да имаш инвеститорски нюх, че да си купиш нова кола, секция и т.н., не е най- удачната "инвестиция"
та да не се изхвърляме с понятия
(само споменавам, слабост ми са инвестициите :Д)

По темата: генерално е прав авторът статията, но не ми харесва индиректното пропагандиране на идеята, че на 15 трябва да си ежедневно на черешата и да правиш тройки.

anonymous708973
08-16-2014, 12:45
А защо никой не помисли за евентуално съчетаване на нещата?

Аз това проповядвам още от първото си мнение по темата. :д

therichbitch, "пропагандира се", че е по-нормално да се случи на 15, а не на 30 :д

Иначе... ще завърша с фейсбук статус на един познат от гореописаната категория: "три по сто ракийка и лягаме, че утре сме на бачкане".
В същото време влачи ен на брой изпити от университета.

Aeternal
08-16-2014, 13:23
therichbitch, "пропагандира се", че е по-нормално да се случи на 15, а не на 30 :д

А на 30 какво трябва да се случва?
от 8 до 6 бачкане, 2 часа телевизия - rinse, repeat.
"Looking ahead, the day you die."

LadyDi
08-16-2014, 13:31
Няма нищо лошо в това да купонджийстваш и да се напиваш на 30, на 40 или когато си искаш.
Мен не ме бърка кой как разбира работата, купона и живота.
Единствено леко ме объркват хората, които разчитат на някой друг да ги издържа, някой да се грижи за проблемите им. Това е непораснал човек, според мен. Хората, които си мислят, че нещата в живота трябва да ти бъде дадени, вместо да си ги вземеш сам според възможностите си.

SHPAIdURmeN
08-16-2014, 13:38
А докторите, които работят цял живот за по 800 лв заплати какви са?

Е, не всички бaчкaт зa толковa. Взимaме GP зa пример, което срaвнение с другите лекaри не си мръдвa пръстa, но пък си получaвa 3- 5к нa месец. Нищо особено :D

draid
08-16-2014, 13:44
Абе стига с тия глупости, че лекарите вземат 800лв. Един лекар със специалност, работещ със здравната каса например дори в не голям град може да докарва 1000-1500лв без да се напряга особено, не казвам че ще започне от първия ден да печели толкова но до 10г вероятно ще вади подобни пари с лекота. Работно време често от 9 до 13-13:30. По София има лекари които вземат и много повече по големите болници, а често работят и в повече от една болница.

Aeternal
08-16-2014, 13:44
LadyDi изкривяваш темата. Не мисля, че някой ще тръгне да спори с теб за тези хора т.е всички сме на мнение, че са глупаци.

А темата беше за статията, която беше линкната в първия пост. Статия която се мъчи да вмени вина на възрастните, които не искат да преследват кариера за да могат да си осигурят безсъние и миризма на памперси.

Aeternal
08-16-2014, 13:46
Абе стига с тия глупости, че лекарите вземат 800лв. Един лекар със специалност, работещ със здравната каса например дори в не голям град може да докарва 1000-1500лв. Работно време често от 9 до 13-13:30.

А тези които са в Бърза помощ и по мой субективни наблюдения са единствените които работят?

draid
08-16-2014, 13:52
В бърза помощ положението е малко по-различно, но да не се отклоняваме от темата.

anonymous708973
08-16-2014, 14:00
А на 30 какво трябва да се случва?
от 8 до 6 бачкане, 2 часа телевизия - rinse, repeat.
"Looking ahead, the day you die."

Не, ти сериозно си умствено ограничен. Просто нямаш капацитета да осмислиш това, което пише в статията, което казахме аз и ЛейдиДи НЯКОЛКО пъти. Не го тълкувай като обида, просто няма друга причина да не вдяваш какво говорим вече няколко страници.

Впрочем, приятно съм изненадана колко хора са запознати с Робърт Кийосаки, бих пуснала тема, но ме е страх, че ще бъде осрана от хора, които идея си нямат за какво става дума.

LadyDi
08-16-2014, 14:02
LadyDi изкривяваш темата. Не мисля, че някой ще тръгне да спори с теб за тези хора т.е всички сме на мнение, че са глупаци.

А темата беше за статията, която беше линкната в първия пост. Статия която се мъчи да вмени вина на възрастните, които не искат да преследват кариера за да могат да си осигурят безсъние и миризма на памперси.

Не си прав и ти. Статията описва 30+ хора, които смятат, че са бъдещето на България и цялото време е пред тях. А не е точно така. Точно това са тези, хора, за които аз ти говоря - които не умеят да разчитат на себе си.
От цялата статия аз не съм съгласна единствено с абзаца за хората, заминаващи за Щатите в търсене на "ново начало".

Я ми кажи ти, като младеж наближаващ средата на двадесетте си години и който не желае да порасне, как се издържаш? Или все още учиш и живееш при родителите си?

pandabear
08-16-2014, 14:03
толкова мъдрост и зрялост на едно място, ех...

Aeternal
08-16-2014, 14:12
"Неслучайно съществува израз milf, от майка, а не ailf, да кажем, от „алкохлик“.
Ето това пише в статията. Говори за нараненост, за жена, изпитваща трудности да прелъсти някой нещастник за да и напълни кошарата.

PinkPan7her, смисъла на човешкия живот е емоцията. Не е е редно, защото на 30 за теб примерно емоцията се изразява в детска усмивка или друг семеен епизод да гледаш отвиското, като по-порастнала, на хората които имат друг набор от цели и приоритети в живота си.

Aeternal
08-16-2014, 14:14
Я ми кажи ти, като младеж наближаващ средата на двадесетте си години и който не желае да порасне, как се издържаш? Или все още учиш и живееш при родителите си?

Работя, готвя се за държавни в момента и отново живея при нашите. Последното не мисля да го променям скоро. Просто защото е по-лесно.

golemiq_korab_minava
08-16-2014, 14:16
Не си прав и ти. Статията описва 30+ хора, които смятат, че са бъдещето на България и цялото време е пред тях. А не е точно така. Точно това са тези, хора, за които аз ти говоря - които не умеят да разчитат на себе си.
От цялата статия аз не съм съгласна единствено с абзаца за хората, заминаващи за Щатите в търсене на "ново начало".

Я ми кажи ти, като младеж наближаващ средата на двадесетте си години и който не желае да порасне, как се издържаш? Или все още учиш и живееш при родителите си?
А какво ще кажем за хората, които искат да се развиват, сериозни са, но със завършеното висше са дроб и все още не могат да си намерят работа с РЕАЛИЗАЦИЯ и развитие, или са открили друга цел в интересите им, обаче вече наближават 30-те години? И те ли са обвинени в мерзавство?

LadyDi
08-16-2014, 14:26
А какво ще кажем за хората, които искат да се развиват, сериозни са, но със завършеното висше са дроб и все още не могат да си намерят работа с РЕАЛИЗАЦИЯ и развитие, или са открили друга цел в интересите им, обаче вече наближават 30-те години? И те ли са обвинени в мерзавство?

Толкова си загубен, че чак не ми се говори с теб. Правиш каквото правиш, все го извърташ на политическа тема, а това няма нищо общо с това, за което си говорим тука.
Разгледай ми другите мнения и сам си отговори на въпроса.

Aeternal, добре. Не го променяй. Но не ми казвай, че ще очакваш изцяло да ти покриват сметките.

Aeternal
08-16-2014, 14:27
Толкова си загубен, че чак не ми се говори с теб. Правиш каквото правиш, все го извърташ на политическа тема, а това няма нищо общо с това, за което си говорим тука.
Разгледай ми другите мнения и сам си отговори на въпроса.

Aeternal, добре. Не го променяй. Но не ми казвай, че ще очакваш изцяло да ти покриват сметките.

Ако го очаквах нямаше да си правя труда да уча и работя, нали?
4 години живях сам. Не виждам защо трябва да се лишавам от комфорта си и да плащам 2х повече пари месечно за сметки, просто за да се хваля че живея сам.

LadyDi
08-16-2014, 14:39
Ако го очаквах нямаше да си правя труда да уча и работя, нали?
4 години живях сам. Не виждам защо трябва да се лишавам от комфорта си и да плащам 2х повече пари месечно за сметки, просто за да се хваля че живея сам.

Никой не казва, че трябва да правиш това. Ако можеш да си позволиш да живееш с родителите си без това да пречи на тях и на теб, тогава by all means, do it.
Обаче да живееш при тях и да очакваш те да плащат за всичко - тогава вече отиваш в другата категория.

kalpazanka
08-16-2014, 14:52
Е, не всички бaчкaт зa толковa. Взимaме GP зa пример, което срaвнение с другите лекaри не си мръдвa пръстa, но пък си получaвa 3- 5к нa месец. Нищо особено :D
Ти имаш ли идея как се формира изобщо сумата, която получава джипито?! Колко ти е трудовия стаж като джипи, та с такъв размах раздаваш по 3-5 бона?!
Наясно ли си какъв процент в България са здравноосигурени?! Наясно ли си какво означава капитацията?!

Aeternal
08-16-2014, 15:00
Наясно ли си какъв процент в България са здравноосигурени?!

Предвид каква услуга се предлага в повечето случай - пак са много здравноосигурените.
Въпроса обаче е много по-обширен и не му е мястото в тая тема.

therichbitch
08-16-2014, 15:04
Естествено, че личните лекари не взимат по 800лв, много повече,а много по- малко правят от тези в бърза помощ, които получават наистина по 800 лв.
Помежду другото (facepalm), някои от нас не са паднали от Марс, знаем какво е капитация и сме информирани достатъчно добре какво сочат статистиките за безработицата, здравното осигуряване, пенсионното осигуряване и прочее, така че реакцията ти е малко пресилена

kalpazanka
08-16-2014, 15:04
Предвид каква услуга се предлага в повечето случай - пак са много здравноосигурените.
Въпроса обаче е много по-обширен и не му е мястото в тая тема.

Препратката за здравноосигурените е в причинно-следствена връзка със залпащането на джипито, което предложи спамъра.
Джипито може и да си съдере задника да записва пациенти, може в листата му да са дори 100 000 човека, но ако тези 100 000 не са здравноосигурени, ще има да взема пари някой друг път. В конкретния случай чакам отговор от човека паяк.


