PDA

View Full Version : Проблеми с косата.



DirtyDirty
08-15-2014, 21:44
От миналата година (лятото) ми пада ужасно много косата... незнам какво да правя просто откачам. Опитах какво ли не - хума, тривитаминол, оцет с лимон, коприва. Нищо не помага. Дори ходих на кожен лекар, но ми изписа ужасно скъпи лекарства, които няма как да си ги позволя. Косата преди беше много хубава дълга, мека, гъста, а сега много тънка и къса до раменете и много рядка, и много бързо се омазнява. Незнам как бихте могли да ми помогнете, но все пак бих искала да чуя някакви съвети нещо. Ще съм ви много благодарна!

Andjyy
08-15-2014, 22:09
Отиди отново на доктор. Ако историята се повтори,обясни му,че нямаш голяма финансова възможност. Ще ти влезе в положение.
По-хубаво да те види компетентно лице.

DirtyDirty
08-15-2014, 22:20
Не ми е само за парите а тя без да знае точно какво ми е беше изписала тея лекарства на това отгоре ми каза много късо да се пострижа, когато обясних това на фризиорката каза да не я слушам, говорила пълни глупости.

Andjyy
08-15-2014, 22:27
Не знам как да ти помогна.
Дано някой да обърне внимание на темата ти :)

DeHu
08-16-2014, 07:34
По-скоро трябва да обърнеш внимание на храната,с която се храниш.Гледай да приемаш повече витамини,а и като цяло всички необходими на организма вещества при хранене,спри бокуците и би трябвало да има ефект.

anonymous708973
08-16-2014, 08:13
Първо, витамини - може да пиеш чист биотин, може комбинирани като Приорин. Ако ти идват скъпи - допелхерц коса и нокти. Не се ли подхраниш отвътре, каквито и маски да правиш, все тая.
Второ, шампоан против косопад. Има бол. Можеш да си вземеш на Кройтерхоф - имат и шампоан, и серум. Ще ги намериш в аптеките.
Трето, маски - жълтък, мед, тривитаминол, кисело мляко.

Против омазняването си купи сух шампоан, аз сега използвам на Сайъс и съм доста доволна.

pressiana
08-17-2014, 09:42
Спри да ползваш сешоари, преси, маши. Не ползвай онези найлонови ластици за коса. Мий си косата по-рядко, не я търкай с кърпа след това, общо взето - отнасяй се към нея по-внимателно. Мий я с хладка, а не с гореща вода. Ако имаш цъфтежи, НЕ ги късай, а ги подстригвай с ножичка примерно. Не знам какво повече да ти кажа като съвет.. най-вече това с пресата! На една съученичка косата ѝ почти опада, на върха на главата ѝ се виждаше кожата, задето ползва преса редовно. Ако ползваш, спри напълно.

Smilee..
08-17-2014, 13:21
По-скоро трябва да обърнеш внимание на храната,с която се храниш.Гледай да приемаш повече витамини,а и като цяло всички необходими на организма вещества при хранене,спри бокуците и би трябвало да има ефект.

Съгласна!!!

kalpazanka
08-17-2014, 13:24
Купи си Герикапс/Геритамин. Изчакай да ти дойде меструацията и започни да пиеш 2 капсули дневно по време на/след хранене и така 10 дни.
На следващата менструация повтори.

nIkEnCeTy_bE
08-17-2014, 19:01
Специално за омазняването, аз бях на кожен лекар, предписа ми един шампоан и се преродих. Струва 24 лв., но просто наистина от второто измиване, ефекта е уникален. Пък и аз при този доктор се лекувам от 3 години по друг проблем и тук във Варна е най - добрият кожен лекар и му имам пъъъъъълно доверие, никога не ме е подвел.

Lourenço
08-17-2014, 20:17
А как се казва този шампоан?

DirtyDirty
08-18-2014, 12:42
Благодаря ви много за съветите ще направя каквото трябва :) nIkEnCeTy_bE мопже ли да ми кажеш кой е този лекар защото имам възможност да отида във Варна при нея ако може да ми кажеш адрес нещо? :)

nIkEnCeTy_bE
08-18-2014, 14:08
Шампоана е на Ducray - kelual DS. А лекарят се казва Д-р Георги Томов, отбелязвам младши. Работи вторник, сряда и четвъртък преди обяд в Медицински център "Света Анна". Просто те съветвам да отидеш и да му се довериш. Определено не работи с евтини лекарства, но каквото предписва, сякаш е магическо. Тук във Варна е доста известен и дори козметици го препоръчват. Доста е странен, отбелязвам. Прегледа трае 1-2 минути до 5 минути максимум, внимателно го слушай, защото не повтаря и се надявай да е в настроение! Успех! :)

DirtyDirty
08-18-2014, 14:56
Благодаря ти ужасно много :)