PDA

View Full Version : Неприятен проблем!



polq2
08-16-2014, 01:11
Здравейте, става въпрос за малките неприятни пъпчици които се появяват след бръснене. Има ли начин те да бъдат избегнати по някакъв начин? Освен, че е грозна гледка е и доста болезнено .. при следващото бръснене боли и кърви. Има ли значение самобръсначката и използвате ли някакви кремчета? :) Благодаря предварително.

П.С: ако има подобна тема моля постнете линка и за да мога да прочета дадените мнения! :)

Маргаритка
08-16-2014, 06:36
http://www.teenproblem.net/a/4-zdrave/44571-papkite-i-obrivite-koito-se-poiaviavat-sled-obezkosmiavane/
Иначе аз с две ръце препоръчвам обезкосмяване с епилатор/кола маска.

C0oKieS
08-17-2014, 15:23
Аз се обезкосмявам с епилатор и въпреки това ми станаха последния път някакви пъпчици, не много големи и боли като ги докоснеш, не се бях обезкосмявала от около две, три седмици. Как мога да ги махна тея пъпки, с някакъв крем ли??

kaRamella
08-19-2014, 07:31
Кремче Здраве мен ме оправя,макар че адски рядко имам пъпки там.

fifince93
08-19-2014, 07:37
Кремче Здраве мен ме оправя,макар че адски рядко имам пъпки там.
+1

Според мен имаш по-чувствителна кожа. Аз съм по същия начин ако използвам епилатор и по някога дори и крем Здраве и всякакви такива мазила за успокоение, не ми помагат. А като се бръсна гледам да използвам пяна за бръснене (има и дамски) тя омекотява косъма. Плюс това има и с различни съставки, за чувствителна кожа, за суха кожа и т.н. и след това се мажа с някакъв лосион с алое и няма проблем :)

Dirty Version.
08-20-2014, 16:09
преди да започнеш си ексфолирай краката. винаги ползвай крем за бръснене и не използвай захабена самобръсначка. аз лично винаги след това се пръскам с body spray и алкохола в него ми помага против зачервяването или появяване на пъпчици. също така е важно и да си хидратираш кожата с подходящ крем след това :)

C0oKieS
08-22-2014, 12:41
Здравето ми помогна, благодаря. А какъв крем бихте ми препоръчали за хидратация .

strawberry88
08-24-2014, 00:29
Просто някой лосион? На Нивеа са хубави. И не по-малко важно е да пиеш много вода за хидратирана кожа. :)

fifince93
08-24-2014, 12:28
Просто някой лосион? На Нивеа са хубави. И не по-малко важно е да пиеш много вода за хидратирана кожа. :)
+1