дъричбич, апострофирам човека паяк. Чакам отговор конкретно от него.

tireheb
08-16-2014, 15:19
Я ми кажи ти, като младеж наближаващ средата на двадесетте си години и който не желае да порасне, как се издържаш? Или все още учиш и живееш при родителите си?

shots fired :(

Blab
08-16-2014, 15:23
А какво ще кажем за хората, които искат да се развиват, сериозни са, но със завършеното висше са дроб и все още не могат да си намерят работа с РЕАЛИЗАЦИЯ и развитие, или са открили друга цел в интересите им, обаче вече наближават 30-те години? И те ли са обвинени в мерзавство?
аз попадам в тази категория.
//и, с риск да звуча надменно, съм доста по-интелигентна, образована, добър специалист + сериозна, надъхана, иновативна,... адекватна от множеството, заседнало в нишите, които ме интересуват (тези, в които мога и искам да се развивам). затова поработвам всякакви глупости за хора, които правят пари с далавери, измами, наркотици и прочее, а нямат завършено средно (примерно), но са загребали яко зелено, когато е трябвало. и пак не съм се отказала и си преследвам мечти, цели, каквототамсъмрешилачеепът ятмивживота, но е яко трудно, особено ако не си отроче/гадже/държанка/блюдолизец, т.е. всичко, което един неконцентриран върху еготото си артист (изначално) не е.
но това всичко е под черта. лично е и не засяга никого.


но знам за какво говори Антония. тези хора аз лично наричам хипари, често имам задочни (понякога и не толкова) сблъсъци с тази порода, просто защото близки до мен хора се движат/попадат в такива среди. без да развивам философии - това са хора, чиито приоритети са други. или по-скоро са същите (като на масата днес), но просто начинът за достигането им е друг. а именно - абсолютен хедонизъм - секс, храна, опиати, спане - толкова. просто акцентът тук не е върху парите - порше, имение, дизайнерски дрехи, продукти на епъл, а върху чистото удоволствие, което е... ами, телесно. това е именно телесната долница - тялото бива издигнато в култ и на него ежедневно се служи. смешното е, че най-често тези хора (били те бивши икономисти, които са забегнали към даунхил(или там както си го наричат) лайфстайла, или просто вечни хипари), които изповядват простичкия начин на живот, имат претенцията, че са извисени духовно, т.к. са в контра на консуматорското общество и прочее глупости, а в действителност те са негова същинска/абсолютна част, защото единственото, което правят, е да консумират (храна, секс, трева, алкохол, преживявания).
//това са хора, които не (бива да) се обвързват с нищо и никого, те просто се реят и реят/събират семе, така де - любов. ПИЙС!

//преглеждах предаването на Антония и Бела още от създаването му, но все още не зная кои са родителите им:Д ако някой знае, нека да ми каже; благодаря)

и за финал, няколко думи към откъслечни цитати на LadyDi: у нас на 25 не знам какво трябва да работиш, за да живееш самостоятелно и добре (без да гладуваш и да трепериш дали ще можеш да си платиш наема, 'щото поредният некоректен работодател ти бави парите с месеци, ако въобще ти плати, защото е твърде възможно да работиш без договор). с гадже и/ли съквартиранти - добре, но сам - не съм го видяла това.

LadyDi
08-16-2014, 15:32
и за финал, няколко думи към откъслечни цитати на LadyDi: у нас на 25 не знам какво трябва да работиш, за да живееш самостоятелно и добре (без да гладуваш и да трепериш дали ще можеш да си платиш наема, 'щото поредният некоректен работодател ти бави парите с месеци, ако въобще ти плати, защото е твърде възможно да работиш без договор). с гадже и/ли съквартиранти - добре, но сам - не съм го видяла това.

и ти не си ме разбрала, явно основната дума тук е "откъслечни цитати"
изморих се да обяснявам нон стоп за какво говоря
или ме четете като хората, или ме пропускайте

tireheb, няма shots fired и ти ако беше чел за какво говорим, щеше да видиш, че го питам съвсем добронамерено

tireheb
08-16-2014, 15:35
tireheb, няма shots fired и ти ако беше чел за какво говорим, щеше да видиш, че го питам съвсем добронамерено

знам, че няма
четох какво говорихте
видях, че го питаш съвсем добронамерено

не ме взимайте толкоз насериозно :S

LadyDi
08-16-2014, 15:52
знам, че няма
четох какво говорихте
видях, че го питаш съвсем добронамерено

не ме взимайте толкоз насериозно :S

извинявай, явно не съм ти схванала сарказма
във всеки случай от самото начало опитвам да обясня едно нещо, но явно никой не го схваща и ме чете по диагонал

Dagichka
08-16-2014, 15:56
това го написа един познат във фейса, съгласна съм:

Всичкото това го пиша като отговор на колежката ми Тони, която преди ден написа нещо за "30-годишните млади" (http://binar.bg/18605/stranata-na-30-godishnite-mladi) Стана прекалено дълго за коментар под пост или статус...затова е в тази причудлива форма. Писано е на тагъдък и със скандален правопис и онова със запетайките...пунктуация май бе :)

Винаги като ходя на итервюта за работа и ми зададат клиширания въпрос „Как се представяш след 5 години?“, вътрешният ми глас казва „Щастлив, (копеле)!“. Естествено, шансовете ми да получа работата са нулеви при такъв отговор. Започвам да рисувам картинката, в която съм много успешния кадър в компанията им, прескочил съм няколко позиции нагоре, не се успивам, не мириша на „посрещнат изгрев“ сутрин, не се опълчвам излишно на авторитетите над мен, защото вече не съм романтик, а здраво стъпил 30-годишен войник на пост.

По всичко личи, че не съм добър лъжец, защото пак не получавам работата. И как да лъжеш като сам не си вярваш. От сега знам, че на 30 няма да ходя с костюм, няма да препускам нагоре по илюзорната йерархия, няма да признавам формалните авторитети, няма да съм войник на пост-комсомолец…ще съм щастлив. Да, щастлив от whatever ме прави такъв в този момент. (Копеле,) пак ще обичам изгрева, пак ще обичам сутрешния bliss от добре прекарана вечер, пак ще си продавам единия бъбрек, за да мога да отида на меганещото, което се случва ебемтикъде. Дай, Боже…и тройки ще правя…

Благинките в живота не идват по програма и предварително предначертан план (на 18 тройка и 6 текили, на 25 почваш да псуваш тия на 18, на 30 почваш да псуваш тия на 25…). Благинките в живота ти се предлагат…и зависи само от теб дали ще ги сграбчиш или ще им обърнеш гръб, понеже си “too old for this shit”. Предишния строй се опита да налага живот по програма: чавдарче, пионерче, комсомолец, войник, баща, партиец, пенсионер, труп. Fuck it, нали скъсахме с тоя bullshit (,копеле)?! Не се ли развихме най-малкото до оня момент, в който не бъркаме в паничката щастие на другия, за да му търсим кусури на благинките, които е успял да сграбчи, докато се е мъчел да оцелее в тоя свиреп свят?! Щастливите ли започнахме да сочим с пръст(,ебати) ?!
Антония, пиша ти ги тия неща, най-малкото, за да ти пожелая да сграбчваш всички онези благинки, които в произволен ред ще прелитат около теб…и да те правят толкова неприлично щастлива, че да имаш смелостта да показваш и по някой среден пръст на околните, които искат да те поставят в рамка. Защото ако „малоумщината“ и „грозотията“, заедно с безразсъдното поведение, са („хормоналните“) белези на младия, то признака за старост е…шибания конформизъм. И дали ще те тресне на 10, 25 или 30 зависи от теб.

Идеята, че си „too old for this shit”, ще ти изгради илюзорен параван, safe zone от онези, които продължават да махмурлясват рано сутрин, викат с пълни гърла, грабят с пълни шепи…но няма да ти напълни паничката с щастие. Ще те затвори между рутината и сивотата, между драмата на това дали да изчистиш първо хола, а след това кухнята и с кой точно препарат. Не казвам, че е лошо и не бива. Само казвам, че веднъж станеш ли “too old for this shit”, няма връщане назад. Животът тече в една посока и никога няма пак да си на 18,25,30…никога няма да се върне оня момент, в който показваш среден пръст на всички, викаш с пълно гърло, грабиш с пълни шепи…а ще ти се иска.
…защото животът не се мери с парите, работата, къде си настанил третото дете, дори не се мери с това смислено нещо, което разделяло лошия от добрия 30-годишен. Мери се в порцийките щастие, което си си причинил. Твое, лично щастие. Не онова социално приетото, другото…от което понякога дори се притесняваш да го споделяш на глас. Затова ти пожелавам него…

yakuza_
08-16-2014, 16:31
В крайна сметка въпросната Антония, тройка правила ли е на 15 или там колкото е?

http://svoge.com/site/wp-content/uploads/2012/10/wP1190429.jpg

Aeternal
08-16-2014, 16:58
В крайна сметка въпросната Антония, тройка правила ли е на 15 или там колкото е?

http://svoge.com/site/wp-content/uploads/2012/10/wP1190429.jpg

Tя е много над тея неща. :Д По-скоро би търсила с кой да си направи близнаци :Д

Тромбоцит
08-16-2014, 17:17
Авторът на статията ми изглежда от тип "съчма", примесена с хипарска философия.
Пасувам такива статии, не са особено интелектуално издържани.

SHPAIdURmeN
08-16-2014, 17:39
Ти имаш ли идея как се формира изобщо сумата, която получава джипито?! Колко ти е трудовия стаж като джипи, та с такъв размах раздаваш по 3-5 бона?!
Наясно ли си какъв процент в България са здравноосигурени?! Наясно ли си какво означава капитацията?!

О, да наясно. Иначе нямаше да коментирам. --___--
Виж сега, знам че работиш в някоя Болница, дали като специалист, не знам. Но и аз съм достатъчно запознат със нещата, така че няма нужда да спорим. Пример : "Един шоколад своге в сев. българия струва : 1,50 лв, а във юж. българия струва : 1,95 лв." По същият начин е със положението на лекарите във различните области на България, едните получават повече други по-малко.


#човекапаяк :D

kalpazanka
08-16-2014, 17:43
Добре, ще пробвам да си задам въпроса другояче.
След като джипитата получават между 3 и 5 бона, защо има дефицит? Толкова ли са изтрещели българските лекари, та не искат да взимат по една шапка пари всеки месец?
Не ми излизай с аргумента за областите в България. Капитацията важи за цяла България .

Айде сега раздели 5 бона на 80 стотинки и виж колко млади здрави прави хора трябва да има записани в пациентската си листа, за да получава тези пари. Или ако броят ти се струва невероятно голям, тогава раздели 3 бона на 80 стотинки. И не забравяй, че това е ИДЕАЛНИЯТ вариант, при който всички записани пациенти в листата са здравноосигурени.

