PDA

View Full Version : Ако се забранят



golemiq_korab_minava
08-15-2014, 11:13
Дискотеките, чалгата, рапа, футбола, алкохола, цигарите, псувните. Ако се затегне контрола в училище.
Дали новото поколение ще се еволюира? Дали новата наложена среда ще го обучи в повече морал. Дали ще стане по-полезно за обществото?

DeHu
08-15-2014, 11:19
Ще се еволюира :D Нищо няма да се еволюира,новото поколение ще си измисли нови простотии,в които да си губи времето.

xoxi
08-15-2014, 11:23
Няма.
Но определено ще има много протести и проблеми със закона. 8-)

Evterpa
08-15-2014, 11:37
След оспорвана борба темата спечели златен скункс xD
Не е голяма тайна, че мрачните прогнози за новото поколение не са от днес. Ехеее... още древните са драскали апокалиптични картини във въображението си.
Просветителю, издири от нета /или се развихри където сметнеш за добре/ историйката, в която Том Сойер боядисва ограда. Не е съвсем адекватна спрямо темата, ама все пак, ако малко се попромени матрицата в нея, сигурно ще се появят резултати. Абсурд обаче
новото поколение да СЕ еволюира със забрани :(.

Make me
08-15-2014, 11:44
Не и футбола 8-)

DarkTemplar
08-15-2014, 11:47
Не знам за новото поколение, но ти отдавна си изгубена кауза.

golemiq_korab_minava
08-15-2014, 12:12
Ще се еволюира :D Нищо няма да се еволюира,новото поколение ще си измисли нови простотии,в които да си губи времето.

Но дисциплината ще е толкова затегната и няма да го позволи. Всески, който си позволи ще отива под ножа.
Аз си мисля, че може да се подобри положението. Тук не говорим непременно за новото поколение. Чалга ,,културата'' днес е тероризирала хората и те изтъпяват. Според мен системата значително оказва влияние върху мисленето на хората. Вижте как мислят родителите ви, израстнали през комунизма, вижте се себе си. Вижте и севенокорейците :Д

girlwithblueeyes
08-15-2014, 12:24
Защо пък футбола да се забранява?

anonymous708973
08-15-2014, 12:35
Искрено се надявам да си правиш ташак.

Вместо да се оплакваш от простотията, намери начин да я изолираш от своя живот. Безумно слаб характер си. И го казвам, базирано на много твои мнения. Като нещо ти пречи, не чакай някой друг/някой отгоре да ти го забрани или промени. Сложи си сам границите. Така е по-трудно, да.
Тва е като "намирам военното обучение за много важно, но ще отида само при условие, че е задължително". Що? Що чакаме някой друг да ни сложи границите, не сме достатъчно умни да направим избор сами и да го защитим ли?

На мен нито чалгата ми пречи, нито рапът, камо ли пък футболът.

anonymous895156
08-15-2014, 12:51
Вижте как мислят родителите ви, израстнали през комунизма, вижте се себе си.

Точно така, разликата в мисленето на 15- и 40-годишен идва не от натрупания през годините житейски опит, а от политическата система, в която са раснали като тийнейджъри. А да хвалиш комунистическото мислене е... дори не мога да го опиша.

За каква еволюция говориш, чист регрес си е да се обръщаме към традициите, спазвани преди десет века, и да ги обявяваме за задължителни. България не е християнска или ислямска държава, а европейска такава и съответно изповядва ценностите на ЕС. Ти си никой, за да казваш на хората какъв трябва да бъде моралът им. Абсолютно никой. А дори и някой малоумен диктатор да дойде на власт и да забрани гореспоменатите, интересът към тях (особено от страна на младите) ще нарасне неимоверно. Тревата да не би да е легална?
Да добавя - цигарите, алкохолът и дискотеките по закон са за хора на над 18-годишна възраст и само контролът трябва да се затегне, което, естествено, няма как да стане в корумпирана държава. Иначе дай да забраним и колите, 'щото винаги може някой непълнолетен/без книжка да се качи зад волана и да направи поразия.

golemiq_korab_minava
08-15-2014, 12:54
Искрено се надявам да си правиш ташак.

Вместо да се оплакваш от простотията, намери начин да я изолираш от своя живот. Безумно слаб характер си. И го казвам, базирано на много твои мнения. Като нещо ти пречи, не чакай някой друг/някой отгоре да ти го забрани или промени. Сложи си сам границите. Така е по-трудно, да.
Тва е като "намирам военното обучение за много важно, но ще отида само при условие, че е задължително". Що? Що чакаме някой друг да ни сложи границите, не сме достатъчно умни да направим избор сами и да го защитим ли?

На мен нито чалгата ми пречи, нито рапът, камо ли пък футболът.

Мрън, мрън мрън. Аз за себе си не чакам. Когато обаче простотията се е вкоренила в основата на обществото - тя не може да се изолира. Простотията не вреди на мен, колкото на двигателите на държавата. Тоест, когато обществото е повредено - то не се развива. За това вече и учители не се намират лесно. Да видиш как доцентите се хващат за главите от мъка, че никой нищо не е научил и осъзнал, а бъдещето иначе им принадлежи. А преди е нямало баш такава безпоредица.
Точно ти недей да определяш характера ми като всяко второ изречение ти е свързано с изказвания от рода на ,,българска му работа'' и за това предпочиташ ,,немската''.

