PDA

View Full Version : Ако сега не се промени нещо, няма да има кога



Aeternal
08-17-2014, 07:18
Осигурителната система е пълен провал, 60% от пенсиите се дотират от бюджета.
Здравната система също е трагична, но там не съм наясно и ще оставя на някой по-запознат.
По непотвърдени данни 50% от децата които се раждат в бг са цигачета и турчета.
Сметнете колко поколения са нужни за да станат повече от българите със сегашните темпове на развитие.
Първи сме по корупция в ЕС, сигурно и в Европа като географско понятие.
Единствените фирми които работят добре са чужди и в сферата на услугите : вериги супермаркети, ел разпределителните, телекомуникациите.


Така поставено нещата изглеждат много депресиращи, но в преспектива ни очакват няколко годиники ГЕРБ, така че има за какво.

Според вас какво може да се направи? (И климатроник, ако дойдеш да плющиш за помощ от Русия, ще те еба в устата. Там са по-зле и от нас.)

Auriss
08-17-2014, 08:03
епа аз знам как да забъркам азотна и сярна киселина с глицерин, трябва само климатика да навием за камикадзе и да го пращаме към НС с няколко кила :cool:

Aeternal
08-17-2014, 08:35
Климатроника ще се жертва. За каузата на комунизма, неравенството и несправедливостта.
Ще му издигнем паметник. That will do! :D

Отивам да събирам пирони за шрапнели.

golemiq_korab_minava
08-17-2014, 09:55
Без ,,помощ'' от Русия няма да стане.


Ае, обяснете ми, добре, кой ще ни организира в свалянето на правителството терористично и после ко праем?

Aeternal
08-17-2014, 10:14
Без ,,помощ'' от Русия няма да стане.


Ае, обяснете ми, добре, кой ще ни организира в свалянето на правителството терористично и после ко праем?
Не си товари главата с глупости.
Правителството ще го свалим ние. С Аурис ще те заредим физически и иделологически с необходимите материали.
А ти така и така ще умреш някой ден, това е твоя шанс да оставиш следа с твоя иначе посредствен животец и да си отидеш с БУМ!
:D

golemiq_korab_minava
08-17-2014, 10:28
Съгласен съм, ще се жертвам за ваЗЗ, но първо ще накарам Дефендер да говори с Путин за светкавична блиц криг помощ и съдействие след взрива. :D

golemiq_korab_minava
08-17-2014, 10:29
Имам си човече :Д

SHPAIdURmeN
08-17-2014, 12:36
To тази тема е за кофата ееееее :D

yakuza_
08-17-2014, 15:46
Ще се оправим след 60 години, когато умре и последния комунист.

anonymous895156
08-17-2014, 17:49
Без ,,помощ'' от Русия няма да стане.

http://prikachi.com/images/45/7545045s.jpg

EinGutesKind
08-17-2014, 17:52
Дори да завалят милиони от небето, пак ще мрънкате и ще сте недоволни. А като цяло България е в пъти по-добре от много други държави по света.

SHPAIdURmeN
08-17-2014, 18:58
Дори да завалят милиони от небето, пак ще мрънкате и ще сте недоволни. А като цяло България е в пъти по-добре от много други държави по света.
E, всеки с проблемите си.

draid
08-17-2014, 22:27
Дори да завалят милиони от небето, пак ще мрънкате и ще сте недоволни. А като цяло България е в пъти по-добре от много други държави по света.

Теб това ли ти е успокоението ? С такова мислене не се постига развитие и като държава и като личност. Като се сравняваш с най-слабите лесно изпъкваш, ама за да се търпи развитие трябва да се сравняваш с най-силните.

kilers
08-17-2014, 23:57
Стига с глупостите.


Всички тези проблеми са разрешими. Въпросът е този, който има властта, да работи за България, за българския народ, повтарям, българския народ, не българските граждани и да им мисли доброто. Българинът е свикнал да отдава задълженията и отговорността на някой друг. Последните години този друг просто вместо да работи за народа, той го използва. Но този манталитет има и добра черта - лесно се манипулира. Просто трябва да бъде манипулиран от правилния човек. Но преди това трябва да се разчисти малко, да се изсече гората лекинко, да му се направи път. Това е единият вариант. Народът да бъде побутнат в правилната посока. Другата е народът сам да се събуди и да тръгне в правилната посока, но тази възможност ми се струва утопична, футуристична, невъзможна, химера, фантазия, мечта, блян, идеал, нереалност и всички други синоними.

Aeternal
08-29-2014, 18:24
Нещата както ги виждам аз са следните - ако не се вземат мерки в близките години безвъзвратно ще отидем всички подяволите.

1. Партийния модел се доказа, че не работи за България, партийте са узаконена форма на мафията. Както Доган сам каза, всяка партия си има обръч от фирми на които възлага обществените поръчки. => Преминаване към мажоритарна система на управление.

2. Промяна на данъчната система. Сегашната е много несправедлива, в момента бедните носят данъчната тежест т.е повечето приходи в хазната се събират от бедната част от населението. Това не е социален модел. => преминаване от плосък към данък с етажна прогресия.

3. Забрана за гласуване на изборите на български граждани, които не живеят в България или държава членка на ЕС.
=> тук логиката е ясна, спиране на ~300-те хиляди гласа от Турция, които са на турци, живеещи в Турция. Защо да гласуват на български избори?

4. Пълно спиране на детски, помощи, изобщо всякакви държавни издръжки на майки с повече от 3 деца. T.e презумцията е като си ги народил толкова много, значи имаш как да ги гледаш. => Идеята е да се спрат циганите, които имат деца за да живеят от помощите им.

Реформи в полицейската и съдебна система, но за тях не ми се пише, защото са по-сложни и искат повече воля.
Вие какво мислите, има ли начин някое от горните да стане?