SHPAIdURmeN
08-16-2014, 17:53
Добре, ще пробвам да си задам въпроса другояче.
След като джипитата получават между 3 и 5 бона, защо има дефицит? Толкова ли са изтрещели българските лекари, та не искат да взимат по една шапка пари всеки месец?
Не ми излизай с аргумента за областите в България. Капитацията важи за цяла България .

Айде сега раздели 5 бона на 80 стотинки и виж колко млади здрави прави хора трябва да има записани в пациентската си листа, за да получава тези пари. Или ако броят ти се струва невероятно голям, тогава раздели 3 бона на 80 стотинки. И не забравяй, че това е ИДЕАЛНИЯТ вариант, при който всички записани пациенти в листата са здравноосигурени.

Добре от 3-4*k да е. Какви сметки искаш да ти правя. След като им знаеш отговорът. Аз ти казвам как стоят нещата във областта в която се намирам и другите около нея.

Разбира се, сега ще си кажеш, че нищо не разбирам и само се отварям, като поредното пишлеме. Късмет с това мислене. ;-)


#човекапаяк :lol:

kalpazanka
08-16-2014, 17:57
Не, бих си казала, че се надявах този път на градивна дискусия с аргументи различни от "ама ти си в болница, тва ми е ясно" и "правя разсъждения на база областта, в която се намирам".

Aeternal
08-16-2014, 18:09
Така и така оспамихте, kalpazanka би ли ми казала какъв е смисъла от ГП-тата? Аз моето от 5+ години не съм го виждал а и нямам желание защото тя, освен да изписва безполезни антибиотици, друго май не може да прави.

anonymous708973
08-16-2014, 18:11
които изповядват простичкия начин на живот, имат претенцията, че са извисени духовно, т.к. са в контра на консуматорското общество и прочее глупости, а в действителност те са негова същинска/абсолютна част, защото единственото, което правят, е да консумират (храна, секс, трева, алкохол, преживявания).
//това са хора, които не (бива да) се обвързват с нищо и никого, те просто се реят и реят/събират семе, така де - любов. ПИЙС!


Ще те разцелувам, бе!
Личи си, бе, дявол го взел. Нямало значение човек как пише ли... то да му е кеф на човек да те чете, да осмисля написаното, да си затормози мозъчето. Браво!

Към дългия коментар:
Майка ми, която е на около 40, напълно ясно осъзнава, например, че въпреки изключително добрия външен вид, леко й е попреминала възрастта за минижупи. И бая щастлива ми изглежда с нагласата си "too old for this shit". И слава Богу. Опазил ме Бог от майка, дето ми ходи с по-къси поли от моите и нагримосана като матрьошка.

kalpazanka
08-16-2014, 18:22
Така и така оспамихте, kalpazanka би ли ми казала какъв е смисъла от ГП-тата? Аз моето от 5+ години не съм го виждал а и нямам желание защото тя, освен да изписва безполезни антибиотици, друго май не може да прави.
По смисъла на здравната реформа джипито е филтър към болничната помощ. Идеята е да се намалят разходите за болнично лечение.
Иначе за антибиотиците не смея нищо да казвам. Зависи прави ли се микробиология, доколко е читава тази микробиология и доколко резултатът е достоверен, дали се изписват патентни продукти или генерика, какъв е дозовият режим и т. н. Понякога АБ се влияят от прием на други медикаменти и храни.

Aeternal
08-16-2014, 18:35
По смисъла на здравната реформа джипито е филтър към болничната помощ. Идеята е да се намалят разходите за болнично лечение.
Иначе за антибиотиците не смея нищо да казвам. Зависи прави ли се микробиология, доколко е читава тази микробиология и доколко резултатът е достоверен, дали се изписват патентни продукти или генерика, какъв е дозовият режим и т. н. Понякога АБ се влияят от прием на други медикаменти и храни.

Последно ходих при нея за синузит, беше преди много години. И тя направо антибиотици, па дори не си направи труда да провери тоя синузит дали не е вирусен или гъбичен.

102
08-16-2014, 18:36
да се върнем на глупачката и статията и ако обичате
искам да помоля дейните в темата да отговорят на един елементарен въпрос /айде два/
ако някой /да речем въпросната/ ви ги каже всички тези неща на живо какво ще си помислите за нея /ама честно/
и по-скоро към мъжката част -> виждате я, виждате и и текста който е изпуснала изпод пръстите си
- бихте ли я ебали ? /може и момичетата да отговорят/

yakuza_
08-16-2014, 18:40
не бих, а на живо, не бих и останал длъжен откъм съчинения за живота :lol:

kalpazanka
08-16-2014, 18:44
Последно ходих при нея за синузит, беше преди много години. И тя направо антибиотици, па дори не си направи труда да провери тоя синузит дали не е вирусен или гъбичен.

Точно затова казах микробиология /с антибиограма/, защото понякога има изненади. Не бях виждала в практиката си синузит от кандида, но и тва ми беше дошло до главата. Очаквах анаероби или атипичен, но кандида :smt031
Отделно проникваемостта на АБ в костни структури е различна и това трябва да се има предвид.
Пак не пречи да ти даде рецепта за антибиотик емпирично, но да ти вземе материал за МБ и след 72 часа, като излезе резултатът, евентуално да смени антибиотика с по-подходящ.

cookie dough
08-16-2014, 20:13
http://binar.bg/18605/stranata-na-30-godishnite-mladi/

Интересно ми е мнението ви по въпроса :)

Има граница между сатира с елементи на забава и hate, авторката я е прекрачила в полза на второто. Някакси не е нормално подобна банална случка, i.e., група хора да се върнат подпийнали рано сутринта и да ти вдигнат шум, да отприщи такава вълна от негодувание по адрес на цяла една възрастова група. Или пък това се явява някакъв бунтарско-агресивен стил на писане, с който аз не съм запозната. Както и да е, blah, нещо не успя да ми стане скандално.

Aeternal
08-17-2014, 07:41
Blab, интересно мнение. Благородно завиждам на хора, които могат така елегантно да си изразяват мислите.

Но не съм съгласен с част от тях. Консуматорското общество винаги се свързва с материализъм. Това е стремеж да демонстрираш благосъстояние, да покажеш превъзходство чрез вещи, да докажеш лични качества с придобивки и говори за посредственост.
Нещо което може да се разбере, ако питаш едните и другите защо са отишли в университет, примерно.
Консуматорите в повечето случай отиват за да имат по-добра работа, да печелят повече пари, а не за да научат нещо и да станат по-добри в полето което са си избрали или за да бъдат полезни на хората.
Та в този ред на мисли, хедонистите са по-добри от консуматорите и са над тях. Поне в моите очи.

Auriss
08-17-2014, 07:51
^май говориш за комплексари, не за консуматори :cool:

Aeternal
08-17-2014, 07:57
^май говориш за комплексари, не за консуматори :cool:

Що бе :Д
тва е консумацията. Емулацията на нацията :Д
Бедните се мъчат да подражават на богатите. Богатите на по-богатите, а най-богатите на известните.
Йерархия.

Шегата настрана, но имам приятел който учи медицина ' `щото падат добри пари'.

kalpazanka
08-17-2014, 08:02
Шегата настрана, но имам приятел който учи медицина ' `щото падат добри пари'.
:lol: :lol: :lol:
Със специалности, в които специализацията е изцяло заплатена от специализиращия, щото държавата не отпуска бройки държавна поръчка, има да чака поне до 30 да почнат да му падат добри пари :D

102
08-17-2014, 08:06
доктор енчев каза да заповядате по всяко време
гледал че сте умни и начетени прекрасници
ся малко и образа да опраете

Auriss
08-17-2014, 08:07
да аз имам един познат завърши стоматология и обикаляше да си търси деца за практика лол горкия сигурно като пълен педофил се е чувствал. мен ще ме е страх някой да не вземе да се обърка и да ме строши от бой :D

102
08-17-2014, 08:08
бе ако случиш на място айде нека да има пари в стоматологията

Aeternal
08-17-2014, 08:13
:lol: :lol: :lol:
Със специалности, в които специализацията е изцяло заплатена от специализиращия, щото държавата не отпуска бройки държавна поръчка, има да чака поне до 30 да почнат да му падат добри пари :D

Абе техните и 2мата са лекари, не им липсват пари и не вярвам да го оставят гладен :Д

kalpazanka
08-17-2014, 08:17
доктор енчев каза да заповядате по всяко време
гледал че сте умни и начетени прекрасници
ся малко и образа да опраете

Честно, не разбирам тези, които се подлагат на уголемяване на бюст, липосукции и прочие. Та то едно естествено раждане боли, та майка плаче, пък да се подложиш доброволно на такива мъки, не, мерси.

Попълване с хиалурон, ботокс, мезоконци, плазма- ОК, ама другите зверства с пълна упойка... И синините и отоците след това, баси, наистина не разбирам колко смелост се изисква, за да легнеш доброволно под ножа.
Аз при болки вдясно изтръпвам от ужас да не е апендицит, при все че тук се работи лапароскопски...

102
08-17-2014, 08:19
нещо ми подсказва че не си дебела

kalpazanka
08-17-2014, 08:22
Не съм, понеже знам какво ме чака, ако напълнея- инсулинова резистентност, увеличен риск от рак на ендометриума и гърдата заради хормоналноактивната мастна тъкан /заради ензима ароматаза, който обръща нормалното количество андрогени в естрогени/ и оттам се завърта един порочен кръг И на стерилитет и човек се присъединява неволно към контингента на ин-витро клиниките.
Изобщо, колкото по-малко знаеш, толкова по-спокойно спиш. :)

102
08-17-2014, 08:25
винаги са ми били много смешни медицинските работници как всичко го прекарват през докторска лекарска и т.н. призма

kalpazanka
08-17-2014, 08:28
Виж, никой не е застрахован от болести, но това не пречи да се опитва да контролира някои състояния. ;) Теглото е едното, другото са нивата на холестерол и триглицериди, третото е кръвна захар на гладно. Аз лично пускам и ПКК и серумни белтъци, но това са си лично мои извращения заради вечния ми латентен железен дефицит и леката хипопротеинемия.

Aeternal
08-17-2014, 08:38
Секс, спорт и чесън. Други лекарсва не приемам. Евентуално аналгин 1-2 пъти годишно. :Д

anonymous708973
08-17-2014, 08:40
Шегата настрана, но имам приятел който учи медицина ' `щото падат добри пари'.