А военното обучение е друга тема. То наистина е важно, но при положение, че всички ходят и имат понятие какво става. Сега не същестува подобно нещо, като да отидеш за 6 месеца безплатно, пък и да има - единиците не променят нищо. Все едно някой вегетариянец да си вярва, че ще спаси прасето, при положение, че на никой от месоядните не му пука и не взима неговия пример за правилен.

indeed
08-15-2014, 13:03
Аз пък все си мисля, че е парадоксално да говориш за упадък, национални интереси и кофти черти на обществото, когато дори не пишеш нормално. Хем смислите ти бягат, хем пък грешките са впечатляващи.

golemiq_korab_minava
08-15-2014, 13:04
Точно така, разликата в мисленето на 15- и 40-годишен идва не от натрупания през годините житейски опит, а от политическата система, в която са раснали като тийнейджъри. А да хвалиш комунистическото мислене е... дори не мога да го опиша.

За каква еволюция говориш, чист регрес си е да се обръщаме към традициите, спазвани преди десет века, и да ги обявяваме за задължителни. България не е християнска или ислямска държава, а европейска такава и съответно изповядва ценностите на ЕС. Ти си никой, за да казваш на хората какъв трябва да бъде моралът им. Абсолютно никой. А дори и някой малоумен диктатор да дойде на власт и да забрани гореспоменатите, интересът към тях (особено от страна на младите) ще нарасне неимоверно. Тревата да не би да е легална?
Да добавя - цигарите, алкохолът и дискотеките по закон са за хора на над 18-годишна възраст и само контролът трябва да се затегне, което, естествено, няма как да стане в корумпирана държава. Иначе дай да забраним и колите, 'щото винаги може някой непълнолетен/без книжка да се качи зад волана и да направи поразия.

Ами разбира се, че баща ти на 15-20 години е мислил далеч по-различно от теб, защото животът тогава е бил в съвсем различни обхвати и съзнанието , приоритетите на хората са били други. Именно родителите ни са възпитани по друга схема, за това им е по-трудно да схванати да разберат днешните желания и цели на младите, не могат да разберат, че днес света се движи в коренно различна посока, че не държавата е фактор номер едно. Не, че не го разбират, но по друг начин гледат на нещата.
Традициите са ни водили хиляди години, а в ЕС влязохме преди няколко години, жалко е. Освен това като всеки съюз - ще се разпадне. Ценностите на ЕС всичи ги видяхме и педалите са във възторг.
Да, съгласен съм с теб, че контролът трябва да се затегне неумоверно много, но щом не може да стане в корумирана държава, тогава какво правим? Корупцията от къде идва? От безпаричието. А в тази система вече от 25 години вървим само надолу ;)

golemiq_korab_minava
08-15-2014, 13:06
Аз пък все си мисля, че е парадоксално да говориш за упадък, национални интереси и кофти черти на обществото, когато дори не пишеш нормално. Хем смислите ти бягат, хем пък грешките са впечатляващи.

давам ти думата, говори ти :D

indeed
08-15-2014, 13:17
Безсмислено е. Баналност в убийствени дози. Пък и нищо не се променя след нея.

tori
08-15-2014, 13:21
Ужас, пак тая тема нищите. Нямате ли си друга работа?!

golemiq_korab_minava
08-15-2014, 13:24
Безсмислено е. Баналност в убийствени дози. Пък и нищо не се променя след нея.
кой е казал, че дискусиите трябва да променят нещо? Това е форум.

е, явно останалите теми, в които се изброяват да пишат по 100 умници за полу любовните мъки на някоя мома - са по-интересни..

оо , пък от раздел секс каква банална доза разкази се коментират :D

golemiq_korab_minava
08-15-2014, 13:26
Ужас, пак тая тема нищите. Нямате ли си друга работа?!
така отпочиваме

tori
08-15-2014, 14:03
А, ясно като оплюеш „новото поколение“ релаксираш... Ех, да можех и аз... Ама съм твърде заета да пия, пуша и гледам футбол докато слушам чалга и псувам по БГ рапъри. Тежка е мойта съдба.

golemiq_korab_minava
08-16-2014, 10:39
А, ясно като оплюеш „новото поколение“ релаксираш... Ех, да можех и аз... Ама съм твърде заета да пия, пуша и гледам футбол докато слушам чалга и псувам по БГ рапъри. Тежка е мойта съдба.

:Д тежкое да, да ми се връзваш .

както казах, мен лично не ме засягат, но държавата я . А не винаги е било така..

androidman
08-20-2014, 11:51
ще станат по-изобретателни

Aeternal
08-20-2014, 14:06
klimatronika ти точно трябва да се радваш че няма казарма.
За 2 години щеше да се срастнеш парцала и четката. И щяха да се чупят да те те крадът и бият.

Cornix
08-20-2014, 17:39
Дискотеките, чалгата, рапа, футбола, алкохола, цигарите, псувните. Ако се затегне контрола в училище.
Дали новото поколение ще се еволюира? Дали новата наложена среда ще го обучи в повече морал. Дали ще стане по-полезно за обществото?

Бе аз всички коментари не прочетох, ама еволюри? Със забрани? Със оеднаквяване на средата? вярвам че всеки който е учил биология знае че еволюцията идва в резултат на мутаций, които пък са в резултат от нуждата за приспособяване към различна среда на живот, чрез оеднаквяване на средата организмът се приспособява идеално към нея и няма нужда от промяна, ако след това средата рязко се измени тези организми умират тъй като не могат да се приспособят към новата среда (това са моите спомени, които мисля че са верни, ако греша поправете ме)

В 18 са си имали роби, жените не са имали право на глас, всички са се обличани по странен за днешните стандарти начин (всички сте виждали филмите), това значи ли че ние сега сме деградирали или Де-еволюирали? Всичко зависи предполагам от разбирането за еволюция, но отсега ти казвам че хора които са видели свободата, не можеш просто така да ги затвориш, да ги ограничиш и да се надяваш те да са ок че и да им е хубаво...

CookieJoKey
08-20-2014, 20:42
Ще се еволюира :D Нищо няма да се еволюира,новото поколение ще си измисли нови простотии,в които да си губи времето.
:D