PDA

View Full Version : Проблем с часовника на компа



emilpetkov
08-17-2014, 23:05
От 2 дена часовника на компа нещо не показва часа както трябва? Нагласявам го от Промяна на дата и час и Време от Интернет. Пише ми че е успешно синхронизиран с time-b.nist.gov върви си както трябва 5-10 мин. и после почва да изостава ? Днес ми показа че е 12:00ч. а то беше 15:00ч. Не съм трил нищо свързано с часовника не знам защо става така от както се занимавам с компютри за първи път ми се случва? Много ще съм благодарен да споделите как да го оправя ;)

JDeel
08-17-2014, 23:14
Как е батерията на дъното? Можеш да пробваш да оставиш компа без ток за малко и после да видиш каква дата ще показва :)

Ако е нещо от Windows, тогава пък не би трябвало да изостава извън Windows. Mожеш да засечеш как се държи през BIOS, без да влизаш въобще във Windows.

emilpetkov
08-17-2014, 23:19
аз съм с лаптоп

JDeel
08-18-2014, 00:40
Лаптопите също имат батерия, само че е по-сложно за проверка и смяна. Кой знае, може да ти се е паднала някаква бъгава. Експериментирай за да разбереш дали проблема е хардуерен или софтуерен, поне да знаеш на кой фронт да работиш.

emilpetkov
08-18-2014, 13:35
JDeel мерси за отговорите!! Проблема беше в BIOS-а беше забил часовника дори и секундите не мърдаха. настроих го и сега всичко си е ОК