Поне 6 човека от класа ми записаха медицина, и то точно по тази причина.
Бащата на единия е най-известният гинеколог в Пловдив, бащата на другия е шеф на една голяма болница, (бащата на бивша съученичка - шеф на друга, жена му - завеждаща педиатрия), на третия - завеждащ отделение. Никак не са зле финансово.

kalpazanka
08-17-2014, 08:43
Така да, да имаш дядо владика, определено е по-лесно. Мисълта ми е, че ако мама и тате са с по-обикновени професии и чавето няма гръб и/или рамо, там вече историята е малко по-хард. И със зачисляване, и с намиране на място и подписване на договор и т. н. Пък като болницата те накара да подпишеш договор, с който се отказваш от полагащите ти се по наредба 2 МРЗ бруто, тогава вече замирисва и на хард-кор.

Aeternal
08-17-2014, 08:45
Поне 6 човека от класа ми записаха медицина, и то точно по тази причина.
Бащата на единия е най-известният гинеколог в Пловдив, бащата на другия е шеф на една голяма болница, (бащата на бивша съученичка - шеф на друга, жена му - завеждаща педиатрия), на третия - завеждащ отделение. Никак не са зле финансово.

Какво да кажем...
Реплика на един друг приятел: "Като знам какъв инженер съм - ме е страх да отида на лекар".

kalpazanka
08-17-2014, 08:46
Какво да кажем...
Реплика на един друг приятел: "Като знам какъв инженер съм - ме е страх да отида на лекар".

Всяко стадо си има мърша, какво да кажем. :)

Aeternal
08-17-2014, 08:49
Всяко стадо си има мърша, какво да кажем. :)

Абсолютно, по никакъв начин не се мъча да омаловажа труда на лекарите.

Но би трябвало лекарите да са лекари по хуманни причини, а не финансови.

kalpazanka
08-17-2014, 08:52
Мен ако питаш, цедката трябва да е жестока, а не всеки, който успее да влезе, да излиза дипломиран доктор въпреки фрапиращи въпроси като "Ама то перитонеумът не е ли само 1 лист?" или бъркащ инхибиторите на протонната помпа с Н2-блокерите и то на държавен изпит!, или пък смятащ, че фетална морфология на плода се прави само на 4Д-ехограф.

Под тва за хуманните причини се подписвам с всички налични крайници.

102
08-17-2014, 09:04
Секс, спорт и чесън. Други лекарсва не приемам. Евентуално аналгин 1-2 пъти годишно. :Д

пропуснал сте вино

anonymous708973
08-17-2014, 09:31
Да, защото толкова много хора умират за работата си единствено и само заради вътрешно удовлетворение.
Само дето не то ви купува хляба.

Предпочитам лекар, който ми пуска всяка необходима процедура, с мотива, че иска да си заслужи парите и добрата репутация... отколкото лекар, който е започнал тази работа преди 20 години, но постепенно е загубил вяра в системата заради мизерните пари, които получава.
Най-добрите лекари, при които съм била, изненадващо са едновременно страшно добре платени и страшно внимателни към пациента.

Evterpa
08-17-2014, 09:39
kalpazanka, имам спомени, че съм ти чела хубави мнения, обаче специално в тая тема пишеш уникално. На кого тук му е притрябвало да чете сложни медицински термини?! Имам усещането, че тва е вид изтъкване, и то със солидни размери.

kalpazanka
08-17-2014, 09:42
Пантер, по-добре доктор, който има нюх, а не доктор, който иска да си заслужи хляба/името и действа по шаблон, пускайки изследвания и назначавайки процедури само от страх да не го насоли шефката после. Щото брутални издънки от малко камъче стават при супер добре платените и супер прехвалените.
Медицината не е математика и 2+2 не прави 4.

Evterpa, свиркай кое не е ясно и обяснявам веднага. :)
Микробиологичното изследване представлява взимане на материал от място, посаждането му на хранителна среда и отглеждането му 72 часа при температура и влажност, идентични с тези на човешкото тяло.
Антибиограмата представлява залагане на дискове с антибиотици, а смисълът е да се наблюдава дали е чувствителен или устойчив на действието на АБ въпросният причинител.
Н2- блокерите понижават киселинността на стомаха, обаче са по-старото поколение, към което се развива едно явление тахифилаксия- за да имат ефект, е необходимо да повишаваш дозата. Това е любимият на поколения българи фамотидин.
Инхибиторите на протонната помпа /тва се намира на върха на стомашната клетка/ действат на друг принцип и са съвсем друг клас медикаменти. Тахифилаксия при тях няма. Тук спада така познатият ви от реклами омепразол. :)
Феталната морфология е изследване, при което се гледа дали всичко при плода е наред и дали има големи/малки увреди. Прави се на апарат, който е двуизмерен. Гледа се гръбнак, сърце, крайници.
Пък перитонеумът е пристенен и такъв, който обвива червата /най-общо казано отвън/. Между двата му листа се оформя празнина, която е стерилна. И херметически затворена при мъжа. При жената отвори към перитонеума са двете маточни тръби.

Ако нещо съм изпуснала, само кажи. :)

draid, каруцата се обърна след задявката с джипитата от човека паяк.

102, от поста ти си разбрах само никнейма. :)

Пантер, не мисля. То това не е радио, да го накараш да млъкне. *Повярвалите си* са опасни, тези, за които вече името работи за тях. ;)

anonymous708973
08-17-2014, 09:43
Един обезверен лекар няма нюх - или дори да има, няма да му се довери.

draid
08-17-2014, 09:49
Или аз не мога да чета или тва не е тема за лекарите ???

102
08-17-2014, 09:51
аььахьахьаьахьхьахьхх ььааььаььа kalpazankata ;dddd

Auriss
08-17-2014, 10:00
Калпазанке, така и така си се разписала, дано нямаш против да се възползвам ; освен ибупрофенът, някое друго обезболяващо, на което да не му се мръщят масово лекарите има ли ? От чисто любопитство питам, тъй като наскоро разбрах, че аналгинът, който тук хората си го пият като бонбонки, е забранен в целия западен свят. Всъщност други такива масово ползвани в Б-я лекарства има ли, които дори не се продават в цивилизования свят ? Тия прахчета аулин, които ги лапат ученичките, вредни ли са ?

102
08-17-2014, 10:03
сериозно ли питаш дали аулина е вреден

Auriss
08-17-2014, 10:05
питам нея, тъй като съм чувал, че разните мнения, че водил до проблеми с черния дроб, всъщност били пълни глупости и тн
пък Гугъл в това отношение не е от особена полза. Не пия лекарства, но така и така се разводни темата - не пречи да питам

102
08-17-2014, 10:06
споко питч
не се пали
само спокойно
сирак си
откъм грижи

Auriss
08-17-2014, 10:08
:*

kalpazanka
08-17-2014, 10:20
Калпазанке, така и така си се разписала, дано нямаш против да се възползвам ; освен ибупрофенът, някое друго обезболяващо, на което да не му се мръщят масово лекарите има ли ? От чисто любопитство питам, тъй като наскоро разбрах, че аналгинът, който тук хората си го пият като бонбонки, е забранен в целия западен свят. Всъщност други такива масово ползвани в Б-я лекарства има ли, които дори не се продават в цивилизования свят ? Тия прахчета аулин, които ги лапат ученичките, вредни ли са ?
Парацетамол таблетки по 1 грам. Максимална доза 4 таблетки дневно. Но тук е по лекарско предписание тази разфасовка. Иначе без рецепта може да се докопаш до парацетамол 500 мг. Тук търговското наименование е Дафалган.
Иначе Аулин/нимезулид/ още преди години разбуни духовете с чернодробна токсичност и сърдечносъдова смъртност, както впрочем и онези обезболяващи от групата на коксибите- селективните инхибитори на ензима циклооксигеназа-2. Даже се водят дела в Щатите срещу фирмата производител.
За аналгинът въпросът е малко двуяк. Има две групи хора от фармакологична гледна точка- бавни и бързи ацетилатори. Западняците спадат към бавните и за тях приемът на аналгин е проблем. За балканската популация, обаче, не е, тъй като ние сме бързи ацетилатори. :)

Сега за въпроса за западния/цивилизования свят- тук има много медикаменти, които не се използват в България. Примерно аборт се прави с Цитотек, който при нас не е разрешен за употреба. До 7 г. с. плодът се премахва медикаментозно, което спестява една пълна упойка и нанасяне на инфекция в матка/тръби при хирургичната интервенция.
Отделно за профилактика на кръвоизливите след раждане се използва окситоцин, докато в България- Метергин. Да, ама хората тук са си направили труда да проучат въпроса, че Метергин се отразява негативно на слизането на кърмата, даже и пресича процеса и родилката не може да кърми бебешора, а трябва да го храни изкуствено, което не е най-здравословният и за двете страни вариант.

Auriss
08-17-2014, 10:27
ясно, мерси ;3

golemiq_korab_minava
08-17-2014, 10:32
Калпазанката веднага усеща че у форуна се пише за медицина и са разкрепостява от кеф. :Д

cookie dough
08-17-2014, 11:24
kalpazanka, имам спомени, че съм ти чела хубави мнения, обаче специално в тая тема пишеш уникално. На кого тук му е притрябвало да чете сложни медицински термини?! Имам усещането, че тва е вид изтъкване, и то със солидни размери.

Що бе, според мен не си личи, че учи медицина, всичко е много добре вързано с темата за 30-годишните млади хора и липсата на мотивация в техния живот.

galaxy29
08-17-2014, 11:27
пропуснал сте вино
и ракия

kalpazanka
08-17-2014, 11:32
Айде сега го обърнете на алкохолна тематика и докажете тезата на каката, дето е сътворила статията!

cookie dough, не съм студентка, но го приемам като комплимент :)


Големият кораб, човекът паяк се изнесе. Сега теб ли да подхващам?

golemiq_korab_minava
08-17-2014, 11:44
мен не можеш да ме подхванеш. аз съм твоя призрак вечен ;д

RiB
08-17-2014, 11:48
Ще кажа само, че са пълен минус тези хора :S

P.S. Да... цитирам още един по-голям минус ^^

galaxy29
08-17-2014, 11:50
вкъщи ни свърши кис вода преди месец и така и не сме вземали нова
с ракия си мажа ухапано от комари и други такива произшествия

SHPAIdURmeN
08-17-2014, 11:56
Големият кораб, човекът паяк се изнесе. Сега теб ли да подхващам?
:lol: , въобще не съм усетил, трябва да се постараеш ;-)



П.С. 6+, че отваряш очите на интернет потребителите. Които имат навика да се доверяват на други потребители, които си нямат файда от медицина и лекарства, щото са на принципа: "моят приятел пробва и подейства, ако пробваш и ти ще подейства и при теб" <- в крайна сметка завършват плачейки при лекарят.

draid
08-17-2014, 12:01
Имам тука няколко кутии холандски парацетамол който ползвам предимно. Аналгина е вреден, обаче при силни болки една ампула в устата и решава проблема сравнително трайно и изключително бързо. За сваляне на температура също е учудващо чудодеен. Та в тоя ред на мисли, може да е вреден и да не се използва в голяма част от света, но аз изключително много уважавам ампулите аналгин. И все пак трябва да се използва внимателно, преди години бащата направи тежка алергия от аналгин.

