PDA

View Full Version : Малкото улично котенце



Kotitobebe
08-17-2014, 14:33
Как може да има такава несправедливост на този свят? Как може да има толкова малко същество което да изстрада толкова много?
То беше само на пътя,кално и гладно. Валеше силен дъжд. То гледаше как всички хора бягаха от бурята,някой от тях с домашните си любимци. Така му се искаше на котенцето да има човек на този свят,който да обича и него, да го вземе в ръка,да го завие в якето си и на бегом да го отведе у дома,да го сложи на одеалце до камината и то да спи сладко,докато дъжда премине. Но не! То беше само на силната буря,без подслон,без храна и без капка обич.
Мина един човек. Изглежда,че нямаше домашен любимец и бързаше за някъде. За котенцето този човек беше надеждата за нов живот. То бързо се затича към него,но той само подритна котето им му каза "Разкарай се от мен,мръсна котко! Не виждаш ли,че бързам?".
Котето,вече без никаква надежда за спасение,се скри в ъгъла на близката сграда и зачака дъжда да отмине. А хората тичаха все по-бързо и по-бързо към домовете си.
През това време минаваше една жена,хубаво облечена,с гордо вдигната глава. Котенцето я видя и бързо се затича към нея. Тя веднага изсъска "Ах ти,гадино! Махни се от мен ,ще ми изцапаш новата рокля!".Котето пак отиде в ъгълчето и замяука жално. Но никой не го забелязваше. Всички ги беше гнус от него,сякаш бе най-долното същество на света. То обаче не губеше надежда! То знаеше ,че някой добър човек ще го вземе вкъщи и ще го нахрани,а след това ще му даде топла прегръдка,изпълнена с любов.
Стана нощ. Котенцето заспа на студения асфалт,кихайки от студ. То сънува майка си,която бе блъсната от кола. Тя му каза "Ела,дете мое, ела при мен! Липсваш ми много!" Мъничето много обичаше майка си,защото тя му даваше толкова любов и закрила,намираше му храна,а нощем то заспиваше в нейните ласки. Но майка му вече я нямаше,тя вече беше една от звездите на небето. В съня си котенцето последва майка си. Те заживяха заедно при Господ! Котенцето беше мъртво!

anonymous895156
08-17-2014, 17:03
типично паразитно мислене, все едно някой е длъжен да го вземе и да му даде да живее в къщата му. да мре там

kalpazanka
08-17-2014, 17:52
да мре там

Всъщност точно това се случва с бездомните котарачета. Мрат там.

anonymous895156
08-17-2014, 19:50
някои му викат естествен подбор

kilers
08-17-2014, 21:13
някои му викат естествен подбор

.

kalpazanka
08-19-2014, 11:45
Аз пък му викам ПРОСТОТИЯ.

skatew
08-19-2014, 13:59
бая криворазбрана идея за естествен подбор

мн тягостно ми стана като го прочетох това;/

anonymous895156
08-19-2014, 14:55
ужасно е да се случват такива неща, но всички животни трябва да оцеляват в дивото сами и не можем да се правим на загрижени само за тези с пухкава козина, без да показваме двоен стандарт
кой мисли за малкия уличен плъх, гарван или червей? а за амебата и колорадския бръмбар? по-малко ли заслужават да живеят от котето?

/ако разказът беше написан добре, може би щях да се трогна

kalpazanka
08-19-2014, 14:59
Вярваш или не, отмествам охлюви от тротоара.

А конкретно за котето- ми тези улични животинки да не са паднали с последния поток Персеиди? Сума ти прост народ не си кастрира домашните котарани и като се пръкнат малките, ги натикват в празни шишета от олио/найлонови пликчета или просто ги зарязват до контейнера сукалчета още с пъпната връв. Щото едната оварихистеректомия е около 100 лева.
Е*ем ти идеята за естествен отбор, честно.

skatew
08-19-2014, 17:43
ha, sega zabelqzah che si napisal podbor, ottam i az:D

anonymous895156
08-19-2014, 18:00
ha, sega zabelqzah che si napisal podbor, ottam i az:D

да, моя грешка


Е*ем ти идеята за естествен отбор, честно.

ебеш или не, това е реалността. ако разказът цели да повдигне въпроса за недобросъвестните стопани на котки и отказът им да дадат 100 лв за оварихистеректомия - добре, но биещият на очи двоен стандарт, който по-горе описах, е по-дразнещ и от баналността на сюжета

an7raks
08-19-2014, 18:45
Хахах, Мите, пак ли ти спряха лекарствата? :D