LadyDi
08-17-2014, 12:03
^ нищо друго не ми оправя главоболието освен аналгин

kalpazanka
08-17-2014, 12:04
Чакайте с'я, мОлА ви сА, не съм анатемосала аналгина. Обясних що западняците ги е страх от него. :)

Aeternal
08-17-2014, 12:17
А за какво си сваляте температурата, смисъл ако не е близко до 40?

kalpazanka
08-17-2014, 12:20
Аз не чакам да стане 40, дори и 38 не чакам да е. Имам ли оплаквания, отпаднала ли съм и не мога да свърша нищо, посягам към термометъра. При 37,3 вече взимам нещо.
Що да търпя, като мога да се чувствам човек дори и болна?!

Aeternal
08-17-2014, 12:27
Аз настинките винаги си ги лекувам с потене :Д
Смисъл вдигна ли температура или почвам да се движа докато се изпотя, или ако ми е толкова зле се се завивам с максимално количество завивки докато пак не се изпотя. И на другия ден съм здрав :Д

kalpazanka
08-17-2014, 12:28
Настинките не се броят. Аз като се разболея, отнасям антибиотик.

anonymous708973
08-17-2014, 12:29
сериозно ли питаш дали аулина е вреден

И кое е странното?
Аулин не се приема повече от 10 дни, тъй като е доста силен, мислех, че това е ясно.

Температура свалям с прахчета, май Фервекс беше. Ама аз като съм болна, при мен е на макс. Няма такива лигави настинки само. Целият комплект - запушен/течащ нос, трудно преглъщане, отпадналост, температура, смяна на топли и студени вълни, все едно менопаузата чука на вратата, нулев апетит етц. Обаче антибиотик взимам в много краен случай. Хубаво, че Джи Пи-то е пич и не ги изписва като бонбонки.

therichbitch
08-17-2014, 12:31
ЪЪЪ, какво се случи с темата?

Aeternal
08-17-2014, 12:33
Антибиотик не помня кога последно съм пил. Сигурно е било преди десетина години. Грип съм карал 2 пъти през целия ми живот и от за 3 дена.
Наскоро ползвах всъщност, но беше гентамицин и то щото се рисувах.

Auriss
08-17-2014, 12:34
Аз настинките винаги си ги лекувам с потене :Д
Смисъл вдигна ли температура или почвам да се движа докато се изпотя, или ако ми е толкова зле се се завивам с максимално количество завивки докато пак не се изпотя. И на другия ден съм здрав :Д
чай от шипки ;3 или 2 лимона във студена вода и на екс ;3 и лъжичка мед сутрин като станеш. Много ме дразнеха нашите като малък с техните глупости, но през живота си не съм боледувал от абсолютно нищо.


ЪЪЪ, какво се случи с темата?

калпазанката я оспами ;3

kalpazanka
08-17-2014, 12:34
ЪЪЪ, какво се случи с темата?

Трансформирахме я в махленска седянка. :)

Пантер, поне на мен не ми се налага да чакам джипи. Левкоцити и CRP и ми светва, че е време за нещо широкоспектърно.

Aeternal, кажи ми, че гентамицинът е бил локално само!

Aeternal
08-17-2014, 12:36
Трансформирахме я в махленска седянка. :)

Пантер, поне на мен не ми се налага да чакам джипи. Левкоцити и CRP и ми светва, че е време за нещо широкоспектърно.

Aeternal, кажи ми, че гентамицинът е бил локално само!

Не съм го ял, ако това имаш предвид. Мазах си татуса с него превантивно.

LadyDi
08-17-2014, 12:37
ЪЪЪ, какво се случи с темата?

kalpazanka ѝ се случи :)

kalpazanka
08-17-2014, 12:38
Не съм го ял, ако това имаш предвид. Мазах си татуса с него превантивно.

Имах предвид да не си се боцкал. Иначе и да си го ял, не е проблем. Не се резорбира през червата, даже ако имаш диария, ще я забравиш на момента. :D :D :D


kalpazanka ѝ се случи :)

Начи, ща изям!

therichbitch
08-17-2014, 12:38
Трансформирахме я в махленска седянка. :)

Ами значи е време да се заключи. ;)

Aeternal
08-17-2014, 12:42
Ами значи е време да се заключи. ;)
тихо там бе :D
искам да вида Blab дали / и какво ще ми отговори.

draid
08-17-2014, 12:57
Аз не чакам да стане 40, дори и 38 не чакам да е. Имам ли оплаквания, отпаднала ли съм и не мога да свърша нищо, посягам към термометъра. При 37,3 вече взимам нещо.
Що да търпя, като мога да се чувствам човек дори и болна?!

Абе в някой случаи някак температурата не пълзи като охлюв по термометъра. При температура над 38, една ампула течен аналгин с 2 аспирина и за 1 час температурата е унищожена. Отделно при най-малката наченка на някой грип да се тъпчеш с антибиотици също не е най-правилното нещо което може да направиш.

Какво против имаш инжекциите гентамицин ?

kalpazanka
08-17-2014, 12:58
Не аз имам против, а бъбреците. Нефротоксичен е, както всъщност и всички аминогликозиди. :)

babity
08-17-2014, 13:18
Ама се ползват...
Не знам в хуманната на к'во ви учат, ама на нас са ни казвали, че в определени случаи (и определени граници) повишаването на температурата не е повод за избор на парцел в централни гробища.

Не съм чела детайлно, ама от последните няколко поста останах с впечатление, че тря'а си коригирам и повишената температура, свързана с овулацията едва ли не.

kalpazanka
08-17-2014, 13:21
Въпрос на субективизъм е. Определено не бих оставила дете до 4-годишна възраст с температура, просто защото нервната им система е несъвършена и има риск от фебрилен гърч. А направи ли гърч, опасността от следващ е по-голяма.

За себе си писах, че ако не се чувствам добре и не мога да свърша нищо, посягам към антипиретици. Дали ще е хексалгин/аналгин таблетки/тайлол хот с 500 мг парацетамол, все тая.

Принципно ни учат, че синтезът на антитела е температурозависим процес и че с антипиретиците всъщност пречим на този процес. Обаче така или иначе щом опра и до антибиотик /споменах май острофазови протеини и ПКК/, не ми пречи да се почувствам човек, смъквайки си температурата.

babity
08-17-2014, 13:29
Тук вече се съгласявам. С единствената уговорка, че нещата които съм в състояние да прекарам (дори и за по-дълъг период) без антибиотици, си ги оставям да си отшумят сами. Ама то и т'ва си е личен избор...

galaxy29
08-17-2014, 13:32
а при менструални болки към какво посягаш? :д
защото аз до последно си викам НЯМАА да се тъпча с хапчета и като вече не се издържа, се предавам :д

kalpazanka
08-17-2014, 13:32
Пия Герикапс от години. :)
Към обезболяващи при М не съм посягала не помня от кога.

babity
08-17-2014, 13:39
а при менструални болки към какво посягаш? :д
защото аз до последно си викам НЯМАА да се тъпча с хапчета и като вече не се издържа, се предавам :д

Менструацията ми е покъртително отвратителна и ако не пия обезболяващи, значи 2 дни тря'а да съм в изолатор, 'щото освен че съм неработоспособна, ставам и агресивна към околните. :D
А при мен но-шпа, бускулизини, спазмалгони, нурофени, аулини действат ако ги пия в дози за коне и с продължителност не повече от 30 минути. След години изтезания, ми предписаха индометацин. 2 години употреба и почнах да му проявявам всички странични ефекти наведнъж. С'а съм на Тилкотил и уж нямам проблеми, само 'дето не знам и т'ва докога ще е.

anonymous708973
08-17-2014, 14:42
а при менструални болки към какво посягаш? :д
защото аз до последно си викам НЯМАА да се тъпча с хапчета и като вече не се издържа, се предавам :д

Спазмалгоооон *сърчице* *влюбено емотиконче*
Никакъв шанс иначе. Втория ден съм изпускала университет, направо съм на колене от болки и от спазми. 2х2 задължително, следващия ден 2-3х1. Това ми е любимото хапче, честно!

Калпазанке, въпрос: Противозатъчни (комбинирани, да кажем) по какъв начин влияят на менструацията като количество, продължителност и - най-вече - болка?

yakuza_
08-17-2014, 15:34
^ нищо друго не ми оправя главоболието освен аналгин

виждам "калната" игра на думи, която играеш :oops:

kalpazanka
08-17-2014, 16:23
Калпазанке, въпрос: Противозатъчни (комбинирани, да кажем) по какъв начин влияят на менструацията като количество, продължителност и - най-вече - болка?

Не посягай към контрацептиви, ако нямаш СЕРИОЗНО основание за това, пантер.

draid
08-17-2014, 20:56
^ Тя вече е посегнала хахах. Ама пък виж друго си е да се кефиш на секса за сметка на жената (:

anonymous895156
08-17-2014, 22:11
преименувайте темата на 'медицински консултации'

Stoqn_Trakiev
08-18-2014, 19:31
Ами права е авторката до някъде, но такива хора не са само 30 годиши. Има и 20,25,30 35 и нагор годишни. Връзката с възраста говори че мадамата която е писала статията е била комплексирана от някоя по добре изглеждаща, ухаеща и звучаща дама над може би 40 години :) Иначе безцелото съществуване е проблем на много хора. Пропсто по слабите психки се предадоха пред действителността в България. Има и обаче един много по плашещ факт. По-голям процент от ,младежите под 25 години са доста по малко ангажирани със смисленото си съществуване, отколкото процента от наборите за които пиша дамата. Неграмотни и нечетящи са и се занимават с много попорочни нещ отколкото описаните в статиоята. Всъщност ако те са бъдещето, то по добре всички да се опмиотат от тази страна докато могат.
http://iconomicabg.blogspot.com

anonymous708973
08-18-2014, 19:52
Връзката с възраста говори че мадамата която е писала статията е била комплексирана от някоя по добре изглеждаща, ухаеща и звучаща дама над може би 40 години :)

А този ти коментар говори за липса на връзка с главния мозък, честно.
Предполагаемият комплекс беше споменат много пъти и определено не е този.

102
08-18-2014, 19:58
абе питч как мое си туриш и фамилията ве
ти си срам за рода си фе
ма ти си точно за авторката уе алооооу
насраняк

bloodyF
08-18-2014, 20:00
Да, сериозно се очаква да съобразиш, че щом си от 8.30 на работа, не е добра идея да напускаш дискотеката в 5 часа. Сериозно ли го обсъждаме дори?

Явно нямаш такива познати, иначе щеше да загрееш за какво говоря. Както Лейди Ди и Дрейд загряха.
Това е хубаво, разбира се, браво!

Ми аз пък не мисля, че дори и да си на работа от 8 има нещо лошо от време на време да си позволяваш да не спиш. Така и така ще работиш докато си жив в общи линии (колко ли хора доживяват до пенсия), това че си си позволил на 2 месеца веднъж да отидеш изморен-голяма работа. Ако не се забавляваш на 20, няма да го правиш на 40.
Ще си допиша мнението , че съм прочела още само първата страница.


Забелязвам едно много сходно мислене от деца на средностатистически бачкаторски семейства.

Ми не знам какво трябва да означава ''бачкаторско'' семейство, предполагам, че не е хора, които имат собствен бизнес, а такива, които работят някъде за някого (без значение частно или държавно). Моето семейство е такова, но аз се издържам сама. И пак си купонясвам. Аз не мога да съм щастлива когато денят ми започва в 6, ходя в университета, после на работа, после лягам да спя и чакам петъка, за да изляза за едно малко с приятели, щото енергията за повече не ми стига. Именно сега е времето когато се излиза, за да се ''разбиеш''. Аз поне не съм от артЪ хората, дето се радват на поезията и супер възвишените филми , чашата вино и леглото в събота вечер. Или във вторник. Все тая.

Статията я четох наскоро, не мисля пак да си губя времето.
От това ,което помня (може и да бъркам де), хората или са безделници ,които живеят с техните, или работят за някаква заплата, която ще изпият.
А не може ли да работят, да си плащат сметките и да си пият редовно за кеф? Ей така, от разнообразие. И тройките на 30 са ми по-приемливи от тези на 16 ,честно казано.

Blab
08-18-2014, 20:54
почувствах се обидена малко аз((

102
08-18-2014, 21:05
почувствах се обидена малко аз((

що
некой не ти е разчел домовете ли

Blab
08-18-2014, 21:23
;(
(аватара на мачока)

draid
08-18-2014, 22:03
Ми аз пък не мисля, че дори и да си на работа от 8 има нещо лошо от време на време да си позволяваш да не спиш. Така и така ще работиш докато си жив в общи линии (колко ли хора доживяват до пенсия), това че си си позволил на 2 месеца веднъж да отидеш изморен-голяма работа. Ако не се забавляваш на 20, няма да го правиш на 40.
Ще си допиша мнението , че съм прочела още само първата страница.



Ми не знам какво трябва да означава ''бачкаторско'' семейство, предполагам, че не е хора, които имат собствен бизнес, а такива, които работят някъде за някого (без значение частно или държавно). Моето семейство е такова, но аз се издържам сама. И пак си купонясвам. Аз не мога да съм щастлива когато денят ми започва в 6, ходя в университета, после на работа, после лягам да спя и чакам петъка, за да изляза за едно малко с приятели, щото енергията за повече не ми стига. Именно сега е времето когато се излиза, за да се ''разбиеш''. Аз поне не съм от артЪ хората, дето се радват на поезията и супер възвишените филми , чашата вино и леглото в събота вечер. Или във вторник. Все тая.

Статията я четох наскоро, не мисля пак да си губя времето.
От това ,което помня (може и да бъркам де), хората или са безделници ,които живеят с техните, или работят за някаква заплата, която ще изпият.
А не може ли да работят, да си плащат сметките и да си пият редовно за кеф? Ей така, от разнообразие. И тройките на 30 са ми по-приемливи от тези на 16 ,честно казано.

Ами това точно го обясних в следващите си няколко коментара, може би ако беше прочела и тях щеше да добиеш по-пълна представа.

galaxy29
08-19-2014, 07:06
Именно сега е времето когато се излиза, за да се ''разбиеш''. Аз поне не съм от артЪ хората, дето се радват на поезията и супер възвишените филми , чашата вино и леглото в събота вечер. Или във вторник. Все тая.
а не можеш ли да си МНОГОПЛАСТОВА ЛИЧНОСТ и да си и двете
еднообразен боклук такъв

babity
08-19-2014, 11:18
то 'щото въздържанието прави хората многопластови личности.
в тоя ред на мисли, т'ва е нещо в което съм точно златна среда. не се счупвам от зубрене, ня'ам хубави оценки, ама пък си знам, върша си работата добре и имам личен и социален живот. никога едното не ми е пречело на другото. не знам 'що в първите няколко страници се дискутираше упорито, сякаш двете неща са крайно несъвместими. Обичам си пиенето ПЪК, и да затварям барове също ми е любимо, да не съм пуснала рога или да съм си занемарила образованието. А тия, 'дето най-много се възмущават, дали работят?

bloodyF
08-19-2014, 11:31
а не можеш ли да си МНОГОПЛАСТОВА ЛИЧНОСТ и да си и двете
еднообразен боклук такъв

със елементарни селски пръчки отказвам да разговарям


драид, видях го да, сори

повечето хора сте толкова ..вглъбени в собтвеното си мнение.
коне с капаци

LadyDi
08-19-2014, 11:36
Не знам, на мен ми се струва, че аз чета тази статия по различен начин от повечето от вас...

Aeternal
08-19-2014, 12:32
Не знам, на мен ми се струва, че аз чета тази статия по различен начин от повечето от вас...
И аз това си мисля. След 2 четения на статията не прочетох нищо за безработни или живеещи при мама.

'Неслучайно съществува израз milf, от майка, а не ailf, да кажем, от „алкохлик“. '
'Усетиш ли, че щастието е в домашно приготвена вечеря и филм'
'А когато един ден хванеш бастуна, да се окажеш от добрите баби и дядовци, които младеят покрай внуците'

Отдалече личи, че проблема на авторката е, че не може да намери 'бастуна' на когото да роди и готви домашна храна.

И предвид тоя смешен плач, проблема й говори добре за човечеството като цяло.

LadyDi
08-19-2014, 12:42
И аз това си мисля. След 2 четения на статията не прочетох нищо за безработни или живеещи при мама.
България е страната на 30+-годишните млади. Все по-често изпадам в смут и тъга, когато човек, завършил гимназия преди поне 10 години, заговори как „ние сме“ бъдещето на България. Ми не си, „братле“. Набор 2000 са на по 14 години в момента. Те са бъдещето. Ти имаш голямо бъдеще зад гърба си.

Объркаш ли часовника, ще пиеш бира в средата на делничен ден на Паметника с 16-годишни скейтъри, които те назовават „чиче“.

Не съм убедена къде точно е тънката граница, след която човек застива на някоя пейка с бутилка в ръка, за да остане така във вечността. Със сигурност, дори да си се пуснал по течението, достигаш до един особен момент, в който трябва да направиш нещо, да вземеш някакво решение, да поемеш риск или да си биеш два шамара сам.

Никога не е късно да обиколиш света, да откриеш любовта, да се научиш да пиеш с достойнство, да срещнеш извънземни и да сбъднеш мечтите си.

Aeternal, явно наистина четем различно ;)

XTREMEFREERIDE
08-19-2014, 12:46
Ето ми го мнението: http://www.empirina.com/2014/08/20.html

И не, не критикувам чуждите животи. Тези, които не правят разлика между критикуване и изказване на мнение, моля да не ми опяват излишно.

Aeternal
08-19-2014, 13:01
България е страната на 30+-годишните млади. Все по-често изпадам в смут и тъга, когато човек, завършил гимназия преди поне 10 години, заговори как „ние сме“ бъдещето на България. Ми не си, „братле“. Набор 2000 са на по 14 години в момента. Те са бъдещето. Ти имаш голямо бъдеще зад гърба си.

Объркаш ли часовника, ще пиеш бира в средата на делничен ден на Паметника с 16-годишни скейтъри, които те назовават „чиче“.

Не съм убедена къде точно е тънката граница, след която човек застива на някоя пейка с бутилка в ръка, за да остане така във вечността. Със сигурност, дори да си се пуснал по течението, достигаш до един особен момент, в който трябва да направиш нещо, да вземеш някакво решение, да поемеш риск или да си биеш два шамара сам.

Никога не е късно да обиколиш света, да откриеш любовта, да се научиш да пиеш с достойнство, да срещнеш извънземни и да сбъднеш мечтите си.

Aeternal, явно наистина четем различно ;)

Аз не виждам конфликта в случая. Никъде не пише за парите от мама/тате.
Проблема е, че хората не искат да създадът нещо сериозно. И като извадиш цитата за домашната храна&филма, картината кое е това нещо става доста ясна.

XTREMEFREERIDE,
http://cdn3.cubiclebot.com/wp-content/uploads/2011/09/comiccrosswordyeah1.jpg?363b75
Леко извън контекст, но посланието е валидно.
И не казвам че си скучна. Просто си го мисля.

therichbitch
08-19-2014, 13:16
Ето ми го мнението: http://www.empirina.com/2014/08/20.html

И не, не критикувам чуждите животи. Тези, които не правят разлика между критикуване и изказване на мнение, моля да не ми опяват излишно.

плоско
що се напъвате, като не можете

LadyDi
08-19-2014, 13:26
Аз не виждам конфликта в случая. Никъде не пише за парите от мама/тате.
Проблема е, че хората не искат да създадът нещо сериозно. И като извадиш цитата за домашната храна&филма, картината кое е това нещо става доста ясна.
Проблемът, както аз го виждам, е в застиването на едно положение. И повечето хора си избират да застинат на 18-20 години - когато отговорностите все още се изясняват, проблемите не са толкова много и има на кого да разчиташ. В масовия случай. Не искам да омаловажавам хората, които на 20 се стремят да са независими, да учат, работят и пият на воля.
Въпросът е в приоритетите. To each - their own.
На 30 години вече трябва да си наясно, че не си бъдещето. А настоящето. И да стоиш там, където тепърва откриваш пътя си е някак недопустимо (поне в моите очи). Дори още да не си намерил точното си място, то вече трябва да го виждаш и да вървиш към него. Било то вита баница или корпоративен тийм билдинг с оргия.

golemiq_korab_minava
08-19-2014, 13:43
Какво е това ,,бъдещето'' ? От 30 до 50 годишна възраст не можеш ли да промениш много неща? Принципно човек се напъва до 40 и после вече спира, но на 30 имаш още половин живот да живееш.


Относно : http://www.empirina.com/2014/08/20.html - повторение на първата статия с други думи. За какви хората ви смятали ли е основния проблем?

И на 16, ако не си пушил и пиел нон-стоп не означава, че си имал неизживяно детство. Разберете, че на някои хора не дискотеката им е приоритета и забавлението, ами например - четенето на книги, спокойствието, природата, пътуване и тнт. И точно заради тези скъпи изживявания и мечти - хората от ранна възраст се наемат да работят бачкат... И това не е нищо повече от едно галене на егото. Разликата е единствено до колко големи са ти желанията...

LadyDi
08-19-2014, 13:48
Какво е това ,,бъдещето'' ? От 30 до 50 годишна възраст не можеш ли да промениш много неща? Принципно човек се напъва до 40 и после вече спира, но на 30 имаш още половин живот да живееш.
Бъдещето е за планиране. Настоящето е за действие. Сам си отговори на въпроса.
Да, на 30 грубо казано е минал половината ти живот. Времето, в което е трябвало да решиш какво ще правиш. И след 30 вече трябва да го правиш.

Aeternal
08-19-2014, 13:55
Проблемът, както аз го виждам, е в застиването на едно положение. И повечето хора си избират да застинат на 18-20 години - когато отговорностите все още се изясняват, проблемите не са толкова много и има на кого да разчиташ. В масовия случай. Не искам да омаловажавам хората, които на 20 се стремят да са независими, да учат, работят и пият на воля.
Въпросът е в приоритетите. To each - their own.
На 30 години вече трябва да си наясно, че не си бъдещето. А настоящето. И да стоиш там, където тепърва откриваш пътя си е някак недопустимо (поне в моите очи). Дори още да не си намерил точното си място, то вече трябва да го виждаш и да вървиш към него. Било то вита баница или корпоративен тийм билдинг с оргия.
Така поставено мога да се съглася.
Но все пак дори и да са безделници и нямат план, ако не пречат(тежат) на никой(родителите) не мисля че е работа на някой да коментира. Все пак живота си е на хората и те могат да си го рушат както искат.

А статията е написана твърде емоционално и едностранчиво.

LadyDi
08-19-2014, 14:05
Така поставено мога да се съглася.
Но все пак дори и да са безделници и нямат план, ако не пречат(тежат) на никой(родителите) не мисля че е работа на някой да коментира. Все пак живота си е на хората и те могат да си го рушат както искат.

А статията е написана твърде емоционално и едностранчиво.
На мен принципно погледнато не ми пречат, дори да тежат на родителите си :) Стига да не тежат на моя врат, нали... Пак повтарям, чешем си пръстите тук и си споделяме гледните точки. Никого не заставям да бъде като мен на 30, нито аз се мъча да подражавам на някого.

И да, съгласна съм за статията.

anonymous708973
08-19-2014, 14:32
плоско
що се напъвате, като не можете

Предвид че единственият ти коментар по темата е:


По темата: генерално е прав авторът статията, но не ми харесва индиректното пропагандиране на идеята, че на 15 трябва да си ежедневно на черешата и да правиш тройки.

защо се изживяваш като критикар?

Блъди, и аз това имам предвид - че едното не преча на другото.
Но ти не си на 30+ (следователно, би могла да оцелееш и с по-малко сън) и - в никакъв случай не го тълкувай като обида/критика/негативизъм, но - съм останала с впечатлението, че работиш в магазин за дрехи или нещо подобно, което не е изключително отговорна работа, която ще пострада от малко безсъние. Я си представи да работиш на някаква машина? Колега на баща ми остана без пръст, и то при абсолютно нормална кондиция. Я си представи да си шофьор? Или да водиш преговори за отстъпки върху стока на цена 100 000 евро? Тогава положението малко се променя :)

kalpazanka
08-19-2014, 14:36
Като заключение предлагам 30-годишните да почнем да си избираме внимателно фондове за доброволно пенсионно осигуряване+парцел 2/2 на подходящо място.

Aeternal
08-19-2014, 14:39
Като заключение предлагам 30-годишните да почнем да си избираме внимателно фондове за доброволно пенсионно осигуряване+парцел 2/2 на подходящо място.

Парцелчето може и да е добра инвестиция, но фондовете са си чист скам в повечето случай.

kalpazanka
08-19-2014, 14:40
Ирония/сарказъм или к'вото там си избереш.

LadyDi
08-19-2014, 14:48
Като заключение предлагам 30-годишните да почнем да си избираме внимателно фондове за доброволно пенсионно осигуряване+парцел 2/2 на подходящо място.

Душата, рядко си изразявам несъгласието с теб, ама в тоя случай иронията съвсем не е на място :)

kalpazanka
08-19-2014, 14:51
Душата, станах с дупарата нагоре от следобеден сън, прощавай.
Тва горе беше по отношение на тезата, че вече като си на 30, трябва да си отлят по матрица с две деца, куче/котка/хамстер/папагал/риби и събота и неделя да ходиш да копаш бостана/береш царевица/вариш компоти.

LadyDi
08-19-2014, 14:52
Никой не очаква това от теб. Освен може би баба.
Но трябва да си наясно накъде вървиш. Тва си ми е тезата ;)

Aeternal
08-19-2014, 14:59
Ирония/сарказъм или к'вото там си избереш.
Well obviously i'm not clear on the subject :D.
Направо ще взема 1 бял чаршаф и ще бягам към гробищата. 2x2 парцел е too much hustle.

therichbitch
08-19-2014, 15:08
Предвид че единственият ти коментар по темата е:
защо се изживяваш като критикар

Това не е единственият ми коментар по темата, а по статията.
Наистина ли трябва да обяснявам,че не е нужно да съм изписала стени с безполезни приказки, за да имам мнение по дадена "статия", която съм прочела? Имам го, изразявам го. Лаконично и непретенциозно.

DoubleDMG
08-19-2014, 15:31
жалката идея идва от това , че " Той е такъв,аз искам да съм като него " И аз ги познавам много такива,не случайно не им вдигам вече :D

bloodyF
08-19-2014, 16:10
Блъди, и аз това имам предвид - че едното не преча на другото.
Но ти не си на 30+ (следователно, би могла да оцелееш и с по-малко сън) и - в никакъв случай не го тълкувай като обида/критика/негативизъм, но - съм останала с впечатлението, че работиш в магазин за дрехи или нещо подобно, което не е изключително отговорна работа, която ще пострада от малко безсъние. Я си представи да работиш на някаква машина? Колега на баща ми остана без пръст, и то при абсолютно нормална кондиция. Я си представи да си шофьор? Или да водиш преговори за отстъпки върху стока на цена 100 000 евро? Тогава положението малко се променя :)

От бая време не работя в магазините за дрехи, повярвай ми, че за моята работа в момента трябва да съм на пушка 8 часа и не мога да си позволя да седна и да си клатя краката също. Но когато знам ,че имам повод, възможност или желание и ще се случи 2 пъти в месеца да не спя, а не всеки ден-просто го правя. Не мисля, че ще спра и на 30. Не искам живота ми да мине в работа и учене и пак работа и накрая да се сетя , че ми е времето за купон по абитуриентската на децата ми (живот и здраве). Щото за мен да си необвързан или несемеен на 30 е ок, но на 50, с дете, и да си правите компания по кръчмите-не е реално.

А иначе за мен е доста непохвално да те гледат вашите и на 20, камо ли на 30. Издържам се сама , защото нашите нямат възможност. Но дори и да имаха-млад,здрав,прав човек, не виждам къде е проблема да си намеря работа и да се издържам, било то и на 20. Но някои хора просто ги мързи и това си е (изключвам специалностите от типа на медицина или дентална медицина например, където си скъсвват гъзовете от учене и нямат време)

anonymous708973
08-19-2014, 16:47
Не искам живота ми да мине в работа и учене и пак работа и накрая да се сетя , че ми е времето за купон по абитуриентската на децата ми (живот и здраве).

Именно. Разбрахме се! :)

golemiq_korab_minava
08-19-2014, 18:13
Но дори и да имаха-млад,здрав,прав човек, не виждам къде е проблема да си намеря работа и да се издържам, било то и на 20.

Значи требва да работим нoщна смяна, а през лекциите да спим? Къв е проблема пък да не се издържнаме на 20, че и 25 сами? Да, вярно, да помагаме на родителите. Някои хора обаче от толкова голямо чувство за помощ на родителите - не могат един лев да спестят. Къде по-добре е да рабориш през лятната ваканция, за да спестиш някакви пари и да ги ,,инвестираш'' за себе си, пък както казах - да помогнеш на родителите, но докато учиш - смисълът се губи.
Къде по света студените са самостоятелни? Не сме вЪв фАЩ, където на 18 вече можеш да си уредиш що годе доходоностна работа. Тук на 18 можеш да бачкаш като общ работник за 400лв или в най-добрия случай родителите да те уредят някъде..

draid
08-19-2014, 22:08
^Къде пак ти с тоя САЩ в тая тема бе ?


От бая време не работя в магазините за дрехи, повярвай ми, че за моята работа в момента трябва да съм на пушка 8 часа и не мога да си позволя да седна и да си клатя краката също. Но когато знам ,че имам повод, възможност или желание и ще се случи 2 пъти в месеца да не спя, а не всеки ден-просто го правя. Не мисля, че ще спра и на 30. Не искам живота ми да мине в работа и учене и пак работа и накрая да се сетя , че ми е времето за купон по абитуриентската на децата ми (живот и здраве). Щото за мен да си необвързан или несемеен на 30 е ок, но на 50, с дете, и да си правите компания по кръчмите-не е реално.

А иначе за мен е доста непохвално да те гледат вашите и на 20, камо ли на 30. Издържам се сама , защото нашите нямат възможност. Но дори и да имаха-млад,здрав,прав човек, не виждам къде е проблема да си намеря работа и да се издържам, било то и на 20. Но някои хора просто ги мързи и това си е (изключвам специалностите от типа на медицина или дентална медицина например, където си скъсвват гъзовете от учене и нямат време)

Аха я ми обясни ти тогава как смяташ, че се плащат 850лв на семестър да речем, средно по 50-70лв храна на седмица (въпреки, че когато аз учих тия 50лв стигаха, а ся ще си на пост и молитва повечето време ама хайде) отделно едни тлъсти суми за разни учебници и прочие и ако случайно си имал късмета да попаднеш в общежитие още 50лв на месец, това без да броя каквито и да е странични разходи. Това са ти съвсем примерни разходи. Сега си помисли, че имаш всеки ден упражнения които ако пропуснеш става мътна и кървава. Да си дистанционно и да работиш ок. Да си редовно и да работиш в някои специалности - ок, ама в повечето специалности няма нито да учиш, нито да работиш. Хайде сега си представи, че не си в Бг, а в Лондон например, какво се случва ? Да работиш и да учиш в повечето случай е да си плащаш дипломата, да ако наистина вашите нямат възможност ок, но да върша половинчати работи само за да се бия в гърдите, че се издържам сам..

therichbitch
08-19-2014, 23:09
но да върша половинчати работи само за да се бия в гърдите
ахх, един максималист в темата, изненадах се положително

Истината е, че голяма част от вас, на които много ви знае балалайката как всичко с желание и хъс се постига, не работите, не се издържате сами или в най- добрия случай поработвате нещо и сте достатъчно посредствени в другата дейност, с която се занимавате. Ако, да кажем, искам да посещавам лекциите си и да работя на пълен работен ден (защото с половин надали ще успея сама да се издържам, пък и нали сме адски способни, с желание всичко става) това ми дава два варианта:
- да работя през нощта, да посещавам университет през деня ии да не спя like ...ever
- да си работя като бял човек през деня и да посещавам лекции; е, да де, ама законите на физиката яко ме спират да съм на две места едновременно, so..

Мисля, че все пак темата е насочена към 30-годишните, които наистина трябва (с цялата относителност на "трябва") вече да са придобили самостоятелност, вие слизате все по- надолу. Предлагам да се легализира детският труд, за да може да сме възможно най- способни още още от зародиш.
За всяка една по- голяма инвестиция в образованието ми или друг вид квалификация съм се погрижила лично и само аз, ама понякога ям от сиренето на мама, какво да се прави, търтей съм и аз, приготвяйте камъните.

A, отделно, спорът за това, дали да се лишим от два часа сън и да отидем леко недоспали на работа, за да можем да излезнем с приятели, ми се струва леко безсмислен. Не мисля, че има човек, който желае да затъне в рутината, пък бил той на крайно отговорен пост или със седем титли (тук да вметна, че h.c.mult. е една титла). И е малко пресилено да се смята, че този тип хора не могат да си позволят подобно своеволие. Хора по света всякакви, мега гига тера интелигентни, мултифункционални, решителни и прочее. Някои от тях със сигурност могат да пият 2 и да отидат да изнесат невероятната презентация.

Auriss
08-20-2014, 00:15
^или да пишеш едно задочно, да си намериш работа 2/2 и да си оползотворяваш времето.
Не ме разбирай погрешно, и на мен са ми (меко казано) непонятни твърдящите, че е едва ли не недостойно да разчиташ на семейството си докато учиш, но е крайно некоректно да се изхвърляш с твърдението, че е невъзможно човек да съвмести работа и университет.
Съмнявам се някой да е способен по 10 часа на ден да прекарва в учене, а работата, при условие, че действително си даваш зор с ученето, ще си е направо почивка.
Пък и познанията, необходими ти за бакалавърска степен, по ects са 1500 часа учене на година. Реално си буден над 5000, тъй че ... ;3

Hayashi
08-20-2014, 01:43
Чувствам се като на 30 вече...
И всичкото недоспиване през изминалата година се дължеше на учене до 3 и лекции от 7:45. И колкото и да се опитват да ми натрапят разни хора, как съм щяла да съжалявам след 7-8 години, не мисля че ще се случи. Но образованието ми е най-големият приоритет в момента.
Ако си намеря и работа най-накрая ще съм точно като 30-годишна "пенсийка". За съжаление ми писна да пращам CV-та и мотивационни и повечето дори да не ми се обадят веднага след като видят къде уча. И ако се обадят първият въпрос е "Ама вие редовно ли карате, задочно или повтаряте?" и като им кажеш, че си редовно и ти смънкат едно "О, ами съжаляваме, но ние не наемаме студенти от вашият университет, които учат редовно".

И ситуацията е нещо тип "ще бачкаш или ще учиш". За да учиш обаче ти трябват пари от някъде, щото не падат ей така от небето, а никой не ще да те наеме дори и да имаш огромно желание. Да си бачкаш без да учиш никакъв проблем иначе.

Моята специалност дори я няма задочно. Защото дори и редовно, ако пропуснеш само една практика без да си я наваксаш същата седмица ти се води отпаднал целият семестър. Редно е да спомена и, че имаме около 16 часа практика седмично. Естествено има и още толкова лекции и упражнения. Въобще, все едно съм на пълен работен ден.
Auriss, всичко това е вярно, ако учиш някакви теоретични неща тип икономика, бизнес, мениджмънт, филология и т.н. Хирург, геолог, химик, биолог и прочие не се става без солидни практически познания в нашия университет.

Малко се отклоних, но леко съм им набрала тези дни, защото още е много реална вероятността да трябва да прекъсна, защото няма да имам пари да си плащам наема и ще ми се наложи да работя.

Самата аз изключително много се дразня на 25+ годишни хора, които си веят д-то и не правят нищо сами за себе си. Щото е едно да идкаш, ама да не можеш да се оправяш изцяло сам на 20, друго е да можеш, но пък хич да не ти отърва на 30.




Едит: Тъй като се зачетох назад в темата, тези които питаха за цикълски болки, най-малко токсичното и в същото време ефективно лекарство, което съм пробвала е мастика/узо или директно анасонови капки разтворени във вода. При мен нещата са наистина много много зле, дрогирала съм се с какви ли не болкоуспокоителни включително аулин и кетапрофен. Аулинът изобщо не помогна на ме нокаутира тотално, пак си ме болеше но се смях без причина 3 часа. Кетапрофенът помага, но за 2-3 часа, а с моето тегло е адски лесно да го предозирам.
И в духът на тази тема ми се наложи да отида на практически изпит подпийнала с мастика в 8 сутринта, но пък алтернативата беше изобщо да не успея да се закарам до унито, защото исках да се наръгам с нож.

102
08-20-2014, 07:37
такива като Hayashi винаги ме спукват от смях
и този път и се получи

galaxy29
08-20-2014, 08:24
Едит: Тъй като се зачетох назад в темата, тези които питаха за цикълски болки, най-малко токсичното и в същото време ефективно лекарство, което съм пробвала е мастика/узо или директно анасонови капки разтворени във вода. При мен нещата са наистина много много зле, дрогирала съм се с какви ли не болкоуспокоителни включително аулин и кетапрофен. Аулинът изобщо не помогна на ме нокаутира тотално, пак си ме болеше но се смях без причина 3 часа. Кетапрофенът помага, но за 2-3 часа, а с моето тегло е адски лесно да го предозирам.
И в духът на тази тема ми се наложи да отида на практически изпит подпийнала с мастика в 8 сутринта, но пък алтернативата беше изобщо да не успея да се закарам до унито, защото исках да се наръгам с нож.
супер, вече само такова ще пия при такива случаи :д


*блъди, не разговаряш уж, ама пак като мин път точно си разговаряш :lol:

Hayashi
08-20-2014, 12:45
супер, вече само такова ще пия при такива случаи :д


*блъди, не разговаряш уж, ама пак като мин път точно си разговаряш :lol:

Аз съвсем сериозно обаче. :D Свикнала съм на реакцията "Ама ти няма ли с какво друго да се алкохолизираш", но наистина помага много.

anonymous708973
08-20-2014, 12:55
Съмнявам се някой да е способен по 10 часа на ден да прекарва в учене

Я пак? 8-)

Therichbitch, само не разбрах - хем си си платила сама образованието, хем "в най- добрия случай поработвате нещо и сте достатъчно посредствени в другата дейност, с която се занимавате."
Как става?

Auriss
08-20-2014, 13:16
7 дни в седмицата, всяка седмица, цяла година имах предвид. Не 2-3 пъти седмично или, недай Боже, 2 пъти в годината преди сесия. И лекциите не ги броя за учене ;/ Смис. учене си е, ама да седиш и да слушаш някого / водиш записки не е като да четеш нещо и да ти се налага да го асимилираш.
Аз бях достатъчно наивен доскоро да си правя такива планове и не отне доста преди да установя, че след седмица-две плътно зубрене мозъкът ти просто изключва и да се съсредоточиш върху нещо изисква зверски напъни. Затова и казах, че ми се струва абсурдно. Пък ако не си притиснат от други обстоятелства (както например е Хаяши), някаква ненатоварваща работа дори ще е +, че да се разсееш. На теория :Д

draid
08-20-2014, 15:18
Я пак? 8-)

Therichbitch, само не разбрах - хем си си платила сама образованието, хем "в най- добрия случай поработвате нещо и сте достатъчно посредствени в другата дейност, с която се занимавате."
Как става?

Ама ти и по 20 часа може да седиш над букварите, ама въпроса е след 6-7ч колко от това дето гледаш осмисляш и възприемаш.

therichbitch
08-20-2014, 15:50
Я пак? 8-)
Therichbitch, само не разбрах - хем си си платила сама образованието, хем "в най- добрия случай поработвате нещо и сте достатъчно посредствени в другата дейност, с която се занимавате."
Как става?
Има едни неща за изявени хора, наречени стипендии. Така.
Образованието ми далеч не е скъпо, но примерно сега започвам да събирам за CFA, еми няма да отида да кажа на мама да изплюе да не казвам колко, за да мога да се явя

относно десетте часа, Auriss- има ги, до скоро бях заобиколена от такива индивиди, които правят, струват, готвят се по една дисциплина със седмици и пак не могат да се оправят като хората, изключително раздразнителна ставам около тях, толкова да си глупави..

kalpazanka
08-20-2014, 15:59
"Империята отвръща на удара"
http://dama.bg/article/20-godishnite-pensioneri/2630/